1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. شخصیت های ارز دیجیتال
  4. رابطه ایلان ماسک با دوج کوین

رابطه ایلان ماسک با دوج کوین

رابطه ایلان ماسک با دوج کوین
لوگو علیرضا محرابی
رابطه ایلان ماسک با دوج کوین
شخصیت های ارز دیجیتال

ایلان ماسک مرد محبوب دنیای تکنولوژی زاده 28 ژوئن سال 1971 میلادی در شهر پرتوریا، آفریقای جنوبی است؛ مادر ایلان ماسک "می ماسک" یکی از متخصصین علوم تغذیه بود همچنین در عرصه مدلینگ (Modeling) فعالیت می کرد. پدر ایلان ماسک "ارول ماسک" مهندس الکترونیک بود، قبل از اینکه مردم دنیا آقای ماسک را یک فرد ثروتمند در دنیای امروزی بشناسند، او را یک شخصیت مهم به عنوان پیشرو توسعه تکنولوژی می شناسند، ایلان ماسک یکی از پرچمداران دنیای تکنولوژی است که در زمینه ارزهای دیجیتال نیز فعالیت می کند و در این مقاله می خواهیم در مورد رابطه ایلان ماسک با دوج کوین توضیحاتی ارائه دهیم.

رزومه ایلان ماسک

رزومه ایلان ماسک

پیش از بررسی رابطه ایلان ماسک با دوج کوین، به معرف مختصر ایلان ماسک و دوج کوین می پردازیم. ایلان ماسک در سن 28 سالگی موفق به فروش اولین استارتاپ خود به نام zip 2 (فعالیت این استارتاپ به عنوان یک راهنمای شهری آنلاین بود) به شرکت کامپک (Compaq) شد. در سال 1999 شرکت X.com را راه اندازی کرد. سال 2002 به سراغ رویاهای کودکی خود رفت و شرکت اسپیس ایکس (Space X) را به همراه مایک گریفین، که تجربه کار در ناسا را داشت، برای تولید موشک‌های ارزان قیمت راه‌اندازی کرد.

سال 2003 وارد تسلا موتورز شد و پایه گذار تفکراتی جدید در صنعت ایجاد اتومبیل های پاک شد. اما اینها برای ایلان ماسک کافی نبود. او در سال ۲۰۰۶ با ایده جدیدش برای راه‌اندازی شرکت SolarCity به میدان آمد که یک شرکت فعال در زمینه انرژی‌های خورشیدی بود تا از گرم شدن بیش از حد زمین جلوگیری کند، در واقع ایلان ماسک به مبارزه با گرم شدن زمین رفت. او در سال 2012 اولین فضاپیمای تجاری را به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاد.

اولین فروش ایلان ماسک

ایلان ماسک در 10 سالگی توانست صاحب اولین کامپیوتر خود شود، 2 سال بعد یعنی در سن 12 سالگی توانست ساخت بازی کامپیوتری خود، به نام بلستر (Blaster) را به اتمام برساند، سپس این بازی را با مبلغ 500 دلار به مجله PC and Office Technology فروخت.

شروع ایلان ماسک در دنیای تکنولوژی

رابطه ایلان ماسک با دوج کوین در ارزهای دیجیتال

شرکت های ساخته شده توسط ایلان ماسک
Zip2
پی پل PayPal
اسپیس ایکس
تسلا
نئورالینک Neuralink
OpenAl

ایلان ماسک همراه با برادرش کیمبال، 28 هزار دلار از پدر خود قرض گرفتند تا یک استارتاپ به اسم zip2 را تاسیس کنند، این استارتاپ یک راهنمای شهری آنلاین بود که محتواهای لازم را برای سایت هایی همچون "نیویورک تایمز" و "شیکاگو تریبون" را تامین می کرد.

در سال 1999 زمانی که ایلان ماسک 28 سال سن داشت، استارتاپ خود را به قیمت307 میلیون دلار نقد و 34 میلیون دلار سهام به شرکت کامپیوتری کامپک (Compaq) فروخته شد، لازم به ذکر است سهم ایلان ماسک از این معامله در سن 28 سالگی 22 میلیون دلار بود.

ارز دیجیتال دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین

رمزارز دوج کوین یک ارز دیجیتال رمز باز است، که از آن به عنوان آلت کوین یاد می شود، لازم به ذکر است ایلان ماسک رابطه خوبی با ارز دیجیتال دوج کوین دارد. رمزارز دوج کوین در سال 2013 منتشر شد و نماد این کوین (Coins) یک سگ از نژاد شیبا اینو است؛ پس از اوج گرفتن ارز دیجیتال دوج کوین رمزارز دیگری تحت عنوان شیبا اینو نیز به بازار ارزهای دیجیتال ورود پیدا کرد، اما این دو کوین (Coins) بایکدیگر متفاوت هستند، نکته مهم در ارتباط با دوج کوین این است که نماد دوج کوین دیگر یک سگ نیست، بلکه نماد این کوین در بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی -Cryptocurrency) حروف انگلیسی D است.

برای خواندن مطلب تفاوت دوج کوین با شیبا اینو کلیک کنید.

رابطه ایلان ماسک با دوج کوین

اگر چه سیاست‌های ایلان ماسک در حمایت از رمز ارزها به دلیل منافع او برای نوسان ‌گیری از بازار ارزهای دیجیتال می باشد، اما این نظرات و حمایت‌های ایلان ماسک در رشد یا کاهش قیمت‌ رمز ارزها تاثیر بسیاری دارد. از سال ۲۰۲۱ رابطه ایلان ماسک و دوج کوین آغاز شد. ایلان ماسک برای دوج کوین توییت‌هایی منتشر می‌کرد که در نهایت برای رشد قیمتی این رمز ارز اخبار فاندامنتالی خوبی محسوب می شدند. در واقع ارز دیجیتال دوج کوین بخش زیادی از موفقیت و پیشرفت خود را مدیون حمایت‌های ایلان ماسک است.

ایلان ماسک، ناجی دوج کوین

رابطه ایلان ماسک و ارز دیجیتال دوج کوین مانند رابطه ناجی و قربانی می باشد. یک تیم توسعه که شامل ۵ نفر بود، در سال ۲۰۱۴ به وجود ‌آمد. اعضای این تیم عبارتند از: تیموتی استبینگ (رهبر محصول بنیاد دوج کوین)، راس نیکول (توسعه ‌دهنده اصلی بلاک چین)، میچی لومین (توسعه ‌دهنده اصلی بلاک چین)، ینس ویچرز (یکی از اعضای توسعه‌ دهنده ارز دیجیتال دوج کوین) و گری لچنس (یکی از اعضای قدیمی توسعه ‌دهنده ارز دیجیتال دوج کوین).

این تیم برای مدیریت بهتر پروژه دوج کوین، بنیادی به نام بنیاد دوج کوین را ایجاد کردند، اما این بنیاد به دلیل ریزش قیمت‌ها و عدم وجود انگیزه مالی، طولی نکشید که از بین رفت. با گذشت چندین سال‌، توسعه ‌دهندگان این رمز ارز همچنان برنامه خاصی برای پیشرفت آن نداشتند. آینده دوج کوین در ‌آن زمان همچنان نامعلوم بود و افراد داوطلب مدیریت جامعه دوج کوین را بر عهده داشتند. در این حین نیز جکسون پالمر (یکی از خالقان دوج کوین) از تیم توسعه آن خارج شد.

برای دوج کوین سال ۲۰۱۸ سالی موفقیت آمیزی بود، زیرا با افزایش قیمت خوبی مواجه شد. جکسون پالمر نیز در رابطه با این موضوع اظهار نظر کرد. او ضمن ابراز علاقه ‌مندی به این رمز ارز، اعلام کرد که رشد قیمتی آن بیشتر حباب است و با توجه به این که اخیرا هیچ پیشرفت و آپدیتی نداشته، نمی‌تواند اینقدر رشد کند. رابطه ایلان ماسک و دوج کوین بعد از تمام این ماجراها یعنی از سال ۲۰۲۱ آغاز شد. ایلان ماسک برای دوج کوین نقش ناجی را ایفا کرد. قیمت این رمز ارز به واسطه حمایت‌های مختلف او و افراد مشهور دیگر در دنیا، همچنان افزایش یافت و رشد نجومی پیدا کرد. این بار رشد قیمت دوج کوین به لطف ایلان ماسک چندان حباب به نظر نمی‌رسید، زیرا اخبار فاندامنتالی حمایت‌های ایلان ماسک و سایر افراد مشهور از دوج کوین به گوش می‌رسید.

دلیل رابطه ایلان ماسک با دوج کوین

دلیل رابطه ایلان ماسک با دوج کوین

ایلان ماسک همچنان در حال تلاش برای توسعه ارز دیجیتال دوج کوین است. او از افراد فعال در حوزه بلاک چین درخواست کرد که در گیت هاب، برنامه‌های خود برای پیشرفت دوج کوین را ارسال کنند. خبرنگارها از ایلان ماسک در رابطه دلیل علاقه شدید او به دوج کوین سوال پرسیدند و او پاسخ داد: «دوج کوین دارای میم و سگ است در حالی که ارزهای دیجیتال دیگر فاقد این دو هستند.» رابطه ایلان ماسک و ارز دیجیتال دوج کوین از نظر بسیاری از مردم همچنان پنهان است. ایلان دلیل حمایت‌های خود از دوج کوین را با پاسخی زیرکانه همچنان پنهان می‌کند.

ایلان ماسک ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین، توسط شرکت تسلا خرید و همچنین برای مشتریان امکان خرید خودروهای شرکت خود را به وسیله بیت کوین فراهم کرد. او رمز ارزها را در مقایسه با ارزهای فیات بهتر می دانست، به همین دلیل توانست بین سرمایه ‌گذاران دنیای ارز دیجیتال به محبوبیت زیادی دست یابد. اما ورق برگشت و ایلان ماسک به دوج کوین تمایل زیادی پیدا کرد. به این ترتیب او بیت کوین را به حال خود رها کرد.

پس از خالی شدن پشت بیت کوین توسط ایلان ماسک و عدم پشتیبانی از آن برای خرید خودروهای تسلا، بخش بزرگی از محبوبیت بیت کوین از بین رفت. اگر چه ایلان ماسک آسیب زدن ماینرها به طبیعت را دلیل عدم حمایت از بیت کوین اعلام کرد، اما همچنان سبب زیان میلیون‌ها نفر شد. پس از اعلام این موضوع از سوی ایلان ماسک، دولت چین نیز اقدام به متوقف شدن فعالیت ماینرها در کشور خود کرد که ضررهای زیادی را برای بیت کوین به همراه داشت. عدم حمایت‌های ایلان از بین کوین و رابطه ایلان ماسک با دوج کوین برای مردم تبدیل به یک راز جذاب شد.

تاثیر ایلان ماسک بر دوج کوین

پس از انتشار خبری توسط ایلان ماسک مبنی بر خرید محصولات تسلا به واسطه دوج کوین، این رمز ارز افزایش قیمت ۳۳ درصدی را تجربه کرد. با بررسی نمودارهای قیمتی دوج کوین و اخبار فاندامنتالی مثبت در رابطه با آن و همچنین حمایت‌های ایلان ماسک از این رمز ارز، طبق پیش بینی سرمایه‌ گذاران، قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۸، بین ۰.۹۸ و ۱.۱۸ دلار است.

با وجود ارتباط ایلان ماسک و دوج کوین امکان رشد این رمز ارز همچنان وجود دارد؟

مبنی بر اخبار منتشر شده از سوی رئیس صرافی BigONE، رشد این رمز ارز نه تنها ادامه دارد، بلکه توسط سرمایه ‌گذاران خرده فروش نیز حمایت می شود. همچنین شاهد افزایش روزانه تعداد کسانی هستیم که برای طولانی مدت دوج کوین را می‌خرند.

توییت های ایلان ماسک برای ارز دیجیتال 

یکی از عوامل سودهای خوب رمزارز دوج کوین، صحبت ها و توییت های ایلان ماسک است، آقای ماسک علاقه خود را نسبت به این رمزارز در توییت های خود در شبکه اجتماعی توییتر نشان داده و به علت حجم معاملاتی سنگین، ایلان ماسک می تواند بازار ارزهای دیجیتال را با تغییر اساسی روبرو کند، ارزش رمزارزهایی همچون بیت کوین و دوج کوین با حمایت های او بالا می رود.

برخی از توییت های ایلان ماسک

برخی از توییت های ایلان ماسک

- اسپیس‌ایکس (SpaceX) قصد دارد یک دوج کوین واقعی را به ماه واقعی برساند.

- در حال همکاری با توسعه‌دهندگان دوج کوین برای افزایش بهره‌وری تراکنش‌های سیستم (هستم). (این همکاری) به‌صورت بالقوه امیدوارکننده است.

- از بین همه ارزهای دیجیتال، دوج کوین بهترین سیستم بازاریابی را دارد. اگر شما به نمادهای بیت کوین، اتریوم و ارز دیجیتال لایت کوین نگاه کنید، همه آنها خیلی آینده‌نگرانه و پیشرفته به‌نظرتان می‌رسند؛ اما در مورد دوج کوین این طور نیست. دوج کوین جوری است که انگار دارد می‌گوید: خب، بچه‌ها چه‌ خبر؟

- اگر دارندگان اصلی دوج کوین بخش بزرگی از کوین‌های خود را بفروشند، این ارز دیجیتال حمایت کامل مرا خواهد داشت. از نظر من تمرکزگرایی بیش از حد تنها مشکل این ارز دیجیتال است. اگر این افراد حاضر باشند از (بخشی از) حساب‌های خود دست بکشند، حاضرم در ازای آن پول واقعی پرداخت کنم.

- ارز دیجیتال دوج کوین، یکی از روش‌های پرداخت ایستگاه‌های سوپر شارژ تسلا است.

- دوج کوین به عنوان رمز ارزی که دارای بهترین سیستم بازاریابی است، به شمار می‌رود.

- ایلان ماسک طی توییتی اعلام کرد که حتی در صورت این که همه سرمایه ‌گذاران اصلی دوج کوین اقدام به فروش سرمایه خود کنند، او همچنان حاضر است از دوج کوین حمایت کند.

برخی از توییت های ایلان ماسک در ارتباط با رمزارز دیجیتال دوج کوین باعث شد این ارز دیجیتال در بازار مالی افزایش چشمگیری داشته باشد و باعث شد خیلی از کاربرانی که این ارز را هودل کرده بودند، سودهای نجومی به دست آورند. ایلان ماسک در یک مصاحبه با مجله تایم اظهار داشت که دوج کوین گزینه مناسبی برای تراکنش‌های روزانه است.

آیا دوج کوین ارزش سرمایه‌ گذاری دارد؟

ارزش خرید دوج کوین را رابطه ایلان ماسک و دوج کوین مشخص می‌کند. اما با توجه به این که نسبت به ایلان ماسک در مورد خرید بیت کوین نگرش‌های منفی وجود دارد، باعث کاهش تاثیرگذاری توییت‌ها و خبرهای ایلان ماسک بر ارزش قیمت دوج کوین می‌شود.

همچنین به دیل اینکه ایلان ماسک به یک باره پشت بیت کوین را خالی کرد، نمی‌توان او را به عنوان یک پشتوانه مطمئن برای دوج کوین در نظر گرفت. همچنین او تا کنون به صورت واضح دلیل اصلی حمایت‌های خود از دوج کوین را بیان نکرده است. بنابراین نباید فقط به خاطر حمایت‌های ایلان ماسک برای خرید دوج کوین اقدامی کرد.

برای آشنایی با آموزش ارز دیجیتال بر روی لینک مربوط کلیک کنید.

نتیجه گیری: ارز دیجیتال دوج کوین رمزارزیست که در سال 2013 برای شوخی و طنز وارد بازار مالی کریپتوکارنسی شد، اما این رمزارز با استقبال خوب مردم روبرو شد و کارایی این کوین (Coin) در مسیری دیگر قرار گرفت، یکی از شخصیت های مهم دنیای تکنولوژی یعنی ایلان ماسک با صحبت هایی که از این رمزارز کرده است باعث افزایش سودهای قابل توجه برای دنبال کنندگان این کوین (Coin) شد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com