1. صفحه اصلی
 2. ارزهای دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال خدماتی
 4. ارز دیجیتال سلسیوس(Celsius)

ارز دیجیتال سلسیوس(Celsius)

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
0.6216
تغییر در یک ساعت -0.46
تغییر در یک روز -3.94
تغییر در یک هفته -33.06
تغییر در یک ماه 298.63
تغییر در دو ماه 201.35
تغییر در سه ماه 197.5
رتبه در بازار 344
وب سایت https://celsius.network/
معاملات روزانه 9,718,525
حجم بازار 148,467,206
سکه در گردش 238,863,520 CEL
عرضه کل 695,658,160
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/CelsiusNetwork
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالCelsius
نماد ارزدیجیتالCEL
دسته ارز دیجیتالخدماتی
هدف به وجود آمدنوام و پرداخت های کیف پول
نوع بلاکچین
 • ERC 20
تعداد سکه ها
 • 695,658,160 CEL

در این مقاله قصد داریم در مورد ارز دیجیتال سلسیوس(Celsius) توضیحاتی را بیان کنیم. شبکه سلسیوس، یک شبکه همتا به همتا بوده که به منظور سهولت در فرآیند وام گیری و یا وام‌دهی ایجاد شده است. در این شبکه کریپتو، امکان وثیقه‌گذاری ارزها با پرداخت کمی کارمزد در قبال اخذ ارز فیات فراهم می‌شود، همچنین وام‌دهندگان با واریز توکن سل (CEL) به کیف پولشان، پاداش می‌گیرند. در ادامه بیشتر با این فرآیند آشنا می‌شویم، با ما در ادامه مطالب همراه باشید.

 ویژگی‌های ارز دیجیتال Celsius

 ویژگی‌های ارز دیجیتال سلسیوس

ارز دیجیتال سلسیوس دارای ویژگی های ویژه‌ای است که در ادامه برخی از آنها ذکر شده است:

 • استفاده از دارایی های رمز نگاری شده به عنوان وثیقه و اعطای وام با بهره های کم، کاربران از این طریق می توانند به صورت منظم پاداش و سود دریافت کنند.
 • وجود یک تیم مدیریت قوی و معتبر که در آینده این ارز دیجیتال بسیار اثرگذار است. 
 • همکاری با دیگر پروژه‌ها نظیرcom، چین‌لینک (Chainlink)،دیوی‌پولک (Davipolk)، کوربیت (Korbit)،  آپ‌هولد (Uphold)، چندین شرکت دیگر.
 • ویژگی دیگر این رمز ارز این است که ارزش سبد ارزهای رمزنگاری شده در آینده حفظ خواهد شد. به گونه ای که افراد به جای فروش رمزارز و پرداخت مالیات، از ارز رمزنگاری شده جهت دریافت وام استفاده می کنند. 
 • این شبکه با دارا بودن ویژگی CelPay خود می تواند به عنوان یک کیف پول عمل کرده و به کاربران این توانایی را بدهد که برای افزایش ارزش پرداخت، از توکن CEL استفاده کنند. این شرکت انتفاعی علاوه بر ارائه وام به موسسات و اعطای 80 درصد از سود به کاربران، سود پرداختی خود را از معاملات کاهش داده است.
 • در این شبکه همه پرداخت ها به صورت قطعی تضمین می شوند؛ زیرا وام ها پشتوانه ارزهای دیجیتال بوده و هر وام گیرنده باید بیش از 100 درصد وام خود را به وسیله رمزارز مقصد تامین کنند.
 • داشتن سیستم نظر سنجی کاربران و عدم شکایت یا انتقاد در آنها.
 • بیمه شدن سرمایه‌گذاری‌ها توسط فایربلاک(Fireblock) و پرایم‌تراست(Prime Trust)
 • کاربرانی که تعداد توکن CEL بیشتری را در کیف پول خود داشته باشند، پاداش بیشتری دریافت می‌کنند. به این صورت که اگر پاداش‌ها را در قالب توکن CEL دریافت کنند تا 25% نرخ سود بیشتر دریافت می‌کنند و اگر این سود را با توکن CEL پرداخت کنند تا 30% از سود وام تخفیف می گیرند و انتخاب هر کدام از این گزینه ها بستگی به این دارد که کدام یک سود بیشتری برای فرد دارد.
 • هزینه ها در این شبکه بسته به میزان بهره هر معامله متغیر است و همچنین هیچ هزینه و کارمزدی بابت برداشت، واریز و تراکنش کسر نمی شود.
 • از دیگر مزایای ارز دیجیتال سلسیوس می‌توان به در نظر نگرفتن اعتبار و سابقه مالی کاربران، جلوگیری از فریزشدن دارایی‌ها، قابلیت رفع محدودیت در برداشت‌ها و ارائه امکانات به کاربران برای انتخاب نوع توکن برای دریافت سود خود اشاره کرد.

تیم پروژه ارز دیجیتال سلسیوس(Celsius)

تیم پروژه ارز دیجیتال سلسیوس(Celsius)

پروژه سلسیوس در ژوئن 2018 راه اندازی شد و خالقان آن الکس ماشینسکی و دانیل لئون هستند. ماشینسکی در دهه 1990 با کار کردن روی پروتکل Voice over Internet (VOIP) و سایر فناوری ها توانسته سابقه خوبی در زمینه توسعه اینترنت کسب کند. همچنین پروژه سلسیوس از تیمی حرفه‌ای با مدیریت و پشتیبانی فوق‌العاده برخوردار است. این افراد در زمینه کارآفرینی، بانکداری، تجارت و امور مالی سابقه خوبی داشته و در صنعت بلاک چین نیز  پیشرو هستند. این تیم معتقد است بلاک چین به تحول نظام بانکداری سنتی کمک کرده و پلتفرم سلسیوس به سرعت پذیرش این موضوع کمک شایانی خواهد کرد. این تیم، پروژه‌های زیادی در دست داشته و همین امر سبب قدرت این رمز ارز می‌شود.

 آشنایی با توکن CEL

توکن اختصاصی شبکه سلسیوس، CEL است. مالکین این توکن از چند مزیت و امتیاز ویژه برخوردارند. این مزایا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • اولویت در صف وام
 • اعطای وام‌هایی با نرخ بهتر (دلاری و رمز ارزی)
 • سود بیشتر در سرمایه‌گذاری
 • برخورداری از حق بیمه وام
 • دریافت تخفیف 30 درصدی

چگونه می‌توانم توکن (CEL) خریداری کنم؟

امکان تهیه توکن سل از طریق برخی از صرافی‌ها وجود دارد. مهم‌ترین صرافی‌هایی که به خرید و فروش این توکن می‌پردازند، صرافی‌های زیر هستند:

 • Liquid
 • IDEX
 • Switcheo
 • Uniswap
 • Totle

 مزایای پلتفرم سلسیوس نتورک (Celsius Network)

این پلتفرم کمک می‌کند تا کاربران با دریافت سود بالایی، دارایی‌های خود را به متقاضیان وام دهند. علاوه بر این، بتوانند با وثیقه‌گذاری ارزهای خود و اعطای سودی کم، به عنوان اخذ وام، ارز فیات دریافت کنند. این طرح مزایای زیادی دارد که عمده‌ترین آنها شاما موارد زیر می‌شود:

 • عدم محدودیت مالی در مشارکت سیستم وام‌دهی در شبکه
 • کارمزدی بابت برداشت، واریز و تراکنش از شبکه کسر نمی‌شود.
 • امکان انتخاب سود کاربران (این که چه کوین یا توکنی دریافت کنند و در صورت انتخاب توکن سل، 30 درصد سود بیشتر دریافت می‌کنند.)
 • عدم فریز دارایی‌ها و محدودیت در برداشت
 • اهمیت نداشتن سابقه مالی کاربران و اعتبارشان

امنیت شبکه سلسیوس (Celsius)

امنیت شبکه سلسیوس

شبکه سلسیوس با دو شرکت بیمه فایربلاکس و پرایم تراست، همکاری دارد و این دو بیمه، امنیت دارایی‌های موجود در کیف پول‌های سخت افزاری سلسیوس (Celsius) کاربران شبکه را تضمین می‌کنند. این تضمین منجر به امنیت شبکه سلسیوس می‌شود. هر چند که بیشتر دارایی‌های این شبکه در کیف پول سخت افزاری اختصاصی این شبکه یعنی سلسیوس نگهداری نمی‌شود و بیشتر دارایی‌ها، در حال گردش است زیرا در فرآیند وام‌دهی استفاده می‌شود. متاسفانه، تهدیدی به نام هک شدن دارایی‌ها در این شبکه وجود دارد. تنها اطمینان وعده این شبکه است که به کاربران برای جبران خسارت می‌دهد. این در حالی است که هیچ ماده قانونی در بازپرداخت دارایی‌های هک شده کاربران در شبکه وجود ندارد.

 چگونه از پلتفرم وام‌دهی شبکه سلسیوس استفاده کنم؟

ابتدا با مراجعه به سایت https://celsius.network، وارد سایت رسمی این شبکه شوید و برنامه را دانلود کنید.

پس از دانلود و نصب برنامه، به ایجاد حساب کاربری بپردازید.

احراز هویت دو عاملی، یکی از مهم‌ترین مراحلی است که ارز دیجیتال سلسیوس برای وام‌دهی در نظر دارد.

پس از احراز هویت و واریز توکن به کیف پولتان، اطلاعات حساب شما به روز رسانی شده و می‌توانید درآمد کسب کنید.

چگونه توکن های CEL را می‌توان نقد کرد؟

به وسیله برنامه Celsius می‌توان برای برداشت پول توکن CEL اقدام کرد؛ البته در این برنامه مدت زمان لازم برای تایید برداشت، متناسب با میزان مبلغ بین چند دقیقه تا چند روز متغیر است.

برخی صرافی ها ارزهای فیات را در ازای توکن CEL ارائه می‌دهند یا می‌توان آنها را با BTC یا ETH معامله کرد.

ریسک های فروش ارز دیجیتال سلسیوس

ریسک های فروش ارز دیجیتال سلسیوس

1-وضعیت بازار این ارز دیجیتال هنوز به ثبات نرسیده است. 

2-فروش یا صدور توکن در آینده می تواند تاثیر نامطلوبی بر روی قیمت توکن‌ها بگذارد.

3- اطمینانی از موفقیت پلتفرم تجاری شرکت و یا عملکردهای بعدی توکن وجود ندارد.

4- قیمت بازار توکن ها ممکن است پس از فروش توکن، نوسان داشته باشد. 

5- امنیت کلیدهای خصوصی کیف پول سپرده، هنوز به طور کامل تامین نشده است.

6- قیمت توکن تحت تأثیر روندهای بازار ارزهای رمزنگاری شده قرار داد و ارزش توکن بستگی به وقایع نامربوط در بازارهای ارزهای رمزنگاری دارد و ممکن است قیمت آن به شدت کاهش یابد.

7- این توکن ممکن است توسط دولت ها زیر نظر گرفته شود و کنترل شود.

8- منافع توکن‌ها، در صورتی که مالکیت توکن ها تحت قوانین مالیاتی جدید و پیش بینی نشده قرار گیرد، از بین می برد. 

9- قوانین و مقررات گاهی دسترسی، قابلیت، کاربرد و انتقال توکن ها را محدود می‌کند.

10- همواره احتمال حملات مخرب هکرها به این شبکه وجود دارد.

11- Wallet مورد استفاده ممکن است از نظر فنی با پروتکل  ERC-20 سازگار نباشد در نتیجه ممکن است منجر به از دست دادن کامل سهم شود.

علاوه بر موارد بالا، یک‌سری خطرات پیش بینی نشده هم همواره وجود دارد.

نتیجه گیری

در این نوشته با ارز دیجیتال سلسیوس نتورک و توکن (CEL) آشنا شدیم. این شبکه، امکاناتی را برای وام‌دهی و وام‌گیری کاربران فراهم می‌سازد و نسبت به بانکداری سنتی، مزایا و جذابیت‌های ویژه‌ای دارد. کارمزد وام‌گیرندگان کم است و وام‌دهندگان به سود بالایی می‌رسند، همچنین امکان وثیقه‌گذاری وام گیرندگان و دریافت ارز فیات نیز، وجود دارد. یک تیم سرشناس و قدرتمند در پشت این پلتفرم قرار دارد و دو شرکت بیمه، به امنیت آن کمک می‌کنند. هدف اصلی شبکه سلسیوس، تحول در بانکداری سنتی و رفع چالش‌هایی است که بانکداری فیزیکی با آنها دست و پنجه نرم می‌کند، علاوه بر این که منجر به افزایش سود کاربران در شبکه می‌شود.

تاریخچه:

خالقانCelsius  الکس مشینسکی و دانیل لئون هستند که این پلتفرم را در سال 2017 ایجاد کردند.مشینسکی سابقه طولانی مدتی را در زمینه توسعه اینترنت دارد ، از دهه 1990 روی پروتکل Voice Over Internet (VOIP) و سایر فناوری ها از آن زمان کار کرده است. همچنین او هفت شركت در حوزه تکنولوژی راه اندازی کرده و 35 حق ثبت اختراع به نامش می باشد.در همین حال ، دانیل لئون ، بنیانگذار و COO این شرکت، تجربه مدیریت بر رشد استارت آپ های مختلفی را داشته است.

Celsius (CEL) چیست و چه مزایای دارد؟

 Celsiusیک پلتفرم خدمات بانکی و مالی است بر اساس ارزدیجیتالی است. این پروژه در ژوئن 2018  بر بستر ERC20 اتریوم راه اندازی شد ،و  پاداش هایی را برای واریز ارز های دیجیتال ، همراه با خدماتی مانند وام و پرداخت به سبک کیف پول ارائه می دهد.کاربران این پلتفرم بعد از سپرده کردن ارزهای دیجیتالی خود، به طور منظم سود سهام خود را دریافت می کنند. Celsius  قصد دارد با ارائه خدمات مالی که موسسات مالی سنتی و بانک ها نمیتوانند ارائه دهند، از آنها پیشی بگیرد با استفاده از توکن اصلی شبکه که CEL نام دارد، میتوانید از مزیت های زیادی برخوردار شود ،از جمله تقویت پرداخت های کاربران و همچنین نرخ بازده بسیار بیشتر از پس انداز و سپرده های بانکی،دریافت وام آسان تر و دادن پاداش های منصفانه ،و کارمزد های کمتر.سلسیوس به عنوان یک شرکت انتفاعی ، 80٪ از سود را به خود کاربران باز می گرداند در حالی که 20% دیگر بودجه ، برای توسعه پروژه استفاده می شود.

اگر بازپرداخت وام را با توکن cel انجام دهید 30 درصد تخفیف خواهید گرفت.این شرکت همچنین به نهادهایی مانند صندوق های تامینی وام می دهد.میتوان توکن cel را در دیگر پلتفرم های معاملاتی نیز ترید یا همان معامله کرد. سلسیوس از الگوریتم اصلاح شده اثبات سهام برای امنیت توکن خود استفاده می کند.در آخر باید باید اشاره کرد که این پلتفرم در حوزه مالی و پرداخت رقبای قدرتمندی دارد و باید دید که آیا این پروژه میتواند از رقبایش سبقت بگیرد یا نه.

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

7 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com