تحلیل ارز دیجیتال کامپاند

تحلیل ارز دیجیتال کامپاند
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل ارز دیجیتال کامپاند
تحلیل ارز دیجیتال

در این مقاله تحلیل کاملی از لحاظ تکنیکال و بنیادی به ارزدیجیتال compound خواهیم داشت تا متوجه عملکرد این توکن  و مزایایی که دارد بشویم.

تاریخچه ارز دیجیتال کامپاند

این پروژه در سال 2017 توسط رابرت لشنر و جفری هیز راه اندازی شد. هر دو این افراد قبلا موسس Postmates  بودند که سرویس تحویل آنلاین غذا بوده است. از زمان ساححته شدن شبکه اصلی Compound در سپتامبر 2018 ، محبوبیت این پلتفرم بالا رفته بطوریکه ارزش سهام آن بیش از 800 میلیون دلار رسید. آقای لشنر اکنون به عنوان مدیر عامل شرکت است، و هیز مدیر CTO شرکت.این پروژه در سال 2018 وارد دنیای ارزهای دیجیتالی شد.

compound چیست و چه مزایایی دارد؟

ارز دیجیتال کامپاند سرویس مالی غیر متمرکز دیفای است. این سیستم مالی، یک سرویس غیر متمرکز وام دهی متن باز (Open Source) است که به صورت همتا به همتا (Peer to Peer) کار می‌کند، به این معنی که هم وام دهنده و هم وام گیرنده خود کاربران هستند و با استفاده از این سرویس کاربران می‌توانند با تامین پول برای وام گیرنده‌ها به صورت ارز دیجیتال سود دریافت بگیرند و وام گیرنده‌ها هم با قرار دادن وثیقه، که آن هم از نوع ارزدیجیتال است، وامی دیجیتالی دریافت کنند و همچنین در هنگام تسویه حساب با بازگرداندن وام بعلاوه سود آن، وثیقه خود را آزاد کنند. 

پلتفرم compound با استفاده از قراردادهای هوشمند (Smart Contract) اتریوم، مشکل اعتماد بین وام دهنده و وام گیرنده را به شیوه ای کاملا غیر متمرکز حل کرده است. هم اکنون ۶ ارز دیجیتال که همگی از توکن‌های ERC20 هستند، برای تامین پول (Supply)  و وام گرفتن (Borrow)  در دسترس هستند که سود وام و سپرده مربوط به هرکدام از آن‌ها متفاوت است. این ۶ توکن عبارت است از: ETH، Dai، BAT، USDC، REP و ZRX

مزیت و کاربرد دیگری که این پلتفرم دارد ، برای کارکنانی است که تمایل دارند مقداری سود به ارز دیجیتالشان تعلق بگیرد، این افراد با استفاده از این سیستم می‌توانند ارز دیجیتال خود را سپرده گذاری کنند تا سایر کاربران بتوانند از آن وجوه وام بگیرند به این ترتیب سودی به وام دهنده تعلق میگیرد.

compound چیست و چه مزایایی دارد؟

بازار معاملاتی compound

در حال حاضر قیمت این توکن 502.53 دلار است و حجم معاملات 24 ساعت گذشته آن 500،572،488 میلیون دلار. در 24 ساعت گذشته 14.01٪ کاهش قیمت داشته است.همچنین در رتبه بندی CoinMarketCap در حال حاضر جایگاه 52 را دارد، ارزش کل بازار 2.5 میلیارد دلار است. تعداد کل توکن نیز 10 میلیون است که نیمی از آن ها استخراح شده است.

تحلیل تکنیکال

مشاهده میشود که قیمت این توکن بعد از سپری کردن چند ماه حرکت رنج ،در قیمت 200 دلار صعودی شارپی را آغاز کرده و تقریبا به 550دلار رسیده است.سپس روند اصلاحی را شروع کرده و تا 328 دلار رسیده است سپس تا محدوده مقاومتی که در 550 دلار است رسیده و با این حرکت یک الگوی کلاسیک مستطیل را بوجود آورده است. 

اهداف قیمتی پیش رو

 قیمت در یک کانال نسبتا صعودی قرار گرفته است که از کف کانال کمی به سمت بالا حرکت کرده،در صورت ادامه دار بودن اولین هدف که کوتاه مدت میتواند باشد سقف قیمتی 600 دلار خواهد بود.اگر قیمت بتواند از این محدوده خارج گردد میتواند بعد از پولبک به همین سطح تا اندازه عرض کانال که همان هدف الگوی مستطیل هم هست تا قیمت 876 دلار بالا خواهد رفت که احتمالا بالای دو ماه طول خواهد شید.اما اگر بصورت کانال موازی بخواهد به ضعود ادامه دهد نیز در میان مدت میتواند ابتدا به 747 دلار و سپپس به 876 دلار برسد. فقط درصورتی این توکن ریزش خواهد کرد که قیمت در زیر 310 دلار تثبیت دهد که در این صورت قیمت بین 260 تا 200 دلار ریزش خواهد کرد که البته این ریزش احتمالا در صورت اتفاق افتادن بیش از چند هفته طول خواهد کشید.

نتیجه گیری

به لحاظ رشد قیمتی که این توکن داشته و باتوجه به ویژگی هایی که برای وام گرفتن و سود بدست آوردن به کاربران پیشنهاد میدهد،انتظار می رود که در آینده به محبوبیت بیشتری دست یابد.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram