1. صفحه اصلی
 2. سهام
 3. گروه لاستیک و پلاستیک
 4. سهام پکویر

سهام پکویر

ردیف عنوان توضیحات
1 نام شرکتکویر تایر
2 نماد بورسیپکویر
3 سال تاسیس1366
4 پذیرفته شدن در بورس1388
5 گروهلاستیک و پلاستیک
6 محصولات و خدمات
 • فلپ
 • تایر رادیال
7 سهامداران (عمده)
 • شركت گروه.م.سرمايه گذاري اميد (67 درصد)
 • شركت پاك انرژي نيكوگستر (5/1 درصد)
 • صندوق سرمايه گذاري بانك ايران زمين (5/1 درصد)

تاریخچه:

شرکت کویر تایر در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۶۶ با نام شرکت لاستیک سازی بیرجند در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید. شرکت در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۶۷ با تصمیم مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویر تایر سهامی خاص تغییر نام یافت و در تاریخ ۳ تیرماه ۱۳۶۹ با تصمیم مجمع عمومی عادی مرکز اصلی شرکت در شهرستان بیرجند تعیین شد و نزد اداره ثبت شرکتهای شهرستان بیرجند به ثبت رسید. برابر صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ ۲۱ مهر ماه ۱۳۸۱ مرکز اصلی شرکت به تهران منتقل و در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری تهران مجدداً به ثبت رسید و در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۸۳ به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام نوع شرکت سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت.

موضوع فعاليت

موضوع فعاليت شركت طبق ماده ۲ اساسنامه احداث هرگونه كارخانه در زمينه هاي توليد و پردازش هر نوع لاستيك و ساير فرآورده هاي صنايع لاستيك، انجام معاملات بازرگاني داخلي و خارجي در زمينه مواد اوليه و ماشين آلات و تجهيزات صنايع لاستيكي، انجام خريد و فروش كليه فعاليت هاي تجاري و خدمات در زمينه هاي فوق و هرگونه فعاليت مجاز تجاري، انجام صادرات و واردات محصولات موضوع فعاليت، انجام هرگونه فعاليت در زمينه ارائه خدمات مديريتي كسب و انتقال دانش فني و ساخت تجهيز كارخانجات و ماشين آلات موضوع، اخذ و ارائه تسهيلات به منظور انجام موضوع فعاليت ها از بانك ها و موسسات است. به موجب پروانه بهره برداري مورخ 1377/9/30 كه توسط وزارت صنايع صادر شده، بهره برداري از كارخانه شركت با ظرفيت ۱۶,۶۰۰ تن لاستيك و ۵,۰۰۰ تن خمير لاستيك، در تاريخ 1377/09/30 آغاز شده است. سپس مورخ  1386/02/24 ظرفيت سالانه توليد شركت به ۲۵,۰۵۰ تن انواع لاستيك، ۱,۶۵۰ تن تيوب و ۷۰۰ تن حلقه‌هاي دور لاستيك در تاريخ 1386/02/24 افزايش يافت و  مورخ 1395/07/10 ظرفيت ساليانه توليد شركت به ۲۶,۱۱۴ تن انواع لاستيك و ۵۲۵ تن حلقه هاي دور لاستيك (تاير) مي‌باشد. با توجه به اصلاحات انجام شده در فرايند توليد و اصلاح و رفع محدوديت هاي ماشين آلات قديمي براي سال مالي جاري ظرفيت توليد به حدود ۳۰ هزار تن افزايش يافته است. شركت كويرتاير (سهامي عام) وابسته به گروه سرمايه گذاري اميد در زمره خوش نام ترين شركت هاي تاير سازي كشور بوده و با امكانات سخت افزاري و نرم افزاري مناسب،كادر با تجربه و پوشش كل استان هاي كشور در قالب ۲۶۰ نمايندگي و سه دفتر فروش و بيش از ۷۰ مركز خدمات پس از فروش به مشتريان در گستره وسيعي از بخش هاي مختلف اقتصادي به منظور رشد و انباشت سرمايه و توليد ناخالص داخلي در جهت اقتصاد مقاومتي، ايجاد اشتغال و نوآوري فعاليت دارد. آدرس: تهران خیابان سهروردی شمالی، خیابان شهید توپچی، پلاک 12

بازارهای اصلی، وضعيت رقابتی و جايگاه شركت

بازارهای اصلي شركت مشتمل بر توليد تاير راديال و فلپ به عنوان كالاي فرعي محصول تاير مي باشد. شركت كويرتاير در تاريخ 1366/12/22 با نام لاستيك سازي بيرجند با شخصيت حقوقي سهامي خاص تاسيس شده است. در اداره ثبت شركت ها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيده است متعاقباً نام شركت بر اساس تصميم مجمع عمومي فوق العاده مورخ 1367/06/05 به كويرتاير تغيير يافته و شخصيت حقوقي شركت نيز در تاريخ 1383/01/25 به سهامي عام تبديل شده است. در حال حاضر شركت كوير تاير جزء شركت هاي فرعي گروه مديريت سرمايه گذاري اميد مي باشد. شركت در تاريخ 1388/05/18 به عضويت فرابورس در آمده و در تاريخ 1388/07/06 اولين معامله سهام كويرتاير در فرابورس با نماد كويرتاير انجام گرديده است. در تاريخ 1393/12/27 به عضويت تابلوی اصلي بورس درآمده و اولين معامله سهام شركت انجام گرفته است.

موضوع فعالیت:

تولید انواع تایر و تیوب و فلپ.

طرح‌های توسعه:

 • تلاش در جهت رفع گلوگاه های تولید و کاهش ضایعات و دوباره کاریها و خطا ناپذیرسازی فرآیندها و دست یابی به رکورد تولید 12752 حلقه در روز
 • افزایش بهره وری در تولید
 • تلاش در جهت رسیدن به رکورد بالای 12500 تولید حلقه در روز با توجه به امکانات موجود
 • طراحی و تولید سه سایز بلادر پخت رینگهای 13،14، 15 و 17 اینچ با پترن جدید
 • اجرای پروژه تایرهای سیلیکایی جهت رسیدن به استانداردهای 85 گانه خودرویی
 • اجرای پروژه شولدر استریپ برای تایرهای رادیال

نکات مهم:

شرکت در اجرا و اتمام طرح توسعه ۱۰،۷۷۷ تنی اهتمام ورزیده و بدلیل شرایط عدم اطمینان در فضای کسب و کار (بخصوص بحران ارزی ) باعث گردیده زمان تکمیل طرح مطابق پیش بینی صورت گرفته انجام نپذیرد. موضوع معافیت مالیاتی شرکت در حال پیگیری می‌باشد که به محض حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین فروش املاک مازاد شرکت در دستور کار می‌باشد.

سهم توليد شركت از توليدات كشوري

شركت كويرتاير بزرگترين واحد صنعتي استان خراسان جنوبي است كه در حال حاضر بيش از ۱۴ درصد از تاير توليدي كشور (به لحاظ وزني) و بيش از ۲۰درصد از تاير توليدي كشور(به لحاظ تعدادي) و ۲۵ درصد كل تايرهاي سواري كشور در كارخانه كويرتاير در استان خراسان جنوبي توليد مي گردد.

وضعيت فعلي توليد

توليد تاير راديال سواري: 11,600 حلقه در روز و ۴,۰۳۰,۸۹۰ حلقه در سال توليد تاير باياس وانتي: اين محصول از سبد توليدات به دليل ارزش افزوده پايين حذف گرديده است. توليد نوار فلپ: ۴۶۵ حلقه در روز و ۱۸۵,۶۸۹ حلقه در سال متوسط درصد تحقق برنامه توليد:۹۴ % افتخارات كويرتاير

 ۱۶ سال ارتقاء مداوم كيفيت و كميت توليد

كويرتاير از معدود كارخانجاتي بوده است كه خصوصاً در چند سال گذشته علي رغم همه محدوديت ها و موانع از قبيل افزايش قيمت ارز و قيمت هاي جهاني مواد اوليه، تحريم ها و نيز موضوع اجراي هدفمندي يارانه ها و افزايش قيمت حامل هاي انرژي، نه تنها كاهش توليد نداشته كه روند افزايش توليد خود را همانند سال هاي قبل ادامه داده است.

 مديريت صحيح انرژي الكتريكي در شركت كويرتاير

 • معيار استاندارد مصرف انرژي الكتريكي۱۴۰۰ كيلو وات ساعت بر تن محصول
 • شاخص مصرف انرژي الكتريكي كويرتاير ۱۱۴۰ كيلو وات ساعت بر تن محصول (۱۹% كمتر از معيار استاندارد)

 مديريت صحيح انرژي حرارتي در شركت كويرتاير

 • معيار استاندارد مصرف انرژي حرارتي ۲۰ گيگا ژول بر تن محصول (شاخص مصرف انرژي حرارتي (گاز) ۳۳% كمتر از معيار استاندارد)
 • شاخص مصرف انرژي حرارتي كويرتاير حدود ۳۵ % كمتر از معيار استاندارد است.

سرآمد شركتهاي توليد كننده تاير در مديريت انرژي

در حوزه مديريت انرژي بيش از ۱۴ سال است كه كميته مديريت انرژي شركت فعال بوده و در طي ۹ سال گذشته و مميزي هايي كه صورت گرفته، شركت كويرتاير در همه مميزي هاي داخلي و خارجي، سرآمد شركت هاي تايرسازي در حوزه مديريت انرژي بوده است. لازم به ذكر است ديگر شركت ها از اقدامات انجام شده در اين شركت به طور مستمر، الگوبرداري نموده اند. در سال ۹۶ تنديس نقرهاي كه بالاترين تنديس در سطح كشور و در بين تمام بنگاه هاي صنعتي و معدني كشور مي‌باشد را دريافت و هميشه با فاصله معني داري در بين صنعت تايرسازی كشور پيشتاز بوده است.

الگوي متخصصين صنعت لاستيك كشور

با توجه به نوآوري ها، ابتكارات و ماشين سازي هايي كه در خط توليد اين كارخانه انجام شده، تنها در طي سه سال گذشته بيش از يكصد نفر از متخصصين و كارشناسان صنعت لاستيك از ۸ شركت لاستيكي براي بازديد و استفاده از تجربيات مديران و كارشناسان كويرتاير از اين كارخانه بازديد داشته اند و تاكنون چندين پروژه ماشين سازي كويرتاير در سطح ملي برگزيده و جوايزي از رياست جمهوري دريافت نموده است.

بيش از ۱۳۰ گواهينامه،تنديس،جايزه و لوح تقدير

از سال ۱۳۷۷ تاكنون بيش از ۱۳۰ گواهينامه، تنديس، جايزه و لوح تقدير از سازمان ها و مراكز مختلف كشور و جهان توسط عالي‌ترين مقامات كشوري و بين المللي اعم از تنديس و گواهينامه در زمينه هاي بهره وري، واحد نمونه كيفي، واحد نمونه صنعتي، واحد نمونه استانداردو محيط زيست از سازمان ها و نهادهاي مختلف اخذ شده است كه جهت مشاهده عناوين اين مدارك و مدارج مي‌توان به آدرس سايت اينترنتي اين شركت (www.kavirtire.ir) مراجعه نمود. ركوردهاي انحصاري و ثبت شده بنام شركت كويرتاير جمع آوري منابع اندك و انجام كارهاي بزرگ : جذب منابع مالي از چندين هزار سهامدار از ۴۲ شهر كشور پيشتاز تكنولوژي رايال استيل بلت در كشور : تأمين تكنولوژي توليد تايرهاي سواري استيل بلت و بدون تيوب براي اولين بار در تاريخ كشور اولين سازنده پرس پخت تاير در كشور : نوآوری، باز طراحي و مهندسي از طريق معكوس پرس هاي پخت براي اولين بار در تاريخ كشور اولين توليد كننده تاير سبز در كشور : توليد تاير سبز با كمترين آلايندگي و سازگار با محيط زيست براي اولين بار در تاريخ كشور

اقدامات انجام شده در جهت كاهش هزينه و افزايش بهره وري

 • نهايي سازي ساخت بلادرهاي ترن آپ هانچ ، سايزهاي ۱۵ و ۱۷ اينچ و جاري شدن آن در خط توليد
 • توليد تايرهاي رينگ هاي بالاتر از ۱۵ اينچ با تكنولوژي شولدر استريپ (كاهش وزن به طور متوسط حدود ۱۴۰ گرم در هر حلقه تاير)
 • تعميم شولدر استريپ به سايز ۱۷۵/۷۰(كاهش وزن به طور متوسط حدود ۱۳۰ گرم در هر حلقه تاير)
 • جايگزيني نخ ۱۴۴۰ F120 به جاي نخ ۲۲۰۰F90 در تاير سايز ۱۸۵/۶۰ R14 KB88(كاهش وزن به طور متوسط حدود ۱۱۰ گرم در هر حلقه تاير)
 • بهينه سازي عملكرد تاير ۲۲۵/۵۵ R18 KB500 در آزمون هاي ميداني
 • استفاده از پلي اتيلن هاي برگشتي از خط توليد(۵% كاهش مصرف پلي اتيلن جديد)
 • تست رنگ هاي داخلي تاير ارسالي از پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران
 • طراحي و جاري سازي آميزه جديد JLB با هدف كاهش هزينه توليد (در راستاي اين پروژه اقدام به طراحي و بهينه سازي آميزه JLB گرديدكه پس از طي مراحل توليد آزمايشي و نيمه انبوه، در حال حاضر بصورت روتين در خط توليد جاري گرديد.)
 • استفاده از تكنولوژي شولدر استريپدر سايزهاي ۱۸۵/۶۵R14 KB22,27 جهت بهبود كاركرد تاير كاهش هزينه هاي توليدي و نهايتا تعميم ساختار شولدر استريپ در سايزهاي ۱۹۵/۶۰R15
 • اجراي طرح توسعه توليد ۱۰,۷۷۷تن تاير ، كه اقدامات اوليه صورت گرفته و پيش بيني ميگردد در خرداد ماه سال ۱۳۹۹به بهره برداري برسد.

برنامه توسعه شبكه هاي بازارهاي جديد توزيع

شركت كويرتاير براي اولين بار در ايران در بين كارخانجات تايرسازي، با طراحي و راه اندازي سامانه فروش آنلاين، امكان عرضه مستقيم تاير به قيمت مصوب و توزيع آن در سراسر كشور را فراهم نموده است. اين سامانه به صورت رسمي از تاريخ 1397/12/19 شروع به كار كرده و همه روزه (حتي در ايام تعطيل رسمي يا جمعا) امكان خريد بي واسطه و با قيمت مصوب را براي عموم مردم در اقصي نقاط كشور فراهم نموده است.

مهم‌ترين منابع، ريسك‌ها و روابط

ريسك احتمال وقوع رويدادي در آينده است كه ميتواند اثري معكوس بر دستيابي به اهداف داشته باشد .جهت كنترل ريسك تغييرات بيروني و دروني كه بر روي راهبرد و اهداف كسب و كار اثر دارند شناسايي شده و مورد ارزيابي قرار ميگيرد. در صورتي كه واحد يا فعاليت جديدي به سازمان اضافه گردد يا تغيير در شرايط محيط كسب و كار، وضعيت مالي و سرمايه اي شركت، استقرار تجهيزات يا پرسنل جديد و ديگر موارد مهم در سازمان رخ دهد يا تغييري در قوانين و الزامات به وجود آيد، ريسك ها بايد مجددا ً مورد شناسايي و ارزيابي قرار گيرند. ريسك های شركت كويرتاير در چهار گروه زير مورد بررسي قرار می‌گيردريسك های راهبردي :

 • آثار شرايط اقتصادي دور ان تحريم
 • ريسك تامين ارز مورد نياز جهت خريد مواد وقطعات از مرحله گشايش، تخصيص ارز تا حواله
 • ريسك عدم همكاري تامين كنندگان اصلي مواد اوليه و قطعات
 • ريسك تامين منابع مالي و كمبود سرمايه در گردش بواسطه شرايط
 • نقدي مرسوم شده در بازار خريد مواد و قطعات
 • ريسك ذاتي مستتر در ماهيت پيش پرداخت بواسطه شرايط بازار
 • ريسك كيفيت مواد و قطعات ناشي از جايگزيني و تعدد منابع
 • افزايش هزينه هاي توليد و توزيع ناشي از تورم و نرخ ارز
 • احتمال كاهش تعرفه واردات تاير راديال سواري تا %۵
 • ريسك افزايش تعهدات و مبلغ بدهي ارزي سنواتي به تامين كنندگان و بانكها،صندوق توسعه ملي و صندوق ذخيره
 • قانون منع صادرات و ازدست رفتن سهم بارز دركشورهاي هدف

مخاطرات طبيعی شامل : مهمترين مساله در اين خصوص آتش سوزي و زلزله مي باشد كه براين اساس پوشش بيمه اي لازم انجام شده و اقدامات پيشگيرانه در كنترل شركت مي باشد. ريسك هاي مالی :

 • مهمترين ريسك شركت در اين زمينه نرخ ارز ،نرخ مواد اوليه،زمان بر بودن تخصيص ارز دولتي و نقدينگي مي باشد. شركت در صورت مواجهه با ريسك هاي مذكور افزايش قيمت تاير متناسب با تغييرات، كاهش قيمت تمام شده و اخذ تسهيلات براي جبران نقدينگي را در دست اقدام خواهد داشت .
 • همچنين افزايش نرخ ارز منجر به شناسايي زيان تسعير بدهي ارزي، كاهش سود و خروج نقدينگي در صورت پرداخت بدهي خواهد شد.

ريسك هاي عملياتي شامل :

 • ريسك توقف ماشين آلات به دليل نبود قطعات در زمان مناسب، طراحي دير هنگام تاير، عدم ثبات در كيفيت آميزه با تغيير منابع تهيه مواد اوليه، عدم شناسايي برخي از عدم انطباق هاي محصولي و فرايندي .جهت پوشش اين ريسك ها،حفظ موجودي مناسب براي انبارها جهت جلوگيري از توقف خطوط توليد و اخذ فناوري مناسب براي پاسخگويي به موقع به نياز مشتريان انجام خواهد شد.

سهم مطابق با تحلیل قبل اصلاح قیمتی داشته است و با توجه به امواج شکل گرفته تغییراتی در الگوی کلی لحاظ شده است. به نظر میرسد در حال تکمیل یک دیامتریک از یک الگوی ترکیبی می باشد و انتظار می رود مطابق با مسیر حرکت قیمتی داشته باشد.

تحلیل تکنیکال سهام پکویر

با توجه ساختار و زمان امواج ، سهم در یک الگوی دیامتریک نزولی قرار دارد و انتظار می رود پس از خاتمه موج کنونی در قالب موج G یک اضلاح دیگر را در پی داشته باشد. نواحی حمایتی 415 و 345 تومن جهت خاتمه موج بعدی می تواند مناسب باشد. پس از خاتمه موج G و شروع روند صعودی چارت نیاز به بروزرسانی خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال سهام پکویر

 

سهم های

تحلیل شده

در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @@Armteam_admin_107
داخلی 107
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09927779004
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com