1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. پیوستن از Web2 به Web3

پیوستن از Web2 به Web3

پیوستن از Web2 به Web3
لوگو علیرضا محرابی
پیوستن از Web2 به Web3
کاربردهای ارز دیجیتال

آیا مدل کسب و کار فناوری بلاک چین واقعا قابل قبول است؟ تقریبا باید یک سرمایه ‌دار مخاطره ‌آمیز یا مهندسی در کلاس جهانی باشید که پتانسیل یک پروژه جدید برای ساختن یک بلاک چین جدید لایه 1 همانطور که وعده داده شده را در نظر بگیرید و بنابراین، پاداش‌های رمزی خود را ارائه ‌کنید. معیارهای ریسک/پاداش به این معنی است که فرصت‌هایی برای موفقیت بزرگ وجود دارد اما با وجود موفقیت بزرگ، مشکلات مالیاتی بزرگی به وجود می آید. همانطور که صنعت Web3 رشد می کند، برای بسیاری از افراد به یک حرکت شغلی عالی تبدیل می شود اما این یک دنیای کاملاً جدید نسبت به دنیایی است که آنها به آن عادت کرده اند. بنابراین، در ادامه برخی از بازتاب‌های پیوستن از Web2 به Web3 و رمزارزها از سوی سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذارانی که از Web2 خارج شده‌اند، آورده شده است.

بازی در زمین های مختلف انجام می شود

روش پیوستن از Web2 به Web3

پیوستن از Web2 به Web3 در سطح اجرایی آشکارتر است: نایب رئیس سابق گوگل، Surojit Chatterjee اکنون به عنوان مدیر ارشد توسعه محصول در کوین بیس (Coinbase) فعالیت می کند. پراوجیت تیوانا از آمازون، سمت خود را به عنوان مدیر کل خدمات Edge Web Services آمازون ترک کرد تا مدیر ارشد فناوری Gemini شود. برایان رابرتز، مدیر ارشد مالی سابق Lyft به بازار NFT OpenSea پیوست. رئیس سابق بازی‌های یوتیوب اکنون استودیو Polygon را به عنوان مدیرعامل آن رهبری می‌کند و مدیر سابق منابع انسانی AirBnB نیز در ژوئن به Polygon پیوست.

برای رقابت، گوگل نیز در حال ایجاد بخش Web3 خود است.

بنابراین آنچه که مشخص است بیشترین عناوین شغلی در فضای متاورس و وب 3، شامل مدیران شبکه های اجتماعی و جامعه NFT، نویسندگان و ویراستاران محتوا، توسعه دهندگان بلاک چین، مهندسین، گزارشگران رسانه، مدیران بازاریابی، مدیران پروژه و استراتژیست های بازی سازی است.

در میان کسانی که می‌خواهند پیوستن از Web2 به Web3 را انجام دهند می توان به چند روند اشاره کرد:

  • آنها از خطوط قرمز ناامید هستند، منتظر و آماده برای ساخت هستند اما نیاز به نشانه های قابل توجهی دارند.
  • آنها خواهان استقلال برای فراخوانی هستند.
  • آنها خواهان انعطاف پذیری کار از راه دور، برای ترویج جامعه جهانی کارآفرینان و سازندگان محصول هستند.
  • آنها آینده نگر هستند، معتقدند باید دائماً سیستم قدیمی را زیر سوال ببرند و از خود بپرسند: "اما چرا ما باید این کار را به این صورت انجام دهیم؟" این موج جدید سازندگان به فرصت های بیشتری برای رشد اقتصادی مستقل علاقه مند است.

اخلاق کاری می تواند حتی در Web3 قوی تر باشد. انگیزه ها در اقتصادهای رمزی به طور متفاوتی همسو می شوند.

تیم ها به طور کلی توزیع شده و از راه دور هرکس مسئول وظایف خود است.

مدیریت محصول در Web3 به طور متفاوتی اتفاق می افتد

مدیریت محصول در Web3

توسعه محصول Web3 کمتر از Web2 به تجزیه و تحلیل متکی است. آشفته تر و کمتر علمی است. در Web3، بازخورد توسعه محصول در طول ساخت محصول اتفاق می افتد.

یک مزیت Web3 این است که شما معمولاً از طریق رسانه های اجتماعی یک خط مستقیم با کاربران در تماس هستید که معمولاً در شرکت های فناوری قدیمی اتفاق نمی افتد. برخی از تیم‌ها این را یک نقطه ضعف می‌دانند زیرا مشتریان معمولاً تنها زمانی که شکایت دارند، تماس می‌گیرند.

به طور کلی، فضا بسیار دلپذیر است و همه تلاش می کنند به یکدیگر و به حل موانع مشابه کمک کنند. حتی می توان اینگونه گفت که ایردراپ‌ ها «هزینه‌های جذب مشتری» هستند که نام آن تغییر یافته است.

اما با این وجود افراد Web2 باید قبل از پیوستن از Web2 به Web3، سؤال بپرسند و ابتدا به مدل کسب و کار و اکوسیستم نگاه و نقشه راه و توکنومیک را درک کنند.

درک نقشه راه و توکنومیک

قبل از پیوستن به Web3 تکالیف خود را انجام دهید و مزایا و معایب دریافت پول به صورت توکن را در نظر بگیرید. چرا که هنوز پرداخت پول به افراد از طریق رمزارزها در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر کمی سخت است، اگرچه تعداد کمی از شرکت‌ها در تلاش برای حل این مشکل هستند. همچنین، هنوز افرادی دیده‌ می شوند که خواهان دریافت پول فیات به خاطر استخدام رسمی هستند، بنابراین ترکیبی از زیرساخت‌های بیشتر مورد نیاز و همچنین تقاضا است.

اگرچه این امر باعث نشده است که برخی از شرکت ها به طور ویژه ای به کارکنان خود به صورت رمزنگاری پول پرداخت کنند اما دریافت پول به صورت توکن با دریافت سهام در یک تجارت یکسان نیست. 

دسترسی سریع‌تر به نقدینگی با توکن‌ها هم موهبت و هم یک نفرین است، زیرا احتمال پیوستن کارکنان بیشتر است اما ممکن است به محض دریافت نقدینگی آنجا را ترک کنند.

حقوق وب 3 که به صورت توکن پرداخت می شود نیز به این معنی است که توکن ها می توانند نوسان داشته باشند. با توجه به اینکه همه استارت آپ ها ریسک پذیر هستند، داشتن درصدی نقدینگی از توکن ها همیشه هوشمندانه است.

مراقب مشکلات مالیات باشید

مشکلات مالیات

Web3 در یک محیط نظارتی هنوز مشکوک با انگیزه‌های نادرست عمل می‌کند. بنیانگذاران و کارمندان باید بخواهند کنترل داشته باشند و مطمئن شوند که تیمشان زیر بار نمی رود اما مسائل مالیاتی وجود دارد.

کارمندان سابق Web2 باید با مجموعه‌ای از اصطلاحات گیج‌کننده در مورد توکنومیک‌ ها و تخصیص‌ ها کنار بیایند و باید بررسی کنند که آیا پرداخت در توکن‌های قفل‌شده ارزش این ریسک را دارد که توکن ها به صفر برسند و همچنان مجبور به پرداخت صورت‌حساب مالیاتی هنگفت باشند؟

به عبارت ساده تر شرکت کنندگان جدید Web3 باید پیامدهای مالیاتی پرداخت در توکن های قفل شده را در نظر بگیرند، که به دلیل فقدان دستورالعمل های واضح می تواند نامشخص باشد. راه حلی که در اینجا می توان پیشنهاد کرد این است که بدهی مالیات بر درآمد خود را تعیین کنند و به محض دریافت توکن‌ها، این مبلغ را به فیات تبدیل کنند.

به عنوان مثال کارمند در ابتدا می‌توانست درآمد را با قیمت بالا به دست بیاورد و اگر ارزش توکن قبل از فروش کارمند کاهش یابد، این موضوع می‌تواند به یک صورت حساب مالیاتی متورم منفجر شود. در صورتی که توکن به صفر برسد، در برخی از حوزه های قضایی حتی می تواند به این معنی باشد که کارمند با بدهی مالیاتی باقی می ماند.

آیا بازه های زمانی بالقوه کوتاه شده تا سودآور باشد؟

جهش از Web2 به Web3

هنوز خیلی زود است. توسعه دهندگان Web3 ممکن است به جهان غیرمتمرکز اعتقاد داشته باشند اما ممکن است دانش فنی از آنچه در حال ساخت است نداشته باشند. این اتصال دهندگان Web3 که تغییر شغلی را ایجاد می کنند به وعده های تیم های موسس تکیه می کنند.

شرکت‌های Web3 با مدل‌های تجاری خوب، پتانسیل این را دارند که سریع‌تر به بازار بروند و مسیر بالقوه سریع‌تری برای سودآوری ارائه دهند. اینها می توانند مشوق های قدرتمندی برای پیوستن باشند. به گفته Sanjay Raghavan، رئیس Web3 و ابتکارات بلاک چین در Roofstock: «یک تفاوت مفهومی عمده بین این دو حوزه وجود دارد که اتصال دهندگان وب 3 باید کاملاً از آن آگاه باشند:

شرکت‌های Web2 به طور سنتی دسته فناوری زیربنایی خود را به عنوان IP اصلی خود در نظر می‌گیرند. از سوی دیگر، Web3 بر اساس مدل منبع باز و غیرمتمرکز است و قدرت را به مردم باز می گرداند. در این مدل جدید، کد دیگر IP شما نیست، بلکه در مورد ایجاد یک جامعه پرشور و درگیر است. این جبهه رقابتی شماست.»

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 118
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(پوریا خضری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 113
پشتیبان فروش(مجید نوری)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 114
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com