افق زمانی سرمایه گذاران

افق زمانی سرمایه گذاران

برای انجام یک سرمایه‌گذاری موفق مهم است تا از یک استراتژی زمانی مشخص برخوردار باشید. تعیین این افق زمانی در شیوه تحلیل سرمایه گذاران و ابزارهایی که ایشان از آن استفاده می‌کنند نیز، تاثیر زیادی دارد. قبل از مشخص کردن این افق باید اهداف مالی خود را معین کنید. به این فکر کنید چرا دارید سرمایه گذاری می‌کنید. البته در تعیین این اهداف باید واقع‌گرا باشید. تاریخ‌هایی را مد نظر قرار دهید که قابل دستیابی باشند.

به طور معمول در سرمایه گذاری افق زمانی زیر را در نظر می‌گیریم:

افق زمانی سرمایه گذاران

به طور معمول، هر چه افق زمانی کوتاه‌تر باشد، ریسک سرمایه‌گذاری بیشتر است و ممکن است به شخص فشار روانی زیادی نیز، تحمیل شود. بیشتر سرمایه گذاران نوسانی و کوتاه مدت بر روند قیمتی سهام نظارت دارند و از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند.

سرمایه گذارانی که دید میان مدت و بلند مدت دارند، بیشتر به تحلیل بنیادی می‌پردازند. آنها به روند سهام در بلند مدت توجه زیادی دارند. ریسک این سرمایه‌گذاری‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری‌های دیگر کمتر است.

نتیجه گیری

تعیین کردن هدف سرمایه گذاری یعنی مشخص کردن افق زمانی و میزان سودآوری، از مهم‌ترین مولفه‌های سرمایه گذاری می‌باشند. در ارتباط با روش‌های مختلف سرمایه گذاری که در رابطه با این افق‌های زمانی می‌باشند، در مقالات قبلی سایت مطالبی نوشته شده است. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برای موفقیت در سرمایه‌گذاری خود، حتما به مقالات آموزش سرمایه گذاری در بورس وب سایت مراجعه کنید. 

جهت کسب اطلاعات در مورد سبد گردانی اختصاصی با مجوز رسمی از سازمان بورس با شماره ذیل تماس بگیرید:

021-22023515

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram