تحلیل بنیادی ارز دیجیتال لونا

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال لونا
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال لونا
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

شاید در سال های ابتدایی ظهور بیت کوین و ارز های دیجیتال، کمتر کسی ارزش و اهمیت حضور استیبل کوین ها را می دانست و به آن فکر می کرد. اما نبود آن گوشه ذهن معامله گران ارز های دیجیتال را همیشه درگیر می کرد تا آن که با ایجاد تتر استیبل کوین ماهیت خود را پیدا کرد و تبدیل به مرجع معاملات ارز های دیجییتال شد تا ارز های فیات بیش از پیش حذف شوند. اما چرا باید با وجود تتر، استیبل کوین های دیگری به وجود آیند؟ این جا است که ارزش و اهمیت پلتفرم ترا با توکن لونا (LUNA) مشخص می شود.

 توکن ترا درست است یا توکن لونا؟

احتمالا اگر توکن لونا را در صرافی های خود دیده باشید در کنار نام ترا نماد LUNA نقش بسته است. بنابراین می توان گفت نام پلتفرم آن ترا و نام توکن آن و البته نمادش لونا (LUNA) است. پلتفرم ترا (Terra) در سال 2018 توسط تیم توسعه خود به وجود آمد و در سال 2020 قابل معامله شد. پلتفرم ترا در نظر دارد با ارائه راهکارهایی به ایجاد ثبات استیبل کوین های خود کمک کند.

تحلیل بنیادی توکن لونا

اگر بخواهیم ارز دیجیتال لونا با توکن LUNA را مورد بررسی قرار دهیم، احتمالا در مرحله اول باید به استیبل کوین های آن بپردازیم:

تحلیل بنیادی توکن لونا

استیبل کوین های ترا

خانواده استیبل کوین های ترا بسیار پر جمعیت است. ترا برای بسیاری از ارز های فیات، استیبل کوین تعریف کرده و به خوبی با شبکه قدرتمند خود، ثبات ارزش آن ها را ایجاد می کند. از میان این استیبل کوین ها می توان به معروف ترین موارد آن اشاره کرد یعنی TerraEUR که برای یورو به کار می رود و TerraJPY که برای ین ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد.

آمار و ارقام توکن لونا

ارزش بازار توکن لونا حدودا 6 میلیارد دلار می باشد و از این نظر در جایگاه 27 در میان تمام ارز های دیجیتال قرار گرفته است. همچنین توکن لونا حدودا 0.26 درصد از ارزش کل بازار را در اختیار دارد. این رقم چندان رقم بالایی محسوب نمی شود اما با توجه به آن که لونا در مسیر رشد قرار دارد و خود را توانسته از رتبه های پایین به این جایگاه برساند، احتمالا در آینده نیز روند رشد خود را ادامه دهد.

جمع بندی

ارز دیجیتال ترا با مجموعه ای از استیبل کوین ها در نظر دارد، مرجع معاملات در ارز های دیجیتال شود. ترا با ایجاد تنوع در این استیبل کوین ها توانسته است بازار بزرگی را از کشور های مختلف جذب خود کند و با افزایش این استیبل کوین ها، می توان ادعا کرد معاملات در این بازار بسیار ساده و سریع خواهد شد.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram