1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ابزارهای ارز دیجیتال
  4. مقایسه وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود

مقایسه وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود

مقایسه وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود
لوگو علیرضا محرابی
مقایسه وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود
ابزارهای ارز دیجیتال

تحلیل درون زنجیره ای On-Chain از جمله روش های تحلیل است که از داده های درون زنجیره ای استفاده می کند. وب سایت های متعددی از تحلیل درون زنجیره ای استفاده می کند که از جمله آنها می توان به وبسایت کریپتوکوانت و گلس نود اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی این دو صرافی، به مقایسه وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود، شباهت ها و تفاوت های آنها بپردازیم.

وب سایت کریپتوکوانت (CryptoQuant)

آشنایی با سایت کریپتوکوانت (CryptoQuant)

سایت کریپتوکوانت از جمله وب سایت های حوزه کریپتو می باشد که با استفاده از تحلیل درون زنجیره ای، به کاربران خود این امکان را می دهد که به اطلاعات درون زنجیره ای دسترسی کامل و شفافی داشته باشند. این وب سایت برای معاملات رمز ارزها، به کاربران خود داده های جامعی می دهد. از جمله این داده ها و اطلاعات می توان به داده های درون زنجیره ای، اطلاعات بازار، اندیکاتورهای کوتاه مدت و بلند مدت ارز دیجیتال اتریوم، بیت کوین، آلت کوین ها و استیبل کوین ها اشاره کرد.

امکانات سایت کریپتوکوانت

سایت کریپتوکوانت از بخش های مختلفی تشکیل شده که در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی جزئیات هر کدام بپردازیم.

Charts Overview

کاربران در بخش Charts Overview می توانند نمودارهای مختلف را مشاهده و بررسی کنند و مطابق با صرافی ها و یا سایر مشخصه ها، آنها را فیلتر کنند. کاربران می توانند در این بخش، پارامترهای مختلف مانند جریان ورود و خروج دارایی ماینرها، شاخص جریان نقدینگی و ... را انتخاب نمایند. اطلاعات این بخش برای ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، استیبل کوین ها و آلت کوین ها می باشد.

Exchange Flows

بخش Exchange Flows، مربوط به جریان نقدینگی صرافی ها می باشد. جریان ورودی/خروجی صرافی ها از جمله پرطرفدارترین و مهم ترین بخش های سایت کریپتوکوانت می باشد. این پارامتر میزان کوین های ورودی به صرافی ها و همچنین میزان خروج کوین ها از کیف پول های صرافی ها را نشان می دهد. در صورتی که جریان ورودی به کیف پول های صرافی ها حجم زیادی داشته باشد، نشان دهنده این است که معامله گران در حال منتقل کردن دارایی های کیف پول خود به صرافی ها می باشند، در نتیجه منجر به افزایش میزان فروش می شود. در صورتی که میزان جریان خروجی ها از صرافی ها زیاد شود، نشان دهنده این است که معامله گران در حال انتقال دارایی های خود از صرافی ها به کیف پول های خود می باشند. در شرایط این چنینی فشار خرید ایجاد می شود.

Pro Chart

در بخش Pro Chart یا نمودارهای حرفه ای، کاربران دسترسی کاملی به شاخص ها و نمودارهای قبلی ارائه شده توسط تریدینگ ویو دارند. کاربران در این بخش می توانند نمودار خود را ایجاد کنند و همچنین می توانند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. کاربران در بخش Pro Chart می توانند به نمودارهای به اشتراک گذاشته شده سایر تریدرها نیز دسترسی داشته باشند و از تحلیل ها و ایده های آنها استفاده کنند و شانس و احتمال بیشتری در معاملات داشته باشند.

فعال کردن هشدار تغییرات

کاربران با فعال کردن هشدار در سایت کریپتوکوانت، می توانند از اخبار، رویدادها و اتفاقات مهم اطلاع پیدا کنند. کاربران با فعال کردن این بخش می توانند از وقوع حرکات عجیب و غیرمنتظره که منجر به تغییرات شدید قیمتی می شوند، آگاه شوند. این سایت می تواند از طریق ایمیل، مرورگر و یا تلگرام برای کاربران نوتیفیکیشن ارسال می کند.

نحوه ثبت نام در سایت کریپتوکوانت

ثبت نام در سایت کریپتوکوانت

کاربران برای آغاز فعالیت های خود در سایت کریپتوکوانت و دسترسی پیدا کردن به همه امکانات موجود در این سایت، باید در صفحه ثبت نام سایت کریپتوکوانت، اطلاعات خواسته شده را وارد کنند و سپس یک رمز عبور برای خود مشخص کنند. پس از انجام این مراحل، باید به ایمیل خود مراجعه کنند و بر روی لینکی که مربوط به تایید ایمیل می باشد، کلیک کنند.

مزایای سایت کریپتوکوانت

1- نمودارهای به روز

2- تاریخچه کامل برای داده ها

3- استفاده از امکانات مختلف

4- ویرایش نمودارها

نقاط ضعف سایت کریپتوکانت

- محدودیت های دسترسی در اکانت رایگان

سایت گلس نود

سایت گلس نود

سایت گلس نود (Glassnode) نیز مانند سایت کریپتوکوانت از تحلیل درون زنجیره ای (On-Chain) برای تحلیل ارزهای دیجیتال استفاده می کند. اطلاعاتی که کاربران می توانند از طریق سایت گلس نود کسب کنند در سایت های کوین مارکت کپ و تریدینگ ویو قابل مشاهده نمی باشد. این سایت نیز مانند سایت کریپتوکوانت از بخش های مختلفی تشکیل شده که در ادامه به بررسی این بخش ها می پردازیم.

- گلس نود آکادمی (Glassnode Academy) که مربوط به آموزش نحوه استفاده از نمودارهای موجود در سایت می باشد.

- بخش Pricing سایت Glassnode که شامل نمودارها و جزئیات قیمتی می باشد.

در سایت گلس نود، یک بخش تحت عنوان Charts وجود دارد که شامل (Addresses)، (Indicators)، (Exchanges)، (Transactions)، (Markets)، (Entities)، (Supply)، (UTXO)، (Fees)، (Mining)، (Blocks) و (Distribution) می باشد.

خرید اکانت گلس نود

گلس نود از بستر بلاک چین، اطلاعات را استخراج می کند و آن ها در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اکانت گلس نود شامل تمام موارد موجود در بستر بلاک چین و صرافی ها مانند نرخ هش ریت و موجودی کیف پول های بیت کوین می باشد. کاربران برای استفاده از گلس نود می توانند سه سطح دسترسی داشته باشند که هر کدام از این سه سطح اطلاعات مختلفی را به کاربران می دهد. این سه سطح شامل سطح رایگان اکانت گلس نود، خرید سطح t2 glassnode، خرید اکانت t3 گلس نود می باشد.

سطح رایگان اکانت گلس نود

سطح رایگان اکانت گلس نود

سطح رایگان اکانت گلس نود، مجموعه ای از نمودارهای ساده تر را در اختیار کاربران قرار می دهد. این اطلاعات شامل تعداد آدرس های فرستنده و گیرنده می باشد که به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. 

خرید سطح t2 glassnode

کاربران با پرداخت هزینه 39 دلار می توانند از امکانات و اطلاعات این سطح استفاده کنند. آنها می توانند با خرید این اکانت به بیش از 150 نمودار دسترسی داشته باشند که از اطلاعات بستر بلاک چین استخراج می شوند. تقریبا نیمی از این نمودارها شامل اندیکاتورهایی می باشد که کاربران نمی توانند به صورت رایگان به آنها دسترسی داشته باشند.

خرید اکانت t3

کاربران با خرید این اکانت می توانند به همه اطلاعات سایت گلس نود دسترسی داشته باشند. این سطح برای کاربران هزینه بالایی دارد اما اطلاعات مهم و کاربردی را در اختیار آنها قرار می دهد. کاربران می توانند با خرید این سطح، در کمتر از 10 دقیقه از تمام آنچه که اتفاق میفتد، آگاه شوند. برای خرید این اکانت کاربران باید 10 هزار دلار بابت اشتراک یک ساله پرداخت کنند.

مقایسه وبسایت کریپتوکوانت و گلس نود

بررسی و مقایسه وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود

وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود از برخی جهات مانند بهره گیری از تحلیل درون زنجیره ای، شباهت هایی با یکدیگر دارند اما این دو وب سایت تفاوت هایی نیز با هم دارند که در ادامه به بررسی بیشتر شباهت و تفاوت های این دو وب سایت می پردازیم.

پلتفرم های پشتیبانی شده

وبسایت های کریپتوکوانت و گلس نود فقط از سیستم saaS پشتیبانی می کنند و قابلیت پشتیبانی از Windows، Mac، Linux iPhone، iPad و Android را ندارد.

مخاطب

مخاطبان وب سایت کریپتو کوانت، شامل همه سرمایه گذارانی می باشد که قصد دارند تصمیم آگاهانه در رابطه با ارزهای دیجیتال بگیرند، بنابراین همه آنها می توانند از این وب سایت استفاده کنند. در حالی که مخاطبان وب سایت گلس نود افرادی هستند که می خواهند از یک پلتفرم اطلاعاتی بلاک چین برای ردیابی و مدیریت دارایی های رمزنگاری استفاده کنند.

پشتیبانی ها

وب سایت کریپتو کوانت از Business Hours و Online پشتیبانی می کند. در حالی که سایت گلس نود فقط از Online پشتیبانی می کند.

آموزش

در وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود آموزش ها در قالب مستندات صورت می گیرد.

اطلاعات شرکت

وب سایت کریپتوکوانت در سال 2018 در کشور کره تاسیس شده است، در حالی که وب سایت گلس نود در سال 2018 در کشور کشور آلمان تاسیس شده است.

جایگزین ها

جایگزین وب سایت کریپتوکوانت، Glassnode، TROY، Footprint، Analytics، BarnimagesBarnimages می باشد در حالی که جایگزین گلس نود، Coin Metrics، CryptoQuant، IntoTheBlock، TokenAnalyst، Covalent می باشد.

دسته بندی ها

دسته بندی های سایت کریپتوکوانت شامل Blockchain Analysis و Crypto می باشد در حالی که دسته بندی های سایت گلس نود شامل Blockchain، Blockchain Explorers، Crypto، Crypto APIs، DeFi Tools می باشد.

ادغام ها

وب سایت کریپتوکوانت شامل Bitcoin، Ethereum، Microsoft Excel، Telegram می باشد و وب سایت گلس نود شامل Bitcoin و Ethereum می باشد.

سخن پایانی

وب سایت کریپتوکوانت و گلس نود هر دو از جمله وب سایت های مهم در حوزه ارزهای دیجیتال هستند که برای ارائه اطلاعات به کاربران خود از تحلیل های درون زنجیره ای یا همان (on-Chain) استفاده می کنند. این دو وب سایت با یکدیگر شباهت ها و تفاوت هایی دارند که در این مقاله به بررسی آنها پرداختیم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 118
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(پوریا خضری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 113
پشتیبان فروش(مجید نوری)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 114
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com