تحلیل بنیادی ارز دیجیتال فایل کوین

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال فایل کوین
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال فایل کوین
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال فایل کوین از سپتامبر سال 2017 کار خود را آغاز کرد و با جذب سرمایه طرح خود را گسترش داد تا آن که سال 2020 برای اولین بار به طور رسمی به مردم معرفی شد.فایل کوین بزرگ ترین و احتمالا پیچیده ترین پروژه ای است که قصد دارد به کمک شبکه بلاکچین سیستم ذخیره سازی داده و اطلاعات را غیر متمرکز کرده و با این کار تمامی واسطه های ذخیره سازی را حذف کند. برای درک بهتر این قابلیت حتما تا انتهای این مقاله را مطلاعه کنید. 

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال فایل کوین شامل چه مواردی است؟

پارامتر هایی که هنگام تحلیل بنیادی باید در نظر گرفت شامل موارد بسیاری است، اما برخی از آن ها اهمیت بیشتری داشته و در ادامه به بررسی آن ها اکتفا می کنیم:

قابلیت استخراج

ارز دیجیتال فایل کوین شبکه بسیار قدرتمندی داشته که به لطف وجود ماینر ها و سختی شبکه آن می توان گفت از این نظر فایل کوین جزو بهترین ارز های دیجیتال و رتبه 6 را میان ارز های دیجیتال استخراج پذیر دارد. 70 درصد از اقتصاد فایل کوین توسط ماینر ها تامین می شود.

رقبای فایل کوین در ذخیره سازی

شاید بتوان اصلی ترین رقیب فایل کوین در ذخیره سازی و اشتراک گذاری اطلاعات به صورت غیر متمرکز را بیت تورنت (BitTorrent) دانست. ارز دیجیتال بیت تورنت پروژه خوبی داشته و تلاش بسیار زیادی برا کسب سهم بازار بیشتر کرده است. با این وجود، پیش بینی می شود با رشد درخواست برای فضای ذخیره در شبکه فایل کوین، بتواند اصلی ترین ارز دیجیتال در این زمینه باشد.

نظر برخی افراد در خصوص فایل کوین

پیتر سیلاگی یکی از افرادی است که در توسعه پروژه ارز دیجیتال اتریوم نقش برجسته ای دارد. سیلاگی اخیرا در صفحه توییتر خود اعلام کرده است که پروژه فایل کوین بسیار پیچیده بوده و ایده ی آن بی نظیر است.

اما بهتر است نظر خوان بنت (Joan Benet) را نیز بدانیم. بنت، خالق فایل کوین معتقد است آینده از آن اینترنت است. بنابراین مهم است که در فضای اینترنت بتوان فایل ها، داده ها و اطلاعات را به صورت ایمن و بدون واسطه ذخیره سازی کرد، تا خیالمان راحت باشد. خوان بنت با هدف تصاحب کامل این بازار پا به میدان ارز های دیجیتال گذاشته است.

نظر برخی افراد در خصوص فایل کوین

وایت پیپر فایل کوین

خوشبختانه فایل کوین، وایت پیپر بسیار خوبی داشته که فهم و درک ان برای عموم سرمایه گذاران ساده است. بنابراین پیشنهاد می کنم در صورت علاقه، وایت پیپر فایل کوین را در سایت رسمی آن مطالعه کنید. در پروتکل فایل کوین، تامین کنندگان فضای ذخیره سازی، باید بتوانند مشتری های خود را متقاعد به ذخیره اطلاعات خود در شبکه بلاکچین فایل کوین کنند. به این کار اصطلاحا شبکه اثبات ذخیره یا Proof Of Storage یا (POS) گفته می شود.

قابلیت دیگر فایل کوین سیستم اثبات جایگزینی یا Proof of Replacation است. PoRep یک POS جدید و فوق العاده است که به سرور اجازه می دهد تا بتواند کاربر را متقعاد به بازگردانی اطلاعات به مدل ذخیره سازی فیزیکی منحصر به فرد کند.

نتیجه گیری

فایل کوین از نظر ارزش بازار رتبه 13 را در حال حاضر دارد، اما با توجه به جوان بودن این پروژه و همچنین پتانسیل بالای آن، پیش بینی چنین جایگاهی چندان کار دشواری نبود. اما برای حفظ این جایگاه فایل کوین باید بتواند برتری خود نسبت به رقبا را به همه اثبات کند و در مسیر رشد خود باقی بماند.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram