تحلیل بنیادی ارز دیجیتال اتریوم

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال اتریوم
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال اتریوم
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

احتمالا بتوان قاطعانه سرسخت ترین رقیب بیت کوین را اتریوم نامید. با آمدن اتریوم دروازه های جهان به سوی کاربرد های جدیدی از فناوری بلاکچین گشوده شد. اما نکته قابل توجه آن جا است که خالق اتریوم نوجوانی 17 ساله بود که پس از آشنایی با بلاکچین و بیت کوین تصمیم به خلق پروژه اتریوم گرفت و در سال 2013  وایت پیپر ارز دیجیتال خود را منتشر کرد. این نوجوان کسی نیست جز ویتالیک بوترین روسی.

ساختار اتریوم

ویتالیک نوجوان به همراه تیم خود، اتریوم را خلق کرد تا عملکرد اینترنت را متحول کند. بنابراین با خلق اتریوم کامپیوتر ها قادر بودند بدون واسطه هایی مانند بینگ و گوگل کار خود را انجام دهند. در واقع می توان هدف اصلی ایجاد اتریوم را در ایجاد شبکه غیر متمرکز دانست. به کمک این تکنولوژی افراد می توانند اپلیکیشن های خود را بدون نیاز به اخذ مجوز ایجاد و منتشر کنند.

اما این برتری نسبت به سیستم های متمرکز هنوز یک ضعف بزرگ دارد و آن ناکارآمدی کارمزد ها است. اتریوم هنوز از نظر سرعت و کارمزد برای بسیاری از اپلیکیشن ها کاربردی به نظر نمی رسد. بنابراین فعلا نمی توان سازندگان چنین اپلیکیشین هایی را تشویق به ساخت بر پایه اتریوم کرد.

ساختار اتریوم

اهداف پیدایش

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، اتریوم در نظر دارد امکان ساخت برنامه و انتشار آن ها را به صورت غیرمتمرکز فراهم کند. به کمک این فناوری دیگر نیازی به شرکت های واسط برای کنترل آن ها وجود ندارد. به عنوان مثال شبکه های پیام رسان را در نظر بگیرید. احتمالا این شبکه ها بهترین مثالی باشند که بتوان استفاده کرد. هنگامی که شما از پیام رسانی مانند واتس اپ استفاده می کنید، پیام شما ممکن است توسط شرکت متمرکزی به نام واتس اپ کنترل شود. حال پیام رسانی که بر بستر اتریوم ایجاد شود، دیگر توسط یک شرکت مشخص کنترل نخواهد شد. پیام شما ناشناس مانده تا به مقصد خود برسد و توسط او خوانده شود. این یک امتیاز بزرگ است!

اتریوم در ساختار بلاکچینی که به کار برده است شباهت فراوانی به بیت کوین دارد. اتریوم یک مزیت دیگر نیز دارد و آن ذخیره آخرین وضعیت قراردادهای هوشمند است. با وجود آن که بیشتر افراد با دید سرمایه گذاری اتر خریداری می کنند، هدف و انگیزه اصلی آن  فعالیت شبکه است. 

اهداف پیدایش

کاربرد ها

حدس اهداف اتریوم با گفته های گذشته کار سختی نیست. هدف اصلی توانایی ساخت برنامه بر پایه اتریوم به شکل غیرمتمرکز است. همچنین به کمک اتریوم می توان قرارداد های هوشمند را نیز اجرا کرد. احتمالا قرارداد هوشمند چندان ملموس نباشد.

برای تنظیم یک قرارداد، همواره نیازمند یک واسطه وجود خواهد داشت که قابل اعتماد باشد و توانایی تنظیم قرارداد را داشته باشد. اجرای قرارداد هوشمند توسط اتریوم این امکان را می دهد که بدون نیاز به چنین واسط هایی قرار داد تنظیم کنید. همچنین از اتریوم می توان در خدمات بانکی و مالی و همچنین امور بیمه ای استفاده کرد.

اما با تمام این کاربرد ها و مزیت های اتریوم شمار بسیاری از سرمایه گذاران صرفا اتریوم را دارایی با ارزشی برای نگه داری می دانند و با دید یک سرمایه گذار آن را خریداری می کنند.

عوامل تاثیر گذار بر روند قیمتی

در میان انبوهی از ارز های دیجیتال، بسیاری از شرکت های بزرگ و پروژه ها ترجیح می دهند که اتریوم را انتخاب کنند. جالب آن که در میان 50 شرکت سرمایه گذار در زمینه بلاکچین انتخاب 32 مورد از آن ها پلتفرم اتریوم است. به عنوان مثال، بانک جی پی مورگان از فناوری بلاکچین اتریوم بهره می گیرد. یکی دیگر از شرکت های بزرگی که از پلتفرم اتریوم برای سرویس های مبتنی بر وب خود بهره می برد، شرکت آمازون است.

مورد دیگر کمپانی بزرگ مایکروسافت است. مایکروسافت نیز از پلتفرم اتریوم برای حافظه ابری خود استفاده می کند. 

اطلاعات آماری

  1. حجم معاملات
  2. ارزش بازار

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
واتساپ 09104737258
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
واتساپ 09192353887
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
واتساپ 09104738165
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
واتساپ 09304891085
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
واتساپ 09304891297
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
واتساپ 09101364784
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
واتساپ 09034561556
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
واتساپ 09026762179
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر