1. صفحه اصلی
 2. مقالات بورس
 3. اصطلاحات بورس
 4. تفاوت شغل کارمندی با معامله گری

تفاوت شغل کارمندی با معامله گری

تفاوت شغل کارمندی با معامله گری

قطعا خودِ شما و یا اطرافیانتان شغل کارمندی را تجربه کرده اند، و با قوانین، شرایط و حقوق های آن آشنایی دارند، که این شغل کارمندی مزایا و معایبی را به همراه داشت که باعث شد برخی در این شغل بمانند و برخی به سمت کسب و کار آنلاین و راه انداختن شغل آزاد رفتند! حال، با پیشرفت تکنولوژی و رو پا شدن بازار بورس و معامله گری، قصد داریم در این مقاله به مقایسه شغل کارمندی و معامله گری بپردازیم، قطعا این محتوا، بیش از چند تیتر گوگل را تصاحب خواهد کرد!

مقدمه

صاحبان مشاغل به کارکنانی نیاز دارند که توانایی انجام کار را داشته باشند ، زیرا عملکرد کارکنان برای موفقیت کلی شرکت حیاتی است، مدیران کسب و کار باید مزایای اصلی عملکرد کارکنان را درک کنند، تا بتوانند روشهای سازگار و عینی را برای ارزیابی کارکنان ایجاد کنند.

انجام این کار به تعیین نقاط قوت، ضعف و شکاف های احتمالی مدیریتی در سازمان تجارت کمک می کند. اگرچه ارزیابی عملکرد، هرگز سرگرم کننده نیست، اما به مدیران مشاغل کمک می کند تا سطح عملکرد هر کارمند را تعیین کنند.

کارمند کیست؟

کارمند در واقع شخصی است که برای کارِ تعیین شده، دستمزد ساعتی یا حقوق سالانه دریافت می کند. در واقع کارمندان، برای کار خاص یا تأمین نیروی کار در خدمت شخص دیگری (کارفرما) استخدام می شود به عبارتی، وقتی فردی رابطه کاری طولانی مدت خود را با مشاغل آغاز می کند، آن شخص معمولاً کارمند می شود.

کارمند کیست؟

<<یک کارمند در ازای گرفتن حقوق از کارفرما، مهارت، دانش و تجربه ی خود را هزینه می کند.>> 

کارمندان چگونه کار می کنند؟

کارمندان در مقایسه با سایر کارگران دارای حمایت های ویژه و همچنین تعهدات خاصی هستند. برعکس، یک کارفرما معمولاً کنترل بیشتری بر کارمندان خود دارد و در نهایت می تواند تشویقی یا تنبیهی به کارمند خود دهد!

به نکته های زیر توجه کنید:

 • کارمند یک شخص منظم و طولانی مدت است، که برای کار خود یک دستمزد ساعتی مشخص یا حقوق سالانه دریافت می کند.
 • عوامل اصلی در تعیین کارمند بودن، عوامل رفتاری، عوامل مالی و نوع رابطه با کارفرما است.

کارمندان چگونه کار می کنند

آیا ترجیح می دهید برای شخصی کار کنید یا برای خودتان؟

امروزه صحبت های زیادی در مورد خود اشتغالی، کارآفرینی و رئیس خود بودن وجود دارد، اما برخی اعتقاد دارند، همین که می دانیم سر ماه مقداری دستمان را می گیرد کافی ست! برای این که به این اعتقادات پاسخ دهیم و آنها را بررسی کنیم، پاراگراف زیر را برای شما نوشته ایم:

مزایای کارمند بودن چیست؟

شما می دانید که در حال گرفتن حقوق و دستمزد هستید.

این که می دانید سر ماه حقوق دریافت می کنید و این حقوق نوسان ندارد وثابت است، می تواند دلیل خوبی برای انتخاب شغل کارمندی باشد، به ویژه این که چون مقدار حقوق خود را می دانید، به راحتی می توانید برای آن برنامه ریزی کنید، اما خب خبری از بیشتر شدن حقوق نیست، مگر پاداشی، صنواتی! در غیر این صورت خیر! شما یک حقوق ثابت را دریافت می کنید!

مزایای کارمند بودن چیست؟

مرخصی های با حقوق دارید!

کسانی که خود اشتغال هستند ممکن است در برنامه ریزی، آزادی عمل داشته باشند، اما برای تعطیلات مجبورند کار خود را متوقف کنند ، به این معنی که دیگر دستمزد نمی گیرند. اما به عنوان یک کارمند ، روزهای مرخصی با حقوق، یک مزیت مشترک است. بنابراین روزهایی که مرخصی هستند، حقوق دریافت می کنند، چیزی که بسیاری از افراد خود اشتغال آرزو می کنند!

یک ساختار کاری تعریف شده وجود دارد

وقتی به محل کار خود می روید، با اطمینان منطقی می دانید که چه کارهایی باید هر روز انجام شود. شما ممکن است رئیس خود را دوست داشته باشید یا نداشته باشید ، اما سطح خاصی از راحتی، ناشی از این است که می توانید هفته کار خود را با اطمینان برنامه ریزی کنید.

مالیات راحت تر است

وقتی که کارمند هستید، لازم نیست نگران مالیات برآورد شده، مالیات خود اشتغالی و سایر هزینه های مربوط به مالیات باشید. بخش های منابع انسانی شما، این کار را برای شما انجام می دهند.

مالیات راحت تر است

معایب شغل کارمندی

درآمد محدود

درآمد یک کارمند، اغلب به حقوقِ توافق شده یا نرخ ساعتی محدود می شود، به این معنی که محدود شده است و بدون اضافه کاری یا افزایش حقوق، قابل افزایش نیست.

رئیس خود نیستید

 • یکی از معایب شغل کارمندی این است که آزادی عمل نداشته و همیشه باید در چارچوب قوانین شرکت عمل کنید، به نکات زیر توجه کنید:
 • باید سر وقت برسید و به ازای هر سه تاخیر، کسر حقوق خواهید داشت
 • کار برای خودتان نیست و باید تابع همه ی حرف های کار فرمای خود باشید
 • هر وقت که بخواهید نمی توانید مرخصی بگیرید و مرخصی شما در حد قوانین وزارت کار 
 • پایان می یابد و...

حال که با شغل کارمندی آشنا شدید و مزایا و معایب آن را دانستید، بد نیست راجع به معامله گری در بازار بورس هم بدانید تا به راحتی بتوانید این دو شغل را با هم مقایسه کنید و راه درست درآمد زایی را پیدا کنید.

معامله گر سهام کیست؟

معامله گر سهام، کسی است که برای خود یا یک شرکت کار می کند و سهام را خریداری و می فروشد. آنها همچنین ممکن است اوراق قرضه و سایر ابزارهای مالی را خریداری و بفروشند. معامله گران سهام، معمولاً با بهره گیری از نوسانات قیمتِ سهام منفرد در بازار ، سود خود را متمرکز می کنند.

معامله گران حرفه ای سهام، ممکن است به طور مستقل، به عنوان کارمند در دفتر یک شرکت بزرگ بانکی، یا در کف بورس معامله کنند. اگر شما هم میخواهید از معامله گرهای پرسود باشید و بازار را مثل کف دستتان بلد باشید بهتر است آموزش بورس را مطالعه نمایید

آموزش رایگان و گام به گام بورس

معامله گر سهام کیست؟

معامله گر سهام چه کاری انجام می دهد؟

معامله گر سهام، بازار را تماشا می کند و سرمایه های پولی در سهام مختلف را، مدیریت می کند. این متخصصان ممکن است در انواع مختلف معامله گری سهام شرکت کنند. از معاملات روزانه، معاملات پرتحرک یا ایجاد بازار، تا روند پیگیری، آربیتراژ و تجارت اخبار!

انواع دیگر معامله گران سهام، می توانند سهام را برای مدت زمان طولانی، از چندین ماه تا چند سال خریداری و نگهداری کنند. معامله گران سهام، معمولاً با یک کارگزار سهام همکاری می کنند تا به سهامی که معامله می کنند دسترسی پیدا کنند.

آیا شما مناسب معامله گر سهام هستید؟

معامله گران سهام شخصیت متمایزی دارند. آنها تمایل دارند افراد مشاوری باشند، به این معنی که آنها ماجراجو، جاه طلب، ابراز وجود، برون گرا، پرانرژی، مشتاق، با اعتماد به نفس و خوش بین هستند. آنها غالب، اقناع کننده و انگیزشی هستند. برخی از آنها نیز معمولی هستند، به این معنی که آنها وظیفه شناس و محافظه کار هستند، حال شما کدام یک از این شخصیت ها را دارید؟ آیا خود را مناسب معامله گر سهام می دانید ؟؟ یا شغل کارمندی را انتخاب می کنید؟؟؟

اگر بعد از پاسخ به این سوالات به این نتیجه رسیدید که معامله گر حرفه ای باشید، پیشنهاد استثنایی ما به شما دانلود فیلم رایگان آموزش بورس است!

محل کار بورس سهام چگونه است؟

یک معامله گر سهام، می تواند در موقعیت های مختلف از یک دفتر کار خانگی یا اتاق بانک تا یک طبقه معاملات کار کند. جو معمولاً سریع، مهیج و پر فشار است.

نکته

معامله گران سهام برخلاف کار در مشاغل بانکی مرتبط دیگر، مانند امور مالی شرکت ها، به صورت شخصی کار می کنند.

مزایای معامله گر بودن

 • نیازی به توجیه تصمیمات شما نیست
 • شما همانقدر درآمد بدست می‌آورید که ارزش دارید.
 • شما کار می‌کنید تا خودتان را ثروتمند کنید. (نه دیگری)
 • شما تصمیم می‌گیرید چقدر پول مایلید دربیاورید.
 • شما آزادی دارید.
 • شما امکان استفاده از اهرم را دارید.

شغل کارمندی را انتخاب کنیم یا معامله گری؟

این که بگوییم کدام شغل مناسب شماست کار درستی نیست، شما بسته بر مهارت ها و علایقتان شغل خود را انتخاب می کنید، و این هم اضافه کنیم که بازار بورس همیشه به شما وفا نکرده و مثبت و منفی دارد، پس نمی توان گفت از شغل خود بگذرید و فقط معامله گر بورس باشید، در کنار شغلی که دارید، معامله گری بورس را هم انجام دهید!

 شما تجربه کارمند بودن را در شرکت ها داشته اید؟ برای ما از تجارب و مزایا و معایب شغل کارمندی بنویسید، هم چنین می توانید صفر تا صد سرمایه گذاری در بورس را آموزش رایگان ببینید! کافی ست با سایت ما همراه باشید و هر روز شاهد به روز رسانی های آموزش های بورس باشید.

 

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر