1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. اصطلاحات بورس
  4. بورس اوراق بهادار لندن

بورس اوراق بهادار لندن

بورس اوراق بهادار لندن

شاید بخواهید بدانید بزرگترین بورس در اروپا کدام بورس است؟ این مطلب به نظر بسیار جذاب است، چون یکی از ابر قدرت های بازار بورس اروپا در این جا کارنامه اش رو می شود، در ادامه همراه ما باشید.

بورس اوراق بهادار لندن

 بورس اوراق بهادار لندن اولین بورس سهام در انگلستان و بزرگترین بورس در اروپا است. 

این بازار بورس هدفمند، در سال 2007 با سهام میلان و بورسا ایتالیا ادغام شد و نهایتا اتفاقی خوب رخ داد، آن هم این که: بورس اوراق بهادار لندن تشکیل شد.

<<بورس اوراق بهادار لندن، یکی از قدیمی ترین بورس های سهام جهان ، بزرگترین بورس اوراق بهادار در اروپا و بورس اوراق بهادار اصلی انگلستان است.>>

بورس اوراق بهادار لندن

رقابت تنگاتنگ با بورس نیویورک

بورس اوراق بهادار لندن (LSE) از نظر سرمایه بازار ، حجم تجارت ، دسترسی به سرمایه و نقدینگی تجاری با بورس نیویورک (NYSE) رقابت می کند.

درک بورس اوراق بهادار لندن (LSE)

مدت هاست که لندن یکی از شهرهای برجسته مالی جهان است که به عنوان قطب تجارت بین المللی ، بانکداری و بیمه شناخته می شود.

تاریخچه بورس اوراق بهادار لندن

تاریخچه ی این بورس ابر قدرت، به سال 1698 برمی گردد زمانی که کارگزار جان کاستائینگ شروع به ارسال قیمت سهام و کالاها در قهوه خانه جاناتان کرد ، که مکانی مهم برای تجار و بازرگانان برای انجام معاملات بود. کاستائینگ لیست قیمت خود را "سیر مبادله " خواند.

در سال 1801 مشخص شد که برخی تجار بی وجدان دست به تقلب در معاملات می دند و برای جلوگیری از تقلب ، به یک سیستم رسمی نیاز بود. کارگزاران با مجموعه قوانینی موافقت کردند و حق عضویت را به بورس پرداخت کردند و بدین ترتیب زمینه برای اولین بورس اوراق بهادار تنظیم شده در لندن فراهم شد.

این خانه بورس قدرتمند، میزبان طیف گسترده ای از شرکت ها است و تجارت الکترونیکی سهام را برای شرکت های بورسی ارائه می دهد.

محل فعلی بورس لندن کجاست؟

این بازار بورس در میدان Paternoster واقع در نزدیکی کلیسای سنت پل در شهر لندن است؛ که یکی از زیبا ترین محل ها با رفت و آمد های بسیار است!!!

معل فعلی بورس لندن کجاست؟

بین المللی ترین بورس سهام

LSE بین المللی ترین بورس سهام با هزاران شرکت، از بیش از 60 کشور است و منبع اصلی نقدینگی بازار سهام ، قیمت های معیار و داده های بازار در اروپا است.

بازار اصلی لندن

بازار اصلی بورس اوراق بهادار لندن یکی از متنوع ترین بازارهای سهام جهان است که شرکت ها 40 بخش مختلف را تشکیل می دهند. لیست موجود در بازار اصلی LSE به شرکتها امکان دسترسی به قیمت واقعی را می دهد.

ارزش بازار سرمایه لندن چقدر است؟

شاید جالب باشد بدانید که، بورس اوراق بهادار لندن دارای بازار سرمایه به ارزش 4.59 تریلیون دلار بود. میزانی که نشان از پویایی و قدرت بالای این بازار سرمایه‌ای در بریتانیا دارد.

ارزش بازار سرمایه لندن

مبادلات خارجی و منطقه‌ای

خوب است بدانید، بازار خارجی در بورس به سرمایه‌گذاران و معامله گران بورس این اجازه را می‌دهد که در تجارت‌های خارجی مشارکت داشته باشند. در واقع بورس لندن از تراکنش‌های سهم‌های خارجی که مشکلاتی برای مبادله داشتند، میزبانی می‌کرد.

بهره مندی رونق اقتصادی بریتانیا در کنار لندن

حتما شنیده اید که، وقتی یک کشور، یک تیم، پیشرفت کنند بقیه افراد کشور/تیم شروع به پیشرفت می کنند، در لندن هم این انفعالات صورت می گیرد به این صورت که بریتانیا در کنار لندن که در حال رشد بود، به رونق اقتصادی رسید. 

<< شاید جالب باشد این موضوع جذاب را هم بدانید که، دو شهر دیگر در انگلستان از نظر سرمایه‌ای رونق پیدا کردند و آن دو شهر لیورپول و منچستر بودند>>.

البته این مسیر همین جا تمام نشد و اتفاقات زیادی در بورس افتاد. در برخی مواقع رشد بسیار زیاد باعث خوشحالی می شد و در مواقعی مشکلات فراوانی بر بورس لندن سایه انداخت و بسیاری را متضرر کرد و باعث آهی از ته دل شد!!!!

بیگ بنگ بورس لندن

بزرگ‌ترین رویداد دهه 1980 چه بود؟

تغییر و تنظیم ناگهانی بازار مالی در انگلستان در سال 1986 بود. عبارت «بیگ بنگ» برای توصیف اقدامات صورت گرفته در این زمان است، اقدامات صورت گرفته در این بازار مالی را در زیر مشاهده می کنید:

  • لغو هزینه‌های ثابت فیش حقوقی
  • تمایز بین سهامداران و کارگزاران در بورس اوراق بهادار
  • تغییرات گسترده در نوع معاملات از روش‌های سنتی به سمت روش‌های کامپیوتری

راه یابی شرکت های رو به رشد به بازار های جهانی کلید خورد!

بورس اوراق بهادار در سال 1995، ، بازار سرمایه‌گذاری جایگزین AIM را  معرفی راه‌اندازی کرد تا شرکت‌های رو به رشد به بازارهای جهانی راه پیدا کنند! و این یکی از بهترین اخبار آن دوره بود!

سیستم عامل‌های الکترونیکی

در این بورس قدرتمند، چندین پلتفرم رایانه‌ای برای معاملات کالاهای مختلف در نظر گرفته شده که هر کدام از آن‌ها  نوع کاربردهای خاص خود را دارد. بد نیست با این فعالیت بورس لندن نیز بیشتر آشنا شوید:

SETS (بورس اوراق بهادار الکترونیک): این پلتفرم در واقع از معروف ترین و بعترین دفتر سفارشات و معاملات الکترونیک بورس لندن LSE است. در این پلتفرم چه اتفاقاتی که نمی افتد؟!!!

جالب است بدانید در این پلتفرم، اوراق بهادار فهرست شده معامله می‌شود!!! 

SETSqx: این پلتفرم مانند پلتفرم فوق است با این تفاوت که معاملات در حجم و میزان کمتری برقرار می‌شود. این پلتفرم با استفاده از بازار مستقل و غیر الکترونیک، یک لیست برای خرید و فروش را به ازای هر 4 ساعت به‌روزرسانی می‌کند!

SEAQ: نوعی بازار سرمایه غیر الکترونیکی که اجازه فعالیت در AIM را داشته تا به روش‌های مختلف در این بازار به داد و ستد و ثبت پیشنهاد بپردازد.

جمع بندی

ما در این مقاله به توضیحات بورس لندن پرداختیم، حال در این میان، بگوئید نظر شما در رابطه با بورس لندن چیست؟ تفاوت آن را با بازار بورس ایران می دانید؟ برای اطلاعات بیشتر راجع به بازار بورس ایران دوره آموزش بورس را مشاهده کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر