1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. انقلاب میم کوین ها در تکامل NFT

انقلاب میم کوین ها در تکامل NFT

انقلاب میم کوین ها در تکامل NFT
لوگو علیرضا محرابی
انقلاب میم کوین ها در تکامل NFT
کاربردهای ارز دیجیتال

در حال حاضر، هفت میم کوین در بازار ارز دیجیتال وجود دارد که تاثیر فوق العاده ای در تکامل NFT داشته اند و می توان آن را با عنوان انقلاب میم کوین ها در تکامل NFT نام گذاری کرد. زیست شناس و نویسنده مشهور ریچارد داوکینز در سال 1976 در کتاب خود با عنوان"ژن خودخواه" اصطلاح "میم" را ایجاد کرد. داوکینز استدلال می‌کند که ایده‌ها و رفتارها از طریق تقلید یا در مورد میم‌های اینترنتی، با استفاده از اشتراک‌گذاری در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، از فردی به فرد دیگر در جامعه گسترش می‌یابند. در حالی که ما میم‌ها را به‌عنوان تصاویر، ویدیوها یا گیف‌هایی با زیرنویس خنده‌دار در نظر می‌گیریم، این گیفت ها می‌توانند همان ایده‌ها، رفتارها، عبارات گفتاری یا حتی سبک مد در دنیای واقعی باشند. حتی نام هایی مانند کارن، شارون، بکی و چاد از طریق میم های اینترنتی، به عنوان جایگزین رفتارهای نامناسب انسانی باشند. 

چرا کاربران میم کوین ها را به NFT تبدیل می کنند؟

انقلاب میم کوین ها در NFT

افرادی که با تبدیل شدن یا ایجاد یک میم اینترنتی به شهرت رسیده اند، با یک مشکل منحصر به فرد روبرو هستند. و آن این است که چگونه می توانند از حقوق تصویر خود پس از اینکه تصویر آنها سال ها یا حتی دهه ها آزادانه به عنوان یک الگوی رفتاری در اینترنت در گردش است، درآمد کسب کنند؟ در حالی که اینترنت جهانی است، قوانین کپی رایت NFT، چنین نیستند. آنها به ندرت از سازندگان در برابر نقض حق نسخه برداری در وب محافظت می کنند. کریس تورس، خالق میم Nyan Cat، مشکل را اینگونه توصیف می‌کند: «وقتی چیزی در اینترنت وجود دارد، مردم تصور می‌کنند که آن چیزی است که می‌توان آن را برای معامله، بدون ذکر منبع استفاده کرد.»

برای حل کردن این مشکل، افرادی که حقوق میم های اینترنتی قابل شناسایی را دارند، کپی های دیجیتالی میم های خود را به عنوان توکن های غیر قابل تعویض(NFT)، ایجاد کرده و می فروشند. شناخته شده ترین و محبوب ترین میم ها در حال حاضر به قیمت های بالایی به فروش می رسند. در حالی که NFT ها لزوماً مالکیت حق چاپ دارایی را ارائه نمی کنند، آنها راهی را به هنرمندان می دهند تا در ازای کار یا استفاده از کپی محصولات خود پاداش دریافت کنند.

برای افرادی که به‌طور تصادفی پس از انتشار میم‌های مربوط به آن‌ها به شهرت رسیدند، فقط توانستند پول نقدی از فروش NFT میم ها کسب کنند. در این میان یکی دو مورد از شهرت بسیار خود قراردادهای اسپانسری خوبی را به دست آوردند اما اکثر آنها هرگز هیچ درآمدی به دست نیاوردند.

 Nyan Cat NFT 

Nyan Cat NFT، نوعی از انقلاب میم کوین ها

Nyan Cat NFT، نوعی میم کوین است که می توان آن را به عنوان انقلاب میم کوین ها در تکامل NFT بوده که به شکل گربه متحرک با پاپ تارت است که در فضا با موسیقی پاپ ژاپنی پرواز می کند.

میم کوین Nyan Cat، توسط کریس تورس در آوریل 2011 ساخته شد. این میم کوین در ابتدا به عنوان یک ویدیو در YouTube منتشر، اما بعداً به GIF و تصویر تبدیل شد. تورس، میم کوین Nyan Cat را به عنوان یک NFT در فوریه 2021 راه اندازی کرد و آن را به قیمت 300 اتریوم فروخت که در آن زمان ارزش 590000 دلار داشت.

تورس(Torres)، در طی مصاحبه ای با نزدک(Nasdaq)، گفت: «از این موفقیت بسیار متعجبم اما فکر می کنم از اینکه می دانم اساساً در را به روی یک اقتصاد میم کاملاً جدید در دنیای رمزارز باز کرده ام، بسیار خوشحالم.» تورس بعداً با اسنوپ داگ(Snoop Dogg) همکاری کرد تا "Nyan Dogg "را برای جشن 4/20 ایجاد کند.

Nyan Dogg بعداً به قیمت 33000 دلار فروخته شد. بعد از فروش توکن Nyan Cat، تورس به سایر سازندگان میم کمک کرد تا از نظر مالی بر روی خلاقیت های خود سرمایه گذاری کند. از جمله این خلاقیت ها می توان به لایناموریس اشاره کرد. 

Success Kid NFT

Success Kid NFT، نوعی از انقلاب میم کوین ها در NFT

از دیگر میم کوین هایی که می توان به نوعی آن را انقلاب میم کوین ها در NFT محسوب کرد، Success Kid NFT است. نماد این میم کوین یک کودک 11 ماهه ای به نام سام را نشان می دهد که به شدت به دوربین خیره شده و دستش را مشت کرده است. سوالی که در ذهن کاربر ایجاد می شود این است آیا تصویر این کودک نشان دهنده شادی وی از پیروزی اخیر یا موقعیتی است که به سختی بدست آورده است؟یا اینکه آماده خوردن یک مشت پر از شن است؟

میم کوین Success Kid NFT آنقدر مورد استقبال قرار گرفته است، به گونه ای که توسط دولت اوباما برای ترویج اصلاحات مهاجرت استفاده شد. همچنین شرکت کوکالا در تبلیغات Superbowl، خود از این میم کوین استفاده کرد. از این میم کوین در کشور بریتانیا برای تبلیغ کانال های تلویزیون HD در شبکه Virgin Media استفاده شد. این میم کوین نیز به قیمت 15 اتریوم به ارزش 51841 دلار فروخته شد.

Charlie Bit My Finger NFT

Charlie Bit My Finger NFT، انقلاب میم کوین در NFT

Charlie Bit My Finger NFT، در اصطلاح نوعی انقلاب میم کوین ها است که آن را با عنوان چارلی NFT انگشت من را گاز گرفت، می شناسند. این ویدیوی اولیه یوتیوب بدون شک یکی از بزرگترین هدایایی است که اینترنت تاکنون به ما داده است. در این کلیپ، دو برادر بریتانیایی، هری و چارلی، سه و یک ساله، روی صندلی راحتی نشسته و مشغول تماشای تلویزیون هستند. هری تصمیم می‌گیرد انگشتش را در دهان بچه چارلی بگذارد، چارلی بلافاصله با دندان‌های زیادی که دارد فشار می‌آورد و باعث فریاد خنده‌دار هری می‌شود.

از طریق یک حراج آنلاین، این کلیپ در ماه مه 2021 به قیمت 760999 دلار فروخته شد. به برنده این فرصت داده شد که یک تقلید از ویدیو با حضور هری و چارلی بسازد و همچنین گزینه ای برای حذف ویدیو از YouTube انتخاب کند. ویدیوی اصلی قبل از حذف از یوتیوب، نزدیک به یک میلیارد بازدید داشت که آن را به محبوب ترین ویدیو در تمام دوران تبدیل کرد.

Scumbag Steve NFT

Scumbag Steve NFT

Scumbag Steve NFT، نوع دیگری از میم کوین بوده که می توان آن را زیرمجموعه ای از انقلاب میم کوین ها دانست که با نام بلیک بوستون شناخته می شود. این میم کوین نماینده مردانی است که از هر لحاظ ترسناک هستند. بوستون پس از آپلود چند عکس گرفته شده توسط مادرش در مای اسپیس، در سال 2006 به طور اتفاقی به کیسه بوکس مورد علاقه اینترنت تبدیل شد.

قبل از شیوع ویروس کووید-19، بوستون به عنوان سرآشپز کار می کرد اما با تعطیلی اقتصاد ایالات متحده، کارش را از دست داد. بوستون این میم را تولیدکرد و به قیمت 30 اتریوم یا 54000 دلار فروخت تا برای حمایت از خانواده اش پول جمع کند.

Disaster Girl NFT 

Disaster Girl NFT نوعی از انقلاب میم کوین ها

Disaster Girl NFT نوعی انقلاب میم کوین ها در تکامل NFT است. این میم کوین در معنای لغوی، خزنده، شوم و شیطانی و کلماتی که معمولاً با یک دختر چهار ساله خندان مرتبط نیستند، با این حال آنها دقیقاً حدس می زنند که دختر چه فاجعه ای را نشان می دهد.

Disaster Girl با نام واقعی Zoe Roth، تصویر خود را به عنوان NFT به قیمت 180 اتریوم به ارزش 500000 دلار در آن زمان فروخت. در مصاحبه ای با نیویورک تایمز پس از فروش، راث گفت: «اینترنت بزرگ است، چه تجربه خوبی داشته باشید چه تجربه بدی، فقط باید از آن نهایت استفاده را ببرید.»

Overly Attached Girlfriend NFT

Overly Attached Girlfriend NFT

توکن دیگری از میم کوین ها که آن را می توان نوعی از انقلاب میم کوین ها در NFT محسوب کرد، Overly Attached Girlfriend NFT است که در معنای لغوی، دوست دختر بیش از حد وابسته NFT است. این میم کوین نشان دهنده ویژگی های شخصیتی است که امیدواریم دیگر ویژگی های شخصیتی را تحت تاثیر قرار ندهد. 

 ایده ایجاد این میم کوین از یک ویدیو در یوتیوب که توسط لایناموریس در جواب به آهنگ دوست پسرش، جاستین بیبر گرفته شده است. این ویدیو بلافاصله برداشته شد و در سراسر Reddit به اشتراک گذاشته شد و در روز اول به حدود 170000 بازدید رسید. این کلیپ حاوی پیام هایی همچون" اگر دوست دخترت بودم هر گز اجازه نمی دادم بروی" و " رازها را در خانه پنهان نکن چون پسر من کلید را دزدیدم" است. موریس در آوریل 2021 یک NFT از تصویر اصلی را به قیمت 200 اتریوم به ارزش 411000 دلار فروخت. علاوه بر این کریس تورس، خالق Nyan Cat، به موریس در فروش این میم کوین کمک کرد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (آقای فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر