تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ترون

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ترون
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ترون
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

شاید 10 سال پیش کمتر کسی فکر می کرد که در سال 2021 فکر تمام جهان مشغول کریپنوکارنسی ها شود. اما پس از اعتماد جهانی و شناخته شدن بیت کوین، حال فرصت آن رسیده که نوبت آلت کوین های بزرگ با برنامه های کاربردی برسد. در میان بزرگان آلت کوین حتما نام ارز دیجیتال ترون را شنیده اید. ارز دیجیتالی که توانایی رقابت با اتریوم را دارد! در ادامه قصد داریم به تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ترون بپردازیم.

ارز دیجیتال ترون چیست؟

احتمالا اگر مدتی است که در مورد ارز های دیجیتال مطالعه می کنید، می دانید که یکی از اصلی ترین اهداف آن ها غیرمتمرکز سازی و حذف قدرت یک دولت یا حکومت ها است. حال فرض کنید اینترنت به صورت غیرمتمرکز ایجاد شود، چه مزیت هایی خواهد داشت؟ این هدف اصلی ترون است که آن را از تمامی ارز های دیجیتال متمایز می کند.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ترون شامل چه مواردی است؟

در زیر به آنها اشاره می کنیم:

آمار و ارقام ارز دیجیتال ترون

آمار و ارقام و ارزش بازار ارز های دیجیتال هیچ گاه ثابت نیست، بنابراین نمی توان صرفا بر اساس رتبه در ارزش بازار ارز دیجیتالی را انتخاب کرد. اما می توان ارز های دیجیتالی که با برنامه مناسب و طرح توسعه، سرمایه ها را جذب خود کرده اند و در جایگاه فعلی خود ثبات داشته و می توانند جایگاه بهتری را کسب کنند، پیدا کرد و روی آن ها سرمایه گذاری کرد. ارز دیجیتال ترون، از ابتدای  عرضه خود در مسیر رشد بوده و نشان داده است لیاقت جایگاه 17 از لحاظ ارزش بازار را دارد. ارزش بازار ترون در حال حاضر حدودا 8 میلیارد دلار است و پیش بینی می شود بتواند به 13 میلیارد دلار برسد. ارزش بازار ترون 0.45 درصد از کل ارزش بازار ارز های دیجیتال است.

سرعت تراکنش ها

برای درک توانایی ترون در تراکنش ها لازم است بدانید که بیت کوین در هر ثانیه می تواند 6 تراکنش را به ثبت برساند. شبکه اتریوم نیز، توانایی ثبت 25 تراکنش در ثانیه را دارد. اما ترون توانایی ثبت 2000 تراکنش در ثانیه را دارد! همچنین ترون در کنار تراکنش بسیار بالای خود، هزینه تراکنش بسیار پایینی نیز دارد که سبب شده بسیاری از جابه جایی ها و معاملات توسط سیستم TRC-20 که متعلق به ترون است انجام شود. 

کاربرد ارز دیجیتال ترون چیست؟

ارز دیجیتال ترون دارای دو استاندارد مشهور TRC-10 و TRC-20 می باشد. یکی از بزرگترین توکن هایی که از استاندارد TRC-10 ترون استفاده می کند توکن بیت تورنت با نماد BTT می باشد. در بخش توکن ها دقیق تر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت اما برای ثبت قرارداد های هوشمند لازم است از استاندارد TRC-20 استفاده شود. همچنین ارز دیجیتال ترون قصد دارد مخاطبان خود را از هر نیازی به صورت غیرمتمرکز بی نیاز کند. یکی از همین خدمات پروژه های DApp می باشد.

توکن های مشهور ارز دیجیتال ترون؟

همانطور که در بالا اشاره شد، بزرگترین توکن که از شبکه بلاکچین ترون و استاندارد TRC-10 قدرت می گیرد، توکن بیت تورنت با نماد BTT می باشد. ترون دو توکن دیگر با نام های وینک (WIN) و جاست (JST) می باشد. بیت تورنت توانسته بود تا جایگاه 11 بازار از لحاظ ارزش بازار پیش برود.  همواره بررسی رفتار و تصمیمات این توکن ها می تواند بر عملکرد و آینده ترون تاثیر بگذارد. این نتیجه گیری حالت عکس نیز دارد و تصمیمات ترون می تواند توکن های خود را تحت تاثیر قرار دهد.

موسس ارز دیجیتال ترون

موسس ارز دیجیتال ترون، جاستین سان (Justin Sun)، یکی از خوش نام ترین های کریپتوکارنسی است. او در سال 1990 به دنیا آمد و اصالت چینی دارد. تحصیلات خود را در دانشگاه پنسیلوانیا گذارنده است و سابقه فعالیت در تیم ریپل را در کارنامه دارد. جاستین سان در میان 30 کارآفرین برتر زیر 30 سال قاره آسیا طبق ادعای مجله فوربز قرار دارد.

جایگاه ترون در رتبه بندی ها

یکی از معتبرترین وبسایت های رتبه دهی ارز های دیجیتال از لحاظ بنیادی فیکاس (FCAS) می باشد. در این رتبه بندی ارز دیجیتال ترون با کسب امتیاز 881 امتیاز در جایگاه 17 ام قرار دارد. در این رتبه بندی ارز دیجیتال اتریوم در جایگاه نخست قرار دارد. همچنین طبق رتبه بندی وبسایت کوین چکاپ ترون موفق به کسب امتیاز 4 از 5 شده است و با این امتیاز در رتبه 21 در میان تمام ارز های دیجیتال قرار دارد.

جایگاه ترون در رتبه بندی ها

جمع بندی

ترون نشان داده است برای ارائه خدمات به مخاطبان خود و سرمایه گذاران، چیزی کم ندارد. از همین رو می توان ترون را یک ارز دیجیتال تمام عیار دانست که پتانسیل بسیار بالایی برای دستیابی به قیمت های بالا دارد. جاستین سان که سابقه فعالیت در تیم ریپل را دارد، به خوبی می داند که هرگونه لغزش و به حاشیه رفتن ترون، می تواند سبب رخداد اتفاق های مشابه ریپل شود.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram