1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. آموزش گام به گام خرید زمین در دسنترالند

آموزش گام به گام خرید زمین در دسنترالند

آموزش گام به گام خرید زمین در دسنترالند
لوگو علیرضا محرابی
آموزش گام به گام خرید زمین در دسنترالند
سرمایه گذاری

یکی از روش های سرمایه گذاری در صنعت ارز دیجیتال، خرید زمین در دسنترالند است که می تواند روشی عالی برای کسب درآمد باشد. هر دارایی یک توکن غیر قابل معاوضه یا NFT است که در نوع خود بی نظیر بوده و نمی توان آن را درست کرد مشابه یک زمین واقعی. چنانچه به دنبال روشی برای سرمایه گذاری هستید، گزینه خرید زمین در دسنترالند، می تواند یک پیشنهاد عالی باشد. برای آشنایی با این روش، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

دسنترالند(Decentraland) چیست؟

آموزش خرید زمین در دسنترالند

دسنترالند به عنوان چارچوبی از دنیای مجازی بوده که بر بستر بلاک چین اتریوم است که این قابلیت را به کاربران می دهد تا از طریق آن اطلاعات کسب کرده و در نهایت کسب درآمد کنند. مالکین در این محیط، مالکیت همیشگی داشته و می توانند بر طرح های خود، کنترل کامل داشته باشند. به گونه ای که کاربران می توانند در یک رکورد پارسل(parcel)، مبتنی بر بلاک چین مالکیت زمین خود را داشته باشند. از دیگر قابلیت هایی که کاربران نسبت به زمین خود دارند این است که می توانند اطلاعاتی که در قطعه زمین آنها وجود دارد، با مجموعه ای از مختصات دکارتی نشان دهند. این اطلاعات می تواند از صفحه های سه بعدی تا سیستم های تعاملی مانند بازی ها متفاوت باشد.

هر کسی در هر زمانی، این قابلیت را خواهد داشت که در بازار رسمی جهانی دسنترالند، زمین خود را به صورت همتا به همتا معامله کند. از آنجایی که تمامی تراکنش ها بر روی پلتفرم اتریوم پردازش می شوند، زمانی که شما مالکیت آن توکن زمین هستید، می توانید به صورت رسمی مالکیت آن قطعه زمین را بر عهده بگیرید. با استفاده از دسنترالند می توان وام مسکن نیز دریافت کرد. از آنجایی که اجاره یک ملک آفلاین چندان به صرفه نیست، دسنترالند یک راه حل اقتصادی برای داشتن ملک ارائه می دهد. سرمایه گذاران در این پلتفرم می توانند کارهای زیر را انجام دهند:

  • خرید دارایی 
  • طراحی مناظر
  • فروشگاه
  • راه اندازی کسب و کار
  • انجام بازی های جهانی
  • معاشرت و چت

چه دارایی هایی را می توان در فروشگاه دسنترالند خرید؟

Marketplace دسنترالند، نوعی فروشگاه تک مرحله ای بوده که از آن برای معامله و مدیریت تمامی سرمایه گذاری های زنجیره ای می توان استفاده کرد. از طریق این محیط، کاربران می توانند قطعات زمین، تمامی لباس ها و حتی نام های متمایز را بفروشند. حتی این قابلیت را خواهید داشت که قیمت Mana و زمان پیشنهادی خود را نیز مشخص کنید.

کاربر می تواند در این فضای مجازی، تمامی املاک و نام های منحصر به فردی که برای فروش هستند را خریداری کند. حتی این قابلیت را دارد که املاک و بسته های خود را به مصرف کننده دیگری انتقال دهد. با استفاده از نقشه می توانید تمام دارایی های افراد دیگر را مشاهده کرده و در مورد اینکه چه نام هایی ثبت شده است نیز اطلاعات کامل کسب کنید. حتی می توانید این قابلیت را به افراد بدهید که بسته ها را وارد کنند، حتی در صورتی که شما مالک آنها هستید.

آموزش گام به گام خرید زمین در دسنترالند

آموزش تصویری خرید زمین در دسنترالند

هر کاربری این قابلیت را دارد که به صورت همتا به همتا در فضای مجازی دسنترالند، زمین را بخرد، بفروشد و یا اجاره کند. حتی در این محیط، امکان دریافت وام مسکن نیز وجود دارد. به هر حال برای اینکه بتوانید در این فضای مجازی زمین بخرید، بایستی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1.ایجاد حساب کاربری

با یک پلتفرم معاملاتی ثبت نام کنید. برای ذخیره دارایی های خود در این فضای مجازی، متامسک پیشنهاد خوبی است. تنها کافیست که یک آدرس ایمیل و یک رمز عبور وارد کرده و در نهایت اطلاعات شخصی خود را مطابق با اطلاعات هویت مشتری یا همان KYC وارد کنید.

2.نصب کیف پول دیجیتال

این فضای مجازی نیز نیاز به نصب کیف پول مجازی است که می توان از طریق آن اقدام به سرمایه گذاری کرد. برای خرید زمین در این فضای مجازی، نیاز به توکن محلی Mana دارید. اما قبل از خرید این توکن، باید کیف پول رمزارزی برای ذخیره سازی این نوع توکن داشته باشید. Mana نوعی توکن ERC-20 بر روی بلاک چین اتریوم است و می توان برای ذخیره سازی این رمزارز، از تمامی کیف پول هایی که از این ارز دیجیتال حمایت و پشتیبانی می کند، استفاده کرد. در حال حاضر کیف پول هایی که می توان برای ذخیره سازی این ارز دیجیتال استفاده کرد، متامسک است.

3.خرید ارز دیجیتال Mana

بعد از اینکه کیف پول متامسک را نصب کردید، برای خرید در این فضای مجازی نیاز به رمزارز Mana، دارید. در حال حاضر روش های مختلفی برای خرید این توکن بومی وجود دارد که از جمله این روش ها می توان به صرافی هایی همچون بایننس، کوکوین و کوین بیس اشاره کرد.

4.مراجعه به MarketPlace دسنترالند

بعد از خرید توکن مانا، باید وارد صفحه MarketPlace شد. برای کار در این نوع پلتفرم باید کیف پول خود را وصل کرد. برای انجام این کار باید از گوشه سمت راست بالای صفحه بر روی گزینه sign in کلیک کنید.

آموزش تصویری خرید زمین در دسنترالند

در نهایت بر روی connect باید کلیک کنید و کیف پول متامسک را انتخاب نمایید. 

نحوه خرید زمین در دسنترالند

بعد از این مرحله، یک پنجره بسیار کوچکی باز می شود، از شما می خواهد اجازه اتصال به پلتفرم های بازی دسنترالند را بدهید. در نهایت بر روی اتصال کلیک کنید. در این مرحله گزینه اتصال تمام می شود. 

5.خرید Land

بعد از اینکه کیف پول را متصل کردید، باید بر روی گزینه Start Browsing کلیک کرده و در نهایت می توانید وارد صفحه خرید زمین و در نهایت دیگر گزینه های متاورس در دسنترالند شوید. 

نهایی شدن اتصال در دسنترالند

در نهایت یک سری تب از جمله My Bids, Land, My Assets خواهید شد. با کلیک بر روی هر یک از landها می توان قیمت فروشنده را مشخص کرد. 

بررسی قیمت زمین های دسنترالند

با انتخاب دکمه buy امکان خرید زمین مورد نظر وجود دارد. در این حالت دقت داشته باشید که قیمت تعداد توکن مانا نمایش داده می شود. 

خرید توکن مانا در دسنترالند

در صورت عدم مشاهده قیمت یا تمایل به خرید حتمی زمین مورد نظر، می توانید با کلیک بر روی گزینه Bid، قیمت پیشنهادی خود را به مالک زمین پیشنهاد دهید. در این قسمت می توانید زمان انقضای پیشنهاد را مشخص کنید. 

مشخص کردن گزینه bid در دسنترالند

از دیگر مزیت هایی که می توان برای خرید زمین مجازی از محیط متاورس دسنترالند نام برد، امکان مشاهده مناطق مجاور و نزدیکی به زمین های همسایه است. 

نمای اطلس(Atlas) چیست؟

جهت خرید زمین در دسنترالند از طریق نمای اطلس می توان یک نما از بالا از هر ملک، خیابان، منطقه در فضای مجازی دسنترالند با کد رنگی داشت. حتی می توانید با کلیک کردن و کشیدن نقشه، بزرگنمایی یا کوچک نمایی در اطراف نقشه جابه جا شد تا از این طریق مختصات آن را مشاهده کرد. در حال حاضر هر parcel، که برای خرید در بازار جهانی موجود است، مشخص خواهد بود. با کلیک بر روی هر parcel، می توانید مختصات آن را به صورت کامل مشاهده کنید. حتی می توانید آن را از این صفحه نمایش خریداری کرده و حتی پیشنهادی نیز ارائه کنید.

Estate چیست؟ 

Estate، همان دارایی دیجیتال غیر قابل معاوضه است یا اینکه مجموعه ای از دو یا حتی چند قطعه parcel نزدیک به هم هستند. ویژگی ای که این parcel ها باید داشته باشند این است که حتما کنار یکدیگر باشند، بنابراین نمی توان با جاده، میدان یا قطعه دیگری آن را تقسیم کرد. تنها کاری که کاربر می تواند انجام دهد، این است که با تلاش برای اتصال parcel ها برای ساختن Estate به صورت موثر مدیریت کنید.

Parcel چیست؟

هر parcel در دسنترالند، همان توکن غیر قابل تفویض بوده که نمی توان مشابه با زمین واقعی آن را بازسازی کرد. در حال حاضر ارزان ترین زمین در دسنترالند،Mana 3487 هزینه دارد. در این قسمت می توانید ارزان ترین زمین در دسنترالند را مشاهده کنید. 

خرید زمین در دسنترالند به صورت گام به گام

MarketPlace دسنترالند چیست؟

برای مشاهده همه موارد برای فروش، بایستی باید به تب اکسپلور مراجعه کنید. برای مشاهده نوع خاصی از آیتم می توانید دسته را انتخاب کنید. حتی می توانید برمبنای معیارهای مختلفی از جمله جدیدترین، کم هزینه ترین آن را مرتب کنید. برای مشاهده آیتم هایی که برای فروش مناسب نیستند، می توانید گزینه on sale را انتخاب کنید. 

خرید زمین در دسنترالند ارزش دارد؟

آینده دسنترالند به حضور مردم و در نهایت استفاده از این نوع پلتفرم وابسته است. اغلب مردم بر این باور هستند که بسیاری از مردم به عنوان یک علاقه خاص دیجیتالی تبدیل به یک پول دیجیتال واقعی همچون بیت کوین شود، جذب می شوند. از جمله مهم ترین مزایایی که می توان برای این زمین بیان کرد، این است که به مالکان دسترسی کامل می دهد. همین مزیت آن را از سیستم های دیگر متمایز می کند.

سود تولید شده و کاربرانی که از زمین خود حفاظت می کند، توسط صاحبان دارایی این فضای دیجیتال حفظ می شود. البته نکته ای که باید در مورد این سیستم در نظر گرفت، طرح غیرمتمرکز بوده که برای آن هیچ مرجع متمرکزی وجود ندارد. پس برای خرید زمین مجازی در فضای متاورس، نیاز به یک سرمایه گذاری طولانی مدت دارید.

آیا خرید زمین در دسنترالند، ریسک مالی دارد؟

سرمایه گذاری در این فضای مجازی، ریسک مالی دارد. ارزش زمین در طولانی مدت کم می شود که یک مفهوم بسیار جدیدی است که هنوز مورد پسند عموم افراد قرار نگرفته است. با تمام این الگوها، بسیار دور از ذهن است که قیمت زمین ها در این فضای مجازی کاهش یابد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com