1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. وایت پیپر تن کوین (TON)

وایت پیپر تن کوین (TON)

وایت پیپر تن کوین (TON)
لوگو علیرضا محرابی
وایت پیپر تن کوین (TON)
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

 پروژه فناوری تن کوین، یک پروژه شبکه باز است که توسط نیکولای دوروف معرفی شده است، وی طرحی را برای به چالش کشیدن وضعیت فعلی قابلیت های بلاک چین ارائه می دهد. وایت پیپر تن کوین که در 26 ژوئیه 2021 منتشر شد، به سندی حیاتی برای علاقه مندان و متخصصانی تبدیل شده است که به دنبال درک موج بعدی در تکامل بلاک چین هستند. در این مقاله جامع، جزئیات پیچیده سیستم پیشنهادی TON را بررسی می‌کنیم که در خط مقدم راه‌ حل‌ های بلاک چین با سرعت بالا، ایمن و مقیاس‌پذیر قرار دارد. هدف جاه طلبانه TON این است که پذیرش فناوری بلاک چین را ساده کرده و آن را به اندازه اینترنت گسترده و کاربرپسند کند.

تاریخچه و اهداف وایت پیپر تن کوین

تاریخچه و اهداف وایت پیپر تن کوین

TON از نیاز به یک بلاک چین پدید آمد که بتواند به طور کارآمد برای پشتیبانی از بسیاری از تراکنش ها بدون قربانی کردن سرعت یا امنیت، مقیاس شود. هدف اصلی TON ایجاد یک "پروژه بلاک چین نسل پنجم" بود، یک سیستم چند بلاک چینی که قادر به پردازش میلیون ها تراکنش در ثانیه است. این یک شاهکار برای بلاک چین های نسل اول مانند بیت کوین و اتریوم بود. فناوری بلاک چین مدت‌ هاست که با « مثلث سه‌گانه بلاک چین» دست و پنجه نرم می‌کند و تلاش می‌کند مقیاس‌پذیری، امنیت و تمرکززدایی را بدون به خطر انداختن هیچ جنبه‌ای متعادل کند. ساختار TON این چالش را با ارائه یک رویکرد اشتراک گذاری از پایین به بالا و مکانیسم بلاک چین دوگانه برای جایگزینی بلاک های نامعتبر برای بهبود عملکرد برطرف می کند. وایت پیپر تن کوین مزایای چنین سیستمی را در مدیریت حجم تراکنش های عظیم ارائه می دهد که برای پذیرش بلاک چین در طیف گسترده ای از برنامه ها بسیار مهم است.

امنیت و کاربر پسند بودن نیز در قلب طراحی وایت پیپر تن کوین قرار دارد. هدف این پلتفرم ارائه محیطی امن برای تراکنش ها و قراردادهای هوشمند در عین سادگی برای کاربران و ارائه دهندگان خدمات است. پروژه TON با ادغام ویژگی‌هایی مانند ذخیره‌سازی TON برای داده‌های خارج از زنجیره و خدمات TON برای توسعه برنامه‌ها و خدمات، هدفش ارائه راه‌حلی جامع است که نه تنها برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، بلکه برای کاربران عادی نیز قابل دسترسی است. وایت پیپر تن کوین تصویر بزرگی از این پلتفرم را نشان می دهد که یک سرور بزرگ است و قادر به میزبانی و ارائه خدمات مختلف است. این جاه طلبی فراتر از موارد استفاده معمولی بلاک چین است و شامل طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است که میزبانی خدمات توزیع شده در مقیاس بزرگ مانند شبکه های اجتماعی را امکان پذیر می کند.

زیرساخت TON که شامل بلاک چین، شبکه، ذخیره سازی و خدمات می شود، به گونه ای طراحی شده است که یک اکوسیستم کامل باشد که نه تنها از تراکنش های ارزهای دیجیتال، بلکه از پروتکل ها و برنامه های کاربردی اینترنت نسل بعدی نیز پشتیبانی می کند و آن را به یک راه حل جامع برای آینده تحولات بلاک چین تبدیل می کند. با فعال کردن یکپارچگی آسان با برنامه‌های پیام‌ رسان شخص ثالث و شبکه‌های اجتماعی، TON آماده است تا شکاف بین فناوری پیچیده بلاک چین و موارد استفاده روزمره را پر کند، بنابراین انتقال یکپارچه به یک اقتصاد دیجیتال غیرمتمرکز را تسهیل می‌کند.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

قسمت های مختلف وایت پیپر تن کوین (TONCOIN)

قسمت های مختلف وایت پپیر تن کوین

  • بلاک چین TON

بلاک چین TON یک سیستم چند بلاک چینی است که برای پردازش میلیون ها تراکنش در ثانیه طراحی شده است. از رویکرد اشتراک گذاری پایین به بالا استفاده می کند و سیستم را قادر می سازد تا به صورت پویا فرآیند تراکنش را در چندین بلاک چین تنظیم و بهینه کند. قراردادهای هوشمند TON کاملاً تورینگ هستند و به قراردادهای پیچیده و خوداجرایی اجازه می دهند مقیاس پذیر و قابل همکاری با ارزهای دیجیتال متعدد باشند. این انعطاف پذیری از برنامه های مختلف از جمله کانال های پرداخت خرد و شبکه های پرداخت خارج از زنجیره پشتیبانی می کند. ویژگی های منحصر به فرد آن عبارتند از:

مکانیسم خود درمانی: Tone یک مکانیسم بلاک چین عمودی خود ترمیم کننده را ارائه می دهد که یکپارچگی و تداوم سیستم را حفظ می کند. این ویژگی ارتباط سریع بین اجزای بلاک چین را امکان پذیر می کند و شبکه را مقیاس پذیرتر می کند.

Instant Hypercube Routing: این ویژگی ارتباط سریع بین اجزای بلاک چین را تضمین کرده و شبکه را مقیاس‌پذیر و کارآمد می‌کند.

  • شبکه TON

شبکه TON پایه اساسی دسترسی به بلاک چین، مدیریت تراکنش ها و انتشار بروزرسانی های مربوطه است و نیازهای شبکه ای زیرساخت گسترده چند بلاک چینی TON را برآورده می کند. شبکه TON از طیف گسترده ای از خدمات توزیع شده فراتر از عملکردهای مرتبط با بلاک چین پشتیبانی می کند و برنامه های کاربردی شبکه را به طیف وسیع تری از برنامه ها گسترش می دهد. 

  • پروکسی TON

TON Proxy ناشناس‌سازی شبکه را مشابه پروژه اینترنت نامرئی ارائه می‌کند، از هویت گره‌ ها محافظت می‌کند و امکان دسترسی امن به شبکه را فراهم می‌کند.

  • خدمات TON

خدمات TON بستری را برای توسعه و استقرار خدمات غیرمتمرکز و همچنین رابط های رسمی برای تعامل با کاربر فراهم می کند. این خدمات را می توان از طریق برنامه های کاربردی کاربر پسند که تجربه ای شبیه به مرورگر برای مدیریت تراکنش های ارزهای دیجیتال و تعامل با قراردادهای هوشمند است، در دسترس قرار داد.

  • فضای ذخیره سازی

فضای ذخیره سازی وایت پیپر تن کون

فضای ذخیره سازی تن، یک روش ذخیره سازی فایل توزیع شده را ارائه می دهد که ذخیره سازی غیرمتمرکز فایل را با مکانیزم های دسترسی و بازیابی کارآمد، مشابه فناوری تورنت، امکان پذیر می کند. سیستم ذخیره سازی با وایت پیپر تن کوین یکپارچه شده است تا نسخه های آرشیوی و عکس های فوری از بلاک چین را ذخیره کند و از ماندگاری و در دسترس بودن داده ها اطمینان حاصل کند.

  • TONE DNS

TON DNS تعامل در اکوسیستم TON را ساده می کند و با تبدیل آدرس های بلاک چین به نام های قابل خواندن برای انسان، تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

  • سیستم پرداخت TON

پرداخت ها پلتفرمی است که معاملات خرد را مدیریت می کند و امکان انتقال فوری و کارآمد ارزش خارج از زنجیره را فراهم می کند. این سیستم کانال‌های پرداخت و شبکه‌ای مشابه شبکه لایتنینگ را در خود جای داده است که تراکنش‌های سریع و مقرون به صرفه را بدون نیاز به تایید بلاک چین برای هر انتقال تسهیل می‌کند.

پیام رسانی و روتینگ در TON

پیام رسانی بین حساب ها و زنجیره های خرد برای معماری TON بسیار مهم است. مقیاس پذیری این سیستم تا حد زیادی به توانایی آن در پردازش و ارسال پیام از طریق شبکه ریز زنجیره پیچیده مورد نیاز برای اجرای قراردادهای هوشمند و انتقال ارزش بستگی دارد. TON از Instant Hypercube Routing برای تسریع در تحویل پیام در زنجیره های خرد استفاده می کند. این مکانیسم مسیریابی اجازه می دهد تا یک پیام بدون در نظر گرفتن تعداد بلاک چین ها در سیستم، به بلوک بعدی بلاک چین ارسال شود. این تضمین می‌کند که پیام‌ها در حین انتقال گم یا تکراری نمی‌شوند، حتی اگر شبکه به میلیون‌ها قطعه برسد.

برای کسب اطلاعاتی در مورد آموزش ثبت نام و نحوه معامله در صرافی بینگ ایکس، بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی شاردچین و ورک چین

بلاک چین TON حول یک زنجیره اصلی و چندین ورک چین که به زنجیره های خرد تقسیم می شوند، ساخته شده است. در حالی که مسترچین سیستم را هماهنگ می کند، زنجیره های کاری را می توان زنجیره بلوکی مجازی نامید که از شاردچین تشکیل شده است. این ساختار سطح بالایی از انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را فراهم می کند زیرا زنجیره های کسب و کار می توانند موارد استفاده یا قوانین خاصی داشته باشند.

بلوک های جدید در زنجیره های خرد ایجاد می شوند و باید شامل تراکنش ها و نتایج قرارداد هوشمند باشند. اعتبارسنجی ها مسئول اطمینان از یکپارچگی این بلوک ها با مقایسه آنها با جدیدترین بلوک های مشترکین هستند. فرآیند تأیید شامل تأیید گواهی‌های مرکل است و توسط گره‌های کامل ارائه می‌شوند که مشروعیت تراکنش‌ها و اجرای قراردادهای هوشمند را روی زنجیره‌های خرد تأیید می‌کنند.

بررسی آینده و کاربردهای تن (TON)

بررسی آینده و کاربردهای تن (TON)

طرح یکپارچه سازی TON فراتر از مرزهای آن گسترش می یابد و یک اتصال یکپارچه به محیط گسترده تر اینترنت را پیشنهاد می کند. توانایی این پلتفرم برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (dApps) در مقیاس قابل توجهی، مشابه شبکه های اجتماعی جهانی، نشان دهنده آمادگی آن برای ادغام با خدمات شخص ثالث است. همانطور که در مستندات TON بیان شده است، این استراتژی یکپارچه سازی آماده است تا مرزهای جدیدی را برای برنامه های بلاک چین باز کند. TON می تواند با تأکید بر تجربه کاربر، فناوری بلاک چین را برای استفاده روزانه بهینه کند. هدف TON ایجاد یک محیط دیجیتال فراگیرتر از طریق ساده‌ سازی تعاملات با سیستم‌های بلاک چین است و کل جامعه آنلاین را به مشارکت دعوت می‌کند. هدف و پتانسیل TON تغییر برنامه های بلاک چین است.

وایت پیپر تن کوین مقیاس پذیری و سازگاری را به عنوان سنگ بنای پیشرفت های آینده منعکس می کند. زیرساخت TON به خوبی از بازار خدمات غیرمتمرکز صحبت می کند که نوید عصر جدیدی از کارایی و استقلال در خدمات دیجیتال را می دهد، در حالی که ملاحظات اقتصادی فعالیت در مقیاس را تایید می کند. Final Speech TON (TON) با مقیاس‌ پذیری بی‌نظیر، امنیت پیشرفته و طراحی کاربر محور، به‌عنوان بازیگر پیشرو در تعریف مجدد چشم‌انداز بلاک چین ظاهر شده است.

مقایسه وایت پیپر تن کوین و سایر بلاک چین ها

تن با هدف نیروی پیشرو در فضای بلاک چین ظاهر شده است و خود را به عنوان پیشرو «نسل پنجم بلاک چین» معرفی می کند. مشخصه این جهش نوآورانه، انحراف از اصول بنیادی نسل اول فناوری بیت کوین است که یک دفتر کل معاملات غیرمتمرکز را معرفی کرد. با این حال، به دلیل ساختار زنجیره ای منحصر به فرد و قابلیت های ابتدایی اسکریپت نویسی با محدودیت هایی مواجه شد. اتریوم پیشرفت قابل توجهی در یکپارچه سازی قراردادهای هوشمند داشته است اما همچنان با مقیاس پذیری درگیر است.

TON با معماری پیچیده چند بلاک‌ چینی خود، ذاتاً بلاک‌ چین به اشتراک‌ گذاری و خود ترمیم‌ کننده و اجماع اثبات سهام با فناوری‌های اختصاصی که در بلاک چین‌های قدیمی یافت نمی‌شود، مانند مسیریابی Hypercube Instant، خود را متمایز می‌کند. در حالی که این پلتفرم‌ها به مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری می‌پردازند اما ذاتاً به اندازه TON از شاردینگ پشتیبانی نمی‌کنند. زیرساخت TON که برای پردازش یکپارچه تراکنش‌ها طراحی شده است، گامی رو به جلو نسبت به آنچه بیت‌کوین و اتریوم می‌توانند انجام دهند، است. مکانیسم اشتراک گذاری پویا با حجم تراکنش در زمان واقعی سازگار می شود، ویژگی که هنوز در اشتراک گذاری استاتیک پروژه های بلاک چین وجود ندارد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com