1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال
 4. معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی

معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی

معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی
لوگو علیرضا محرابی
معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی
ارزهای دیجیتال

بر اساس گزارشی که از سایت CoinGecko وجود دارد نشان می دهد که در حال حاضر بیشتر ارزهای دیجیتال در صنعت بازی مشغول به فعالیت هستند. بنا به عقیده برخی از کاربران فعالیت اصلی ارز دیجیتال بعد از حوزه دیفای و توکن های غیر مثلی، در صنعت بازی های مبتنی بر بلاک چین است. 

بازی هایی که مبتنی بر بلاک چین هستند دارای مزیت های بی شماری بوده که از جمله این مزیت ها می توان به این مورد اشاره کرد که در این نوع بازی ها، می توانند دارایی های درون بازی ها را بدون نیاز به واسطه مبادله کنند. 

به علاوه توسعه دهندگان می توانند با کمک بلاک چین، کاربران جدیدی را جذب کرده و از طریق فروش آیتم های درون بازی، درآمد بدست بیاورند. به همین دلیل است که تعداد بازی های بلاک چین بیشتری وارد بازار می شوند.

به علاوه بنا به گفته بلاگر معروف ارزهای دیجیتال، لارک دیویس، قرار است در آینده استودیوهای بازی سازی بزرگی در این حوزه ایجاد گردد و بر این اساس قرار است به زودی بازی های بزرگی وارد این بازار شود. 

به همین دلیل است که اصطلاح Crypto Gaming در این صنعت از محبوبیت بالایی برخوردار است و وب سایت CoinGecko این موضوع را تایید می کند. 

ارزهای دیجیتالی که در صنعت بازی در حال فعالیت هستند، در حدود 15 ارز دیجیتال بوده که در این مقاله به معرفی 5 ارز دیجیتال برتر در این صنعت می پردازیم.

معرفی ارزهای دیجیتال در صنعت بازی

ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی

ارز دیجیتال FirstBlood 

نوعی ارز دیجیتال با پلتفرم غیر متمرکز است که از کلاهبرداری جلوگیری می کند و پاداش حاصل از این بازی برای بازیکنان ارسال می شود. به علاوه به بازیکنان این قابلیت را می دهد تا یکدیگر را به چالش بکشند. مزیتی که این نوع ارز دیجیتال دارد این است که همه چیز به بلاک چینی وابسته بوده که تمامی اطلاعات در آن ثبت می شود. تمامی قراردادهای هوشمند بلاک چین ضمانت می کند که طرفین معامله پول خود را دریافت کنند. با استفاده از این امکان می توانید به لیست بازیکنان برتر دسترسی داشته باشید و موقعیت خود را بهتر کنید. 

ارز دیجیتال Game credits

ارز دیجیتال Game credits نوعی ارز دیجیتال بین کاربران است که در محیط بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد و توسعه دهندگان و گیمرها می توانند برای پرداخت های خود از این روش استفاده کنند. 

این ارز برای اولین بار در سال 2015 با عنوان GamersCoin فعالیت خود را شروع کرد و بعدها نام آن به Game credits تغییر کرد. البته ناگفته نماند که این ارز دیجیتال در ابتدا مجموعه ای از لایت کوین بود که برای محیط بازی مورد استفاده قرار گرفت.

با بازی ارز دیجیتال Game credits، می توان در ازای خدمات عرضه شده به جای 70 درصد، 90 درصد سهام دریافت کرد. سرعت تراکنش پرداخت ها بسیار بالا بوده که حداکثر در مدت 60 ساعت امکان پذیر بوده که این مدت زمان پرداخت بسیار سریع تر از دیگر پلتفرم ها است.

کاربرانی که در حوزه ارز دیجیتال فعال هستند، از مزیت هایی که این ارز دارد می توانند استفاده کنند مانند:

 • امکان جریمه و کلاهبرداری در این ارز دیجیتال وجود ندارد. 
 • در مقایسه با دیگر رقیب های این نوع ارز دیجیتال با سهم 30، می توانند بازی های بدون هزینه با حداقل 10 درصد را ارائه دهند. 
 • کاربران این ارز دیجیتال می توانند بر توسعه و ایده پردازی متمرکز باشند. 

ارز دیجیتال MobileGO

استفاده از ارزهای دیجیتال در بازی

از دیگر ارزهای دیجیتالی که بر بازی مبتنی بوده، MobilGO است. MobilGO نوعی از توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم بوده که توسط شرکت گیم کریدیت ایجاد شد و این قابلیت را برای افراد ایجاد کرد تا شرایط ورزش الکترونیک را برای افراد ایجاد کند. با استفاده از این نوع بازی می توان بسیاری از مسابقات و تورنومنت های غیرمتمرکز را برای افراد بسیاری در سراسر جهان راه اندازی کرد.

این ارز در اصل یک توکن جداگانه محسوب می شود که به بلاک چین های اتریوم و ویوز (waves) متصل است که در بلاک چین ها، قراردادهای هوشمند اتریوم را تضمین می کند که به نوعی در جایزه تقلب نمی شود. 

مزایایی که می توان برای دارندگان این نوع ارز دیجیتال بیان کرد شامل موارد زیر می شود:

 1. ایجاد فرصت های جدید برای تعامل گیمرها و مخاطبین
 2. ارائه پاداش بیشتر برای برگزارکنندگان رقابت ها 
 3. توسعه بازی های رقابتی و سخت افزارهای بازی به موبایل ها

ارز دیجیتال Enjin Coin

ارز دیجیتال انجین کوین، در حوزه صنعت بازی فعالیت داشته و آغاز به کار این ارز از سال 2009 است. اما به تازگی این شرکت، توکن خود را ارائه کرده است که مبتنی بر اتریوم بوده و نام آن انجین کوین است. در حال حاضر ارز دیجیتال انجین، میلیون ها کاربر و 250 هزار گروه بازی داشته که برای پلتفرم های خود از این ارز استفاده می کند. از جمله اهداف این ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین ارز گیمینگ با کاربری راحت: ارز دیجیتال انجین کوین، نوعی ارز دیجیتال مخصوص بازی بوده که با استفاده از آن می توان به صورت آنلاین در مجموعه ای از بازی ها فعالیت کرد.
 • ارائه کالاهای مجازی در بلاک چین: ارز دیجیتال انجین کوین پلتفرم غیر متمرکزی ارائه می کند که از آن برای توزیع و معامله کالاهای مجازی استفاده می شود و به گیمرها این قابلیت را می دهد تا مالکیت مجازی مختلفی را داشته باشند. 
 • ارائه تجربه جدید بازی با مالکیت واقعی: گیمرهای آنلاین می توانند دارایی های ارز دیجیتال خود را در داخل بازی معامله کرده و کیف پول خود را توسعه دهند. 
 • Skd در صنعت بازی: پلتفرم ارز دیجیتال انجین کوین برای صنعت بازی ساخته شده است. Skd های چند زبانه پلتفرم های پرداخت و کیف های پول می توانند به راحتی از انجین کوین استفاده کنند. 

ارز دیجیتال Dream Team

استفاده از ارزهای دیجیتال در بازی

ارز دیجیتال Dream Team، به عنوان اولین پلتفرم استخدام و مدیریت گیمینگ و ورزش الکترونیک بوده که توسط گیمرهای با تجربه راه اندازی شد. ارز دیجیتال Dream Team، به گیمرها این امکان را می دهد تا از طریق تیم ورزشی خود مدیریت را به خوبی انجام داده و درآمد کسب کنند. از دیگر مزیت هایی که می توان برای این ارز دیجیتال بیان کرد این است که می توان به راحتی بازیگران، مربی ها، تورنومنت ها را از این طریق پیدا کرد. 

ارز دیجیتال Dream Team، دارای توکنی به نام توکن DTT بوده که فروش آنها به صورت آنلاین است و ویژگی هایی همچون استخدام تیم در VWP به صورت آنلاین انجام می شود. 

ارز دیجیتال Axs Infinity 

پلتفرم ارز دیجیتال آکسی اینفینیتی (AXS) نوعی ارز دیجیتال فعال در حوزه بازی است که بر بستر بلاکچین اتریوم قرار دارد. توکن این ارز دیجیتال مطابق با استاندارد ERC20 است. ایده اولیه این ارز دیجیتال برای اولین بار در کشور ویتنام راه اندازی شد. در آغاز این پروژه با نام SKY Mavis راه اندازی شد و سپس به صورت رسمی از سال 2020 فعالیت خود را شروع کرد.

شخصیت های بازی در محیط این سیستم با عنوان اکسی، توکن های تغییر ناپذیر NFT بوده که تحت کنترل بازیکنانی هستند که این نوع توکن ها را درون کیف پول خود نگهداری می کنند و به دیگر آدرس های اتریوم ارسال می کنند تا از این طریق با دیگر بازیکنان مبادله اطلاعات کنند. 

آیتم های متنوعی در این حوزه وجود دارد که از استاندارد توکن سازی ERC-721 و ERC -20 استفاده می کند تا از این طریق بتوانید SLP درون بازی را بخرید. 

SLP توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که می توان آن را در صرافی بایننس و دیگر صرافی های معتبر معامله کرد. البته ناگفته نماند که ارز دیجیتال قیمت بالایی داشته و به همین خاطر کارمزد بالایی دارد.

در این راستا یک زنجیره مخصوص در اتریوم با عنوان Ronin وجود دارد که به صورت انحصاری برای بازی Axie Infinity طراحی شده است. 

نتیجه گیری:

در حال حاضر پلت فرم های بازی بسیاری وجود دارد که در حال توسعه هستند. البته لازم به ذکر است که این روند توسعه ادامه خواهد داشت و توسط بلاک چین و دیگر ارزهای دیجیتال بهبود می یابد. به علاوه این نکته را باید در نظر داشت که فضای کافی برای عرضه چند بازی در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، چرا که گیمرها می توانند از این طریق سود کرده و درآمد بدست بیاورند. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com