1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل تکنیکال
  4. بهترین زمان برای نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

بهترین زمان برای نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

بهترین زمان برای نوسان گیری از ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
بهترین زمان برای نوسان گیری از ارزهای دیجیتال
تحلیل تکنیکال

بازار ارزهای دیجیتال دارای شرایط پرنوسانی است که معامله گران می توانند با استفاده از این فرصت ها، کسب درآمد کنند. البته سرمایه گذارانی هستند که برای کسب درآمد از این بازار ارز دیجیتال، اقدام به سرمایه گذاری های طولانی مدت می کنند. در مقابل افرادی هستند که با نوسان گیری از ارزهای دیجیتال کسب درآمد می کنند. هر دو گروه از فعالین بازار ارز دیجیتال، استراتژی های خاص خود را دارند که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. 

به صورت کلی در بازارهای مالی، چند نوع معامله گر داریم. معامله گرانی که خرید و فروش لحظه ای و کوتاه مدت انجام می دهند و آن هایی که طی چند هفته و چند ماه معامله انجام می دهند. آن دسته از معامله گرانی که در بازه های کوتاه مدت معامله می کنند، نوسانات بازار برای آنها مهم است. این دسته از معامله گران برای جلوگیری از ضررهای سنگین، برای معاملات خود حد ضرر تعیین می کنند. روش دیگری برای کم کردن ریسک برای این معامله گران امکان خرید پله ای در قیمت های پایین تر است. برای آشنایی بیشتر با روش های نوسان گیری از ارزهای دیجیتال تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

معرفی انواع روش های نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

معرفی انواع روش های نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

برخلاف بازارهای سنتی، بازارهای ارزهای دیجیتال 7 روز هفته و 24 ساعته حتی در تعطیلات رسمی باز هستند. ماهیت جهانی و بی وقفه تجارت ارزهای دیجیتال چالش هایی را برای معامله گران ایجاد می کند که یکی از آنها یافتن بهترین زمان برای معامله و نوسان گیری است.

کسانی که به دنبال اجرای سفارش‌های خرید و فروش بزرگ هستند باید زمان‌هایی را که حداکثر نقدینگی وجود دارد (در دسترس بودن طرف مقابل در هر زمان برای خروج یا ورود به معامله) و حجم معاملات (چند بار تغییر یک سکه در یک زمان معین وجود دارد) را شناسایی کنند. این موضوع درست مانند این است که یک خواربارفروش با مقادیر زیادی محصول برای فروش، در حالت ایده‌آل می‌خواهد غرفه‌اش را در شلوغ‌ترین بازار با بیشترین بازدیدکننده برپا کند.

یکی از روش های معامله گری در بازار ارز دیجیتال، نوسان گیری از ارزهای دیجیتال است که از طریق تشخیص کف ها و سقف های نسبی معاملات خود را انجام می دهند. معامله گران نوسانی همانند تریدرهای روزانه نیاز ندارند تا ساعت های بی شماری نمودار را بررسی کنند و معاملاتی که باز می کنند ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد. برای نوسان گیری نیاز به تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال است تا ارز دیجیتال مورد نظر از نظر نوسانات احتمالی در آینده مورد بررسی قرار داد.

نوسان گیری از ارزهای دیجیتال، در بین سرمایه‌گذاران در هر سطح مهارتی محبوب است، به این معنی که مبتدیان اغلب هنگام آزمایش با آن و حتی اضافه کردن آن به مجموعه ابزار استراتژی معاملاتی خود، موفقیت قابل توجهی پیدا می‌کنند، در حالی که کهنه‌کاران باتجربه ممکن است از نزدیک شدن به معاملات نوسانی با بینشی تازه سود ببرند.

1.تشخیص محدوده های ثابت نوسان

روش های نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

این نوع استراتژی مناسب بازاری است که به حالت رنج درآمده است. در این حالت قیمت بین دو سطح حمایت و مقاومت نوسان دارد. در این شرایط معامله گر برای نوسان گیری از ارزهای دیجیتال، باید سفارش خرید را در نزدیکی سطح حمایتی قرار داده و در نزدیکی سطح مقاومت بفروشد. بهتر است که تریدرها حریص نبوده و برای احتیاط کار اهداف فروش خود را 1 یا 2 درصد پایین تر از خطوط مقاومت قرار دهد.

این نکته را در نظر داشته باشید که سطوح مقاومت به صورت یک خط نبوده و شامل یک محدوده است. معامله گران ریسک پذیرتر می توانند برای کسب سود بیشتر، برخی از سفارش فروش را در قیمتی پایین تر از محدوده مقاومت و قسمت دیگر را در قسمتی از سایه کندل، ثبت می کند.

2.استفاده از میانگین متحرک

از دیگر ابزارهایی که می توان برای نوسان گیری از ارزهای دیجیتال، استفاده کرد، میانگین متحرک است. با استفاده از این شاخص، ایفای نقش حمایت و مقاومت متحرک است که این توانایی را به کاربر می دهد تا در روندهای صعودی جلوی ریزش را بگیرد و در روندهای نزولی از رشد قیمت جلوگیری کند. با استفاده از این استراتژی، زمانی که قیمت به نزدیکی خطوط میانگین متحرک می رسد، باید خرید را انجام داد. زمانی باید فروش را انجام داد که خط میانگین متحرک به سمت پایین می شکند.

3.استفاده از اندیکاتورها

برخی از اندیکاتورها از جمله باند بولینگر، محدوده متحرکی را برای نوسان قیمت مشخص می کند. استفاده از این شاخص در بازارهای رنج و بدون روند بالاترین کارایی را دارد. راحت ترین استفاده ای که می توان از این شاخص داشت، زمان رسیدن قیمت به کف محدوده و فروختن دارایی زمانی که به سقف قیمت می رسد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این اندیکاتور درصد خطای بالایی دارد و باید به همراه دیگر روش های تحلیل تکنیکال استفاده کرد.

4.استفاده از تحلیل فاندامنتال

سعی کنید اخبار و رویدادهای مربوط به رمزارز را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اخبار اضافه شدن به صرافی های معتبر، هاردفورکی که قرار است اتفاق بیفتد می تواند بر روی قیمت اثرگذار باشد. در این حالت تریدرها با در نظر گرفتن این نوع رویدادها، اقدام به پیش خرید ارزهای دیجیتال می کنند و در نهایت تقاضا برای خرید افزایش می یابد.

چگونه می توان با نوسان گیری از ارزهای د یجیتال کسب سود کرد؟

چگونه می توان با نوسان گیری کسب سود کرد؟

معامله گران نوسان گیر با استفاده از نوسانات قیمتی که از چند روز تا چند هفته اتفاق می افتد، کسب سود می کنند. پس معامله گران نوسان گیر نسبت به معامله گران روزانه، موقعیت های خود را برای مدت طولانی تری نگه می دارند اما هدف این سرمایه گذاران نگهداری سرمایه به مدت طولانی نیست. 

معامله گران نوسان گیر از تحلیل تکنیکال برای انجام معاملات خود استفاده می کنند اما به اندازه معاملات روزانه کاربرد ندارد. البته معامله گران نوسان گیر می توانند از تحلیل فاندامنتال برای انجام معاملات خود استفاده کنند. برای تحلیل قیمت، نمودارهای شمعی، تشخیص سطوح حمایت و مقاومت و استفاده از شاخص های تحلیل تکنیکال می تواند اثرگذار باشد. 

معامله گران نوسان گیر معمولا برای انجام معاملات خود از بازه های زمانی متوسط یا طولانی استفاده می کنند. علت انجام این کار این است که یک روند، زمانی قوی است که در بازه زمانی طولانی تایید شود. البته این بدان معنی نیست که معامله گران به بازه های زمانی کوتاه تر دقتی ندارند. 

بهترین چارچوب زمانی شکل می گیرد که معامله گران نوسان گیر، از نمودار روزانه استفاده می کنند اما روش کار معامله گران با یکدیگر متفاوت است. 

معامله روزانه با نوسان گیری چه تفاوتی دارد؟

معامله گران روزانه با استفاده از تغییرات کوتاه مدت قیمت به سود می رسند، در صورتی که معامله گران نوسان گیر به دنبال تغییرات بزرگتری هستند. معامله گران نوسان گیر روش پویاتری دارد و معامله گران روزانه به صورت مرتب بازار را رصد کرده و موقعیت های خود را بیش از یک روز باز نمی گذارند.

در مقابل معامله گران نوسان گیر، رویکرد منفعلانه تری خواهند داشت و کمتر موقعیت های خود را مشاهده می کنند. هدف این معامله گران کسب سود از تغییرات قیمتی است که در طولانی مدت اتفاق می افتد. از آنجایی که معامله گران نوسان گیر با تغییرات بزرگتری در قیمت سروکار دارند، سود بیشتری کسب می کنند. معامله گران روزانه از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند، در صورتی که معامله گران نوسان گیر ترکیبی از تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند.

ارز دیجیتال معامله گری روزانه معامله گری نوسان گیر
هدف کسب سود در نوسانات طولانی مدت کسب سود در نوسانات کوتاه مدت
بازه زمانی چند روز تا چند هفته چند دقیقه تا یک روز
میزان سود احتمالی نسبتا چشم گیر کوچک و نه چندان چشمگیر
ابزار تحلیل ترکیب فاندامنتال و تکنیکال تکنیکال تکنیکال

مزایای معاملات نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

مزایای معاملات نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

هر روش معامله گری دارای مزایا و معایبی است که تریدرها می توانند با استفاده از این مزایا، برای انجام معاملات خود تصمیم گیری کنند.

  • عدم توجه همیشگی به بازار

در نوسان گیری روزانه یا هفتگی، تریدرها الزامی ندارند که به صورت تمام وقت به نمودار نگاه کنند. چرا که در طی یک روز نمی توان نوسان قابل توجهی در روند قیمت یک دارایی خاص دید. در این روش، تریدرها می توانند به نوسانات توجه داشته باشند تا در صورت وقوع نوسان چشم گیر تبدیل به یک فرصت مناسب سرمایه گذاری شود.

  • کسب سود بالا

روش های معامله گری روزانه برای معاملات با سودهای کوچک مناسب هستند. در صورتی که در معاملات نوسان گیری می تواند سودهای بالاتری کسب کرد. در صورتی که یک تریدر به صورت حرفه ای نوسان گیری کند، می تواند سودهای بالاتری برای خود ایجاد کند. چرا که بازار در طی چند روز هم نوسان قابل توجهی نداشته باشد، حتما در طی چند هفته می تواند فرصت های خوبی را در اختیار معامله گران قرار دهد.

  • فرصت تحلیل مناسب

آن دسته از معامله گرانی که از آموزش نوسان گیری روزانه استفاده می کنند، برای تحلیل قیمت هیچ الزامی به استفاده از اندیکاتورها و نمودارهای تکنیکال ندارند. می توانند در طی روند احساسات معامله گران و اخبار بازار را نیز رصد کنند تا بتوانند نتایح بهتری برای سوددهی داشته باشند. در صورتی که در معامله گران روزانه یا اسکالپ فرصت زیادی برای تحلیل ندارند و از کوچکترین فرصت برای نوسان گیری و کسب سود استفاده کنند.

معایب معاملات نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

معایب معاملات نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

بعد از بررسی مزایای نوسان گیری روزانه، بهتر است معایب این نوع معاملات را نیز در نظر بگیرید که در ادامه به بررسی این معایب می پردازیم.

  • نیاز به درک عمیق بازار

از آنجایی که معامله گران نوسان گیر نیازی به تحلیل روندهای بازار و تحلیل ها آن ندارند، بنابراین باید از شرایط بازار آگاهی بیشتری داشته باشند تا بتوانند سود بیشتری داشته باشند. بنابراین برای انجام معاملات نیاز به درک مالی بالایی وجود دارد.

  • در خطر بودن دارایی های مالی

برخی از بازارها مانند بازار ارزهای دیجیتال، شرایط پرنوسانی نسبت به بازارهای دیگر همچون بورس دارد. بنابراین شاید ارزش یک دارایی مالی در آن ها می تواند در طی یک روز افت شدید قیمتی داشته باشد. معامله گران روزانه به دلیل اینکه مدام در حال رصد کردن بازار هستند، می توانند در طی چند دقیقه چنین افت هایی را تشخیص داده و در نهایت سرمایه خود را حفظ کنند. اما چنانچه یک غفلت کوچک داشته باشند، ممکن است دارایی خود را به صورت کامل از دست بدهند.

  • عدم کسب سودهای طولانی مدت

گاهی یک سهم، ارز یا یک دارایی مالی خاص، پتانسیل رشد بالایی در طولانی مدت دارد به گونه ای که اگر یک سرمایه گذار برای طولانی مدت سرمایه خود را نگه دارد، سود بیشتری بدست می آورد. در صورتی که یک معامله گر نوسان گیر، با خرید چنین دارایی در صورت اولین فرصت آن را به فروش می رساند اما تریدرهای نوسان گیر به کسب سودهای بلند مدت توجهی ندارند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com