1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. برترین ارزهای دیجیتال در زمینه ذخیره سازی ابری

برترین ارزهای دیجیتال در زمینه ذخیره سازی ابری

برترین ارزهای دیجیتال در زمینه ذخیره سازی ابری
لوگو علیرضا محرابی
برترین ارزهای دیجیتال در زمینه ذخیره سازی ابری
ارزهای دیجیتال

سرویس‌های ابری راهی برای کاهش هزینه‌های سنگین ذخیره سازی فایل‌ها در سخت افزارها و همچنین، به روز رسانی مداوم، ایجاد امنیت و دسترسی راحت تر به فایل ها در مقایسه با ذخیره سازی های فیزیکی برای کاربران می باشد. ذخیره سازی ابری به کاربران این قابلیت را می دهد که بدون محدودیت‌های مکانی و زمانی و به وسیله هر نوع دستگاهی بتوانند به فایل های خود دسترسی پیدا کنند، بدون اینکه حافظه ی زیادی از دستگاه اشغال شود. امنیت ذخیره سازی ابری به دلیل اینکه الگوریتم رمزگذاری در آنها به گونه ای می باشد که فقط پرسنل و افراد مجموعه خودتان می توانند به فایل ها دسترسی داشته باشند، این نوع ذخیره سازی را نسبت به ذخیره سازهای فیزیکی قوی تر می کند. در این مقاله قصد داریم 5 مورد از برترین ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری را به طور کامل معرفی کنیم.

برترین فضاهای ذخیره سازی ابری 

معرفی برترین ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری

1- فضای ابری گوگل (Google Drive)

2- فضای ابری مایکروسافت (Microsoft OneDrive)

3- فضای ابری دراپ باکس (Dropbox)

Amazon Drive -4

pCloud -5

iDrive- 6

iCloud-7

ارز دیجیتال آرویو

آشنایی با برترین ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری

آرویو (Arweave) یک شبکه غیرمتمرکز و یک بستر ذخیره سازی ابری با پروتکل ذخیره سازی نامحدود اطلاعات بر اساس فناوری Blockweave و یکی از برترین ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری است. این شبکه از توکن بومی خود که AR نام دارد، استفاده می کند. آرویو یک هارد درایو است و از Permaweb میزبانی می کند. اگر الگوریتم این ارز دیجیتال مبتنی بر الگوریتم POW (اثبات کار) باشد، می توان آن را استخراج کرد.

Permaweb چیست؟

Permaweb یک وب غیرمتمرکز و دائمی است که لایه ای می باشد. این ارز دیجیتال برای هارد دیسک Arweave ساخته شده است که شبیه پروتکل HTTP می‌باشد و دارای تعدادی سیستم عامل های جامعه محور است.

بنیانگذاران آرویو Arweave

این ارز دیجیتال در سال 2018 رسما شروع به کار کرده است و توسط سام ویلیامز ( Sam Williams ) و ویلیام جونز ( William Jones ) تاسیس شده است. 

عملکرد ارز دیجیتال آرویو Arweave

 ارز دیجیتال آرویو تمامی داده‌ها را در نمودار بلوک ها یا گراف، ذخیره سازی می کند. به این صورت که بلوک ها به دو بلوک قبلی متصل می شوند به این ترتیب ساختاری به اسم Blockweave را که در تضاد با بلاک چین است، ایجاد می کند، بنابراین اطلاعات به صورت زنجیره ای ذخیره نمی شوند.

مکانیزم بررسی صحت معاملات در ارز دیجیتال آرویو

آرویو با استفاده از مکانیزم اثبات دسترسی Proof Of Access به بررسی صحت معاملات می پردازد. ارز دیجیتال Arweave برای بررسی اینکه بسته جدید از تراکنش ها، نشانگر تصادفی انتخاب شده از بسته قبلی را داشته باشد، نیازمند کامپیوتر هایی است که در شبکه مشارکت دارند. تنها در صورتی معاملات جدید به شبکه اضافه می شوند که نشانگر را داشته باشند. این تایید دسترسی به کاربران ثابت می کند که، صحت تمام معاملات جدید توسط کامپیوترها تایید و تراکنش های قدیمی دستکاری نشده اند.

ویژگی های ارز دیجیتال آرویو

یکی از شاخص ترین ویژگی های آرویو این است که فرآیند تعدیل محتوا را پشتیبانی می کند به این صورت که هر رایانه موجود در شبکه می تواند نوع محتوایی را که می خواهد میزبانی کند را انتخاب کند. مثلا یک رایانه ترجیح می دهد بجای محتوای صوتی، محتوای تصویری را میزبانی کند و در صورتی که محتوای جدیدی بخواهد وارد شبکه شود از رایانه درباره قبول یا رد آن نوع محتوا سوال می شود.

آرویو را از چه صرافی هایی می توان تهیه کرد؟

صرافی هیوبی گلوبال (Huobi Global)، بیترکس Bittrex، Gate.Io، بیت مارت (BitMart)، BIONEاز جمله صرافی هایی هستند که می توان برای خرید ارز دیجیتال آرویو به آنها مراجعه کرد.

آرویو را در چه کیف پول هایی می توان نگهداری کرد؟

توکن AR برای ذخیره سازی به کیف پول های نرم افزاری، سخت افزاری و یا تحت وب نیاز دارند از جمله کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال آرویو می توان به این کیف پول ها اشاره کرد:

1- کیف پول سخت افزاری لجر ( Ledger )

2- کیف پول سخت افزاری ترزور ( Trezor )

3- کیف پول سخت افزاری کول ولت اس ( CoolWallet S )

4- کیف پول نرم افزاری زنگو ( ZenGo )

5- کیف پول نرم افزاری کوینومی ( Coinomi )

6- کیف پول موبایلی اتمیک ( Atomic )

7- کیف پول موبایلی جکس ( Jaxx )

8- کیف پول تحت وب آرویو ( Arweave Web Extension Wallet )

ارز دیجیتال بیت تورنت

ارز دیجیتال بیت‌تورنت (BTT)

بیت تورنت BitTorrent Token یک توکن کاربردی TRC-10 و یکی از برترین ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری است که بر اساس بلاک چین TRON ساخته شده که یک ذخیره ساز ابری غیرمتمرکز می باشد و در بستر زیرساختی توزیع شده برای افزایش سرعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بیت تورنت بزرگترین پروتکل اشتراک گذاری فایل غیرمتمرکز می باشد. BTT با هدف بهبود و توکن سازی کل بستر اشتراک گذاری محتوای BitTorrent ایجاد شده است.

بنیانگذاران BTT چه کسانی هستند؟

Bram Cohen در سال 2001 بیت تورنت را ایجاد کرد اما در سال 2018 جاستین سان بیت تورنت را با هدف توسعه دادن پروژه Atlas با مبلغ 120 میلیون دلار خریداری کرد.

چرا BTT ارزشمند است؟

ارزش BTT بستگی به عرضه و تقاضا دارد. کاربران BitTorrent باید از BTT برای بارگیری داده ها و فایل های الکترونیکی که نیاز به سرعت بخشیدن به روند بارگیری تورنت دارند، استفاده کنند. از طرف دیگر، کاربرانی که این فایل ها را ذخیره می کنند با BTT غرامت دریافت می کنند که می توانند از آن در پلتفرم استفاده کنند یا آن را بفروشند. هرچه کاربران بیشتر از بستر BitTorrent و BTT استفاده کنند، تقاضا بیشتر می شود در نتیجه ارزش توکن را بیشتر می کند. همچنین تیم توسعه دهنده رمز ارز بیت تورنت مشکل بی انگیزگی کاربران برای این بازار را با استفاده از اضافه کردن بلاک چین ترون برطرف کرده است.

BTT های جدید چگونه ایجاد می شوند؟

BTT مبتنی بر بلاک چین TRON است که از مکانیزم اجماع اثبات سهام نمایندگی (DPoS) استفاده می کند. می توانید با استفاده از DLive یا هر پلتفرم دیگری که سهام BTT را ارائه می دهد، توکن های BTT را مستقیماً در بستر BitTorrent قرار دهید.

BTT چگونه استفاده می شود؟

BTT برای کسانی که از خدمات اشتراک فایل استفاده می کنند، ایجاد شده است. هر کاربری که فایل ها را از BitTorrent بارگیری می کند، می تواند از BTT برای سرعت بخشیدن به روند انتقال استفاده کند. پس از اتمام بارگیری فایل تورنت، کاربران می توانند با قرار دادن فایل بر روی پلتفرم به طور خودکار BTT دریافت کند.

مزایای BTT

1- بدون هزینه

2- گسترش اکوسیستم

3- ایجاد تمایل و علاقه برای کاربران

معایب BTT

1- بازاریابی این ارز دیجیتال به صورت تهاجمی می باشد.

2- کیف پول های دیجیتالی 

3- BTT ممکن است باعث افزایش سرعت شبکه نشود.

4- ترون، شرکت رمز ارز BTT را تصاحب کرده است.

کیف پول توکن بیت تورنت

از آنجایی که BTT توکن TRC-10 می باشد، در تمام کیف پول هایی که از TRX پیشتیبانی می کنند، قابل نگهداری می باشد. کیف پول اکسودوس تراست ولت از جمله کیف پول های مناسب برایBTT هستند.

صرافی های ارز دیجیتال BTT

صرافی بایننس از جمله صرافی هایی است که می توان این ارز دیجیتال را با بیت کوین، BNB(بایننس) و جفت ارزهای دیگری مبادله کرد.

ارز دیجیتال ICP یا Internet Computer

انواع ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری

ICP اولین بلاک‌چینی خواهد بود که با سرعت می‌تواند میزبان وب‌سایت‌ها، خدمات اینترنتی، سیستم‌ها و تمامی سیستم‌های مالی با ظرفیت نامحدود باشد که تماماً بر اساس قراردادهای هوشمند ساخته شده است و یکی از برترین ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری به شمار می رود. همچنین بعد از بیت کوین و اتریوم توانسته است سومین نوآوری بزرگ در بلاک چین را ارائه بدهد. این ارز دیجیتال قبلا Dfinity نام داشته است و از جمله بسترهای ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز می باشد.

بنیانگذار ارز دیجیتال ICP کیست؟

دومینیک ویلیامز بنیانگذار و رئیس ارز دیجیتال دفینیتی و نظریه پرداز ارز دیجیتال است که در سال 2016 ارز دیجیتال ICP یا Internet Computer را پایه گذاری کرده است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال ICP چیست؟

1- گسترش اینترنت عمومی را جز اهداف خود معرفی کرده است.

2- کاربران برخلاف بلاک چین های سنتی برای تایید صحت دارایی ها دارای کلید عمومی هستند.

3- این ارز دیجیتال از مفاهیم رمزنگاری پیشرفته مثل اثبات دانش صفر غیر تعاملی استفاده می کند.

توکن ICP چگونه کار می‌کند؟

توکن ICP توکن اصلی ارز دیجیتال Internet Computer می باشد و دارای سه نقش مهم و اساسی در شبکه به شرح زیر است:

1- تسهیل مدیریت شبکه

جهت رای دادن در مدیریت شبکه و دریافت پاداش، توکن‌های ICP را می‌توان قفل کرد. 

2- تولید چرخه برای محاسبه

توکن ICP می‌تواند به چرخه‌های محاسباتی تبدیل شود و هنگام استفاده، مانند سوخت سوزانده ‌شود. این نقش از طریق مخزنی که برای ارزش منبع فراهم می‌کند، ایجاد می‌شود.

3- پاداش دادن به مشارکت‌کنندگان

ICP جدید با این هدف که به عنوان پاداش و تشویق به اشخاص مهم در شبکه استفاده شود، تولید می‌شوند مثل: پاداش دادن به کسانی برای مشارکت در مدیریت رأی می دهند.

ارز دیجیتال دفینیتی را از چه صرافی هایی می توان خرید؟

صرافی هایی مانند صرافی کوینکس، هیوبی و اوکس از جمله ده ها صرافی هایی هستند که برای خرید ارز دیجیتال می توان به آنها مراجعه کرد. کاربران ایرانی برای خرید ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر باید ابتدا یک استیبل کوین‌ خریداری کنند و سپس از طریق صرافی‌های آنلاین خارجی، استیبل کوین های خریداری شده را به ارز ICP تبدیل کنند.

کیف پول‌های ارز دیجیتال ICP

در حال حاضر کاربران از کیف پول های محدودی برای نگهداری رمز ارز ICP خود می توانند استفاده کنند، مانند کیف پول کوین لیست و Safepal.

ارز دیجیتال HOT

ارز دیجیتال هولو (HOT)

 

ارز دیجیتال هولو با نماد HOT ارز دیجیتالی غیر قابل استخراج و استیکینگ و یکی از برترین ارزهای دیجیتال ذخیره سازی ابری است که در بستر بلاک چین Holochain ایجاد شده است. این توکن با هدف بهینه سازی عملکرد قراردادهای هوشمند طراحی شده است و این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند چندین اپلیکیشن مختلف را بدون نیاز به داشتن سخت افزارها و یا نرم افزارهای خاصی بر روی کامپیوتر خودشان نصب کنند. این ارز دیجیتال یکی از بهترین بسترهای ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز محسوب می شود.

مزایای ارز دیجیتال HOT

1- در شبکه HOT همه گره ها، بلاک چین مخصوص خود را دارند بنابراین با آفلاین شدن گره ها، هیچ کدام از داده‌ها از بین نمی روند، به این ترتیب مشکل مقیاس پذیری در بلاک چین ها توسط ارز دیجیتال HOT بر طرف می شود.

2- این شبکه غیرمتمرکز، به عنوان پلی میان بلاک چین و شبکه متمرکز می باشد.

3- سیستم حسابداری ارز دیجیتال HOT بسیار ایمن است و تمامی معاملات در آن ثبت می شود به همین دلیل هیچ امکانی برای از بین رفتن کوین ها و احتکار آنها وجود ندارد.

4- بلاک چین Holochain یک جدول هش توزیع شده Distributed Hash Table در هسته مرکز خود دارد که برای ذخیره سازی و تایید داده‌های موجود در هر بلاک چین گره ای، آن را به کار می گیرد.

5- Holo Fule یک اعتبار ارز دیجیتالی و قدرت محاسبه ی مشترک بین میزبانی است که به اعتبار شبکه می افزایند.

6- در ارز دیجیتال HOT هر عامل طبق پلتفرم اختصاصی خود عمل می کند و هیچ پلتفرم ثابت و مشخص و قانونی وجود ندارد.

Holo Fule چیست؟

توکن Holo Fule، توکن بومی، اختصاصی و اعتباری بلاک چین Holochain است که به میزبان های هولو پاداش می دهد. این توکن دارای پشتوانه می باشد و ارزش گذاری آن تدریجی و رو به رشد است که توسط واحدهای محاسباتی صورت می گیرد.

بنیانگذاران ارز دیجیتال HOT چه کسانی هستند؟

این ارز دیجیتال توسط آرتور بروکو و اریک هریس براون طراحی شده است. آرتور به عنوان معمار هلوچین و اریک هریس به عنوان مهندس اجرایی در این طرح فعالیت کرده اند. آرتور علاوه بر این در سابقه کاری خود، در جنرال موتورز به عنوان هوش مصنوعی فعالیت کرده است.

ارز دیجیتال HOT را در کجا می توان ذخیره و نگهداری کرد؟

توکن هایHOT را در تمام کیف پول هایی که با ERC20 سازگار هستند می توان ذخیره کرد مانند: کیف پول Ledger Nano S، Exodus و Jaxx، Trezor و MyEtherWallet.

ارز دیجیتال سیاکوین (Siacoin)

ارز دیجیتال سیاکوین (Siacoin)

ارز دیجیتال سیاکوین (Siacoin) پلتفرمی برای ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز و یک open source مبتنی بر بلاک چین می باشد که قابلیت نگهداری از اطلاعات را دارد و بر خلاف سرویس های ذخیره سازی متمرکز مثل گوگل درایو امنیت اطلاعات بسیار بالا می باشد. کاربران می توانند با اجاره دادن فضای کامپیوتر خود به کسانی که قصد دارند از این فضا برای نگهداری فایل هایشان استفاده کنند از آنها در مقابل این اجاره، ارز سیا کوین دریافت کنند و در صورتی که میزبان این فایل ها را از دست بدهد از طریق بستر بلاک چین هیچ مبلغی به او پرداخت نمی شود زیرا نتیجه این عملیات در نهایت باید منجر به رضایت اجاره کننده و میزبان باشد.

بنیانگذاران تیم siacoin چه کسانی هستند؟

دیوید وریک و لوک چمپین بنیانگذاران این شبکه می باشند. دیوید وریک همچنین به عنوان مدیر اجرایی این شبکه به فعالیت می پردازد.

مزایای پلتفرم سیاکوین

1- کاهش هزینه ها

ذخیره سازی داده در سیاکوین به دلیل انعطاف پذیری قیمت گذاری ها، به عنوان مثال در مقایسه با خدمات آمازون بسیار کم هزینه تر می باشد.

2- رعایت حریم خصوصی

کاربران بدون کلید خصوصی نمی توانند به داده هایی که رمزگذاری شده هستند، دسترسی داشته باشند.

3- تامین امنیت

علاوه بر کلید خصوصی، داده ها در این پلتفرم از طریق شبکه غیرمتمرکز مجددا جهت حفاظت بیشتر، رمز گذاری و پردازش می شوند.

کیف پول های ارز دیجیتال سیاکوین 

از کیف پول های مناسب برای سیاکوین می توان به کیف پول های سخت افزاری Nano S Ledger و کیف پول های نرم افزاری Sia.UI و Sia اشاره کرد.

صرافی های ارز دیجیتال Sia

صرافی بایننس، Upbit، Kraken، DigiFine، Bittrex از جمله صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال سیاکوین هستند.

کلام آخر

علاوه بر ارزهای دیجیتال ذکر شده در این مقاله، ارزهای دیجیتال دیگری در زمینه ذخیره سازی ابری وجود دارند اما در اینجا سعی کردیم لیستی از برترین ارزهای دیجیتال ذخیره ساز ابری را در اختیارتان قرار دهیم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com