1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. استفاده از الگوریتم Play to earn در پالی گان و صنعت بازی

استفاده از الگوریتم Play to earn در پالی گان و صنعت بازی

استفاده از الگوریتم Play to earn در پالی گان و صنعت بازی
لوگو علیرضا محرابی
استفاده از الگوریتم Play to earn در پالی گان و صنعت بازی
بلاکچین

Polygon (با نماد MATIC) یک سیستم کامل چند زنجیره ای، یک چارچوب و همچنین یک پروتکل است. پالی گان شبکه‌ های بلاک چین سازگار با اتریوم را به هم متصل می‌ کند و برای حل مشکلات مقیاس ‌پذیری در شبکه فعلی اتریوم ساخته شده است. این شبکه یک راه حل لایه 2 است، یعنی در بالای بلاک چین اولیه اتریوم کار می کند. بلاک چین پالی گان ظهور بسیار قدرتمندانه ای در عرصه بازی های مبتنی بر بلاک چین و کسب درآمد از طریق بازی داشته است. در این مطلب در مورد مسیر موفقیت الگوریتم Play to earn در پالی گان صحبت خواهیم کرد. Play to earn مدل و الگوریتمی در صنعت بازی به شمار می رود که در آن بازیکنان می توانند با بازی کردن، پول یا جوایز دیگری کسب کنند.

تاریخچه ای از شبکه پالی گان

شبکه پالی گان و الگوریتم play to earn

همانطور که می دانید اتریوم یک بلاک چین ترند در سطح جهانی است و از نظر محبوبیت و ارزش بازار پس از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد. پذیرش بی سابقه اتریوم باعث بروز برخی مشکلات عملیاتی با توجه به سرعت کم و هزینه تراکنش های بالاتر شده است که منجر به تجربه کاربری نه چندان ایده آل و ناخوشایند می شود. اساساً، گستردگی مشتریان اتریوم، شبکه آن را مسدود کرده و بر مقیاس ‌پذیری آن تأثیر می‌ گذارد. 

پالی گان یک پلتفرم بلاک چین است که در هند تأسیس شده، در سال 2017 شروع به کار کرد و از طریق راه حل ابتکاری و منحصر به فرد لایه 2 خود، راه حلی برای این چالش ها در اتریوم ارائه می دهد. 

Polygon که قبلاً به عنوان شبکه Matic شناخته می شد، یک راه حل مقیاس پذیر است که هدف آن ارائه ابزارهای متعدد برای بهبود سرعت و کاهش هزینه و پیچیدگی تراکنش ها در شبکه های بلاک چین است. شبکه پالی گان از زنجیره های جانبی برای باز کردن انسداد پلتفرم اصلی به روشی هوشمندانه و مقرون به صرفه استفاده می کند. شبکه چند زنجیره ای Polygon زیرساختی را برای تسهیل شبکه های بلاک چین فراهم می کند که می توانند خارج از زنجیره اصلی اتریوم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در عین حال نقدینگی، امنیت و قابلیت همکاری اتریوم را حفظ می کند.

در مرکز چشم انداز Polygon، Ethereum قرار دارد، پلتفرمی که میزبان طیف وسیعی از برنامه های غیرمتمرکز است، برنامه هایی که در آن می توانید به دنیای مجازی بپیوندید، بازی کنید، هنر بخرید و در طیف وسیعی از خدمات مالی شرکت کنید. فعالیت های زیاد در بلاک چین، اتریوم را تقریبا غیرقابل استفاده کرده است زیرا هزینه انتقال در حال افزایش است و ترافیک زیاد، بلاک چین را مسدود می کند. پیشتر اشاره کردیم که Polygon یک راه حل مقیاس پذیری لایه 2 برای اتریوم ایجاد کرده است که براساس فناوری خود، تراکنش‌ ها را از اتریوم تخلیه می‌ کند زیرا این پلتفرم ارز دیجیتال باعث اثرات زیست محیطی بوده و گران و پرهزینه است.

Polygon پلتفرمی ساخت که می توانست تراکنش های خارج از بلاک چین را پردازش کند، دفتر کل دیجیتال شفاف و امنی که ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم را تامین می کند. این ویژگی امکان انجام معاملات بسیار سریعتر، با هزینه کم و قابلیت اطمینان بیشتر فراهم می کند. راه ‌حل‌ های مقیاس ‌پذیری پالی گان با بیش از 500 برنامه غیرمتمرکز (Dapps)، بیش از 500 میلیون دلار تراکنش و شش میلیون تراکنش روزانه مورد استقبال قرار گرفته است.

یکی دیگر از ویژگی های اصلی شبکه پالی گان این است که در یک چهارچوب منعطف به نام Polygon SDK قرار دارد که برای ساخت انواع اپلیکیشن ها به شبکه کمک می کند.

پس از تغییر نام تجاری به پالی گان، این پلتفرم ارز دیجیتال MATIC خود را حفظ کرد، سکه دیجیتالی که زیربنای شبکه است. MATIC به عنوان واحد پرداخت و تسویه بین شرکت کنندگانی که در شبکه تعامل دارند استفاده می شود.

یکی از موضوعاتی که پالی گان و ویژگی های این شبکه آن را منحصر به فرد و خاص می کند، ورودش به صنعت بازی است. موضوعی که در ادامه به آن می پردازیم مسیر موفقیت الگوریتم Play to earn در پالی گان است.

صنعت بازی و پالی گان

صنعت بازی و پالی گان

صنعت بازی در حال هدایت مقدار فزاینده ای از منابع به پروژه های خود است که توسط بلاک چین قدرت می گیرند، به ویژه در توسعه متاورس هایی که به منظور افزایش تجربه کلی بازی هستند.

پس از تغییر نام فیس بوک به متا در اکتبر 2021، مفهوم متاورس ها و بازی در آن محبوبیت زیادی پیدا کرد زیرا آنها نحوه تعامل افراد با یکدیگر را به صورت مجازی تغییر دادند و همچنین بر نحوه تعریف ما از مالکیت دارایی های دیجیتال درون بازی تأثیر گذاشتند. یکی از شبکه هایی که توانسته با راه حل های مقیاس پذیری خود به عرصه بازی ورود کند، شبکه پالی گان است. صنعت بازی های مبتنی بر بلاک چین و پالی گان به خوبی با یکدیگر ادغام شده اند.

مسیر موفقیت الگوریتم Play to earn در پالی گان

بلاک چین Polygon پس از توقف در طول سال 2021 به عنوان یک رقیب قوی در دسته بازی برای کسب درآمد و گیمینگ ظاهر می شود زیرا با برنامه های DeFi متنوع شده است. در مورد مسیر موفقیت الگوریتم Play to earn در پالی گان نیز می توان به همین چند ماه پیش اشاره کرد که Polygon به وضوح به عنوان یک بلاک چین DeFi با میزبانی چندین پروتکل پیشرو شناخته شد. دو ماه بعد، این زنجیره توسط آوالانچ، سولانا، ترا و فانتوم از نظر ارزش کل قفل شده در دیفای یا TVL پیشی گرفت. با این حال، آخرین داده‌های DappRadar BGA Game Report علاقه به بازی‌ ها در بین کاربران را نشان می ‌دهد و همچنین نشان می دهد فرصت ‌های الگوریتم Play to earn در پالی گان و مسیر موفقیت آن بیش از پیش و به سرعت در حال رشد است.

تعداد کیف ‌پول ‌های فعال منحصربه ‌فرد (UAW: Unique Active Wallets) متصل به بازی‌ های پالی گان در ماه اکتبر به طور میانگین روزانه به ۱۲۵۰۰۰ رسید. این رقم نسبت به ماه قبل 242 درصد افزایش و در مقایسه با آگوست 982 درصد افزایش را نشان می دهد. در حالی که تعداد تراکنش های مرتبط با دیفای 52 درصد نسبت به ماه کاهش یافته است، تراکنش های بازی نسبت به سپتامبر دو برابر شده است.

استفاده از الگوریتم Play to earn در پالی گان و بازی

محرک اصلی این افزایش، Arc8 است، یک پلتفرم بازی برای کسب درآمد موبایلی که توسط Gamee، یکی از شرکت‌های تابعه برندهای Animoca راه‌اندازی شده است. راه اندازی Arc8 همراه با یک برنامه نقدینگی برای استخراج GMEE، توکن حاکمیت Arc8 بود. با تقویت این برنامه، این پلتفرم موفق شد بیش از 373000 کیف پول فعال منحصر به فرد را در ماه اکتبر جذب کند. این موضوع به راحتی بالاترین میزان در میان برنامه های فهرست شده در پالی گان است.

در حالی که موفقیت Arc8 ممکن است عمدتاً به برنامه نقدینگی نسبت داده شود اما این موضوع قابل انکار نیست که Arc8 در حال تصاحب قلمرو عمدتاً ناشناخته بازی های بلاک چین تلفن همراه است. برنامه نقدینگی در ماه اکتبر همزمان با کاهش شدید مصرف به پایان رسید. با این وجود، لیست کامل مینی ‌بازی‌های Arc8 از آن زمان به کار گرفته شده است، بنابراین اینکه آیا Arc8 خود را به عنوان یک گزینه قوی در بخش کم متراکم تر بازی برای کسب درآمد تثبیت کرده است یا خیر، ارزش تماشا دارد.

اکوسیستم Polygon در ماه های اخیر از انواع پروژه های جدید استقبال کرده است در حالی که محصولات موجود همچنان به رشد خود ادامه می دهند و نشان از روند رو به رشد مسیر موفقیت الگوریتم Play to earn در پالی گان است. به عنوان مثال، بازی شهرسازی MegaCryptoPolis به زودی به Mega World تبدیل خواهد شد، دنیای مجازی که بازیکنان می توانند با استفاده از آواتارهای خود در آن قدم بزنند. علاوه بر این، پروژه های جدیدی مانند بازی استراتژی Hexarchia، بازی کاوش فضایی Farsite و محصول GameFi Cometh همگی در حال ساخت محصولات خود بر روی بلاک چین Polygon هستند. هجوم خون جدید به dappهای بازی در پالی گان قیمت توکن Polygon را نیز تحریک کرده است. در 30 روز گذشته، بیش از 40 درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش به 1.71 دلار صعود کرده است.

شبکه پالی گان و صنعت بازی

Arc8 نشان می دهد که پالی گان با محصول مناسب، به پلتفرمی برای بازی و سرگرمی تبدیل می شود. علاوه بر برنامه بازی موبایلی برای کسب درآمد، Polygon در حال حاضر میزبان گزینه‌ های بازی جالبی مانند GameFi dapp Aavegotchi و بازی مسابقه ‌ای Revv Racing است و همچنین از توکن ‌های Somnium Space CUBE پشتیبانی می‌ کند تا به کاربران دنیای مجازی محبوب اجازه دهد بدون هزینه‌ های بالای گس، تراکنش کنند. همچنین سندباکس و بازی کارتی تجاری Doctor Who: Worlds Apart، ادغام خود را با اکوسیستم Polygon اعلام کرده اند و این موارد نشان از مسیر موفقیت الگوریتم Play to earn در پالی گان است.

جمع بندی

پالی گان شبکه ای است که هدف آن ارائه ابزارهای متعدد برای بهبود سرعت و کاهش هزینه و پیچیدگی تراکنش ها در شبکه های بلاک چین است. این شبکه در طول سال 2021 به عنوان یک رقیب قوی در دسته بازی برای کسب درآمد و بازی ظاهر شده است و توانسته در پروژه های زیادی به موفقیت کسب کند. اما در نظر داشته باشید موارد فوق به منزله توصیه سرمایه گذاری نیست. موارد ارائه شده صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است. لطفا دقت لازم را داشته باشید و تحقیق کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com