1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بازی
  4. 10 بازی برتر کریپتو و کسب درآمد از ارز دیجیتال

10 بازی برتر کریپتو و کسب درآمد از ارز دیجیتال

10 بازی برتر کریپتو و کسب درآمد از ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
10 بازی برتر کریپتو و کسب درآمد از ارز دیجیتال
بازی

بازی های کریپتویی نوعی از بازی های موبایلی یا ویدیویی هستند که بازیکنان در ازای بازی کردن، توکن های غیر قابل تعویض (NFT) و یا ارز دیجیتال دریافت می کنند. بازی های کریپتویی مبتنی بر بلاک چین هستند و تفاوت آن ها با سایر بازی های ویدیویی و موبایلی در سیستم پاداش یا پرداخت آنها می باشد. بازیکنان می توانند توکن های دریافتی خود را با سایر بازیکنان مبادله کنند و یا آنها را به فروش برسانند. در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 بازی برتر کریپتو بپردازیم.

10 بازی برتر کریپتو و کسب درآمد از ارز دیجیتال

1- بازی STEPN

بازی STEPN

یکی از 10 بازی برتر کریپتو، بازی STEPN می باشد. اولین بازی مدل Move To Earn، بازی STEPN است که توسط شرکت Find Satoshi Lab مستقر در کشور استرالیا راه اندازی شده است. STEPN یک اپلیکیشن وب 3 در زمینه SocialFi و همچنین GameFi می باشد که با هدف ترویج سبک زندگی سالم و همچنین فاصله گرفتن مردم از زندگی ماشینی، تشویق آنها جهت گسترش استفاده از نسل سوم وب و مبارزه با تغییرات آب و هوایی ایجاد شده است. برنده مسابقه Solana Ignition Hackathon Track، بازی STEPN می باشد. IGNITION یک هکاتون است که هر ساله توسط شبکه سولانا و به صورت جهانی برگزار می شود و کمک های مالی به پروژه های پیشرو و همراه با ایده های جدید در زمینه بازی، وب 3، دیفای، کالکشن های NFT، هنرهای دیجیتال تعلق می گیرد. تنها بازی موبایلی که موفق به برنده شدن در یکی از هکاتون های سولانا شده است، بازی STEPN می باشد.

بازیکنان می توانند در فضای باز بازی STEPN با پیاده روی، آهسته دویدن و تند دویدن، توکن GMT و GST دریافت کنند. برای ورود به بازی STEPN، بازیکنان ابتدا باید اقدام به خرید یا اجاره توکن های NFT این بازی کنند که به صورت کتانی های ورزشی هستند و سپس از طریق دویدن یا راه رفتن درآمد کسب کنند. برای کسب درآمد از بازی STEPN چندین حالت مختلف وجود دارد که شامل حالت انفرادی (Solo Mode)، حالت مارتن (Marathon Mode) و حالت پس‌زمینه (Background Mode) می باشد. بازی STEPN دارای دو توکن به نام های GMT و GST در ساختار خود می باشد که هر کدام ویژگی ها و عملکرد منحصر به فرد خود را دارند.

توکن GST

توکن GST مبتنی بر شبکه سولانا می باشد و تعداد آنها نامحدود است. در حالت های انفرادی و پس زمینه بازی، این توکن به بازیکنان به عنوان پاداش داده می شود. از توکن GST برای تعمیر کفش‌ها، ایجاد کفش‌های جدید در بازی، بالا بردن سطح کفش‌ها، باز کردن ویژگی‌های جدید کفش‌ها، ارتقای GEMهای دریافتی و تنظیم مجدد ویژگی کفش‌ها استفاده می شود.

توکن GMT

توکن GMT برخلاف توکن GST دارای محدودیت است و مجموعا 6 میلیارد واحد از این توکن وجود دارد. این توکن تمام کاربردهای توکن های GST را دارد و همچنین برای مشارکت در جامعه حاکمیتی بازی STEPN و پاداش دهی به بازیکنان با سطح بالاتر از 30 مورد استفاده قرار می گیرد.

2- بازی Axie Infinity

بازی Axie Infinity یکی از 10 بازی برتر کریپتو

بازی Axie Infinity نیز از جمله 10 بازی برتر کریپتو است که مبتنی بر بلاک چین اتریوم و ترکیبی از پوکمن (Pokemon) و کریپتوکیتیز (CryptoKitties) می باشد. این بازی توسط شخصی به نام TRUNG NGUYEN ایجاد شده است. بازیکنان می توانند طی این بازی اقدام به جمع آوری و پرورش موجوداتی تحت عنوان Axie کنند و با بازیکنان دیگر مبارزه کنند. اکسی ها دارای 4 مشخصه هستند که شامل سلامت (Health)، مهارت (Skill)، روحیه (Morale) و سرعت (Speed) می باشد. هر کدام از این مشخصه ها نقش حیاتی را در مکانیک نبردهای میان Axieها به دلیل تعیین مقدار آسیب وارده به اکسی رقیب، تعیین میزان مقاومت در برابر آسیب و نفر اول برای حمله ایفا می کنند.

اکسی ها در شکل های متنوعی وجود دارند و در حال حاضر برای ساخت اکسی ها بیش از 500 نوع عضو مختلف بدن از 6 کلاس عادی شامل جانوران (Beast)، آبزیان (Aquatic)، پرندگان (Bird)، گیاهان (Plant)، حشرات (Bug)، خزندگان (Reptile) و همچنین 3 کلاس مخفی شامل داسک (Dusk)، داون (Dawn) و مِک (Mech) وجود دارد. 

اکوسیستم بازی Axie Infinity دو توکن به نام (Smooth Love Potions (SLP و (Axie Infinity Shards (AXS دارد. توکن حاکمیتی این بازی، توکن AXS می باشد که کاربردهای متعددی از جمله پاداش استیکینگ، حاکمیت، شایستگی خرید (مزایده) و مشارکت در رای‌دهی‌ها مانند نحوه خرج کردن خزانه جامعه یا نحوه تخصیص وجوه به توسعه‌ها را در این اکوسیستم دارد. بازیکنان می توانند با نگهداری توکن AXS به شکل دهی نحوه توسعه این پلتفرم کمک کنند. توکن SLP فقط از طریق بازی کردن کسب می شود و کاربرد آن در زمینه پرورش موجودات اکسی جدید می باشد. توکن های AXS و SLP جز توکن های ERC20 و قابل معامله در شبکه اتریوم می باشند. 

3- بازی Decentraland

بازی Decentraland

یکی دیگر از 10 بازی برتر کریپتو بازی بلاک چینی Decentraland می باشد که بازیکنان از LAND (زمینهای دنیای مجازی در قالب NFT) برای کسب درآمد استفاده می کنند. مجموعا 90 هزار قطعه LAND وجود دارد که قابلیت خرید و فروش دارند. دارندگان LAND می توانند بر روی این زمین ها ساخت و ساز کنند. تمام LAND ها در اندازه 33 فوت در 33 فوت هستند و با این که در میزان طول و عرض آنها محدودیت وجود دارد، برای ارتفاع LAND ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. بنابراین بازیکنان قادر به ساخت و ساز بیشتر در ارتفاع بالاتر برای همیشه می باشند.

این بازی دارای 3 توکن بومی شامل توکن MANA (ERC-20 ) و LAND و Estate (مبتنی بر روی شبکه ERC-721) می باشد. توکن های MANA قابل معاوضه هستند و دقیقا مشابه یکدیگرند. در حالی که توکن های LAND و Estate، توکن های غیر قابل تعویضی هستند که برای استفاده به عنوان ارز مناسب نمی باشند. کاربران می توانند در قالب یک آواتار، بازی را تجربه کنند. برای پیمایش در دنیای Decentraland و همچنین تجربه مقاصد دیجیتالی می توان از این آواتار استفاده کرد. آواتار کارهای مختلفی از جمله معامله با سایر کاربران، خرید آثار هنری، حضور در دانشگاه Decentraland یا قمار در کازینو انجام می دهند. 

4- بازی Sandbox

 بازی Sandbox یکی از 10 بازی برتر کریپتو

بازی Sandbox یکی از 10 بازی برتر کریپتو ست که برای sandbox.game تلفن همراه طراحی شده است. این بازی یک دنیای مجازی ست که بازیکنان در آن قادرند به ساخت و ساز بپردازند و سپس آیتم هایی را که ساخته اند به مالکیت خود درآورند و برای خود درآمدی را از طریق خرید و فروش این آیتم ها به کمک توکن SAND ایجاد کنند. توکن SAND یک توکن ERC-20 و مبتنی بر بلاک چین اتریوم می باشد که در اکوسیستم The Sandbox به عنوان مبنای تراکنش ها و معاملات به کار گرفته می شود. SAND می تواند به این بازی با آوردن قابلیت های دیفای، ارزش بخشد. تعداد کل توکن های SAND، سه میلیارد واحد می باشد.

بازیکنان می توانند تجهیزات مورد نظر خود را با استفاده از توکن SAND خریداری کنند و اقدام به سفارشی سازی کارکتر آواتار خود کنند. همچنین کاربران می توانند پاداش هایی را در ازای استیک کردن این توکن دریافت کنند. همچنین از آن جایی که توکن SAND یک توکن حاکمیتی می باشد، دارندگان آن می توانند در تصمیم گیری های حاکمیتی این پلتفرم از طریق الگوی Data Access Object (DAO) مشارکت داشته باشند. هولدرهای این توکن در مورد جنبه‌های کلیدی این پروژه غیر متمرکز، مانند اولویت‌بندی قابلیت‌های پلتفرم و همچنین تخصیص به سازندگان محتوا و سازندگان بازی دارای حق رای هستند. 

5- بازی Enjin

بازی Enjin

پلتفرم بازی Enjin نیز از جمله 10 بازی برتر کریپتو می باشد که متمرکز بر خلق عناصر قابل جمع آوری است و مالکیت آنها با کاربران است. پلتفرم Enjin ارائه دهنده روش هایی برای ایجاد دارایی های دیجیتال هستند که در چندین بازی ویدیویی قابل استفاده می باشند. این موارد استفاده شامل کوپن های داخل فروشگاه و یا آثار هنری قابل جمع آوری می باشند. ساخت این دارایی ها با استاندارد ERC-1155 صورت گرفته است.

بازی های بلاک چینی این اجازه را به بازیکنان می دهند تا مالک واقعی عناصر داخل بازی باشند و سپس آن ها را به فروش برسانند. پلتفرم Enjin با هدف توکنیزه کردن آیتم های درون بازی و انجام مبادلات میان بازیکنان طراحی شده است. پلتفرم Enjin از بلاک چین برای مالکیت حقیقی آیتم‌ها، تبادل ارزش مناسب، ذخیره ارزش، یک کیف پول برای تمام آیتم‌ها و استاندارد توکن ERC-1155 استفاده می کند.

سازندگان بازی ممکن است برای پرداخت هزینه بازی های قابل بازیافت و NFT خود از کوین ENJ استفاده کنند. توکن ERC-1155 یکی از ضرورت های اکوسیستم انجین می باشد. این توکن در سال 2018 با هدف بهبود توکن‌های ERC-۲۰ و ERC-۷۲۱ توسط پلتفرم Enjin ایجاد شده است. این توکن از توکن های فعال در انجین یک گام جلوتر است، زیرا ویژگی های توکن NFT را در خود دارد. بعضی از بازی ها از جمله بازی World of Warcraft از NFTها و یا پول نقد در بازی استفاده می کنند. در حالی که توکن ERC-1155 به بازیکنان امکان استفاده از هر دو نوع توکن را ارائه می دهد.

6- بازی Victoria VR

بازی Victoria VR یکی از 10 بازی برتر کریپتو

بازی Victoria VR یکی دیگر از 10 بازی برتر کریپتو است که دارای یک توکن بومی به نام VR می باشد. از توکن VR برای خرید زمین های VR، سهامداری، خرید همه دارایی ها (اقلام، منابع، ساختمان ها، خدمات، پوشیدنی ها، بلیط ها، هنر، دوره ها) و همچنین DAO استفاده می شود. اقتصاد Victoria VR در آینده تبدیل به یک اقتصاد خود پایدار خواهد شد. کسب و کارهای سنتی نیز در دنیای Victoria VR، مکان هایی را برای خود ایجاد می کنند تا بتوانند کالاها و خدمات دیجیتال و دنیای واقعی خود را تبلیغ و به فروش برسانند. Victoria VR برای مردم تبدیل به مکانی برای کار کردن، استراحت و بازی خواهد شد.

سازمان مستقل غیر متمرکز DAO از طریق رای، ویکتوریا VR World را کنترل خواهد کرد. به همین دلیل همه افراد می توانند درباره آینده Victoria VR تصمیم بگیرند. همه افرادی که توکن‌ های VR و سرزمین‌ های واقعیت مجازی را دارند، بخشی از DAO خواهند بود و در هر رای گیری در رابطه با عملکرد Victoria VR این حق را دارند که شرکت کنند. چشم انداز Victoria VR این است که تبدیل به یک دنیای کاملا عملیلاتی شود که رشد و تکامل آن بدون وابستگی به سازندگان اصلی خود باشد.

Big Market VR Victoria VR از طریق The Big Market VR، تجارت NFT ها را به سطح بعدی ارتقا می دهد که برای سازندگان، معامله گران و کلکسیونرها به معنای ایجاد یک بهشت NFT می باشد. Big Market VR یک بازار غیر متمرکز مبتنی بر قرارداد هوشمند است که کابران می توانند در آن هر چیزی را که می خواهند معامله کنند. یکی از نقاط قوت بازی Victoria VR، وجود گرفیک بالا در این سیستم با آخرین موتور Unreal Engine می باشد.

7- بازی Thetan Arena

 بازی Thetan Arena یکی از 10 بازی برتر کریپتو

اولین بازی مبتنی بر بلاک چین که از قالب MOBA استفاده می کند، بازی Thetan Arena است که در حال حاضر خود را از بازی های معروف و رایج مبتنی بر کارت در فضای توکن های NFT متمایز می کند و جز 10 بازی برتر کریپتو محسوب می شود. بازی تتان آرنا یک مدل نبرد رویال دارد که بازیکنان در آن با یکدیگر روبرو می شوند و برای برتری بر سایر بازیکنان از توانایی ها و مهارت های منحصر به فردی استفاده می کنند. این بازی به صورت رایگان استفاده می شود و برای کاربران فرصت های دیگری را ایجاد می کند تا برای استفاده و مشارکت در بازی تشویق شوند؛ مانند جعبه های جایزه، skin های رایگان، قهرمانان قابل فروش و ...

هر بازیکن می تواند در هر بازی کارکتر یا قهرمان خود را انتخاب کند. این قهرمانان دارای توانایی ها و مهارت های مختلفی هستند که کاربران از این توانایی ها به صورت استراتژیک به نفع خود استفاده می کنند. این بازی اگر چه بسیار رفرش شده به نظر می آید اما همچنان از مکانیزم های سنتی استفاده می کند. تیم بازی تتان آرنا در سال 2021، از طریق عرضه اولیه صرافی غیر متمرکز، توکن THG خود را راه اندازی کرد. توکن THG که توکن بومی بازی تتان آرنا می باشد برای ذخیره ارزش، رای گیری، استیک کردن و به عنوان وسیله ای برای مبادلات مورد استفاده قرار می گیرد.

Free-to-Play مفهوم جدیدی ست که توسط بازی تتان آرنا ایجاد شده و این امکان را به بازیکنان می دهد تا برای بازی نیازی به سرمایه گذاری کردن نداشته باشند. همچنین به بازیکنان مبتدی یک قهرمان پیش فرض داده می شود که برای کسب توکن های داخلی بازی تتان آرنا می توانند از آن ها استفاده کنند. وقتی بازیکنان در رده خاصی بازی کنند، می توانند قهرمانان دوم و سوم را نیز دریافت کنند. بازیکنان می توانند با استفاده از این ۳ قهرمان، برای باز کردن قهرمانان برتر جدید در Thetan Marketplace، توکن های کافی دریافت کنند.

مقایسه قهرمانان رایگان با قهرمانان برتر

1- قهرمانان رایگان فرصت های کمتری برتری کسب توکن، در مقایسه با قهرمانان برتر ارائه می دهند. 

2- قهرمانان رایگان، قابل خرید و فروش و معامله نمی باشند.

3- قهرمانان رایگان در رویدادهای ویژه نمی توانند شرکت کنند.

4- قهرمانان رایگان قابل تبدیل به قهرمان تتان نمی باشند.

8- بازی Illuvium

بازی Illuvium یکی از 10 بازی برتر کریپتو

بازی Illuvium از جمله 10 بازی برتر کریپتو است که ترکیبی از دو ژانر بازی ماجراجویی و مبارزات می باشد. بخش ماجراجویی این بازی در سبک نقش آفرینی و بخش مبارزات این بازی به سبک بازی های Auto Battler از جمله بازی DOTA Auto Chess طراحی شده است. تمامی اقلام قابل اخذ داخل بازی Illuvium، مانند اکثر بازی های بلاک چینی، به صورت توکن های NFT طراحی شده است و می توان آنها را خرید و فروش و مبادله کرد. توکن کاربردی بازی Illuvium، با نماد ILV نشان داده می شود که مبتنی بر شبکه اتریوم می باشد. بازی Illuvium از قابلیت های راهکار لایه دو Immutable-X بهره مند است.

این راه حل مقیاس پذیری از ZK Proof ( گواه های بی نیاز به دانش) استفاده می کند که هزینه کم مینت و تراکنش، عدم نیاز به زمان انتظار برای آزادی اتر در لایه اصلی و همچنین سرعت بالا را برای کاربران به دنبال خواهد داشت. بازیکنان در این بازی نقش تنها بازمانده یک سفینه فضایی را دارند که در یک سفر بین منظومه ای گیر افتاده اند. موجودات قدرتمند و اسرار آمیز در سیاره ناشناخته ایلیووم، ایلوویال (Illuvial) نام دارند. دستیار روبوتیک، تنها همراه بازیکنان در این سفر می باشد.

دستیار روبوتیک نقش تبدیل منابع به سلاح و دیگر آیتم ها و نقش انبار سیار و استخراج را بر عهده دارد. این بازی دارای 100 ایلوویال مختلف می باشد و هر گوشه از این سیاره دارای شرایط، اقلیم و منابع خاص خود می باشد. در این بازی می توان ترمیم قفس‌ها، شرط‌بندی بر روی نبردها، خرید Imbue، تسریع زنده شدن ایلوویال‌های کاربر (در صورت شکست)، بهبود قابلیت ایلوویال‌ها و پرداخت هزینه سفر با ابلیسک‌ها را به وسیله اتر یا توکن sILV خریداری کرد. توکن سنتتیک sILV از روی توکن ILV ساخته می شود و فقط برای خرید اقلام داخل بازی مورد استفاده قرار می گیرد.

9- بازی Leage of kingdoms

بازی Leage of kingdoms یکی از 10 بازی برتر کریپتو

بازی Leage of kingdoms یک بازی استراتژی MMO و از جمله 10 بازی برتر کریپتو می باشد که بازیکنان در آن برای پادشاهی مبارزه می کنند. در فضای عظیم و خیالی این بازی، بازیکنان با استفاده از تلاش ها، چالش ها و دعواها می توانند تکامل بیابند. دارایی های موجود در این بازی به صورت توکن های NFT می باشند که می توان با فروش منابع و پوسته های بازی، درآمد کسب کرد. همچنین می توان در این بازی با خرید زمین، ارز دیجیتال DAI را به صورت روزانه دریافت کرد.

تعداد بازیکنان بازی Leage of kingdoms، پس از انقلاب الگوریتم Play-to-earn، از K5 به 50K افزایش پیدا کرد. این بازی پس از ورود افراد زیاد برای کسب درآمد، تبدیل به یک متاورس بازی شد که بازیکنان می توانستند تجربه های سرگرم کننده بازی (مانند ابزارهای ورزش های الکترونیکی، جوایز رمزی برای مسابقات درون بازی مانند CVC، راه اندازی عرصه PVP، زیرساخت های حاکمیتی، پلتفرم های تجاری، دارایی های قابل همکاری که موجب غنی سازی تجربه بازیکنان در داخل و خارج از لیگ پادشاهی می شوند) را پشت سر بگذارند.

10- بازی ApeCoin

 بازی ApeCoin

رمز ارز ApeCoin یک توکن مبتنی بر اتریوم و یکی از 10 بازی برتر کریپتو است که توسط دائو اداره می شود و با توکن های یکتای میمون کسل، ارتباط نزدیکی دارد. البته توکن های Ape، برخلاف توکن های یکتای میمون کسل قابل تعویض هستند و هر کدام از آنها ارزش یکسانی دارند. توکن Ape دارای 4 کاربرد در اکوسیستم ApeCoin می باشد که شامل حاکمیت، دسترسی، یکسان سازی پرداخت ها و ایجاد انگیزه می باشد. شرکت Animoca Brands (انیموکا برندز) که یکی از شرکت های مطرح و بزرگ فعال در حوزه بازی های بلاک چینی می باشد، توسعه دهنده یک بازی موبایلی به نام Benji Bananas می باشد که توکن Ape را به عنوان یکی از رمز ارزهای درون بازی معرفی کرده و بازیکنان می توانند از آن استفاده کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com