1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل تکنیکال
  4. بررسی ارزش بازار total2 و total3

بررسی ارزش بازار total2 و total3

بررسی ارزش بازار total2 و total3
لوگو علیرضا محرابی
بررسی ارزش بازار total2 و total3
تحلیل تکنیکال

دامیننس به عنوان یک شاخص، میزان درصدی را بیان می کند که یک رمزارز حجم بازار را به خود اختصاص داده است که بیشتر برای ارز دیجیتال بیت کوین به کار برده می شود اما دامیننس سایر ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین را با total بیان می کنند. total کل ارزش بازار 125 ارز دیجیتال برتر را نشان می دهد. Total2 ارزش کل بازار 125 ارز دیجیتال برتر را به استثنای بیت کوین نشان می دهد. Total3 ارزش کل 125 ارز دیجیتال برتر را به استثنای بیت کوین و اتریوم نشان می دهد. در این مطلب در مورد اهمیت بررسی ارزش بازار total2 و total3 صحبت خواهیم کرد.

معنای ارزش بازار یا مارکت کپ

بررسی ارزش بازار total2 و total3

قبل از پرداختن به اهمیت بررسی ارزش بازار total2 و total3 مروری بر معنای ارزش بازار داشته باشیم. مارکت کپ یا ارزش بازار (market cap) در ارزهای دیجیتال معیار مهمی است که باید برای درک چشم انداز بازار ارزهای دیجیتال از آن استفاده کرد. این معیار ارزش سرمایه در گردش و اندازه یک ارز دیجیتال را نشان می دهد. در واقع به کمک ارزش بازار یا مارکت کپ، ارزش یک ارز دیجیتال تشخیص داده شده و با سایر ارزهای دیجیتال مقایسه می شود.

قیمت یک ارز دیجیتال به تنهایی برای تخمین و تعیین ارزش کل بازار کافی نیست. بنابراین پای معیار مارکت کپ یا ارزش بازار به میان می آید که از قیمت فعلی یک ارز ضرب در تعداد کل ارزهای دیجیتال در گردش به دست می آید. یکی از مواردی که برای بررسی ارزش بازار استفاده می شود، ارزش بازار total2 و total3 است.

دامیننس بیت کوین

به طور کلی، شکل و جهت کل ارزش بازار کریپتو از بیت کوین پیروی می کند. این تا حدودی به دلیل نفوذ بیت کوین بر کل بازار رمزنگاری است زیرا بیت کوین اولین، بزرگترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال است. البته باید این نکته را در نظر گرفت که اکثر مردم جهان اطلاعات کمی در مورد وسعت بازار کریپتو دارند. از این رو، آنها ممکن است بر این باور باشند که بیت کوین تنها ارز دیجیتال موجود است.

درحالی که تعداد رمزارزها بسیار زیاد شده است اما بیت کوین همچنان پادشاه ارزهای دیجیتال است. برای بررسی میزان تسلط و میزان نفوذ یک ارز دیجیتال (البته بیشتر برای بیت کوین) از اصطلاحی به عنوان دامیننس استفاده می شود که همانطور که در مقدمه مطلب گفته شد میزان درصدی را بیان می کند که یک رمزارز حجم بازار را به خود اختصاص داده است. در روزهای اولیه رمزارزی، تسلط بیت کوین در حدود 95 درصد یا بیشتر بود، زیرا آلت کوین های بسیار کمی وجود داشتند که سرمایه گذاری را جذب می کردند. با این حال، همانطور که آلت کوین های دیگر شروع به جلب توجه کردند، سلطه بیت کوین کاهش یافت. برای بیان میزان حجم بازار سایر ارزها در بازار اصطلاح total را به کار می برند. total به طور کلی اشاره به کل ارزش بازار 125 ارز دیجیتال برتر دارد. در ادامه به بررسی ارزش بازار total2 و total3 می پردازیم.

total2 چیست؟

total2 در بررسی ارزش بازار

total2 ارزش کل بازار 125 ارز دیجیتال برتر به استثنای پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین (BTC) را نشان می دهد. Total2 با ایندکس کردن آلت کوین ها به تحلیلگر ارز دیجیتال کمک می کند تا نقاط مقاومت و حمایت آلت کوین ها را تعیین کنند. شاخص total 2 حجم سرمایه موجود در آلت کوین ها را بررسی می کند. حجم سرمایه موجود در رمزارزها در این شاخص، منهای سرمایه موجود در بیت کوین ارائه می‌شود. بنابراین کمتر بودن ارزش این شاخص در مقایسه با شاخص total طبیعی می باشد. در این شاخص نیز مانند شاخص total کوین بزرگی به نام اتریوم وجود دارد که پس از ارز دیجیتال بیت‎ کوین، بزرگ ترین رمزارز بازار می باشد. اتریوم می‌تواند به عنوان حرکت ‌دهنده ارزهای دیگر و لیدر شاخص total 2 تلقی شود. رشد نمودار شاخص total 2 در حال رشد بودن آلت‌کوین‌ها را نشان می دهند و کاهش نمودار شاخص total 2 نیز در حال خروج بودن سرمایه از آلت کوین ها و ریزش آلت کوین ها را نشان می دهد.

در آلت سیزن که همان کاهش دامیننس بیت کوین می باشد و خروج پول از بیت کوین و ورود این پول ها به سایر آلت کوین ها رخ می دهد، معمولا نمودار شاخص total در حال ریزش یا رنج زدن می‌باشد. این در حالی ست که شاخص total 2 در حال رشد کردن است. این شرایط شاخص total 2 و شاخص total رشد بیشتر آلت کوین ها نسبت به بیت کوین را نشان می دهد.

total3 چیست؟

total3 در ارزش بازار

total3 ارزش کل بازارهای ارزهای دیجیتال را به استثنای بیت کوین و ملکه ارزهای دیجیتال اتریوم نشان می دهد. در total3 به دلیل کنار گذاشتن اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال که دارای 50 درصد ارزش بازار آلت کوین هاست، می توان به بررسی ارزش بازار سایر آلت کوین ها دست پیدا کرد. در شاخص total 2 سرمایه موجود در بیت کوین، برای بررسی دقیق ورود و خروج پول در آلت کوین ها حذف شده بود. در شاخص total 2 ارز سنگین اتریوم وجود دارد که کفه ترازو را به سمت خود می‌کشد. از این رو برای بررسی دقیق تر آلت کوین ها شاخص دیگری به نام شاخص توتال 3 وجود دارد که در آن هم بیت کوین و هم سرمایه ورودی و خروجی اتریوم حذف شده است. در نتیجه ارزش شاخص توتال 3 از شاخص total و شاخص total 2 کمتر است.

بنابراین معامله‌گران می توانند از طریق تحلیل شاخص توتال 3 بر روی رشد و ریزش آلت کوین ها تحلیل و نگاه دقیق تری داشته باشند. از جمله دلایل مهم ایجاد این شاخص total می توان گفت، اگر چه تعداد آلت کوین ها بسیار زیاد است اما در برابر بیت کوین و اتریوم قدرت زیادی ندارند، بنابراین وجود اتریوم و بیت کوین، باعث کاهش تمرکز تحلیل روی آلت کوین ها می شود.

بررسی شاخص ارزیابی ارزش بازار total2 و total3 در تریدینگ ویو

سایت تریدینگ ویو یک وب سایت عالی برای پیش بینی روند ارزهای دیجیتال است. این وب سایت به تحلیل گران تکنیکال ارزهای دیجیتال کمک می کند تا با توجه به بررسی چارت ها و نمودارها و تجزیه و تحلیل آنها و با توجه به حرکت بازار، نسبت به پیش بینی روند بازار در آینده اقدام کنند. برای پیدا کردن و استفاده از شاخص total2 و total3 باید به سایت Tradingview مراجعه کرده و پس از طی کردن مراحل رایگان ثبت نام، روی تب چارت (chart) کلیک کنید. در قسمت جستجو عبارت total2 یا total3 را سرچ کنید. 

اهمیت بررسی ارزش بازار total2 و total3

اهمیت بررسی ارزش بازار total2 و total3

ارزیابی ارزهای دیجیتال و حرکات بازار به منظور پیش بینی قیمت و رفتار بازار در آینده، به کمک تحلیل های مختلف صورت می گیرد. از تحلیل فاندامنتال و تحلیل درون زنجیره ای گرفته تا تحلیل های تکنیکال ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاران، کاربران و علاقه مندان به رمزارزها کمک می کند تا شناخت بهتری نسبت به بازار داشته باشند. total2 و total3 ازجمله شاخص هایی است که با کنارگذاشتن بیت کوین و اتریوم از میان ارزهای دیجیتال تاثیر سایر ارزهای دیجیتال بر بازار را نشان می دهد.

total2 آلت کوین ها را ایندکس کرده تا بر مبنای آن بتوان بررسی کرد که حمایت ها و مقاومت های آن ها چه زمانی اتفاق می افتد. با توتال 2 مشخص می شود که آلت کوین ها اگر قرار است رشد کنند تا کجا رشد خواهند کرد. ATH و LTH آنها کجاست. در واقع تمام پارامترها و ابزارهای تکنیکال که تحلیلگران برای بررسی بازار نیاز دارند را میتوان در total2 به دست آورد. total3 اتریوم را از تحلیل کنار می گذارد. چرا که اتریوم بعد از بیت کوین، دومین ارز دیجیتال بازار از نظر حجم و همینطور در میان آلت کوین ها نیز 50 درصد ارزش بازار را دارد. بنابراین با حذف اتریوم می توان سایر آلت کوین ها را بررسی کرد که نسبت به اتریوم کجا حمایت می شوند، کجا قرار است رشد کنند، در چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد و ...

سنجش ارزش بازار total2 و total3 نقش مهمی را برای تحلیلگران بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال ایفا می کند. بنابراین بهتر است نسبت به شناخت و بررسی این معیارها و استفاده از آن ها برای تحلیل درست اقدام نمایند.

نحوه نمایش نمودار شاخص‌ها

با مراجعه به سایت تریدینگ ‌ویو، نمودار شاخص های ارز دیجیتال نمایش داده می شود. در بخش جستجوی نماد با جست و جوی عبارت total، total2، total3، نمودار شاخص مورد نظر را می توان مشاهده کرد. برای تحلیل نمودار شاخص مورد نظر خود، می توان از طریق پیاده سازی علم تکنیکال خود بر روی نمودار شاخص‌ها اقدام کرد.

چرا باید تحلیل شاخص های توتال را فرا گرفت؟

چرا باید تحلیل شاخص های توتال را فرا گرفت؟

تحلیل شاخص هر بازار به معامله گران، اطلاعاتی از کلیت بازار را ارائه می کند. تحلیل شاخص های هر بازار تاکنون نشان داده است که تحلیل آن‌ها برای پیش بینی آینده بازار مورد نظر می‌تواند از اعتبار بالایی برخوردار باشد. مثل شاخص داوجونز و S&P500 در بازار نیویرک، شاخص دلار در بازار فارکس، شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن بورس ایران و… .

در بازار نوپا کریپتوکارنسی هم مبتدیان و هم معامله ‌گران بیشتر تمرکز خود را بر روی تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال قرار داده است. تحلیل شاخص های بازار ارز دیجیتال نیز مانند سایر شاخص های بازار مالی از اهمیت بالایی برخوردار هستند که از مهم ترین آن‌ها می توان به شاخص total، شاخص total 2 و شاخص توتال 3 اشاره کرد. تحلیل آنها می‌تواند به افزایش احتمال موفقیت تحلیل و همچنین کمک به پیش‌بینی آینده ارزهای دیجیتال کمک کند.

شاخص others

یکی دیگر از شاخص‌های مهم ارز دیجیتال، شاخص others می باشد که در آن برای بررسی شرایط واقعی آلت کوین ها، علاوه بر بیت کوین و اتریوم چند ارز اصلی دیگر بازار نیز حذف شده است. با کاهش دامیننس اتریوم و بیت‌ کوین می‌توان رشد این شاخص را در انتظار داشت. ارزش شاخص others به دلیل حذف بیت کوین و اتریوم و چند ارز دیجیتال سنگین دیگر، در مقایسه با شاخص total، شاخص total 2 و شاخص توتال 3 کمتر می‌باشد.

دلیل شباهت شاخص total 2 و شاخص total 3 با شاخص توتال

گاهی با بررسی نمودار شاخص توتال، به یافتن شباهت هایی در روند حرکتی آن با روند حرکتی سایر شاخص‌های توتال دست پیدا خواهید کرد. به این دلیل که رشد اکثر کوین های بازار، به دنبال رشد بیت کوین اتفاق می افتد و ریزش و کاهش قیمت آنها نیز به دنبال ریزش بیت کوین رخ می دهد. پس این اتفاق که در مقایسه نمودار آن ها شباهت‎ هایی دیده شود، امری طبیعی است. البته این احتمال وجود دارد که شرایط بازار در آینده به گونه ای باشد که روند رشد و ریزش آلت کوین ها به بیت کوین وابستگی نداشته باشد و در واقع به صورت مستقل از بیت کوین عمل کنند.

تفاوت شاخص total و شاخص total 2 و شاخص total 3

- اولین تفاوت میان این سه شاخص، میزان ارزش هر کدام از آنها است، به طوری که شاخص total 2 و توتال 3 در مقایسه با شاخص total ارزش کمتری دارند. (همان طور که قبلا اشاره کردیم دلیل این امر حذف کوین های بزرگ بیت کوین و اتریوم می‌باشد.)

- دومین تفاوت عدم وجود بیت کوین در شاخص total 2 و 3 می باشد.

- در شاخص‌ total 2 و 3 زوم بیشتر و تحلیل دقیق تر آلت کوین ها در مقایسه با شاخص total وجود دارد.

جمع بندی

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به کمک معیارها و شاخص های متعددی ایندکس می شود. total2 و total3 از جمله معیارهای ارزیابی ارزهای دیجیتال است که با حذف بیت کوین و اتریوم از این ارزیابی ها، جایگاه سایر آلت کوین ها را مشخص کرده و رتبه آن ها در دنیای رمزارزها را تعیین می کند. total2 با حذف بیت کوین، ارزش سایر ارزهای بازار را می سنجد و total3 هم بیت کوین را از دور ارزیابی ها حذف می کند و هم اتریوم را. تا تاثیر این دو غول ارزهای دیجیتال در تعیین جایگاه و ارزش سایر ارزها در نظر گرفته نشود. بنابراین ارزش بازار total2 و total3 در تحلیل های تکنیکال ارزهای دیجیتال بسیار مهم است و به تحلیلگران در مورد پیش بینی روند بازار و حرکت صعودی یا نزولی رمزارزها اطلاعات و آگاهی های مورد نیازشان را می دهد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

7 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com