1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بازی
  4. بازی دیفای کینگ دامز چیست؟

بازی دیفای کینگ دامز چیست؟

بازی دیفای کینگ دامز چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
بازی دیفای کینگ دامز چیست؟
بازی

 DeFi Kingdoms (دیفای کینگدامز) یک پلتفرم دیفای (DeFi) است که مبتنی بر شبکه Harmony (هارمونی) می باشد و به دنبال این است که در قالب یک بازی، استفاده از این پلتفرم را پیاده ‌سازی کند. کاربران می توانند در این پلتفرم علاوه بر بازی کردن، به کسب توکن‌های NFT نیز بپردازند. همچنین آنها می توانند در قسمت‌های مختلف این پلتفرم از قابلیت‌های استیکینگ، برای خود درآمد کسب کنند. در پلتفرم دیفای کینگدامز امکان مشارکت در استخرهای نقدینگی برای کاربران فراهم است، همچنین می توانند به تبادل توکن‌های مختلف بر بستر شبکه Harmony، در صرافی غیرمتمرکز آن بپردازند. کاربران می توانند زمین‌های این بازی را خریداری کنند و از این طریق از ویژگی‌های آن بهره‌ مند شوند. بازی دیفای کینگ دامز از نوع پیکسل آرت می باشد و دارای فضایی بسیار کاربر پسند و جذاب است. کاربران علاوه ‌بر سرگرم شدن در این بازی، می توانند مهارت کسب کنند و با مفاهیم دیفای آشنا شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی بازی دیفای کینگ دامز و سرویس های این بازی بپردازیم.

بازی دیفای کینگ دامز چیست؟

معرفی بازی دیفای کینگ دامز

دیفای کینگ دامز (DeFi Kingdoms) یک بازی کراس چین مبتنی بر شبکه هارمونی می باشد که از مدل Play-To-Earn پیروی می کند. در این بازی از مکانیسمی استفاده شده که ضمن این که کاربران را سرگرم می کند، این بازی را تبدیل به یک پروتکل دیفای (DeFi) نیز می‌کند. این بازی قصد دارد تبدیل به یک بازی سبک MMORPG شود. در بازی دیفای کینگ دامز از ترکیبی از صرافی های غیرمتمرکز، بازاری از توکن های NFT کاربردی و کمیاب و همچنین استخرهای نقدینگی استفاده شده است. همه این آیتم‌ها با استفاده از هنر پیکسل آرت فانتزی در کنار هم دنیایی زیبا، آنلاین و نوستالژیک را در بازی دیفای کینگ دامز ایجاد می‌کند.

در حال حاضر این بازی DeFi Kingdoms مبتنی بر بلاک چین‌های DFK Chain و هارمونی می باشد. کاربران در هر دو زنجیره می توانند فعالیت داشته باشند. بازی دیفای کینگ دامز با این هدف راه اندازی شده است که برای جذب کاربران جدید به حوزه بلاک چین، از پتانسیل دیفای استفاده کند. توسعه دهندگان این بازی در ابتدا با هدف توسعه یک پلتفرم دیفای به فکر ایجاد این بازی افتادند و سپس DeFi Kingdoms را با ترکیب دیفای با بازی، راه‌ اندازی کردند. این توسعه دهندگان قصد دارند قابلیت‌های مختلفی را از طریق ترکیب عناصر دیفای در یک بازی سرگرم ‌کننده، به بازیکنان ارائه دهند.

سرویس‌های بازی دیفای کینگ دامز

بازی دیفای کینگ دامز در ساختار خود از سرویس های مختلفی استفاده می‌کند که در ادامه به بررسی خلاصه این سرویس‌ها می پردازیم.

1- صرافی غیرمتمرکز بازی

در حال حاضر بازی DeFi Kingdoms، صرافی های غیرمتمرکزی را در بلاک چین های زیر بنایی خود یعنی شبکه‌های هارمونی و DFK، راه‌ اندازی کرده است. از کد پروتکل UniswapV2، برای راه اندازی این صرافی‌های غیر‌متمرکز استفاده شده است. صرافی غیرمتمرکزی که مبتنی بر بلاک چین هارمونی می باشد، Serendale نام دارد و از رمز ارزهای این بلاک چین پشتیبانی می‌کند. صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه DFK Chain، نیز Crystalvale DEX نام دارد که از ارزهای دیجیتال ایجاد شده در بستر این شبکه پشتیبانی می‌کند.

کاربران این پلتفرم با مراجعه به Marketplace این بازی می توانند از صرافی غیرمتمرکز بازی دیفای کینگ دامز استفاده کنند. کاربران می توانند در این قسمت برای خود درآمد کسب کنند، به این صورت که توکن‌های خود در استخرهای نقدینگی قرار دهند و به این ترتیب از معاملات این صرافی ها درآمد به دست آورند. همچنین می توانند در این قسمت توکن‌های خود را به یکدیگر سواپ کنند. علاوه بر این برای کسب توکن‌های JEWEL یا CRYSTAL به عنوان پاداش، کاربران می توانند از طریق دریافت LP توکن‌ها و استیک آنها در قسمت Gardens اقدام کنند.

2- قسمت Jeweler

سرویس‌ های بازی دیفای کینگ دامز

کاربران می توانند در قسمت Jeweler (جواهرساز) در درآمدهای مختلف بازی از طریق استیک کردن توکن JEWEL یا کریستال، شریک ‌شوند و همچنین پاداش هایی کسب کنند. بازیکنان برای دریافت توکن xJEWEL، باید به استیک توکن JEWEL در سرندیل بر بستر شبکه Harmony بپردازندو همچنین برای دریافت توکن xCRYSTAL، باید به استیک توکن CRYSTAL در کریستال ویل بر بستر شبکه DFK بپردازند. 

در قسمت Jeweler به سپرده گذاران به عنوان پاداش، بخشی از هزینه‌های جمع ‌آوری شده در بازی را اهدا می کنند. این پاداش شامل ۱۰% از هزینه‌های تراکنش‌ های درون بازی از جمله ایجاد حیوانات، ایجاد هیروهای جدید، فروش قهرمان و حیوانات خانگی و همچنین ۳۳.۳۳% هزینه‌های جمع‌آوری ‌شده از صرافی های غیرمتمرکز می باشد. با توجه به این که هر بازیکن چه مقدار سهم به نسبت میزان سپرده کل دارد، این پاداش‌ها بین آنها تقسیم می‌شود. البته این قسمت دارای یک APR ثابت نیست زیرا مقدار توکن‌های وارد شده به استخر پاداش، با توجه به حجم تراکنش‌ ها متغیر می باشد.

توسعه ‌دهندگان DeFi Kingdoms نیز مشابه بسیاری از پروژه‌های DeFi، از آرای جامعه حاکمیتی آن برای توسعه و تصمیم ‌گیری برای این بازی استفاده می‌کنند. امکان مشارکت کاربران در امور مختلفی از جمله ایجاد تغییرات کلی در بازی و همچنین حذف یا اضافه کردن یک توکن به استخرهای نقدینگی فراهم می باشد. همچنین کاربران می‌توانند در امور حاکمیتی بازی دیفای کینگ دامز با استفاده از توکن‌های xJEWEL و xCRYSTAL مشارکت داشته باشند.

3- قسمت Gardens

کاربران می‌توانند در قسمت Gardens درآمد کسب کنند، به این صورت که LP توکن‌های به دست آمده از قسمت Marketplace را استیک کنند. همچنین بازیکنان می‌توانند در کوئست‌های مختلف این قسمت، NFT های قهرمان خود را مشارکت دهند. کاربران در این قسمت پاداش هایی را بر اساس مقدار توکن‌های LP که در این قسمت استیک کرده‌اند و همچنین بر اساس قابلیت‌های NFT های خود، دریافت می‌کنند. در شبکه هارمونی کاربران پاداش های خود را به صورت توکن JEWEL دریافت می کنند، در حالی که و پاداش ها در شبکه DFK به صورت توکن کریستال به دست کاربران می رسد.

NFT های بازی دیفای کینگ دامز

NFTهای بازی دیفای کینگ دامز

بازی دیفای کینگ دامز در حال حاضر در ساختار خود از ۳ نوع مختلف از کاراکترهای NFT استفاده می ‌کند. این کاراکترها شامل زمین‌ها (Land)، قهرمانان (Hero) و حیوانات خانگی (Pet) می باشد. در ادامه مقاله این 3 کارکتر را معرفی خواهیم کرد.

1- قهرمانان (Hero)

یکی از ویژگی‌های کلیدی این بازی، NFT های قهرمانان هستند. قهرمانان می‌توانند ضمن فعالیت در حرفه های مختلفی مانند استخراج توکن‌های قفل شده، نگهداری از باغ‌ ها، شرکت در ماموریت‌ ها و همچنین مبارزه با دشمنان و یکدیگر، پاداش هایی را دریافت کنند. این قهرمانان قابلیت‌های مختلفی دارند که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

جهت آشنایی با بازی های برتر شبکه پالیگان، بر روی لینک کلیک کنید.

ژن‌‌های قهرمان (Hero Genes)

قهرمانان بازی دیفای کینگ دامز دارای دو مجموعه ژن می باشند، یکی ژن‌‌هایی که قهرمانان را ایجاد می کنند و دیگری ژن هایی که تعیین کننده ویژگی‌های مختلف قهرمانان در بازی ها می باشند، از جمله ویژگی های توانایی‌ های منفعل و فعال، حرفه، کلاس و غیره.

ایجاد کاراکترهای جدید

از طریق قسمت Portal در این بازی و همچنین با ترکیب ژن‌های دو قهرمان موجود و پرداخت هزینه جهت خلق یک کاراکتر جدید، قهرمانان بازی دیفای کینگ دامز متولد می‌شوند. برای ایجاد یک قهرمان، ویژگی‌های متنوعی وجود دارد، بنابراین NFT های جدید، ترکیبی منحصر به فرد از کلاس، ظاهر و Stats دارند.

Stats

قهرمانان در بازی دیفای کینگ دامز ویژگی‌ها یا Stat مختلفی دارند. Stat تاثیر به سزایی بر قدرت قهرمانان در مبارزات و عملکرد آنها در هر حرفه ای دارند. با کسب تجربه و ارتقا سطح قهرمانان، می توان ویژگی کلیدی قهرمانان را افزایش داد.

ماموریت‌ها (Quests)

قهرمانان می‌توانند در داخل بازی، ماموریت‌های مختلفی را انجام دهند. ماموریت‌های حرفه‌ای این امکان را به قهرمانان می‌دهد تا ضمن جمع آوری منابع درون بازی، پاداش‌های بیشتری را کسب کنند.

برای آشنایی با آینده بازی های وب 3، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

تجهیزات (Equipment)

قهرمانان می‌توانند تجهیزات ارزشمندی را از درون بازی به صورت توکن‌ های NFT پیدا کنند که علاوه بر کسب توانایی‌های ویژه‌، Stat آنها افزایش یابد.

2- حرفه هیروها در بازی دیفای کینگ دامز

در بازی دیفای کینگ دامز، قهرمانان بر اساس مهارت‌ها و کمیابی (Rarity) دسته‌بندی می‌شوند و در قسمت‌های مختلف می توانند فعالیت داشته باشند. قهرمانان بر اساس ویژگی های خود در دسته بندی های استقامت (Stamina)، قدرت (Strength)، مهارت (Dexterity)، چابکی (Agility)، سرزندگی (Vitality)، پایداری (Endurance)، هوش (Intelligence)، خرد (Wisdom) و شانس (Luck) قرار می گیرند.

3- حیوانات خانگی (Pets)

گاهی اوقات ممکن است کاربران تخم‌هایی به شکل توکن‌های NFT را در طول بازی پیدا کنند. آنها می توانند در طول بازی به قهرمانان قابلیت‌های مختلفی را بدهند.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد 10 بازی برتر کریپتو و نحوه کسب درآمد از آنها، بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی توکن‌های بازی دیفای کینگ دامز

معرفی توکن‌ های بازی defi kingdoms

بازی دیفای کینگ دامز از دو توکن مختلف به نام های JEWEL و CRYSTAL در ساختار خود استفاده می‌کند. این توکن‌ها می توانند به بازیکنان قابلیت‌های مختلفی را ارائه دهند.

 معرفی توکن JEWEL 

توکن بومی بازی دیفای کینگ دامز، JEWEL نام دارد که از آن می توان برای موارد کسب درآمد و دریافت جوایز، مشارکت در جامعه حاکمیتی، خرید NFT ها و قهرمانان داخل بازی، خلق قهرمانان جدید، استفاده در استخرهای نقدینگی، سواپ با سایر توکن‌ها و آیتم های درون بازی و پرداخت کارمزد تراکنش‌ ها در زنجیره DFK استفاده کرد.

۵۰۰ میلیون واحد توکن JEWEL وجود دارد که می توان آن ها را در چند کیف پول چند امضایی (Multisig) ذخیره کرد. کنترل این توکن ها بر عهده 4 نفر از اعضای تیم اصلی می باشد و اجرای هر تراکنش نیازمند 3 امضا از 4 امضا می باشد.

معرفی توکن CRYSTAL

توکن کریستال (CRYSTAL با معرفی بازی دیفای کینگ دامز در زنجیره DFK، ایجاد شد. این توکن دارای همه قابلیت‌های توکن JEWEL در زنجیره هارمونی، می باشد. از توکن CRYSTAL برای سواپ در صرافی غیرمتمرکز داخل بازی، خرید و ایجاد NFT های جدید در بازی، مشارکت در جامعه حاکمیتی و استیک برای کسب درآمد می توان استفاده کرد.

به طور کلی 125 میلیون واحد توکن کریستال وجود دارد که در چند کیف پول چند امضایی (Multisig) ذخیره و نگهداری می شوند. کنترل این توکن ها بر عهده 5 نفر از اعضای تیم اصلی می باشد و اجرای هر تراکنش نیازمند 3 امضا از 5 امضا می باشد.

توزیع توکن‌های JEWEL و CRYSTAL در بازی دیفای گینگ دامز

۱% از این توکن ها سوزانده می‌شود.

۳۰% مختص پاداش ‌دهی به کاربران در کوئست‌های مختلف

۱۰% برای توزیع پاداش بین دارندگان توکن‌های xJEWEL/xCRYSTAL، به قسمت Jeweler اختصاص دارد.

۱۷% صرف ایردراپ، هزینه تبلیغات و غیره می‌شود.

۲۵% مختص توسعه بازی می باشد.

۱۷% نیز متعلق به تیم توسعه ‌دهنده می باشد.

از کدام صرافی‌ها می‌توان توکن‌های JEWEL و کریستال را خریداری کرد؟

از طریق صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ و همچنین صرافی‌های متمرکز کوینکس و MEXC می توان اقدام به خرید توکن JEWEL کرد. البته استفاده از صرافی غیرمتمرکز داخل بازی دیفای کینگ دامز، بهترین راه برای خرید توکن JEWEL و استفاده از آن می باشد. از صرافی غیرمتمرکز داخل بازی دیفای کینگ دامز بر بستر شبکه DFK نیز می توان برای خرید توکن کریستال استفاده کرد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com