پلتفرم Yat چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پلتفرم Yat چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

در دنیای Web3، پلتفرم Yat نه تنها یک شناسه دیجیتال جهانی خواهد بود، بلکه می تواند به عنوان URL آدرس کیف پول و یا حتی می تواند به عنوان یک NFT استفاده شود. پلتفرم Yat چیست و چرا مردم 425 هزار دلار برای ایموجی می پردازند؟ Yat رشته ای از یک تا پنج ایموجی است که می تواند به عنوان نام کاربری دیجیتال، URL وب سایت و آدرس پرداخت برای کیف پول دیجیتال شما استفاده شود. این نوعی تلاقی بین یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) و آدرس دامنه است، اگرچه همه Yatها توکنیزه نمی شوند.

هویت ها جهانی هستند و وقتی به درستی مورد بررسی قرار نگیرند برای بسیاری دردسرساز می شوند. در دهه های اخیر، کاربران نرم افزارها از چند نفر به میلیاردها نفر افزایش یافته اند. یکی از موارد ثابت در این میان، ایجاد و مدیریت هویت های آنلاین بوده است.

در عصر رشد روزافزون استفاده از اینترنت، پیچیدگی و کمال، محافظت از این هویت ها و تمام اطلاعات اختصاصی آنها به یک کار بسیار وقت گیر تبدیل شده است. خوشبختانه، یک سیستم هویت اینترنتی جدید مقاوم در برابر سانسور اکنون در دسترس است که به شما امکان می دهد از یک رشته ایموجی برای نام کاربری جهانی خود استفاده کنید. همانطور که جمعیت آنلاین جهان می‌ دانند، ایموجی‌ ها یک زبان جهانی هستند و ۹۲ درصد کاربران اغلب از آنها استفاده می‌کنند.

همه چیز در مورد پلتفرم Yat

پلتفرم Yat چیست؟

نام کاربری شما هویت اینترنتی شماست. با این حال، شما نمی توانید داده ها یا کاربران خود را از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر منتقل کنید و اپراتورهای پلتفرم می توانند هر زمان که بخواهند شما را بدون هیچ امکان بازگشتی لغو کنند. علاوه بر این، اکثر اپراتورهای پلتفرم عمدتاً از طریق تبلیغات درآمد کسب می کنند، بنابراین آنها علاقه خاصی به ردیابی رفتار شما دارند.

بنابراین، راه حل این است که یک نام کاربری داشته باشید که متعلق به شما باشد، بتواند با طیف وسیعی از انواع داده مرتبط باشد و قابل لغو نباشد. در اینجا یک سیستم هویت اینترنتی مقاوم در برابر سانسور جدید به نام Yat آمده است. Yats نام‌ های کاربری به شکل ایموجی هستند که به هویت اینترنتی جهانی، URL وب‌ سایت و آدرس پرداخت شما تبدیل می ‌شوند.

از آنجایی که انسان ها موجودات بصری هستند و یادآوری متون سخت تر از تصاویر است، یات ها می توانند به کوتاهی یک ایموجی و به طول پنج ایموجی باشند. علاوه بر این، Yat یک قطعه هنری منحصر به فرد است که به یک تجارت تبلیغاتی متصل نیست یا برای ردیابی شما استفاده نمی شود. در عوض، Yats بیان ریشه و اصل واقعی را با تبدیل نمادهای شناخته شده جهانی به هویت شما انجام می دهد.

Yats ترکیبی منحصر به فرد از یک دامنه مقاوم در برابر سانسور، یک نام کاربری مستقل، یک داستان و یک مجموعه فوق العاده کمیاب است. متحد کردن هر چهار عنصر، شکل جدیدی از هویت اینترنتی قدرتمند و رادیکال را ممکن می ‌سازد.

یک دامنه مقاوم در برابر سانسور

پلتفرم یات چگونه کار می کند؟

دامنه ها برای قابل استفاده کردن اینترنت برای انسان ضروری هستند. بدون آنها، ما باید از آدرس های IP سخت برای دسترسی به وب سایت های مورد علاقه خود و ارسال ایمیل استفاده کنیم. Yats به طور مشابه پایه و اساسی برای هویت اینترنتی است. Yats به جای حل موضوع با یک آدرس IP، از هر نوع داده ای که مالک Yat انتخاب می کند تا آن را با Yat خود مرتبط کند، استفاده می کند. برای مثال از Yat می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

  • یک آدرس وب سایت
  • آدرس های پرداخت
  • مکان های ذخیره سازی فایل ها، آواتارها و غیره
  • فرصت چت

مزیت در پلتفرم Yat بسیار زیاد است زیرا وقتی یک پلتفرم یا سرویس شخص ثالث به جستجوی Yat می ‌پردازد، می‌ تواند تمام داده‌ های مرتبط را برای آن Yat به طور خودکار دریافت کند. در پلتفرم ‌های آتی مجهز به Yat، تنظیمات برگزیده، موجودی‌ ها، آواتارها و سایر داده‌ های شما به همه پلتفرم‌ هایی که استفاده می‌ کنید به ارث رسیده و منتقل می شود.

هدف پلتفرم Yat غیرمتمرکز شدن است و ثبت نام آن به صورت متمرکز انجام می شود. این امر از حذف هر گونه ثبت نام توسط آزمایشگاه های Yat جلوگیری می کند. علاوه بر این، از آنجایی که همه سیستم عامل ها و پلتفرم های محبوب از ایموجی های یونی کد (استاندارد رمزگذاری بین‌المللی) پشتیبانی می کنند، سانسور Yats غیرممکن خواهد بود.

ناوین جین، یکی از بنیانگذاران Yat می ‌گوید: از همان ابتدا، هدف این پروژه این است که نام کاربری ایموجی شخصی خود را به کاربران بدهد که از سانسور یا لغو آنها توسط دولت‌ ها یا برندهای بزرگ فناوری جلوگیری می‌ کند. "با Yats، کاربران از سطح حفاظتی بیشتری برخوردار می شوند که در عصر حاضر ضروری است."

یک نام کاربری مستقل

استفاده از پلتفرم Yat

از لحاظ تاریخی، وقتی به نام کاربری فکر می کنیم، به پلتفرمی که با آن مرتبط است فکر می کنیم. به همین دلیل آنها جدایی ناپذیر هستند. دلیل آن همسویی نادرست منافع بین کاربران و پلتفرم ها است.

هدف این پلتفرم‌ های اینترنتی بزرگ و رایگان، کسب درآمد از طریق فروش دسترسی به کاربران و عمیق ‌ترین اسرار آنها به تبلیغ‌ کنندگان است. در نتیجه، پلتفرم ‌ها بر نام ‌های کاربری و نمودارهای علاقه مندی کنترل دارند. آنها همچنین کوکی‌ های دائمی تنظیم می ‌کنند تا درباره رفتار کاربران خود در خارج از پلتفرم اطلاعات کسب کنند. نتایج نهایی برای کاربران عبارتند از:

  • امکان لغو بدون رجوع
  • پایان حریم خصوصی
  • ظهور اشکال جدید پروفایل
  • یک بازی بی پایان موش و گربه برای تعقیب نام های کاربری ترجیحی در تعداد روزافزون پلتفرم ها

پلتفرم یات با جدا کردن هویت یک کاربر از پلتفرم، این پارادایم را می شکند. صاحبان پلتفرم هیچ کنترلی بر Yats ندارند. تنها اطلاعاتی که کاربران در این پلتفرم به اشتراک می گذارند اطلاعاتی است که خودشان برای این اشتراک گذاری انتخاب می کنند. به عبارت دیگر هویت اصلی کاربر می تواند جدای از چیزی باشد که انتخاب کرده تا در این پلتفرم به اشتراک گذاشته شود. 

اطلاعات مفید اضافی

معضل نام کاربری: عیب فعلی استفاده از یک نام کاربری معمولی این است که تجارت اصلی اکثر اپراتورهای پلتفرم تبلیغات است. در نتیجه، انگیزه اصلی آنها ردیابی رفتار شما برای خدمت به مشتری اصلی است. همچنین، داده ها متعلق به پلتفرم ها هستند و نمی توانید کاربران و داده ها را بین پلتفرم ها جابه جا کنید.

یات به عنوان پاسخ: یکی از مزایای استفاده از پلتفرم Yat این است که می توانند به اندازه یک ایموجی کوتاه و به اندازه پنج ایموجی باشند. ایموجی ها را می توان به روش های بی نهایت ارائه کرد تا داستان شما را بیان کند و در نتیجه هویت خود را با هر کسی که می خواهید به اشتراک بگذارید. هر Yat مانند اثر انگشت شما منحصر به فرد است که با استفاده از تصاویر قابل تشخیص و دوست داشتنی، بیان هویت خود را امکان پذیر می کند.

یک داستان

داستان ها بخشی از شرایط انسانی هستند، ما را به یکدیگر متصل می کنند، هنجارهای اجتماعی را به ما می آموزند و همکاری اجتماعی را تقویت می کنند. ساعت‌ های بی ‌شماری طول می‌ کشد تا داستان بسازیم و آن ‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم. با این حال، روشی که مردم ما را می شناسند، (نام کاربری ما)، اصلاً ارتباط زیادی با ما ندارند.

پلتفرم یات در حال تغییر این پارادایم است. با پلتفرم Yat می‌ توانید شور و اشتیاق، احساسات و ایده‌ های متعددی را در 1 تا 5 کاراکتر به اشتراک بگذارید. پلتفرم Yat ما را قادر می ‌سازد تا نحوه بیان خود را در اینترنت، کاملاً و دوباره تصور کنیم و آن را آنطور که می خواهیم به اشتراک بگذاریم.

پلتفرم Yat می‌تواند به یک الگوی رفتاری تبدیل شود یا به‌ عنوان پایه ‌ای برای یک جامعه عمل کند، به عنوان مثال، اگر شما یک sneakerhead هستید، داشتن Yat که با شکلک یک کفش ورزشی شروع می ‌شود، ممکن است شرط لازم برای پیوستن به یک انجمن کفش ورزشی باشد. یات ها زندگی خود را به دست می گیرند.

کلکسیونی فوق العاده کمیاب

یات، کلکسیونی فوق العاده کمیاب

پلتفرم Yat و انواع Yats یک شکل منحصر به فرد از کلکسیون است. از آنجایی که آنها دارای ویژگی های بصری فریبنده، ارتباط با هویت، روایت ها و توانایی های بصری هستند، بنابراین موضوعات جذاب باب میلی برای کاربران به شمار می آیند. پلتفرم Yat ممکن است کلید شما برای جامعه ای باشد که به آن اهمیت می دهید یا راه شما برای کنترل هویت اینترنتی شما باشد.

علاوه بر این، داشتن یک Yat اولیه، یک Yat کوتاه، مجموعه ای از Yatها یا Yat که تبدیل به میم می شود نیز ممکن است وضعیت و هویت را منتقل کند. هر Yat منحصر به فرد است و هرگز نمی توان آن را تکرار کرد. علاوه بر این، تنها تعداد محدودی از یات ها با طول های مختلف و متشکل از محبوب ترین ایموجی ها وجود دارد. یات های بزرگ به سختی به دست می آیند و به اندازه با ارزش ترین دارایی های جامعه ما غیر معمول هستند.

یات های اولیه در نسل های اولیه ایجاد شدند. پلتفرم Yat در حال حاضر در نسل 1 است، زیرا نسل 0 در 30 ژوئیه 2021 به پایان رسید. هر Yat صرف نظر از نسلی که در آن ایجاد شده است منحصر به فرد است.

Yat ها نیز NFT هستند به این معنی که هر کسی هنوز هم می تواند صاحب یک Yat نسل اولیه شود. برای ایجاد یک Yat به عنوان یک NFT، یک سازنده ابتدا باید از Yat Visualizer استفاده کند تا تصویری منحصر به فرد از Yat خود ایجاد کند. Yat NFT های موجود را می توانید در OpenSea در https://opensea.io/collection/yat پیدا کنید.

ده ها نفر از مردم بی سر و صدا، ده ها هزار دلار برای خرید ایموجی می پردازند، با این امید که آنها (و فقط خودشان) برای همیشه صاحب ایموجی مورد نظر خواهند شد. 

از سوی دیگر از نظر تئوری، پلتفرم Yat می تواند جایگزین غیرمتمرکز برای سیستم نام دامنه فعلی (DNS) باشد که توسط تنظیم کننده اینترنت ICANN اداره می شود. DNS از یک سیستم متمرکز و سلسله مراتبی برای سازماندهی و کمک به کاربران برای یافتن چیزها در اینترنت استفاده می کند.

استفاده از پلتفرم Yat توسط هنرمندان

دارندگان Yat از جولای 2021 این گزینه را دارند که رشته ایموجی های خود را به عنوان یک NFT در بلاک چین اتریوم با هزینه اضافی توکن کنند اما خرید Yat مانند ضرب NFT نیست.

برای تبدیل Yat به NFT، مالکان باید ابتدا از "ابزار دیداری" Yat برای ایجاد یک انیمیشن کوتاه از رشته ایموجی استفاده کنند. سپس تصور آن ها به Yat گره می خورد و می تواند به عنوان یک NFT برای نگهداری یا فروش در OpenSea ساخته شود. 

طراحی با یک تا پنج کاراکتر می تواند در ابتدا از 4 دلار تا صدها هزار دلار هزینه داشته باشد، (به علاوه هزینه های اضافی برای تبدیل آن به NFT). هر چه این ترکیب کوتاه تر و به یاد ماندنی تر باشد، قیمت بالاتری دارد.

گران ‌ترین یات، تک شخصیت یک کلید طلایی بود که در اواسط سال 2021 در حراج Yat Destiny به قیمت 425000 دلار به فروش رفت. تا تاریخ 9 فوریه 2022، پلتفرم Yat دارای حجم معاملاتی 410 ETH (1,258,622 دلار) در Opensea است. پلتفرم Yat در حال حاضر چندین سرمایه ‌گذار مشهور دارد، از جمله پاریس هیلتون (تاج ملکه، درخشش ملکه)، لیل وین (نت موسیقی بیگانه) و کشا (کشتی پرنده، رنگین کمان، بیگانه).

با این حال، پلتفرم Yat با چالش ‌هایی نیز روبرو بوده است. این چالش ها شامل موارد پیش پا افتاده ای هستند، مانند انتقاداتی در مورد اینکه یافتن URLهای Yat ممکن است دشوار باشد، زیرا همیشه تایپ یک دنباله ایموجی در صفحه کلید استاندارد (QWERTY) آسان نیست و یا مشکل دیگر اینکه بنیانگذار پلتفرم یات و مدیر عامل سابق، ریکاردو اسپاگنیا در آگوست 2021 در ایالات متحده به جرم کلاهبرداری دستگیر شد. اتهامات کلاهبرداری ربطی به پلتفرم Yat نداشت. Yat در فوریه 2021 راه اندازی شد و از آن زمان به یک تیم 55 نفره تبدیل شده است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com