کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال وینک

کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال وینک
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال وینک
کیف پول ارز دیجیتال

ارز دیجیتال WINk (TRONbet سابق) یک پلتفرم بازی است که به کاربران اجازه می‌دهد در چندین اکوسیستم بلاکچین بازی، معاشرت و مشارکت داشته باشند. اکوسیستم اصلی در اطراف بلاکچین ترون متمرکز شده است. از طریق استخراج رفتاری، طرح ابتکاری اقتصاد رمز و سایر مکانیزم‌های تشویقی، ارز رمز وینک یک اکوسیستم کامل را برای ارائه یک تجربه بازی باکیفیت ساخته است. این برنامه توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ایجاد کنند که ضمن تایید کاربران نهایی در مشارکت به عنوان ذینفعان فعال در اکوسیستم، پذیرش می‌شوند. توکنهای WIN از نوع توکن‌های استاندارد TRC-20 هستند که روی TRON اجرا می شوند. در بستر WINk، از توکن‌های WIN برای ایجاد انگیزه در مشارکت توسعه دهندگان و کاربران استفاده می‌شود. در این نوشته قصد داریم تا کیف پول‌های مهمی که از ارز دیجیتال WINK پشتیبانی می‌کنند را مورد بررسی قرار دهیم.

کیف پول های سخت افزاری برای وینک

معرفی کیف پول های سخت افزاری برای وینک

در انتخاب کیف پول‌های سخت افزاری، اصول مهمی وجود دارد. کیف پول‌های سخت افزاری از نظر روش دسترسی به ارزها مانند کیف پول‌های دیگر هستند. هیچ کیف پولی سکه‌ها را ذخیره نمی کند. در عوض، کیف پول‌ها کلید خصوصی را ذخیره می‌کنند که در هر زمانی می‌توانید به سکه‌های مرتبط دسترسی پیدا کنید. در کیف پول‌های سخت افزاری، این کلید را فقط می‌توان در دستگاه یافت.

کیف پول های دسکتاپ نیز فقط کلیدهای خصوصی را در دستگاه متصل ذخیره می‌کنند. تفاوتی که کیف پول‌های سخت افزاری را از نظر امنیت متمایز می‌کند، اتصال به اینترنت است. کیف پول‌های سخت افزاری به عنوان دستگاه‌های جداگانه، هرگز آنلاین نیستند. مالکانی که می‌خواهند معاملات را انجام دهند، آنها را آنلاین می‌کنند و فقط امضای آفلاین با دستگاه آن را برای اجرا آزاد می‌کند. مکانیسم امنیتی ویژه این است که آیا کیف پول دیجیتال دارای صفحه نمایش است. یعنی این امکان را فراهم می‌کند که آدرس گیرنده نمایش داده شده در نرم افزار رایانه با آدرس کیف پول (= کلید عمومی) مطابقت داشته باشد. به این ترتیب می توان دستکاری توسط اشخاص ثالث را منتفی دانست.

کنترلهای دستی روی همه دستگاه ها نصب شده است و این اطمینان می‌دهد که فقط مالکان بازیگر می‌شوند. زیرا سرانجام، فقط فشردن این دکمه‌ها معاملات را تأیید می‌کند. در صورت سرقت کیف پول توسط سارقین، پین از دسترسی غیر مجاز محافظت می‌کند. 

از آنجا که هیچ دستگاهی از نقص فنی یا سرقت کاملاً ایمن نیست، سازندگان عبارت بازیابی یا سیدز را معرفی کردند. این مجموعه 12 تا 24 اصطلاحی است که دارندگان کیف پول هنگام راه اندازی تعریف می‌کنند. اگر دستگاه خراب باشد یا در دسترس نباشد، سکه‌های متصل را می‌توان روی کیف پول دیگری بازیابی کرد. برگه بازیابی حاوی عبارات باید به خوبی نگهداری شود و هرگز دیجیتالی نشود. این روش، مزایای کیف پول‌های سخت افزاری و کاغذی را با هم ترکیب می‌کند. در ادامه قصد داریم تا به معرفی کیف پول کیپ‌کی که از رمزارز وینک (WINK) پشتیبانی می‌کنند، بپردازیم. شایان ذکر است کیف‌های معروف ترزور و لجر نیز از رمز ارز وینک پشتیبانی می‌کنند.

 

 لیست کامل کیف پولهای ارز دیجیتال

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram