1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. پلتفرم سوپرفارم (SuperFarm) چیست؟

پلتفرم سوپرفارم (SuperFarm) چیست؟

پلتفرم سوپرفارم (SuperFarm) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پلتفرم سوپرفارم (SuperFarm) چیست؟
آموزش ارز دیجیتال

یکی از پلتفرم های دیفای، سوپرفارم بوده که هدف آن، تسهیل ایجاد توکن های NFT و قابلیت افزودن ارزش به آنهاست. پلتفرم سوپرفارم (SuperFarm)، بازار NFT مخصوص به خود را دارد و افرادی که جز ایجادکنندگان NFT هستند می توانند در این بازار، به کسب سود بپردازند. سوپرفارم یکی از پروژه های در حال رشد بوده که می تواند از سمت پلتفرم های گیمینگ، در خواشت همکاری بیشتری بخود جلب کند. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم و توکن آن، با ما همراه باشید.

پلتفرم سوپرفارم چیست؟

پلتفرم سوپرفارم چیست

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، پلتفرم سوپرفارم یک پلتفرم دیفای بین زنجیره‌ ای برای ایجاد یا فارمینگ NFT است. از مهم ترین نکات مثبتی که موجب شده است کاربران به این پلتفرم علاقه داشته باشند این است که استفاده از آن نیاز به دانش کد نویسی ندارد. البته باید توجه داشته باشید که این موضوع به معنای کیفیت و یا کارکرد ضعیف این پلتفرم نیست و بزرگترین مزیت آن کاهش پیچیدگی های فنی در ایجاد این توکن ها است. ساده بودن نحوه کار این پلتفرم موجب شده است که افراد عادی نیز بتوانند از آن بهره ببرند.

مهم ترین هدف سازندگان این پلتفرم، ایجاد آسان توکن‌ های غیرمثلی برای افراد مختلف با هر سطحی از دانش و آگاهی و افزودن ارزش به این NFT ها است.

مفهوم توکن ‌های غیرمثلی (NFT) چیست؟

امروزه بازار توکن های غیر مثلی یا NFT از رونق بسیار زیادی برخوردار است و در بازارهای مالی روز به روز به علاقه مندان بازار و توکن های NFT افزوده می شود. همین امر سبب شده است که ما هر روز شاهد روی کار آمدن پروژه ‌های بلاک‌ چین بیشتری برای بهره‌ گیری از پتانسیل NFT و فارمینگ NFT باشیم.

در شرح مفهوم توکن های غیر مثلی بدین صورت می توان گفت که توکن های غیر مثلی دارایی های دیجیتالی هستند که می توانند بیانگر هر چیزی باشند. برای مثال از آثار هنری گرفته تا هویت افراد مختلف، از مهم ترین ویژگی های توکن های غیر مثلی می توان به این موضوع اشاره کرد که این توکن ها قابلیت جعل ندارند و نمی توان آن ها را کپی کرد و علت آن هم این است که هر یک از این توکن ها دارای متا داده مختص به خود و منحصر بفردی است.

NFT ها ایجاد و ساخت نسخه بلاک‌ چینی دارایی ‌های واقعی را امکان ‌پذیر می کنند. همانطور که می دانید توکن ها قابل برنامه نویسی هستند و همین امر سبب شده است ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد و متفاوتی را بسته به نیاز خالق آن، به آن ها بدهد. با توجه به تفاسیر بیان شده و نقش کلیدی و مهم آن؛ NFT ها به بخشی جدایی‌ ناپذیری از بخش مالی غیرمتمرکز تبدیل شده‌اند و یکی از پروژه هایی که این روزها از محبوبیت و شهرت بالایی برخوردار است پروژه ارز سوپرفارم (SuperFarm( است.

 سوپرفارم به چه معنا است؟

 سوپر فارم به چه معنا است؟

بدون تردید شما نیز در بازارهای مالی با کلمه SUPER مواجه شده اید، بهتر است بدانید که توکن بومی و اصلی پلتفرم سوپرفارم به همین نام در بازارهای مالی شناخته می شود. این توکن را می توان از دسته توکن های اتریوم و استاندارد ERC-20 معرفی کرد. سوپرفارم در واقع یک توکن چند منظوره است که می توان از آن در فعالیت هایی همچون واسطه مبادلاتی یا پرداخت کارمزد تراکنش ها یا نظارت بر پروتکل استفاده کرد. کاربرانی که این توکن را در اختیار دارند می توانند به محصولات و برنامه های موجود در اکوسیستم گیمینگ سوپرفارم و همچنین محصولات شرکای سوپرفارم در عرصه بازی های کامپیوتری و ایردراپ های NFT دسترسی داشته باشند. این ویژگی ها نیز یکی از علل های محبوبیت این پلتفرم است؛ از مهم ترین نکاتی که باید در مورد سوپرفارم بدانید این است که میزان قدرت در این رای دهی به تعداد توکن های افراد وابسته است؛ به بیان دیگر اگر فردی تعداد توکن های بیشتر داشته باشد حق رای دهی بیشتری نسبت به بقیه در این پلتفرم دارد.

اگر شما نیز قصد دارید به ویژگی گفته شده دسترسی داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که آن دسته از کسانی که دارنده توکن سوپرفارم هستند، می توانند اختیارات مطرح شده را دارا باشند.

مهم ترین کاربرد و ویژگی های توکن سوپرفارم

کاربردهای پلتفرم سوپرفارم

همانطور که در قسمت قبل گفتیم ارز دیجیتال سوپرفارم با نماد اختصاری SUPER شناخته می شود. همچنین SUPER توکن بومی این پلتفرم است و نقش مهمی در اکوسیستم SuperFarm ایفا می ‌کند؛ برخلاف دیگر پلتفرم ‌های بلاک‌ چین که توکن بومی آنها گاهی اوقات فاقد ابزار ضروری است، SUPER طیف وسیعی از کاربردها را در SuperFarm به دارندگان می ‌دهد. توکن سوپرفارم دارای ویژگی های بسیار برجسته است که کاربران از آن بهره می برند، ما در قسمت زیر مهم ترین ویژگی و کاربردهای پلتفرم سوپرفارم را بیان می کنیم.

مدیریت: همانطور که می دانید پلتفرم سوپرفارم تلاش می کند که در آینده به غیرمتمرکز سازی کامل دست یابد. بر همین اساس، سیستم نظارتی آن تحت اختیار و مدیریت جامعه قرار دارد؛ به بیان دیگر دارندگان توکن های سوپرفارم، در ایجاد تغییرات و بررسی پیشنهادات ارائه شده توسط افراد نقش داشته و قدرت رای دهی دارند.

استیکینگ: دارندگان توکن سوپرفارم نه تنها از حق رای دهی در این پلتفرم برخور دارند بلکه این امکان را داشته تا با استیکینگ یا سپرده ‌گذاری توکن‌ های خود به دریافت پاداش و افزایش توکن‌ های خود بپردازند.

فارمینگ: از مهم ترین ویژگی های فارمنیگ می توان به این موضوع اشاره کرد که علاوه بر پاداش استیکینگ با رمز ارز سوپرفارم، افرادی که این توکن ها را در اختیار دارند در صورت استیکینگ توکن SUPER می توانند در کسب پاداش های NFT نیز سهیم شوند؛ در این شرایط، کاربران با استیکینگ ارزهای خود برای دریافت توکن ‌های NFT، قادر به دریافت پاداش NFT انحصاری و ارائه ‌شده توسط پلتفرم سوپرفارم و یا فارم‌ های شریک سوپرفارم خواهند بود.

علاوه ‌بر این، علاقه‌ مندان به ایجاد فارم‌ های انحصاری خود می توانند این کار را در این پلتفرم انجام دهند. برای انجام این کار داشتن حدقل ۱۰۰ هزار توکن SUPER الزامی است، هدف از داشتن این میزان از توکن کاهش احتمال کلاهبرداری در این پلتفرم و ترغیب کاربران برای خرید این توکن به منظور ایجاد فارم‌ های با کیفیت بالا است.

آیا می توان سوپرفارم را به عنوان اولین پلتفرم فارمینگ توکن های غیر مثلی معرفی کرد؟

پلتفرم سوپرفارم و NFT

اگر بخواهیم به این سوال به صورت دقیق جواب بدهیم باید بگویم خیر، سوپرفارم اولین پلتفرمی نبود که فارمینگ NFT ارائه داد. قبل از پلتفرم سوپرفارم، پروتکل میم در سال 2020 برای اولین بار این ایده را پذیرفت و فارمینگ NFT را راه اندازی کرد. در واقع Meme امکان قفل کردن توکن های میم را روشن کرد و همچنین از دیگر اقدامات این پروتکل می توان به این موضوع اشاره کرد که توسعه دهندگان به افرادی که این کار را انجام می دانند یک امتیاز در روز پاداش می دادند.

شاید در این بخش این سوال برای شما مطرح شود که امتیاز های جمع آوری شده چه کارایی برای کاربران داشت؟ در جواب باید بدانید که پس از جمع ‌آوری امتیازات کافی، کاربران می ‌توانستند NFTهای خود را از مجموعه Genesis Meme انتخاب کنند. امروزه، این  NFT های Genesis به عنوان کلکسیون ‌های کمیاب از ابتدای تاریخ راه ‌اندازی ارزهای دیجیتال ده‌ ها هزار دلار ارزش دارند و از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار هستند. پلتفرم سوپرفارم  NFTها و به ویژه کلکسیون Genesis خود را تولید می ‌کند و این توکن ‌ها به دارندگان ارز دیجیتال سوپرفارم و سهامدارانی که Genesis NFTها را کشت یا همان فارم می ‌کنند، داده می‌ شود.

همچنین از مهم ترین نکات در مورد سوپرفارم می توان به این موضوع اشاره کرد که این پلتفرم به افراد کمک می کند که فارم های NFT مخصوص خود را بر روی پلتفرم های خود راه اندازی کنند تا فرآیند ساده شود و دیگر نیاز به کدنویسی نباشد.

چه فاکتورهایی موجب می شود سوپرفارم منحصر به فرد شود؟

پلتفرم SuperFarm

در این بخش به بررسی عواملی که موجب می شوند پلتفرم سوپرفارم متمایز شود می پردازیم. بهتر است بدانید که تیم توسعه دهنده سوپرفارم قصد دارند یک اکوسیستم منحصر به فرد برای NFT های با عملکرد بالا و در یک محیط واحد ایجاد کنند که دسترسی به ابزارها و بازارهای NFT فراهم شود. از مهم ترین ویژگی هایی که موجب شده است این پلتفرم بسیار محبوب شود این است که تیم سازندگان پلتفرم سوپرفارم تلاش می کنند افرادی که در زمینه کدنویسی بسیار مبتدی هستند و تجربه لازم ندارند را قادر سازند تا به راحتی و بدون هیچ مانعی توکن های غیر مثلی ارز دیجیتالی خود را ایجاد کنند؛ همین امر سبب شده است که افراد مبتدی به استفاده از این پلتفرم ترغیب شوند.

یکی دیگر از مواردی که SuperFarm را به یک پروژه منحصر به ‌فرد در بخش DeFi تبدیل می ‌کند این است که تعاملات ساده‌ NFT ها را برای دارندگان این توکن‌ ها فراهم می ‌کند، به این ترتیب کاربران می ‌توانند به راحتی NFT های خود را با سایر دارندگان NFT تعویض کنند و همچنین به خرید، فروش، فارمینگ و کسب درآمد از طریق این توکن‌ ها بپردازند و بتوانند از این طریق سود چشمگیری به دست آورند. تمامی این قابلیت ‌ها حول یک اکوسیستم منحصربفرد می ‌چرخند که به ‌طور خاص طراحی شده است تا توکن ‌های غیر مثلی را به دارایی ‌های مطلوب ‌تری در بلندمدت تبدیل کند و از این طریق کاربران به استفاده از این پلتفرم انگیزه پیدا کنند.

با توجه به نظراتی که از سوی کارشناسان این حوزه مطرح شده است، با ادامه توسعه پروژه ارز دیجیتال سوپرفارم، این پلتفرم می ‌تواند به مکانی منحصربفرد و رده یک برای NFT ها تبدیل شود.

معرفی مهم ترین شرکای سوپرفارم

معرفی مهم ترین شرکای سوپرفارم

همانطور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید پلتفرم SuperFarm یکی از پلتفرم های محبوب و مهم است که طرفداران بسیار زیادی دارد. می توان گفت که شرکای پلتفرم سوپرفارم نقش بسیار مهمی در محبوبیت این پلتفرم دارند. تعداد شراکت هایی که این تیم در مدت زمان کوتاه فعالیت خود به دست آورده است قابل تحسین است زیرا این شرکا نیز از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردارند. برای مثال شاید تاکنون نام انیموکا برندز (Animoca Brands) را شنیده اید؛ این برند، محبوب ‌ترین برندی است که در زمینه بازی ‌های بلاک ‌چین و سرگرمی‌ های دیجیتال پیشرو است که طرفداران بسیار زیادی دارد. شرکت انیموکا برندز دقیقاً همان شرکتی که سوپرفارم قصد جذب آن را دارد تا بتواند از این طریق به قدرت خود بیفزاید.

Animoca دارای طیف وسیعی از محصولات از جمله توکن REVV از بازی فرمول یک بلاک ‌چین، DeltaTime ،Sandbox و بازی بلاک ‌‌‌چین OpenWorld است. انیموکا همچنین با شرکت Quidd شراکت دارد که متخصص در کارت ‌های تجارت دیجیتال برای کسب و کارهایی مانند Rick and Morty، Hello Kitty، Dr. Seuss و Adventure Time است. این موضوع فرصت ‌های تجاری بیشتری را برای سوپرورس (Superverse)، رابط کاربری گیمینگ سوپرفارم برای رشد در بازارهای اصلی فراهم می کند.

پلتفرم سوپرفارم برای این که بتواند هزینه تراکنش های شبکه اتریوم را کاهش دهد دو شراکت بسیار حیاتی دارد؛ یکی از این شرکت ‌ها مربوط به پروتکل ایمیوتبل ایکس (Immutable X) است که با ایجاد یک راه حل لایه ۲ اتریومی برای NFT‌ها با استفاده از فناوری گواه اثبات دانش صفر (ZK-rollup) در فضای NFT بسیار موثر عمل کرده است.

اگر برای شما نیز نحوه کار آن سوال شده است باید بدانید که فناوری ZK-rollup به کاربران این امکان را می دهد تا بدون اینکه یک زنجیره جانبی متمرکز باشند و بدون پرداخت هیچ هزینه کارمزدی به انجام تراکنش ‌ها و معاملات همتا به همتا بپردازند و نگران سرمایه خود نباشند چراکه نگهداری و حفظ کلیدهای خصوصی حساب کاربران در اختیار خودشان است.

SuperFarm با همکاری با Immutable X قادر است این خدمات را به کاربران خودش ارائه دهد، علاوه‌ بر این، ضروری است بدانید که ارز دیجیتال سوپرفارم بر روی شبکه پالیگان هم اجرا شده و از این شبکه پشتیبانی می ‌کند. این اقدام، یک راه ‌حل میان زنجیره‌ ای برای مشکل هزینه ‌های تراکنش ‌ها است و به میزان قابل توجهی موجب می شود که هزینه ها کاهش یابد و کاربران هزینه های اضافی پرداخت نکنند؛ زیرا امکان استخراج و فارمینگ NFT ها در سیستم پالیگان را با پرداخت کمترین کارمزد بویژه برای آن دسته از توکن‌ های NFT که ممکن است با هزینه گس اتریوم قیمت ‌گذاری شوند امکان ‌پذیر می ‌کند.

امنیت پلتفرم سوپرفارم از چه راهی تامین می شود؟

امنیت پلتفرم سوپرفارم

در این بخش قصد داریم به راه های تامین امنیت پلتفرم سوپرفارم بپردازیم؛ همانطور که در قسمت بالا گفتیم شبکه ارز سوپرفارم در شبکه اتریوم اجرا می شود و همین امر موجب شده است که SUPER را به یک توکن با استاندارد ERC-20 تبدیل شود. این پلتفرم از طریق الگوریتم اتریوم Ethash، که بر اساس مکانیسم اجماع اثبات کار است، ایمن شده است. توکن ‌های SUPER قابل استخراج نیستند اما این اکوسیستم از طریق شبکه استخراج‌ کننده‌ های اتریوم (ETH) ایمن می ‌شود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com