1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی

معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی

معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی
لوگو علیرضا محرابی
معرفی ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی
ارزهای دیجیتال

بر اساس اطلاعات سایت کوین مارکت کپ در تاریخ انتشار این مقاله، تعدادی ارز دیجیتال به عنوان برترین ارزهای دیجیتال در صنعت بازی (براساس ارزش بازار) مشغول به فعالیت هستند. بنا به عقیده برخی از کاربران فعالیت اصلی ارز دیجیتال بعد از حوزه دیفای و توکن های غیر مثلی، در صنعت بازی های مبتنی بر بلاک چین است. 

بازی هایی که مبتنی بر بلاک چین هستند دارای مزیت های بی شماری بوده که از جمله این مزیت ها می توان به این مورد اشاره کرد: کاربران در این نوع بازی ها، می توانند دارایی های درون بازی ها را بدون نیاز به واسطه مبادله کنند. 

به علاوه توسعه دهندگان می توانند با کمک بلاک چین، کاربران جدیدی را جذب کرده و از طریق فروش آیتم های درون بازی، درآمد بدست بیاورند. به همین دلیل است که تعداد بازی های بلاک چین بیشتری وارد بازار می شوند.

به علاوه بنا به گفته بلاگر معروف ارزهای دیجیتال، لارک دیویس، قرار است در آینده استودیوهای بازی سازی بزرگی در این حوزه ایجاد گردد و بر این اساس قرار است به زودی بازی های بزرگی وارد این بازار شود. 

به همین دلیل است که اصطلاح Crypto Gaming در این صنعت از محبوبیت بالایی برخوردار است. ارزهای دیجیتال بسیاری در صنعت بازی در حال فعالیت هستند، که در این مقاله به معرفی 5 مورد از ارزهای دیجیتال در صنعت بازی می پردازیم.

ارزهای دیجیتال برتر در صنعت بازی

ارز دیجیتال ApeCoin

APEcoin

ApeCoin یک توکن حکومتی و ابزاری ERC-20 و یکی از ارزهای دیجیتال در صنعت بازی است که در اکوسیستم APE برای توانمندسازی و ایجاد انگیزه برای ایجاد یک جامعه غیرمتمرکز در خط مقدم وب3 استفاده می‌شود.

دارندگان ApeCoin خود را از طریق چارچوب حاکمیت غیرمتمرکز کنترل کننده ApeCoin DAO اداره می کنند و در مورد نحوه استفاده از صندوق کوسیستم ApeCoin DAO رای می دهند. بنیاد APE پیشنهادهای مورد توافق دارندگان ApeCoin را مدیریت می کند.

چه چیزی ApeCoin را منحصر به فرد می کند؟

ApeCoin توکن حاکمیتی اکوسیستم APE است که به دارندگان توکن اجازه می‌دهد در ApeCoin DAO شرکت کنند و به شرکت‌کنندگان آن ارز مشترک و باز می‌دهد که می‌تواند بدون واسطه‌های متمرکز استفاده شود. 62 درصد از کل ApeCoin به صندوق اکوسیستم تخصیص داده شد، که از ابتکارات جامعه محور که توسط اعضای ApeCoin DAO رأی داده شده است، حمایت می کند.

ApeCoin همچنین به بخش‌های خاصی از اکوسیستم دسترسی می‌دهد که در غیر این صورت در دسترس نیستند، مانند بازی‌ها و خدمات انحصاری. برای توسعه دهندگان شخص ثالث، ApeCoin ابزاری برای مشارکت در اکوسیستم با ترکیب ApeCoin در خدمات، بازی ها و پروژه های دیگر است.

به بنیاد APE یک NFT توسط Yuga Labs، خالق Bored Ape Yacht Club اهدا شد. یوگالبز تمامی حقوق و امتیازات این NFT و آثار هنری زیربنایی آن را به بنیاد APE منتقل کرده است. اعضای ApeCoin DAO می توانند تصمیم بگیرند که چگونه از این مالکیت معنوی استفاده شود.

ارز دیجیتال Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA)

دومین مورد در لیست ارزهای دیجیتال در صنعت بازی، Decentraland (MANA) است که خود را به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی مجهز به بلاک چین اتریوم تعریف می کند که به کاربران اجازه می دهد محتوا و برنامه ها را ایجاد، تجربه و کسب درآمد کنند.

در این دنیای مجازی، کاربران زمین‌هایی را خریداری می‌کنند که بعداً می‌توانند در آن حرکت کنند، روی آن ساختمان بسازند و درآمد کسب کنند.

Decentraland پس از عرضه اولیه سکه 24 میلیون دلاری (ICO) که در سال 2017 انجام شد، راه اندازی شد. دنیای مجازی بتای بسته خود را در سال 2019 راه اندازی کرد و در فوریه 2020 به روی عموم باز شد. از آن زمان، کاربران طیف گسترده ای از تجربیات خود را ایجاد کرده اند. (بسته های LAND، از جمله بازی های تعاملی، صحنه های سه بعدی گسترده و انواع تجربیات تعاملی دیگر).

Decentraland از دو توکن استفاده می کند: MANA و LAND. مانا یک توکن ERC-20 است که برای بدست آوردن توکن های غیر قابل تعویض ERC-721 لند باید سوزانده شود. توکن‌های MANA همچنین می‌توانند برای پرداخت برای طیف وسیعی از آواتارها، پوشیدنی‌ها، نام‌ها و موارد دیگر در بازار Decentraland استفاده شوند.

Decentraland (MANA) یک پلتفرم دنیای مجازی غیرمتمرکز با نرم افزار مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که در آن کاربران محتوا را ایجاد، آزمایش و کسب درآمد می کنند. به طور خلاصه: کاربران زمین های مجازی را به عنوان NFT با توکن های MANA در پلتفرم Decentraland خریداری می کنند. پیشرفت در بازی فقط به خود بازیکنان، تلاش و تخیل آنها بستگی دارد.

پلتفرم دیجیتال کاملاً متعلق به کاربران آن است. در درون متاورس Decentraland، شرکت‌کنندگان می‌توانند دنیای مجازی را کاوش کنند، قطعه‌هایی از زمین را خریداری کنند که می‌تواند درآمدزایی داشته باشد، آثار هنری خلق کند، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) داشته باشند و در یک سازمان مستقل غیرمتمرکز پلتفرم DAO شرکت کنند. با توجه به DAO، جامعه بر بردار توسعه پروژه تأثیر می گذارد.

علاوه بر این، کاربران به برنامه های تعاملی، پرداخت های درون دنیا و ارتباطات همتا به همتا دسترسی دارند. دنیای سه بعدی با بسیاری از شرکت کنندگان پر سر و صدا شده است زیرا Decentraland کاربردهای زیادی دارد، هم سرگرمی برای گیمرها و هم تجارت برای سرمایه گذاران.

دو نوع توکن MANA و LAND همچنین بر عملیات در Decentraland نظارت دارند. آنها همچنین به کاربران اجازه می دهند تا با پلتفرم تعامل داشته باشند.

ارز دیجیتال Axs Infinity 

Axs Infinity

پلتفرم ارز دیجیتال آکسی اینفینیتی (AXS) سومین مورد در ارزهای دیجیتال در صنعت بازی است که بر بستر بلاکچین اتریوم قرار دارد. توکن این ارز دیجیتال مطابق با استاندارد ERC20 است. ایده اولیه این ارز دیجیتال برای اولین بار در کشور ویتنام راه اندازی شد. در آغاز این پروژه با نام SKY Mavis راه اندازی شد و سپس به صورت رسمی از سال 2020 فعالیت خود را شروع کرد.

شخصیت های بازی در محیط این سیستم با عنوان اکسی، توکن های تغییر ناپذیر NFT بوده که تحت کنترل بازیکنانی هستند که این نوع توکن ها را درون کیف پول خود نگهداری می کنند و به دیگر آدرس های اتریوم ارسال می کنند تا از این طریق با دیگر بازیکنان مبادله اطلاعات کنند. 

آیتم های متنوعی در این حوزه وجود دارد که از استاندارد توکن سازی ERC-721 و ERC-20 استفاده می کند تا از این طریق بتوانید SLP درون بازی را بخرید. 

SLP توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که می توان آن را در صرافی بایننس و دیگر صرافی های معتبر معامله کرد. البته ناگفته نماند که ارز دیجیتال قیمت بالایی داشته و به همین خاطر کارمزد بالایی دارد.

در این راستا یک زنجیره مخصوص در اتریوم با عنوان Ronin وجود دارد که به صورت انحصاری برای بازی Axie Infinity طراحی شده است. 

ارز دیجیتال Sandbox (SAND)

Sandbox (SAND)

The Sandbox که در سال 2011 توسط Pixowl راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتال را در قالب یک بازی ایجادکرده، بسازند، بخرند و بفروشند. با ترکیب قدرت‌های سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، Sandbox یک پلتفرم غیرمتمرکز برای یک جامعه بازی پر رونق ایجاد می‌کند.

طبق وایت پیپر رسمی، ماموریت اصلی پلتفرم Sandbox معرفی موفقیت آمیز فناوری بلاک چین در جریان اصلی بازی است. این پلتفرم بر تسهیل یک مدل خلاقانه «بازی برای کسب درآمد» تمرکز دارد که به کاربران امکان می‌دهد همزمان هم خالق و هم گیمر باشند. Sandbox با معرفی توکن ابزار SAND که تراکنش ها را در پلتفرم تسهیل می کند، از قدرت های فناوری بلاک چین استفاده می کند.

مدل Sandbox Play-to-Earn

این بازی پویا بر اساس مدل کسب و کار Play-to-Earn (P2E) توسعه یافته است. این مدل به بازیکنان اجازه می دهد تا در اقتصاد درون بازی شرکت کنند، در قالب دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزنگاری و NFT) مشارکت کنند و مزایایی دریافت کنند. بنابراین، بازیکنان دائماً در حال ایجاد اقلام ارزشمندی هستند که می توانند در بازار فروخته شوند. این بازی نه تنها خلاقیت کاربران را از سراسر جهان آزاد می کند، بلکه به آنها قدرت می دهد تا با NFT ها جهان را شکل دهند.

Sandbox در حال ساخت یک پلتفرم دیجیتال غیرمتمرکز برای جامعه بازی در حال رشد است که سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را ترکیب می‌کند. در جهان آن، کاربران می توانند نقش خالق و بازیکن را بازی کنند.

محصولات Sandbox

متاورس Sandbox از سه محصول تشکیل شده است. Game Maker مجموعه ای از ابزارها است که به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از ASSETS بازی های سه بعدی را در سرزمین خود ایجاد و آزمایش کنند. این برنامه امکان ویرایش عناصر بازی مانند محیط ها یا شخصیت ها و NFT ها را بدون نیاز به مهارت های برنامه نویسی پیشرفته می دهد.

VoxEdit یک نرم افزار رایگان برای کاربران پلتفرم است. این نرم افزار برای مدل سازی وکسل سه بعدی و ایجاد NFT توسعه یافته است. وکسل ها پیکسل های سه بعدی هستند که می توان آنها را از طریق Voxel Editor ویرایش و شکل داد. ابزار VoxEdit به بازیکنان ارائه می دهد تا تجهیزات آواتاری مانند لباس، سلاح، حیوانات خانگی ایجاد کنند. همچنین برای تولید موارد برای تعامل در پلت فرم Sandbox استفاده می شود. اقلام مجازی را می توان به عنوان NFT کسب درآمد کرد، یعنی از VoxEdit به بازار Sandbox منتقل شد، به دارایی تبدیل شد و سپس فروخته شد. همه تراکنش ها در SAND پیاده سازی می شوند.

Sandbox Marketplace در بهار 2021 راه‌اندازی شد. این پلتفرم یک بازار NFT است که در آن بازیکنان می‌توانند آثار NFT خود (ASSETS) را با توکن‌های SAND آپلود، منتشر کرده و به فروش برسانند. سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) برای ذخیره تمام اطلاعات در مورد دارایی ها استفاده می شود.

RNDR

RNDR

RenderToken (RNDR) یک شبکه رندر GPU توزیع شده است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و هدف آن اتصال هنرمندان و استودیوهایی است که به قدرت محاسباتی GPU نیاز دارند، با شرکای ماینینگ که مایل به اجاره قابلیت های GPU خود هستند. در سال 2009 توسط OTOY، Inc. مدیر عامل شرکت جول اورباخ که در سال 2017 راه اندازی شد. RNDR اولین فروش توکن عمومی خود را در اکتبر همان سال برگزار کرد، پس از آن یک دوره فروش خصوصی از ژانویه 2018 تا مه 2018 به طول انجامید که در آن مجموعا 117,843,239 RNDR با قیمت 1 RNDR فروخته شد. ( 0.25 دلار معادل توکن). در طول دوره فروش خصوصی، کاربران اولیه وارد شبکه آزمایشی بتا RNDR شدند، جایی که اپراتورها و هنرمندان نود بتا با تیم RNDR در ساخت و آزمایش شبکه تا زمان راه‌اندازی عمومی آن در 27 آوریل 2020 همکاری مشترک داشتند.

RNDR چگونه کار می کند؟

RNDR یک توکن ابزاری ERC-20 است که توسط هنرمندان در شبکه برای تبادل قدرت محاسباتی GPU از ارائه‌دهندگان GPU (اپراتورهای گره) استفاده می‌شود. RNDR از ترکیبی از سیستم اثبات کار دستی و خودکار یا در این مورد اثبات رندر استفاده می کند تا تأیید کند که تمام آثار هنری قبل از پرداخت و انتشار آثار با موفقیت ارائه شده است. با استفاده از ویژگی‌های امنیتی ذاتی بلاک چین اتریوم، دارایی‌های اختصاصی پس از آپلود هش می‌شوند و به صورت تکه‌ای برای رندر به گره‌ها ارسال می‌شوند. تمام پرداخت‌های RNDR در حین رندر در escrow ذخیره می‌شوند و پس از تأیید دستی توسط هنرمند سفارش‌دهنده کار، در اختیار اپراتورهای گره قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از عوامل مخرب در هر دو پایگاه کاربر، تمام دارایی‌های ارائه‌شده در شبکه تا زمانی که پرداخت با موفقیت پرداخت نشود، واترمارک می‌شوند، پس از آن زمان ممکن است رندرهای بدون واترمارک دانلود شوند، و تمام پرداخت‌ها در امان نگه داشته می‌شوند تا زمانی که به‌طور دستی تأیید شود که درست ارائه شده است. 

نتیجه گیری:

در حال حاضر پلت فرم های بازی بسیاری وجود دارد که در حال توسعه هستند. البته لازم به ذکر است که این روند توسعه ادامه خواهد داشت و توسط بلاک چین و دیگر ارزهای دیجیتال بهبود می یابد. به علاوه این نکته را باید در نظر داشت که فضای کافی برای عرضه چند بازی در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، چرا که گیمرها می توانند از این طریق سود کرده و درآمد بدست بیاورند. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com