1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بازی
  4. برترین بازی های متاورس

برترین بازی های متاورس

برترین بازی های متاورس
لوگو علیرضا محرابی
برترین بازی های متاورس
بازی

امروزه در مورد مفاهیمی مانند متاورس و NFT زیاد می شنویم. این مفاهیم وارد عرصه های مختلفی از جمله بازی های ویدیویی شده و زمینه ساز پیشرفت های بزرگی شده است. اگر در گذشته هدف بازی ها فقط سرگرمی بود، اکنون به لطف وجود بلاک چین و NFT، بازی های متاورس می توانند امکان کسب درآمد را در اختیار بازیکنان قرار دهند. محبوبیت بازی های متاورس روز به روز در حال افزایش است و تعداد این گونه بازی ها نیز با سرعت زیادی در حال افزایش است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تعدادی از بهترین بازی های متاورس را که می توانید از آن ها کسب درآمد کنید را معرفی کنیم. پس اگر شما هم به این بازی ها علاقه دارید، حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

بازی متاورس چیست؟

بازی متاورس چیست؟

بازی های متاورس بیشتر شبیه پلتفرمی هستند که کاربران می توانند محتوای خود را تولید کنند. آنها می توانند محتوای خود ساخته یا آیتم هایی را که در حین بازی با بازیکنان دیگر به دست آورده اند برای کسب درآمد معامله کنند. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باعث محبوبیت بازی های متاورس شده، جنبه درآمدزایی آنهاست. تقریباً در هر جنبه ای از Metaverse تأثیر بازی را خواهید دید. Metaverse شبکه های فراگیر، به هم پیوسته و تعاملی و فضاهای مجازی را ترکیب می کند. اگر این دنیای مجازی کاربردهای زیادی دارد، بخش بازی های ویدیویی بسیار محبوب است.

از طریق ویژگی های بازی در متاورس، کاربران می توانند در یک محیط رقابتی تعامل داشته باشند. با پیوستن کاربران و شرکت های بازی سازی به متاورس، صنعت به سرعت رشد کرده است. برخی از گیمرها و کارشناسان بر این باورند که بازی در Metaverse، با چشم اندازهای 360 درجه و توانایی غوطه ور شدن در دست، می تواند آینده دنیای فناوری باشد.

شکل بازی های متاورس چگونه است؟

وقتی در Metaverse بازی می کنید، خود را در یک واقعیت جایگزین غوطه ور خواهید دید. همه افراد در شبکه سه بعدی یک آواتار دریافت می کنند که جایگزین نماد سنتی می شود و شما از آن برای تعامل با دیگران استفاده خواهید کرد. نه تنها می‌توانید در متاورس بازی کنید بلکه می‌توانید با افراد دیگر نیز تعامل داشته باشید و فراتر از صفحه نمایش ارتباط برقرار کنید.

Metaverse جامعه ای از افراد را برای شرکت در بازی های آنلاین گرد هم می آورد. می توانید بازی های تک نفره را در برابر هوش مصنوعی یا سایر بازیکنان انجام دهید. کاربران حتی می توانند با دوستان خود برای بازی، معاشرت یا ماجراجویی های دیگر ارتباط برقرار کنند. توسعه دهندگان Roblox، Rec Room و Minecraft ویژگی هایی را برای بازی های خود پیاده سازی کرده اند تا از ساختار متاورس استفاده کنند.

انواع بازی های متاورس

انواع بازی های متاورس

امروزه هر بازی، متاورس مخصوص به خود را ایجاد می کند که شما از طریق اینترنت به آن دسترسی دارید. ظاهر و عملکرد آن کاملاً به سازندگان آن بستگی دارد. بازی متاورس بر اساس معماری خود به یکی از انواع اصلی زیر تعلق دارد:

  • متاورس متمرکز سنتی: این نوع متاورس به جای ادغام بلاک چین در چارچوب، بر روی یک چارچوب متمرکز اجرا می شود. سازمان ها با ذخیره داده ها و فعالیت های کاربران، این جهان های مجازی را مدیریت و نگهداری می کنند. برای مثال می‌توانیم Roblox، Minecraft و Fortnite را ذکر کنیم.
  • متاورس بلاک چین متمرکز: متاورس های بلاک چین جهان های مجازی هستند که در آن کاربران می توانند از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و سایر دارایی های دیجیتال برای تجارت و ایجاد اقتصادهای فردی در جامعه استفاده کنند. Earth2 و دنیای مجازی که متا در تلاش برای توسعه آن است، دو نمونه اصلی از این نوع متاورس هستند.
  • متاورس بلاک چین غیرمتمرکز: هدف این پلتفرم ها ایجاد یک جامعه پر جنب و جوش با توازن قدرت برابر است. در حالی که هدف متاورس های متمرکز بلاک چین توزیع ثروت از بالا به پایین است، این متاورس ها بر اساس رویکرد «بازی برای کسب درآمد» عمل می کنند. این ویژگی به کاربران قدرت اقتصادی و حکومتی می دهد. به عنوان مثال می توان به Axie Infinity و Decentraland اشاره کرد.

بازی‌هایی که در دسته «بازی به‌عنوان یک پلتفرم» قرار می‌گیرند، به‌ جای انتشار نسخه‌های کاملاً جدید، بروزرسانی‌های مداوم را برای حفظ محتوا ارائه می‌دهند. این نوع بازی متاورس به شما ماجراجویی های طولانی مدتی را می دهد که برای سرگرمی مداوم طراحی شده اند.

بازی‌ها به‌عنوان یک پلتفرم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا عمر بازی‌ها را به‌ طور استراتژیک افزایش دهند. این رویکرد یک بازی را در سطح پایه ارائه می دهد و پویایی بازی را از طریق بروزرسانی های عظیم افزایش می دهد. گروه های دیگر نسخه های متعددی از بازی را برای دستیابی به اثرات مشابه منتشر می کنند. نمونه‌هایی از بازی‌ها به‌عنوان پلتفرم شامل World of Warcraft و Fortnite هستند که توسعه‌دهندگان را مجبور می‌کنند به‌جای انتشار نسخه‌های جدید همان بازی‌ها، دائماً بروزرسانی‌ها را ایجاد کنند.

بازی اجتماعی

بازی اجتماعی یکی از انواع بازی های متاورس

بازی های اجتماعی یک صنعت جدید و در حال رشد در بازی های آنلاین است. این سبک بازی دارای چندین دسته است، از جمله چند نفره که ذاتاً یک عنصر اجتماعی را بین بازیکنان در تعامل با یکدیگر در حین بازی تقویت می کند. این بازی‌های همه جانبه شما را تشویق می‌کنند تا با بازیکنان دیگر در داخل و خارج از بازی تعامل داشته باشید. می‌توانید در پلتفرم‌های مختلف از جمله رایانه، دستگاه‌های تلفن همراه و کنسول‌های بازی به آنها دسترسی داشته باشید.

بازی‌ های اجتماعی محیط‌های مجازی ایجاد می‌کنند که در آن به شکل مینی متاورس، بازیکنان می‌توانند بازی کنند، تعامل داشته باشند و از زندگی مجازی لذت ببرند. بازی هایی مانند Second Life، Fortnite و Sims نمونه های جذابی از این بازی ها هستند.

برای کسب درآمد بازی کنید

بازی برای کسب درآمد نوعی بازی است که به سرعت در حال رشد است که به بازیکنان اجازه می‌دهد آیتم‌های درون بازی و دارایی‌ های دیجیتال با ارزش واقعی کسب کنند. شما می توانید این آیتم ها را با انجام وظایف و ماموریت های درون بازی یا با شکست دادن دیگر بازیکنان و پیشرفت در بازی پیدا کنید. دارایی‌هایی که می‌توانید به دست آورید می‌تواند به شکل رمزهای رمزنگاری، سرزمین‌های مجازی و بازی‌های آیتم‌های ذخیره‌شده در بلاک چین باشد.

دارایی های بازی قابل حمل

متاورس توانایی استفاده از سلاح و گنج را در بازی ها فراهم می کند. به لطف ساختار و ویژگی های تعاملی، می توانید آواتارها و عناصر بازی را شخصی سازی کنید. همچنین این قابلیت به شما این امکان را می دهد که عناصر بازی را به دنیای دیجیتال دیگری منتقل کرده و در محیط های مختلف از آنها استفاده کنید.

تجربه واقعیت ترکیبی

تجربه واقعی در بازی های متاورس

واقعیت ترکیبی به شما امکان می دهد با اشیاء و محیط های فیزیکی و مجازی به طور همزمان تعامل داشته باشید. این تجربه از فناوری پیشرفته، حسگرهای دوربین و رابط های واقعیت مجازی استفاده می کند تا عناصر دنیای واقعی و دیجیتال را برای یک تجربه پیشگامانه گرد هم آورد. صنایعی غیر از بازی می توانند از فناوری مشابهی از جمله سفر مجازی، مراقبت های بهداشتی و سرگرمی استفاده کنند.

فناوری‌هایی که بازی‌های متاورس را قدرت می بخشد

فن‌آوری‌های مختلف گرد هم می‌آیند تا به بازی‌ها کمک کنند تا یک تجربه مجازی همه جانبه ارائه دهند. برخی از فناوری های پیشرفته عبارتند از:

هر کدام نقش منحصر به فردی در شکل دادن به گیم پلی متاورس دارند و فرصت های شغلی بالقوه ای را ارائه می دهند که بر اساس فرصت های فعلی متفاوت است.

آموزش بازی های متاورس

اول از همه باید به این نکته توجه کنید که همه بازی های بلاک چین، بازی های متاورس نیستند بلکه بیشتر بازی های متاورس مبتنی بر بلاک چین هستند. این ویژگی به بازیکنان اجازه می دهد تا در چنین بازی هایی کسب درآمد کنند. اجازه دهید در این مورد کمی بیشتر توضیح دهیم.

اگر تجربه بازی های ویدیویی داشته باشید می دانید که در بسیاری از این بازی ها افراد می توانند با امتیاز یا سکه هایی که در بازی جمع آوری می کنند آیتم ها یا شخصیت های مختلفی را خریداری کنند.

در بازی های متاورس دقیقاً چنین ویژگی وجود دارد. تفاوت این است که اقلام را می توان با پول واقعی خریداری کرد یا می توانید با فروش آنها درآمد واقعی کسب کنید. این قابلیت با استفاده از فناوری بلاک چین و NFT ارائه می شود.

برای آشنایی با روش معاملاتی دکس تریدینگ کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

به زبان ساده، در یک بازی متاورس، هر آیتم یا شخصیت درون بازی یک NFT است و ارزش مادی دارد. بنابراین، با خرید هر کالا، شما صاحب یک دارایی دیجیتال واقعی هستید و می توانید از فروش یا تجارت آن کالا سود ببرید. در ادامه در مورد نحوه کسب درآمد در بازی های متاورس بیشتر توضیح خواهیم داد.

کسب درآمد از بازی های متاورس

کسب درآمد از بازی های متاورس

در بازی های متاورس راه های مختلفی برای کسب درآمد وجود دارد. یکی از روش های اصلی خرید دارایی در زمان مناسب است. به عنوان مثال، در برخی از بازی ها مردم زمین می خرند و آن را نگه می دارند. سپس وقتی ارزش دارایی مورد نظر افزایش یافت، آن را می فروشند و درآمد را جمع آوری می کنند.

یکی دیگر از راه‌های اصلی کسب درآمد از بازی‌های متاورس، ایجاد NFT است. همانطور که گفتیم تمام عناصر بازی NFT هستند. شما می توانید با ساخت این آیتم ها و فروش آنها به بازیکنان دیگر درآمد کسب کنید. در برخی از بازی های متاورس مدل های مختلفی برای درآمدزایی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

برای آشنایی با دنیای رمزارزها، بر روی آموزش ارز دیجیتال لینک کلیک کنید. 

معرفی بازی های متاورس در نسخه اندروید

بازی متاورس دسنترالند با توکن مانا

یکی از بازی های متاورس که محبوبیت زیادی پیدا کرده است، بازی Decentraland است. در این بازی می توانید دارایی های دیجیتالی به نام LAND را بخرید و بفروشید. امکان توسعه و ساخت نیز در بازی وجود دارد و در کل می توانید آن را توسعه دهید. برای بازی دسنترالند به توکن اصلی این بازی به نام مانا نیاز دارید. این توکن کاربردهای زیادی دارد؛ به عنوان مثال می توانید از آن برای دسترسی به اپلیکیشن های تعاملی، پرداخت ها و سرمایه گذاری ها استفاده کنید.

زمین در بازی دسنترالند چیست؟

Land یکی از توکن های بازی دسنترالند است که در واقع نمایانگر قطعات زمین در این بازی است. افرادی که دارای توکن مانا هستند نیز می توانند در رای گیری در پلتفرم دسنترالند شرکت کنند. همچنین افرادی که دارای زمین های زیادی در بازی هستند می توانند توکن مانا را به یک قلمرو تبدیل کرده و قدرت رای خود را افزایش دهند.

برای آشنایی با پروژه های جدید متاورس، کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

بازی متاورس استار اطلس با توکن ATLAS

بازی متاورس استار اطلس با توکن ATLAS

بازی متاورس استار اطلس با توکن ATLAS یکی دیگر از بازی هایی است که در این لیست ارائه می کنیم. این بازی دارای تم فضایی است و شما می توانید بدون محدودیت با یک سفینه فضایی جهان را کشف کنید. این بازی در سبک MMO ساخته شده است. به این معنی که شما به صورت آنلاین با تعداد زیادی از بازیکنان دیگر تعامل خواهید داشت. می توانید تیم هایی تشکیل دهید و با تیم های دیگر به رقابت بپردازید و در نهایت منابع طبیعی را در نقاط مختلف کهکشان استخراج کنید. توکن این بازی بر روی بلاک چین Solana قرار دارد که از سرعت و امنیت بالایی برخوردار است.

بازی متاورس آلیس همسایه من با توکن آلیس

این بازی ایده نسبتا ساده ای دارد. در بازی آلیس همسایه من، بازیکنان می توانند زمین خود را بسازند و توسعه دهند. آنها می توانند فعالیت های مختلفی را در محیط بازی انجام دهند و در این فضای مجازی با همسایگان خود ارتباط برقرار کنند. این امکان برای آنها وجود دارد که اشیاء مختلف را با همسایگان خود مبادله کنند و حتی در ازای توکن های بازی، اشیاء را بفروشند. توکن انحصاری این بازی آلیس نام دارد و با بازی به دست می آید.

برای آشنایی با مهم ترین پلتفرم های خرید زمین در متاورس کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

بازی متاورس سندباکس با ارز دیجیتال سند

یکی از محبوب ترین بازی های متاورس در حال حاضر سندباکس نام دارد. در این بازی می توانید اشیاء مختلفی بسازید و صاحب آن ها شوید. سپس می توانید با فروش دارایی های خود درآمد کسب کنید. بازی sandbox با طراحی جذاب خود توانسته بازیکنان زیادی را به خود جذب کند. این بازی شباهت هایی با بازی محبوب Minecraft دارد. با این تفاوت که مالکیت واقعی سازندگان را از طریق توکن های NFT امکان پذیر می کند.

بازیکنان سندباکس می توانند بازی های خود را توسعه دهند و سپس آنها را بفروشند. علاوه بر این، از طریق ابزاری به نام VoxEdit، کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال (که در واقع آیتم‌های درون بازی هستند) ایجاد کنند و با فروش آن‌ها درآمد کسب نمایند.

برای آشنایی با فرصت های شغلی در متاورس کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

بازی متاورس آکسی اینفینیتی با توکن AXS

یکی دیگر از بازی های محبوب متاورس آکسی اینفینیتی است که کاربران زیادی دارد. این بازی که در سال 2018 کار خود را آغاز کرد، از بازی محبوب پوکمون الهام گرفته شده و دارای گیم پلی مشابهی است. در این بازی بازیکنان می توانند NFT را به عنوان جایزه دریافت کرده و سپس آن را بفروشند. گیم پلی بازی به این صورت است که بازیکنان باید موجوداتی به نام "اکسی" پرورش دهند و سپس از آنها برای مبارزه با اکسی های دیگر استفاده کنند. همچنین با هر پیروزی به بازیکنان پاداش داده می شود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com