1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. استیبل کوین USDD چیست؟

استیبل کوین USDD چیست؟

استیبل کوین USDD چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
استیبل کوین USDD چیست؟
ارزهای دیجیتال

جاستین سان بنیانگذار شبکه و ارز دیجیتال ترون، استیبل کوین این شبکه یعنی USDD را در آوریل 2022 به بازار معرفی کرد. این سکه بخشی از بلاک چین TRON است و قرار است مانند قیمت دلار آمریکا یا ارزی مانند طلا عمل کند. به عنوان یک استیبل کوین الگوریتمی، USDD مشابه UST، استیبل کوین شبکه Terra (که تا اوایل ماه مه بزرگترین در نوع خود بود) است. به دلیل جدید بودن و آزمایش نشدن استیبل کوین TRON، ممکن است سرمایه گذاری در استیبل کوین TRON دلهره آور به نظر برسد. در این مقاله، در مورد اینکه استیبل کوین USDD چیست و اگر بخواهید در آن سرمایه گذاری کنید، چه کاری می تواند برای اهداف بلندمدت شما انجام دهد، بیشتر خواهیم آموخت.

استیبل کوین USDD چیست؟

استیبل کوین USDD چیست؟

USDD یک استیبل کوین و دارایی دیجیتال شبکه ارز دیجیتال TRON است که در BNB Chain، Ethereum و TRON در 5 مه 2022 راه اندازی شد. جاستین سان ادعا می کند که USDD درصد سود سالانه 30% را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

از آنجایی که استیبل کوین USDD به تازگی در اواخر آوریل معرفی شد، سابقه طولانی ندارد. با این حال، بلاک چین TRON سالهاست که وجود دارد و یکی از بزرگترین پلتفرم های غیرمتمرکز با ارز دیجیتال خاص خود است. هنگامی که بنیاد ترون مستقر در سنگاپور، ترون را در سال 2017 معرفی کرد، در ابتدا به بازار آسیا عرضه شد. از آن زمان، این پلتفرم جهانی شده است و اکنون بیش از 50 میلیون حساب کاربری دارد. با در نظر گرفتن ارزش بازار، ارز دیجیتال TRON در بین همه گزینه ها رتبه 30 را دارد.

با نگاهی خاص به USDD، می توان دریافت این یک استیبل کوین است که در چندین شبکه مختلف در دسترس خواهد بود. طیف گسترده ای از استیبل کوین های مختلف وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید از بایننس USD گرفته تا Tether.

دلیل اینکه استیبل کوین USDD مشابه UST در نظر گرفته می شود این است که هر دوی این گزینه ها، استیبل کوین های الگوریتمی هستند که با حفظ ثبات قیمت از طریق الگوریتم ها و همچنین قراردادهای هوشمندی که قادر به مدیریت تعداد توکن های در گردش هستند، کار می کنند.

سیستم استیبل کوین الگوریتمی، تعداد کل توکن‌های موجود را زمانی که قیمت به کمتر از مقدار دلخواه خود می‌رسد، کاهش می‌دهد. در صورتی که قیمت توکن بالاتر از قیمت ترجیحی باشد، توکن‌های بیشتری در گردش قرار می‌گیرند تا ارزش استیبل کوین به اندازه کافی تغییر کند تا به قیمت صحیح کاهش یابد. هدف از استفاده از یک استیبل کوین الگوریتمی، کنترل بیشتر بر عرضه و تقاضای یک سکه است.

جاستین سان کیست؟

جاستین سان

جاستین سان به عنوان بنیانگذار ترون، یک مدیر اجرایی و کارآفرین تجاری است که عمدتاً به دلیل توسعه TRON در سال 2017 به عنوان یک اکوسیستم DAO بلاک چین شناخته شده است. جاستین سان همچنین مدیر عامل برنامه اشتراک فایل معروف به BitTorrent است. او در سال 2017 جایگاهی را در فهرست 30 نفر برتر زیر 30 سال مجله فوربس در آسیا و چین به دست آورد.

او همچنین در طول سال‌ها درگیر جنجال‌هایی بوده است و جدیدترین آنها حول محور استیبل کوین TRON قرار دارد. هنگامی که این استیبل کوین برای اولین بار در اواخر آوریل معرفی شد، بسیاری از دارندگان کریپتو ادعا کردند که استیبل کوین کپی استیبل کوین UST Terra است. علی‌رغم این ادعاها، دو کوآن، بنیانگذار Terra، اعلام کرده است که از این ابتکار استقبال می‌کند و حتی به احتمال مشارکت TRON در مقطعی در آینده اشاره کرده است.

استیبل کوین USDD چگونه کار می کند؟

اکنون که درباره USDD اطلاعاتی را کسب کرده اید، بیایید در مورد نحوه کارکرد آن و اینکه چگونه می تواند قیمت خود را حفظ کند بیشتر بدانیم.

استیبل کوین USDD قرار است در TRON، اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس در دسترس باشد. این دارایی دیجیتال همچنین با کمک سایر طرف های کلیدی بلاک چین راه اندازی شد. جاستین سان ادعا می کند که استیبل کوین USDD یکی از غیرمتمرکزترین استیبل کوین های تاریخ خواهد بود. برای ایجاد استیبل کوین USDD، ترون تمام منابع خود را برای توسعه USDD تجمیع کرد. به عنوان یک استیبل کوین الگوریتمی با یک پایه الگوریتمی ریاضی محکم، قیمت توکن های بالاتر منجر به انتشار توکن های اضافی برای کاهش ارزش استیبل کوین TRON می شود.

استیبل کوین USDD مستقیماً توسط TRON DAO مدیریت می شود و قرار است با نسبت 1:1 به دلار آمریکا متصل شود، به این معنی که ارزش این ارز دیجیتال با ارزش دلار آمریکا مرتبط است. اگر قبلاً در استیبل کوین ترا (Terra's UST) سرمایه گذاری کرده اید، استیبل کوین USDD تقریباً مانند Terra UST عمل می کند. در واقع هر دوی اینها استیبل کوین های الگوریتمی هستند.

هنگامی که استیبل کوین به کمتر از نسبت ثابت فوق الذکر می‌رسد، به کاربران این فرصت داده می‌شود تا USDD واحدی را با یک دلار آمریکا بازخرید کنند. هنگامی که قیمت استیبل کوین از مقدار ثابت شده 1 دلار بالاتر می رود، می توان یک دلار آمریکا را با یک USDD معامله کرد.

طرح چهار مرحله ای ترون دائو برای USDD

طرح چهار مرحله ای ترون دائو برای استیبل کوین USDD

در حال حاضر انتظار می‌رود استیبل کوین USDD به نقشه راه چهار مرحله‌ای پایبند باشد. این مراحل اصطلاحا به مراحل فضا، ایستگاه فضایی بین‌المللی، ماه و مریخ (Space, International Space Station, Moon and Mars) تقسیم می‌شوند. در حال حاضر، جزئیات دو مرحله اولیه مطرح شده است و حول محور استراتژی ها و تکنیک های مدیریتی است که به استیبل کوین USDD اجازه می دهد ثابت بماند.

در مرحله اول یعنی Space، مدیریت استیبل کوین USDD به مؤسسات بزرگ بلاک چین و همچنین ذخیره TRON DAO داده می شود. ذخیره TRON DAO خدمات نگهداری 10 میلیارد دلار دارایی های نقدی را که از شرکای صنعت بلاک چین جمع آوری شده است، ارائه می دهد.

این دارایی‌ها به‌عنوان ذخایر در مراحل اولیه استفاده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که نرخ USDD ثابت می‌ماند و قابلیت تبدیل مجاز است. هنگامی که استیبل کوین TRON در 5 می راه اندازی شد، ذخیره TRON DAO نرخ بهره بدون ریسک را 30 درصد در سال تعیین کرد. آنها همچنین سایر سازمان های متمرکز و غیرمتمرکز را که استیبل کوین USDD را می پذیرند تشویق می کنند تا نرخ های نسبتاً ثابتی را اعمال کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که سازمان‌های دیگر مجبور نیستند به دستورالعمل‌های Tron پایبند باشند.

USDD در مقابل UST

از آنجایی که USDD و UST هر دو به عنوان استیبل کوین های الگوریتمی در نظر گرفته می شوند، شباهت های زیادی با یکدیگر دارند. در واقع، نقشه راه استیبل کوین USDD تقریباً مشابه نقشه راه UST است. علیرغم شباهت‌های آنها، چندین تفاوت نیز بین این دو وجود دارد که باید قبل از انتخاب یک استیبل کوین برای سرمایه‌گذاری از آنها آگاه بود. برای درک بهتر شباهت‌ها و تفاوت‌های بین این دو استیبل کوین، اجازه دهید به تفاوت‌های اولیه بین USDD و UST نگاهی بیندازیم.

USDD استیبل کوین TRON است که با استفاده از قراردادها و الگوریتم های هوشمند، ثبات را حفظ می کند. TerraUSDیا (UST)، یک استیبل کوین الگوریتمی دیگر است که کاملاً غیرمتمرکز است و در بلاک چین Terra در دسترس است. این یک سکه با بازده و مقیاس پذیر است که مستقیماً به دلار آمریکا متصل است.

به غیر از روش های الگوریتمی که برای کمک به UST در حفظ ارزش خود استفاده می شود، شباهت اصلی بین UST و استیبل کوین USDD این است که هر دوی این استیبل کوین ها به دلار آمریکا متصل هستند. Terra قصد دارد یک اکوسیستم گسترده در اطراف UST و LUNA تشکیل دهد. با در نظر گرفتن تفاوت بین UST و استیبل کوین USDD، APY برای این سکه ها به ترتیب 19.5٪ و 30٪ تعیین شده است.

TRON از اوراکل و از مکانیسم Super Representatives استفاده می کند. این مکانیزم به اوراکل (Oracle) این امکان را می دهد که قیمت USDD را مستقیماً در شبکه Tron نمایش دهد. کوپنی ارائه می شود که نرخ تبدیل فعلی USDD به USD را نشان می دهد.

USDD Tokenomics

توکنومیک استیبل کوین USDD

توکنومیک USDD نسبتاً ساده است. در واقع، اگر تجربه قبلی سرمایه گذاری در UST با Terra را داشته باشید، درک مناسبی از توکنومیکس USDD خواهید داشت. استیبل کوین USDD مستقیماً بر روی بلاک چین TRON ساخته شده است. کاربران می توانند برای دریافت ارز USDD، سکه های TRX خود را مبادله یا معامله کنند.

ارزش USDD همواره در طول زمان در نوسان است، زیرا ارزش آن توسط تقاضا و عرضه هدایت می شود. ارزش فعلی USD نیز در ارزش فعلی USDD نقش دارد. زمانی که ارزش USDD از یک دلار آمریکا فراتر رفت، سکه های بیشتری در بازار قرار می گیرد تا قیمت نسبتاً ثابت بماند.

در چند هفته پس از راه اندازی اولیه، ذخیره TRON DAO نزدیک به 40 میلیون دلار TRX خریداری کرده است که به بیش از 500،000،000 سکه می رسد. این خرید از طرف ذخیره TRON DAO انجام شده است. دلیل اینکه Tron این سکه ها را از بازار خود خریداری کرد، به طور کلی محافظت از USDD و صنعت بلاک چین بود.

در حال حاضر، کل عرضه USDD کمی بیش از 700 میلیون است. ارزش USDD در حال حاضر ثابت است، با قیمتی که تا حدودی بالاتر از دلار آمریکا است. به این ترتیب، ارزش کل بازار این استیبل کوین TRON کمی بیش از 700 میلیون دلار است. البته باید این نکته را در نظر گرفت که استیبل کوین USDD تنها از اوایل ماه مه وجود داشته است و شاید در آینده قابل پیش‌بینی به افزایش خود ادامه دهد.

در آخرین دوره 24 ساعته، نزدیک به 127 میلیون دلار از استیبل کوین TRON معامله شده است. وقتی به داده های تاریخی USDD نگاه می کنیم، بازار اغلب با قیمت 1.00 دلار باز شده است. زمانی که استیبل کوین برای اولین بار در 5 می عرضه شد، ارزش بازار آن کمی بیش از 127 میلیون دلار بود. از آن زمان، ارزش بازار به حدود 700 میلیون دلار افزایش یافته است.

آیا USDD سرمایه گذاری خوبی است؟

اگرچه استیبل کوین TRON نسبتاً جدید است و کمتر از یک 5 است که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، در حال حاضر علائمی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تعیین کنید آیا USDD سرمایه‌گذاری خوبی است یا باید از آن اجتناب کنید. با در نظر گرفتن این اطلاعات، می توانید تصمیم آگاهانه تری در مورد اینکه چه چیزی برای نمونه کارتان بهتر است، بگیرید.

بر اساس همه چیزهایی که تا این لحظه در مورد استیبل کوین USDD می دانیم، تا زمانی که ریسک ذاتی سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال را درک کنید، این یک فرصت سرمایه گذاری عالی خواهد بود. بازارهای ارزهای دیجیتال عموماً نوسان دارند. با این حال، نحوه اجرای USDD به این معنی است که قیمت سکه باید در آینده نسبتاً ثابت بماند. از آنجایی که USDD با دلار آمریکا مرتبط است، قیمت این استیبل کوین باید تقریباً در نسبت 1:1 با ارزش دلار باقی بماند.

به خاطر داشته باشید که به دست آوردن بازدهی که با APY مورد نظر 30% مطابقت دارد، شما را ملزم به شرکت در ماینینگ می کند. حتی اگر برخی از سرمایه گذاران کریپتو جاستین سان را به ایجاد یک استیبل کوین متهم کرده اند که تقریباً نشان دهنده UST Terra است، باید انتظار داشته باشید که استیبل کوین USDD در مقایسه با اکثر استیبل کوین های موجود در بازار، عملکرد مشابهی داشته باشد.

کجا و چگونه استیبل کوین USDD بخریم؟

خرید USDD

اگر می‌خواهید روی استیبل کوین USDD سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید این کار را از طیف گسترده‌ای از بازارهای مختلف ارزهای دیجیتال انجام دهید. بازاری که انتخاب می کنید تا حد زیادی به این بستگی دارد که کدام یک از این استیبل کوین ها را ترجیح می دهید. بازارهای اولیه ای که می توانید USDD با آنها خریداری کنید عبارتند از Gate.io، Poloniex، KuCoin و Huobi Global. در حال حاضر، بسته به بازار انتخابی شما، قیمت بین 0.994 تا 1.00 دلار در نوسان است.

در بازاری مانند پولونیکس، فرآیند خرید USDD یا سایر استیبل کوین ها را می توان در چهار مرحله اساسی انجام داد:

قبل از انتخاب فروش با فیات یا خرید با فیات، به کیف پول خود بروید.

ارز فیاتی که باید انتخاب کنید یورو است.

USDD و مقداری که می خواهید بفروشید یا بخرید را انتخاب کنید.

قبل از اقدام به خرید، تمام موارد سلب مسئولیت و یادداشت ها را بخوانید و پس از آن باید یک شناسه معتبر نشان داده شود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com