اطلاعات کامل در خصوص گزارش فعالیت ماهانه

اطلاعات کامل در خصوص گزارش فعالیت ماهانه

گزارش فعالیت ماهانه دوره 1 ماهه منتهی به...

اشخاصی که قصد دارند تحلیل بنیادی برای یک سهم انجام دهند با عبارت بالا زیاد برخورد میکنند چرا که در آخر هر ماه یک گزارش از عملکرد شرکت تحت عنوان گزارش فعالیت ماهانه دوره 1 ماهه منتهی به... در سایت کدال منتشر میشود که حاوی اطلاعاتی از عملکرد شرکت در آن یک ماه میباشد.

گزارش فعالیت ماهانه ها به 3 دسته تقسیم میشوند:

1- گزارش فعالیت هایی که حاوی اطلاعات تولید و فروش هستند.

2- گزارش فعالیت هایی که حاوی اطلاعات درآمد ارائه خدمات هستند.

3- گزارش فعالیت هایی که حاوی اطلاعات خرید و فروش هستند.

دو دسته اول معمولا در یک قالب ارائه میشوند که شرکت های تولیدی و خدماتی را شامل میشوند و دسته سوم مانند ساختمانی ها و سرمایه گذاری ها اطلاعات خرید و فروش ساختمان ها یا سرمایه گذاری ها را ارائه میدهند. گزارش های ماهانه قالب های متفاوتی دارد ولی مضمون همه ی آنها عملکرد یک ماهه شرکت است.

<<گزارش فعالیت 1 ماهه برای شرکت های تولیدی حاوی اطلاعاتی از مقدار فروش، نرخ فروش، تعداد تولید و مبلغ فروش هر کدام از محصولات تولیدی و مجموع آنها می باشد.>>

در ادامه به توضیح بیشتر میپردازیم:

طبق تصویر زیر در سایت کدال قسمت جستجوی اطلاعیه ها اسم سهم مورد نظر را سرچ میکنید و در قسمت نوع اطلاعیه گزارش فعالیت ماهانه را پیدا میکنید و روی جستجو کلیک میکنید. سپس تمامی گزارش های ماهانه سهم مورد نظر به شما نمایش داده میشود یا در قسمت کد اطلاعیه ن-30 را درج کنید و روی جستجو کلیک کنید.

گزارش فعالیت شرکت های تولیدی و خدماتی

گزارش فعالیت ماهانه دوره 1 ماهه منتهی به 30/07/1399 سهم فولاد را که باز میکنید اطلاعاتی از قبیل تعداد تولید محصولات گرم از ابتدای سال مالی تا قبل از دوره 1 ماهه منتهی به 30/07/1399، تعداد تولید محصولات گرم در یک ماهه مورد نظر، تعداد تولید محصولات گرم از ابتدای سال مالی تا انتهای دوره مورد نظر و مدت مشابه در سال مالی قبل را به شما نمایش میدهد.

<<همین اطلاعات را برای تک تک محصولات به تفکیک فروش داخلی یا فروش خارجی به شما نمایش می دهد.>>

با این اطلاعات شما میتوانید تحلیل کنید که فروش شرکت فولاد مبارکه نسبت به سال قبل چه مقدار رشد یا کاهش داشته است و چه مقدار پول از فروش محصولات وارد شرکت شده است.

در اخر گزارش ها نیز اگر نکته ی مهمی باشد ذکر می کنند.

گزارش فعالیت شرکت های تولیدی و خدماتی

<<گزارش فعالیت ماهانه دوره 1 ماهه منتهی به 30/07/1399 سهم اخابر نمونه ی دیگر از این دسته گزارش ها برای شرکت های خدماتی است که همان اطلاعات را در اختیار ما قرار می دهد.>>

به تصویر زیر توجه کنید، درآمد ارائه خدمات با تفکیک برای دوره های زمانی مشخص اعلام شده است:

گزارش فعالیت شرکت های تولیدی و خدماتی

گزارش فعالیت ماهانه برای شرکت های سرمایه گذاری و ساختمانی

این نمونه گزارش ها برای شرکت های سرمایه گذاری حاوی اطلاعاتی از قبیل شرکت هایی که در انها سرمایه گذاری انجام شده است و بهای تمام شده (مقداری هزینه ای که شرکت سرمایه گذاری کرده است) و ارزش بازار(مقدار درامدی که با فروش سهام میتواند کسب کند) است.

در نوار بالایی میتوان پرتفوی این شرکت ها را به شکل های سرمایه گذاری به تفکیک گروه، سرمایه گذاری شرکت های بورسی، سرمایه گذاری شرکت های غیر بورسی و... بررسی کرد.

<<برای مثال گزارش فعالیت ماهانه دوره 1 ماهه منتهی به 30/07/1399 شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان، به ما گروه هایی را که این شرکت در انجا سرمایه گذاری کرده نشان می دهد.>>

برای مثال شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان در گروه محصولات شیمیایی، در یک شرکت بورسی سرمایه گذاری کرده و سهام آن را خریده است. بهای تمام شده و ارزش بازار  ابتدای دوره و انتهای دوره را می توانیم ببینیم.

یک نمونه هم از گزارش های ماهانه شرکت های ساختمانی بررسی میکنیم که شامل اطلاعات وضعیت پروژه های شرکت است؛ پروژه های در حال اجرا و پایان یافته و درصد پیشرفت پروژه ها را به ما نشان می دهد.

در آخر گزارش هم نکته هایی را ارائه می دهند که باید به آنها توجه کرد.

 

فروش ویژه دوره ارز دیجیتال 4,100,000 3,100,000 تومان
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram