1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بازی
  4. معرفی بازی ویوز داکز

معرفی بازی ویوز داکز

معرفی بازی ویوز داکز
لوگو علیرضا محرابی
معرفی بازی ویوز داکز
بازی

در سال‌های اخیر با گسترش فضای بلاک چین و متاورس، بازی‌هایی هم در این راستا ساخته شده‌اند که مبنی بر توکن‌ های غیرقابل تعویض یا همان NFT هستند. کاربر با بازی کردن عناوین این چنینی می‌تواند سرمایه‌گذاری و کسب درآمد داشته باشد و به جمع‌ آوری توکن‌ ها بپردازد. بازی ویوز داکز (Waves Ducks) یک بازی NFT در فضای بلاک چین است که در آن بازیکنان قادر هستند اردک‌ های مختلف NFT داشته باشند و توکن‌های EGG را در شبکه Waves کسب کنند. هر اردک به نوعی یک توکن منحصر به فرد و غیر قابل تعویض به حساب می‌آید و حکم یک آیتم در بازی را دارد. در ادامه مقاله به معرفی این بازی و نحوه کسب درآمد از آن را برای شما توضیح می دهیم، با ما همراه باشید.

معرفی بازی ویوز داکز

معرفی بازی ویوز داکز

بازی ویوز داکز اخیرا سر و صدای زیادی به پا کرده و به عنوان یک بازی NFT محور، روی بلاک چینی با همین نام توسعه یافته است. با وجود آن که توصیه می‌شود برای شروع بازی سرمایه‌ی اولیه داشته باشید، همه می‌توانند حساب کاربری خود را بسازند و از تجربه‌ی آن سرگرم شوند. در این پلتفرم کاربران قادر هستند سرمایه‌ گذاری کنند و به جمع‌آوری اردک‌ها بپردازند. همچنین امکان فارم کردن و نگه‌داشتن سرمایه‌ها وجود دارد و بازیکن می‌تواند توکن‌ های جمع‌آوری شده را در بازار بفروشد یا صبر کند تا قیمت آن بیشتر شود. مانند ارزهای دیگر، توکن‌های بازی ویوز داکز هم دچار کاهش و افزایش قیمت می‌شوند و عوامل مختلفی هم بر این ساز و کار تاثیرگذارند. توسعه دهندگان بازی، توکن EGG را منتشر کرده‌اند که برای برداشت و خرید درون بازی از آن استفاده می‌شود.

مزیت بازی‌های NFT این است که کاربر علاوه‌ بر سرگرم شدن و داشتن یک تجربه‌ی هیجان‌ انگیز، می‌تواند سرمایه گذاری هم انجام دهد و به کسب درآمد بپردازد. معمولا با گذشت زمان، قیمت کوین‌ هایی که در بازی‌های این چنینی حضور دارند افزایش پیدا می‌کند. البته پروژه‌هایی هم هستند که با شکست مواجه شده‌اند و نتوانسته‌اند آنطور که انتظار می‌رفت، جای خود را در میان مردم و فضای بلاک چین باز کنند. با این حال، از روزی که بازی ویوز داکز منتشر شده، قیمت‌ توکن یا همان اردک‌های داخل بازی افزایش یافته است. برای آنکه بخواهیم در این پلتفرم حضور داشته باشیم و از طریق آن درآمد کسب کنیم، باید چه‌ کار کنیم؟

جهت کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

در Waves Ducks باید ابتدا مقداری توکن EGG خریداری کنیم تا از طریق آن بتوانیم اردک بخریم و بازی را شروع کنیم. نکته‌ی جالب آن است که اردک‌های داخل بازی با یکدیگر تفاوت دارند و کاربرد و ارزش هر کدام از آنها با دیگری فرق دارد. طبیعتا اردک‌هایی که تعدادشان بیشتر باشد، ارزش کم‌تری دارند و به‌دست آوردن آنها ساده‌ تر است. همینطور، آن نوع اردکی که تعداد کمتری از آن در بازی وجود دارد، گرانتر است و با داشتن آن، کاربر سرمایه‌ی بیشتری خواهد داشت. بازیکن در بازی ویوز داکز باید کارهای مختلفی انجام دهد تا بتواند به درآمد برسد. 

روش‌های کسب درآمد با بازی ویوز داکز

کسب درآمد از بازی ویوز داکز

  • پرورش اردک: در قدم اول، بازیکن می‌تواند اردک‌ها را با هدف زاد و ولد پرورش دهد. ساز و کار بازی ویوز داکز جالب است و هر اردک تنها می‌تواند یکبار تولید مثل کند. قوانین مختلفی در بازی وجود دارند که با رعایت کردن آنها می‌توانید احتمال به دست آوردن یک اردک کمیاب را افزایش دهید. بازی به شما حق انتخاب زیادی می‌دهد؛ یعنی می‌توانید اردک‌‌ های خود را بفروشید یا از اردک‌ های به‌ دست آمده‌ی جدید برای گسترش مزرعه‌ی خود استفاده کنید تا در آینده اردک‌ های بیشتری داشته باشید. 
  • ساخت مزرعه: کاربر این انتخاب را دارد که برای اردک‌های خود محلی را فراهم کند تا تولید مثل و زندگی اردک‌ها، کیفیت بیشتری داشته باشد. این فرآیند نوعی درآمد غیرفعال برای سرمایه‌گذار ایجاد می‌کند و به حساب کاربری بازیکن، توکن EGG اضافه می‌کند.
  • فروش اردک‌: با داشتن شناخت و دانش کافی از شرایط و قیمت EGG در بازار، سرمایه‌گذار می‌تواند تصمیم‌ گیری آگاهانه‌ ای داشته باشد و در زمان مناسب، اردک انتخاب شده را را بفروشد. این انتخاب وجود دارد که بازیکن اردک خود را ارتقا دهد و بعدا با قیمت بیشتری آن را برای فروش بگذارد. 
  • استراتژی جذب کاربران جدید: توسعه‌دهندگان ویوز داکز با هدف این که بازی خود را گسترش دهند و سرمایه‌ گذارهای بیشتری به آن جذب شوند، انتخابی جلوی راه کاربران فعلی آن قرار داده است. افرادی که در بازی حساب کاربری دارند، قادر هستند با دعوت کردن دوستان خود خارج از بازی، آن‎ها را به Waves Ducks بیاورند. بازی هم به عنوان پاداش به آنها مقداری توکن می‌دهد.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد بازی تتان آرنا و نحوه کسب درآمد از آن، بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه در بازی ویوز داکز ثبت نام کنیم؟

با وجود آن که ساخت حساب کاربری در این پلتفرم سخت نیست اما روندی دارد که باید به صورت کامل مراحل آن را طی کنید تا بتوانید به تجربه‌ی بازی بپردازید. در ادامه شما را برای شروع حضور در Waves Ducks همراهی می‌کنیم. در ابتدا باید روی گزینه‌ی Start بزنیم و روی گزینه‌ی Sign Up کلیک کنیم. در این قسمت ایمیل خود را وارد و برای اکانت خود یک رمز عبور انتخاب می‌کنیم. همچنین برای عبور کردن از این بخش باید قوانین را مطالعه و آن را تایید کنیم. در ادامه‌ی این مرحله، ایمیلی برای تایید ارسال می‌شود که باید از طریق آن، مرحله‌ی ساخت حساب را به اتمام برسانیم. با وارد کردن کد ایمیل شده، وارد حساب خواهیم شد.

ثبت نام در بازی ویوز داکز

پس از به پایان رسیدن پروسه‌ی ساخت حساب، می‌توانید به اطلاعات اکانت خود دسترسی داشته باشید. در صفحه‌ی اول، قسمت Farm در دسترس قرار می‌گیرد و اطلاعاتی همچون تعداد توکن‌های EGG، تعداد اردک‌ها و محل قرارگیری آنها قابل مشاهده است. هر اتفاقی که برای دارایی‌ های شما در بازی ویوز داکز رخ دهد، در این قسمت نمایش داده می‌شود.

ساخت حساب کاربری ویوز داکز

در قسمت پایینی فارم، چند بخش وجود دارد که اطلاعات اردک‌ها و محل قرارگیریشان در آن قرار گرفته‌اند. به لطف این قسمت، دست کاربر باز است و می‌توانید از این طریق وضعیت دارایی خود را مشاهده کنید و اردک‌های خود را بفروشید. همچنین در این بخش امکان خرید محل قرارگیری اردک‌ها هم وجود دارد.

برای آشنایی با عرضه اولیه بازی، بر روی لینک کلیک کنید.

آموزش بازی ویوز داکز

در منوی اصلی دو بخش وجود دارد؛ قسمت جوجه کشی جایی است که در آن قادر هستید یک تخم مرغ بخرید تا یک اردک جدید تهیه کنید. البته توصیه می‌شود این کار را انجام ندهید و به جای آن یک اردک خریداری کنید. همچنین در بخش پرورش می‌توانید یک جفت اردک را برای جفت‌گیری انتخاب کنید. در بخش بازار یا Marketplace هم امکان خرید یا فروش اردک‌ها وجود دارد.

نحوه بازی ویوز داکز

بخش دیگری هم در صفحه‌ نمایان است که در قسمت بالا سمت راست می‌توانید آن را مشاهده کنید. اطلاعات موجودی توکن EGG قابل رویت است و با کلیک کردن روی آن می‌توانید لینک ارجاع و آدرس کیف پول را کپی کنید.

نحوه بازی ویوز داکز

چگونه اردک خریداری کنیم؟

در بازی ویوز داکز هر چه تعداد اردک‌های بیشتری داشته باشید، یعنی دارایی‌ شما بیشتر است. بازیکن‌ها سعی دارند مزرعه‌ی خود را گسترش دهند و به اردک‌ های داخل حساب کاربری خود اضافه کنند. برای رسیدن به دارایی بیشتر، دو راه وجود دارد. می‌توانید یک تخم اردک خریداری کنید و پس از مدتی این تخم تبدیل به اردک خواهد شد. طبیعتا در بازی Waves Ducks هر اردک حکم یک توکن NFT را دارد. برای انجام این کار می‌توانید به قسمت جوجه‌کشی مراجعه کنید و روی قسمت مشخص شده کلیک کنید. در نهایت، یک اردک از تخم بیرون خواهد آمد.

آموزش بازی Waves Ducks

از آنجایی که روش ذکر شده گران تمام می‌شود، معمولا کاربران از روش دوم استفاده می‌کنند. در روش دوم، سرمایه‌گذار باید به صفحه‌ی بازار برود و یک اردک با قیمت مناسب خریداری کند. این اردک‌ها در واقع دارایی‌هایی هستند که توسط بازیکنان برای فروش در بازار قرار گرفته‌اند. بنابراین کاربر حق انتخاب بیشتری در خرید خواهد داشت. این فرآیند در قالب مزایده در بین کسانی‌ که قصد خرید اردک دارند، انجام می‌شود؛ یعنی هر کس که قیمت بیشتری برای اردک مورد نظر پیشنهاد دهد، آن را تصاحب خواهد کرد.

آشنایی با بازی ویوز داکز

از آنجایی که انواع مختلفی از اردک‌ها در بازی ویوز داکز وجود دارد، این سوال به وجود می‌آید که چگونه از ارزش و قیمت اردک‌ها باخبر باشیم؟ 

برای آشنایی با بازی دیفای کینگ دامز، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

شناخت انواع اردک‌ها در بازی Waves Ducks

شناخت انواع اردک‌ها در بازی Waves Ducks

همانطور که قبل‌ تر اشاره کردیم، اردک‌ها در فضای ویوز داکز حکم دارایی را دارند. هر اردک ویژگی‌هایی دارد که آن ویژگی‌ها روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. برای داشتن یک سرمایه‌ گذاری مناسب در این پلتفرم، لازم است انواع اردک‌ها را بشناسیم. دسته‌ بندی اردک‌ ها از حرف A شروع شده و تا F ادامه پیدا می‌کند. این نمادها به معنی منحصر به فرد بودن اردک‌ها هستند و کاربران می‌توانند با ترکیب کردن آنها، اردک‌های بهتر و با ارزش‌تری داشته باشند.

A – ایلان

B – ساتوشی

C – دوج

D – بوگدانوف (Bogdanoff)

E – چاد (Chad)

F – هارولد (Harold)

جهت کسب اطلاعاتی در مورد بازی های برتر شبکه پالیگان، بر روی لینک کلیک کنید.

در مثال بالا مشاهده می‌کنید که ژنوتیپ از حروف E و F تشکیل شده است. این اردک به ترتیب از تلاقی ژنوتیپ‌های چاد و هارولد حاصل شده است. شما همچنین می‌توانید تغییرات قابل توجهی را با انتقال اعضای بدن ایجاد کنید. همچنین در خط Genotype دو کاراکتر دیگر هم وجود دارند. دقت داشته باشید که اولین حرف انگلیسی نشان‌دهنده‌ی رتبه‌ی اردک است.

G — Genesis (تولید)

H — Hero (قهرمان)

I — Ideal (ایده‌آل)

K — Knight (شوالیه)

L — Lord (لرد)

M — Magical (جادویی)

جالب است بدانید اردک‌های تازه بیرون آمده با حرف G مشخص می‌شوند. رتبه‌ی آنها با آمیختگی پرندگانی از همان نوع افزایش می‌یابد که آمار اردک را افزایش می‌دهد. همچنین حرف آخر در ژنوتیپ، نمایانگر رنگ پس زمینه است. R نشان‌دهنده‌ی رنگ قرمز، Y رنگ زرد، G رنگ سبز و B رنگ آبی است. البته فراموش نکنید که رنگ‌های پس زمینه تاثیری در میزان کمیاب بودن اردک ندارد. با این وجود، رنگ محل قرارگیری اردک باید با رنگ پس زمینه یک‌سان باشد. ویژگی‌های دیگری هم درمورد اردک‌ها وجود دارد که در بخش اطلاعات اردک می‌توانیم به آن دسترسی داشته باشیم و باید به آنها توجه کنیم.

برای آشنایی با آینده بازی های وب 3، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

مثلا وضعیت On Farming تعیین کننده‌ی آن است که می‌شود از اردک برای فارمینگ استفاده کرد یا خیر. تولید EGG نشان می‌دهد که اردک در ماه چه میزان توکن تولید می‌کند. همچنین، Can breed اطلاعات تولیدمثل اردک را به سرمایه‌گذار می‌دهد. در این بخش می‌توانیم از آمادگی اردک برای تولیدمثل باخبر شویم. از طرفی دیگر، Market price از قیمت اردک خبر می‌دهد و با Price dynamics می‌توانیم نمودار تغییر قیمت اردک را مشاهده کنیم.

پیوند زدن اردک‌ها چگونه اتفاق می‌افتد؟

نحوه ثبت نام در بازی ویوز داکز

سرمایه‌گذار در این قسمت از بازی ویوز داکز می‌تواند با ترکیب ژنوتیپ‌های مختلف، شخصیت‌های منحصر به فرد به دست بیاورد. با احتمال ۵۰ درصد از نظر ژنتیکی، ویژگی‌ها به فرزندان دو اردک منتقل می‌شود. در قسمت Breeding می‌توانید دو اردک خود را برای پرورش انتخاب کنید. جالب اینجاست که هر اردک فقط یک بار بچه می‌دهد و بعد از آن عقیم می‌شود. این فرآیند تنها چند دقیقه طول می‌کشد و در نهایت با یک اردک اضافی با آمارهای مختلف مواجه خواهید شد. خبر خوب آن است که ارزش اردک تازه متولد شده، از ارزش پدر و مادرش بیشتر خواهد بود. شما این انتخاب را دارید که از اردک جدید برای فارمینگ، پیوند آن با یک اردک دیگر و ایجاد یک اردک جدید و با فروش در مارکت استفاده کنید. 

جنگ اردک‌ها (Duck Wars)

بالاتر به انواع راه‌های کسب درآمد از طریق بازی ویوز داکز اشاره کردیم اما علاوه‌ بر راه‌های ذکر شده، روش دیگری هم برای کسب درآمد از این بازی وجود دارد که Duck Wars نام دارد. قسمت Duck Wars برای کسانی ساخته شده که قصد دارند بدون داشتن هیچ سرمایه‌ای از طریق این بازی درآمد کسب کرده و مدتی بعد با درآمد به دست آمده اقدام به خرید اردک کنند. در بخش جنگ اردک‌ها سرمایه‌گذار با در نظر گرفتن یک فارم به میدان مبارزه می‌رود. چون کاربر اردکی ندارد، اردکی به او اجاره داده می‌شود. دو اردک با یکدیگر مبارزه می‌کنند و اگر بازیکن برنده‌ی این مبارزه شود، درصدی از درآمد کسب شده به صاحب اردک داده می‌شود و بخشی از آن هم به حساب کاربر انتقال پیدا می‌کند.

برای آشنایی با نحوه کسب درآمد از بازی Gods unchained بر روی لینک کلیک کنید.

بازی ویوز داکز در آینده

به طور کلی روز به روز به تعداد بازی‌های NFT اضافه می‌شود و افراد بیشتری در آنها شرکت می‌کنند. مانند هر پلتفرم باکیفیت دیگری، توسعه‌دهندگان بازی Waves Ducks در تلاش هستند تا کیفیت آن را افزایش دهند و بتوانند به جمعیت بازیکن‌ها اضافه کنند. با بهبود بخشیدن خدماتی که به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود، افراد بیشتری به سمت این بازار جذب می‌شوند و این بازی NFT و توکن‌ های داخل آن ارزش بیشتری پیدا می‌کنند. سازندگان Waves Ducks اعلام کرده‌اند برنامه‌های زیادی برای بازی خود دارند. اضافه کردن بازار درون برنامه‌ای، خرید EGG با استفاده از کارت بانکی، Google Pay و Apple Pay، اضافه کردن ویژگی‌های جدید به اردک‌ها و ایجاد رویداد بتل پس (Battle Pass) تعدادی از قول‌هایی هستند که اعضای ارشد ویوز داکز به کاربران خود داده‌اند. اینطور که توسعه‌ دهندگان می‌گویند، در بخش Duck Wars هم تغییراتی اعمال خواهد شد. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com