1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. گرام فری(GramFree) چیست؟

گرام فری(GramFree) چیست؟

گرام فری(GramFree) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
گرام فری(GramFree) چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

گرام فری (GramFree) نوعی وب سایت جعلی در بازار ارز دیجیتال است که این روزها بین کاربران ایرانی رواج یافته است و وعده اهدای رایگان گرام و ارز دیجیتال تلگرام را می دهد. علاوه بر این در سایت، در ازای انجام کارهایی مانند دعوت از اعضای جدید به سیستم و تماشای ویدئو به کاربران واحدهای گرام اهدا می کند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که ارز دیجیتال تلگرام هنوز ارائه نشده است و تا سال 2021 نیز ارائه نمی شود. در حال حاضر گرام در هیچ یک از صرافی ها معامله نمی شود و در صورتی که عرضه شود به صورت رایگان نخواهد بود. 

روش کار وب سایت گرام فری بدین صورت است که با نشان دادن تراکنش های بانکی مبنی بر پرداخت درآمدهای چند هزار دلاری به کاربران، افراد بیشتری را به سایت خود جذب می کند اما اینکه سود واقعی حاصل از این وب سایت چگونه است؟ در این وب سایت بخشی وجود دارد که برای شارژ حساب با بیت کوین وجود دارد. برنامه ریزی وب سایت به این صورت است که با شارژ حساب می توانید حرفه ای تر فعالیت کنید. در واقع در این وب سایت می توانید با فروش هیچ، به درآمد زیادی برسید.

علاوه بر این در سایت می توانید بر اساس درخواست ارائه ایمیل و ثبت اطلاعات فردی در برخی از این قابلیت ها، این وب سایت می تواند با فروش اطلاعات، سوء استفاده از اطلاعات برای کلاهبرداری های بعدی، از طریق بازدید کننده درآمدهای کلانی بدست بیاورید. 

از مواردی همچون مشخص نبودن هویت گردانندگان و عدم وجود راه های ارتباطی رسمی، می تواند دلیلی بر کلاهبردار بودن این وب سایت باشد. دامنه مربوط به این وب سایت در سال 2020 در کشور پاناما به ثبت رسیده است. در وب سایت های خارجی در مورد کلاهبرداری های این وب سایت گزارش شده است.

چرا پروژه گرام فری(GramFree) کلاهبرداری است؟

چرا پروژه گرام فری(GramFree) کلاهبرداری است؟

 برنامه GramFree قانونی نیست. کاربرانی که با سایت تعامل داشته اند و مقداری Grams به دست آورده اند هرگز پول نقد برداشت نکرده اند. در عوض، درخواست‌های برداشت آن‌ها هنوز پس از گذشت چندین ماه معلق است. در ادامه به بررسی این مطلب می پردازیم که چرا پروژه گرام فری کلاهبرداری است، برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

•وجود موقعیت ثبت نام از Google و Facebook

اولین موردی که در پروژه گرام فری عجیب به نظر می رسد، قسمت ثبت نام است. برای ثبت نام در این وب سایت دو گزینه وجود دارد: ثبت نام از طریق گوگل و فیس بوک. در همان ابتدای کار به اجبار باید اطلاعات یکی از اکانت های گوگل و یا فیس بوک خود را به وب سایت اعلام کنید.

در صورتی که این مورد در وب سایت های دیگر، کاملا اختیاری بوده و کاربر می تواند انتخاب کند. در صورتی که این قابلیت در گرام فری وجود نداشته و شما مجبور به دادن اطلاعات به یکی از حساب های گوگل و یا فیس بوک در این وب سایت نیستید. پروژه گرام فری از طریق دریافت اطلاعات در آینده می تواند درآمد داشته باشد.

•ثبت دامنه وب سایت در کشور پاناما

از 100 سال گذشته تا به حال ثروتمندان دنیا برای فرار مالیاتی دارایی خود را به پاناما انتقال می دادند، به همین خاطر این کشور بهترین موقعیت برای پولشویی بود. دلیل آن هم داشتن قوانین ساده برای فعالیت های شرکت های تجاری است. به همین دلیل است بسیاری از شرکت های بزرگ کلاهبرداری در این کشور قرار دارد. بنابراین ثبت دامنه وب سایت گرام فری در این کشور می تواند زمینه ای برای کلاهبرداری در این کشور محسوب شود.

•داشتن قیمت توکن گرام

با توجه به اینکه توکن گرام و تلگرام به صورت رسمی لغو شده است، تا زمانی که ارز یا توکن عرضه نشود، طبیعی است که در هیچ صرافی امکان معامله این نوع توکن وجود ندارد. به صورت کلی مبنای قیمت گذاری یک رمز ارز، عرضه و تقاضا است. پس تا وقتی که هیچ رمز ارزی وجود ندارد، طبیعی است که قیمت آن مشخص نباشد.

در صورتی که این رمز ارز در سایت گرام فری، دارای قیمت است و این قیمت نوسان دارد. البته این قیمت کاملا به صورت ساختگی است، چرا که توکنی که این سایت با نام گرام به کاربران ارائه می شود، هیچ جای دیگر قابل معامله نیست. پس به صورت ذاتی این نوع توکن ها فاقد ارزش است.

•قابلیت داشتن امضای قرارداد هوشمند

قابلیت داشتن امضای قرارداد هوشمند

از دیگر موارد مشکوکی که در این وب سایت وجود دارد، امضای قرارداد هوشمند در این شبکه و دریافت پاداش است. در صورتی که رمزارزهایی که قرارداد هوشمند دارند، قابلیت امضای قرارداد را ندارند. در صورتی که چنین قابلیتی برای رمز ارزهایی که شبکه آن ها هنوز راه اندازی نشده است، هنوز وجود ندارد.

این زمانی بحث برانگیز است که امضای قرارداد هوشمند و دریافت پاداش محدود است و هر چند ساعت یکبار قابلیت امضای قرارداد هوشمند وجود دارد. در صورتی که چنین قابلیتی در قرارداد هوشمند وجود ندارد و این نشان دهنده زمینه کلاهبرداری در این زمینه است که دلیل آن، عدم آگاهی کاربران است.

•واریز برای سرمایه گذاری مستقیم در گرام

در واقع سود اصلی پروژه، مربوط به این قسمت است که کاربر می تواند با پرداخت مبلغی توکن جعلی این نوع پروژه را بخرد. به عبارتی که پروژه گرام فری بعد از دریافت مبلغ از کاربر، می تواند تعداد توکن های بی ارزش و جعلی گرام را در پنل کاربری خریدار افزایش دهد.

•نبود امکان برداشت برای مبالغ کمتر از 500 دلار

یکی از امکاناتی که در مورد یک وب سایت باید وجود داشته باشد، حق برداشت است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که امکان برداشت در صرافی هایی که این امکان را دارند، این مقدار حداقل بوده که بسیار پایین است و حداکثر 2 برابر کارمزد شبکه است. در حالی که امکان برداشت در این سایت وجود ندارد و کاربر در صورتی می تواند از این سایت برداشت کند که حداقل 500 گرام داشته باشد. از طرفی می توان توکن های گرام را به آدرس کیف پول بیت کوین منتقل کرد.

این دقیقا مشابه با حالتی است که یک کاربر می تواند اتریوم خود را به کیف پول بیت کوین منتقل کند. در صورتی که هر ارز دیجیتال دارای یک کیف پول منحصر به فرد است و تنها از آن کیف پول می توان برای ذخیره همان ارز دیجیتال استفاده کرد.

•زیر مجموعه گیری در پروژه گرام فری

زیر مجموعه گیری در پروژه گرام فری

بیشتر پروژه های کلاهبرداری و پانزی، از روش سطح بندی برای کاربران استفاده می کند. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید سطح بندی به نوبه خود سالم نیست، در صورتی که صرافی بایننس مشابه با این قابلیت ها برای جذب مخاطب استفاده می کند. 

اما زمانی که این قابلیت ها با موارد مشکوک همراه شوند، شرایط تا حدی تغییر خواهد کرد که چنین شرایطی در پروژه گرام فری (GramFree) وجود دارد.

عدم پرداخت پول به کاربران 

بسیاری از کاربران در پلتفرم های مختلف هنوز با وجود کسب درآمد، پرداخت های خود را دریافت نکرده اند. به عنوان مثال، درخواست کاربران Trustpilot و Sitejabber برای برداشت درآمدهایشان پس از گذشت چند ماه بی جواب مانده است. افرادی که سعی می کنند 500 Gram از کیف پول GramFree خود برداشت کنند، برای دریافت پول خود با چالش هایی روبرو شده اند. می توان استدلال کرد که بسیاری از افراد در رسانه های اجتماعی و سایر انجمن ها مدرک پرداخت را نشان داده اند. اما به طور کلی، گواهی پرداخت عمدتا جعلی است. این به این دلیل است که Gram یک توکن بدون ارزش است و نمی توان آن را در هر جایی مبادله کرد.

تغییر دامنه

تعیین دامنه GramFree آسان نیست. این سایت از زمانی که آنلاین شد دامنه خود را تغییر داده است. چندین نام دامنه مرتبط با آن ظاهر شده است، از جمله:

gramfree.website

gramfree.mobi

gramfree.cc

gramfree.one

از نوامبر 2022، دامنه فعال gramfree.net است. با این حال، از آنجایی که وب سایت رسمی GramFree مدام در حال تغییر است، نمی توان گفت چه سایتی قانونی است.

GramFree چگونه کار می کند؟

GramFree چگونه کار می کند؟

کاربران هنگام ثبت نام برای یک حساب کاربری، مستقیماً به صفحه اصلی هدایت می شوند و یا به داشبورد خود دسترسی خواهند داشت. سپس متوجه می شوند که از طریق زیر می توانند درآمد کسب کنند:

قراردادهای هوشمند

کاربران باید روزانه یک قرارداد هوشمند را برای دریافت Grams از گرام فری امضا کنند. پس از انتخاب قرارداد، یک تایمر شمارش معکوس دریافت می کنند. در صورتی که تایمر پس از امضای قرارداد تمام شد، باید دوباره امضا کنند. به عبارت دیگر قبل از دریافت وجه باید چندین بار قرارداد مشخصی را امضا نمایند. مبلغی که کسب می کنند بین 0.05 Grams برای قراردادهای استاندارد و 1.00 Grams برای قراردادهای پرخطر است.

لاتاری

کاربران می توانند هر 7 تا 24 ساعت در قرعه کشی شرکت کنند و در صورت برنده شدن در لاتاری بین یک تا 5000 Grams می توانند درآمد کسب کنند. 

تماشای ویدیوها

کاربران می توانند Grams را در ازای تماشای فیلم ها نیز دریافت کنند. اکثر ویدیوها در مورد Grams هستند. گرام فری ادعا می کند که کاربران می توانند حداقل 0.1 Grams برای تماشای ویدیوهای موجود در این پلتفرم بسازند. همچنین به ازای هر ویدیوی ارسالی 5 Grams دریافت خواهند کرد.

ارجاعات

کاربران همچنین Grams را می توانند هنگامی که کاربران جدیدی را به پلتفرم می آورند، دریافت کنند. با این حال، پاداش ها هر از گاهی تغییر می کنند. هر ارجاع ده Grams برای کاربران به ارمغان می آورد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تمام جوانب پروژه کلاهبرداری گرام فری را بررسی کنیم و متوجه شدیم دلیل کلاهبرداری این پروژه بیشتر به خاطر عدم آگاهی کاربران در حوزه ارزهای دیجیتال است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این پروژه شبکه بلاک چین تلگرام و ارز دیجیتال گرام را به دلیل مسائل قانونی لغو کرده است و در حال حاضر هیچ ارز دیجیتالی با عنوان گرام وجود ندارد. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
3 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com