1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. پروژه کلاهبرداری دگ کوین (Dagcoin)

پروژه کلاهبرداری دگ کوین (Dagcoin)

پروژه کلاهبرداری دگ کوین (Dagcoin)
لوگو علیرضا محرابی
پروژه کلاهبرداری دگ کوین (Dagcoin)
سرمایه گذاری

درست است که فناوری نوآوری های پیشرفته ای را در زندگی روزمره ما ارائه کرده است، اما راه را برای مهاجرت کلاهبرداران مخفی از سرقت فیزیکی به سرقت سایبری هموار کرد. پروژه کلاهبرداری دگ کوین (Dagcoin)، یک پروژه کلاهبرداری هرمی است که توسط شرکت ساکسس فکتوری (Success Factory) تحت پوشش قرار دارد و بین کاربران در فضای مجازی رواج پیدا کرده است. این پروژه کلاهبرداری در بین کاربران ایرانی نیز رواج پیدا کرده است به همین دلیل ما سعی کردیم در این مقاله به بررسی پروژه کلاهبرداری دگ کوین و استدلال در رابطه با اثبات کلاهبرداری بودن آن، می پردازیم.

دگ کوین چگونه کلاهبرداری می کند؟

پروژه کلاهبرداری دگ کوین چگونه عمل می کند؟

دگ کوین نیز مانند پروژه های کلاهبرداری هرمی دیگر، محصول بی ارزش خود را ارزشمند و بزرگ و به عنوان یک ارز دیجیتال جهانی معرفی کرده و این وعده را به کاربران خود داده که قیمت این ارز دیجیتال به زودی افزایش شدیدی خواهد داشت و در صورتی که کاربران ضمن سرمایه گذاری در آن، دوستان و آشنایان خود را وارد این سیستم هرمی کنند، می توانند با دریافت پورسانت های نجومی خیلی سریع ثروتمند شوند. اما در واقعیت هدف این پروژه کلاهبرداری دگ کوین، چیزی جز گرفتن سرمایه از دست افراد و تحویل دادن محصولی بی ارزش به آنها، نیست.

اگر بخواهیم پروژه کلاهبرداری دگ کوین را با ذکر یک مثال به صورت شفاف بیان کنیم مثال پایین گزینه مناسبی است:

فرض کنید یک شرکت مقدار زیادی خاک معمولی دارد اما با این ادعا که این خاک سرطان را درمان می کند، اقدام به بزرگ نمایی محصول خود و بازاریابی آن می کند. محصول دروغین این شرکت کلاهبردار توجه همگان را به خود جلب می کند اما همین بزرگنمایی هم برای این شرکت کافی نیست. این شرکت با تشویق افراد به عضو کردن دوستان و آشنایان به خرید این محصول و دریافت پورسانت هنگفت، دامنه فعالیت و کاربران خود را گسترش می دهد.

برای اطلاع از بزرگترین کلاهبرداری ها در ICO بر روی لینک کلیک کنید.

بررسی اکوسیستم دگ کوین

در بخشی از وب سایت Dagcoin قسمتی وجود دارد که با عنوان "اکوسیستم" نامگذاری شده که به بررسی آن می پردازیم:

1. Dagcoin Grow

بررسی اکوسیستم پروژه کلاهبرداری دگ کوین

در این قسمت نوشته شده این یک پیشنهاد سرمایه گذاری "بدون ریسک" است که می توانید از بین دوره های 12، 24 یا 36 ماهه انتخاب کنید. این شرکت ادعا می کند که دگ کوین های سرمایه گذاری شده را در فضای سرد ذخیره می کند، بنابراین "بسیار محافظت شده" است و نمی توان آن را هک کرد.

در ابتدا، آنها این را برای یک دوره 8 ماهه ارائه کردند که تا پایان ماه هشتم نمی توانید به دگ کوین های خود  دسترسی داشته باشید. یعنی شما فقط با اطمینانی که آنها می دهند ذخیره و سپرده می کنید. درحالی که اگر مطالعه کرده باشید چندین کلاهبرداری رمزنگاری دیگر نیز این مورد را ارائه می دادند که در نهایت منجر به فرار بنیانگذار با پول خود شد.

تصور کنید به مدت 3 سال نمی توانید به پول خود دسترسی داشته باشید؟ بهتر است خودتان را متقاعد کنید که برای همیشه نمی‌توانید به آن سرمایه‌گذاری دسترسی داشته باشید!.

2. خودپرداز دگ کوین (دستگاه باجه خودکار: ATM)

اگر این امر محقق می شد عالی بود، چراکه برداشت پول نقد را راحت می کند و آنها را بیشتر در معرض دید و اعتبار جامعه قرار می دهد.

با این حال نوشته شده : هنوز در دست اجراست!

3. وام های Cypto

این مورد اجازه می دهد تا از دگ کوین ها به عنوان وثیقه برای وام استفاده کنید. همچنین می گوید که دگ کوین ها وثیقه کافی خواهند بود بنابراین نیازی به ضامن و بررسی پیشینه اضافی نخواهد بود که در صورت صحت موضوع برای کسانی که به دلیل مسائل وثیقه، در وام گرفتن با مشکل مواجه می شوند، راه حل عالی خواهد بود.

اما این بخش نیز هنوز در مرحله توسعه است!

4. بیمه سلامت و زندگی

امنیت و امداد مالی چیزی است که این خدمات بیمه ارائه می دهد. این موضوع بسیار عالی است زیرا می تواند در زمانی که اتفاق غیرمنتظره ای رخ می دهد کمک کند.

اما دوباره در اینجا نیز می بینید که: این مورد هنوز در حال انجام است!

بنابراین اگر این موارد هنوز در دسترس نیست، نمی‌توانید چنین توجهی را به خدمات داشته باشید. مردم روی این موارد سرمایه گذاری می کنند و وقتی مشتاقانه منتظر این امتیازات هستند، در نهایت کاملاً ناامید می شوند اگر این وعده ها فقط دروغ باشد. بنابراین اعتبار شما از بین می رود.

اثبات کلاهبرداری بودن دگ کوین

روش های اثبات کلاهبرداری بودن پروژه دگ کوین

حتی اگر موارد بالا شما را نسبت به کلاهبرداری بودن این پروژه قانع نکرده است، در ادامه دلایل دیگری آورده شده تا به شما ثابت شود این پروژه کلاهبرداری است. پروژه کلاهبرداری دگ کوین از ۲ سال پیش در چندین شرکت فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر در میان کاربران ایرانی نیز رواج پیدا کرده است، اما می توان با مرور ادعاهای تبلیغ کنندگان آن، کلاهبرداری بودن این پروژه را اثبات کنیم.

1- بررسی شرکت ساکسس فکتوری (Success Factory)

اولین ادعای تبلیغ کنندگان پروژه کلاهبرداری دگ کوین این است که شرکت ساکسس فکتوری، یک شرکت بزرگ و با ۱۵۰ کارمند است که قصد دارد ارز دیجیتال دگ کوین را که در تمام دنیا کاربرد دارد، به زودی عرضه نماید. نام این شرکت که ساکسس فکتوری یا همان کارخانه موفقیت است، گویای خیلی از مسائل می باشد. معمولا شرکت های کلاهبرداری برای جلب توجه و افزایش انگیزه در افراد، از چنین نام های لوکس و انگیزشی استفاده می کنند و با وعده های دروغین ذهن مخاطبان را با خود همراه کنند. مورد دیگر این است که هیچ اشاره ای به دگ کوین در سایت شرکت ساکسس فکتوری نشده است، همچنین این وب سایت ماهیت مشخصی ندارد. این وب سایت در قسمت بالایی خود، چندین محصولی مالی با کاربردهای نامشخص وجود دارد، در قسمت پایینی این وب سایت نیز قسمتی برای خرید تیشرت های این شرکت وجود دارد. همچنین چندین شعار و محصول گنگ در این وب سایت به چشم می خورد اما هیچ اسم و اطلاعاتی در این وب سایت راجع به دگ کوین موجود نیست. در واقع این وب سایت صرفا به یک فروشگاه آنلاین شبیه است نه وب سایتی که یک ارز دیجیتال جهانی را توسعه می دهد.

در توییتر نیز هیچ صفحه ی رسمی از شرکت ساکسس فکتوری وجود ندارد و تنها چندین صفحه غیر رسمی که مدت هاست به روز رسانی نشده و فاقد هر گونه اعتبار است، وجود دارد.

2- ارتباط با پروژه وان کوین (OneCoin)

پروژه کلاهبرداری دگ کوین وارتباط آن با پروژه وان کوین (OneCoin)

وب سایت Bitcoinexchangeguide در رابطه با کلاهبردار بودن پروژه دگ کوین، دو سال پیش پستی را منتشر کرد و اعلام نمود پروژه دگ کوین، یک پروژه کلاهبرداری بین المللی است. طبق شواهد، پروژه کلاهبرداری دگ کوین با پروژه کلاهبرداری وان کوین که حجم کلاهبرداری آن بیش از ۴ میلیارد دلار بوده است، ارتباط داشته است. 

کریس رس (Kriss Ress) و نیلز گراسبرگ (Nils Grossberg) بنیانگذاران دگ کوین هستند. کرین رس و نیلز گراسبرگ نیز در صفحه لینکدین خود راجع به دگ کوین هیچ اشاره ای نکرده اند. نیلز گراسبرگ در صفحه خود درباره صرافی سوئیپ اکس (SwipeX) مطلبی ارائه کرده است. صرافی سوئیپ اکس تنها صرافی می باشد که دگ کوین در آن معامله می شود. در نتیجه نیلز گراسبرگ، ارز دیجیتال خودش را در فقط در صرافی که خودش راه اندازی کرده است، مبادله می کند. البته در وب سایت های رسمی ارز دیجیتال مانند کوین مارکت کپ نیز نام صرافی سوئیپ اکس وجود ندارد و این نشان دهنده بی اعتبار بودن و غیر قابل اعتماد بودن این صرافی می باشد. پس می توان نتیجه گرفت که این صرافی یک صرافی صوری برای فروش دگ کوین های بی ارزش با قیمت های ساختگی می باشد.

3- ادعای رقابت دگ کوین با بیت کوین

دگ کوین با این ادعا که قصد دارد مشکلات بیت کوین را برطرف کند، در میان کاربران خود را مطرح کرده است. در حالی که طبق بررسی های وب سایت های ارز دیجیتال و همچنین وب سایت های فارسی زبان اعلام کرده اند که این ارز دیجیتال فاقد هر گونه اعتبار است و نه تنها هیچ جایگاهی در حوزه کریپتوکارنسی ندارد، بلکه هیچ کدی از آن منتشر نشده پس در نهایت در جایگاهی نیست که بتواند با ارز دیجیتال بیت کوین به رقابت بپردازد.

همچنین این پروژه کلاهبرداری ادعا کرده که دارای بزرگ ترین اکوسیستم کل بازار کریپتوکارنسی می باشد در حالی که بررسی ها اثبات کرده تمام زیر ساخت ها، نرم افزارها و وب سایت این پروژه تقلبی و ساده می باشد که ایجاد و راه اندازی آن تنها چند روز طول می کشد و نیاز به تخصص خاصی ندارد.

جهت آشنایی با بزرگترین کلاهبرداری های بیت کوین بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

4- سایت جعلی سایت businessforhome.org 

تبلیغ کنندگان دگ کوین برای معرفی خود به عنوان یک شرکت برتر، یک سایت با آدرس «businessforhome.org» معرفی کرده اند. طبق ادعای آنها این سایت پوشش دهنده اخبار حوزه مارکتینگ بوده و همچنین به معرفی بزرگ ترین شرکت ها می پردازد. در سایت businessforhome طبق ادعای این سایت، در قسمتی تحت عنوان «Top Earners Ranks» فهرست افرادی لیست شده است که بیشترین درآمد از از طریق نتورک مارکتینگ کسب می کنند. طبق ادعای این سایت، «Igor Alberts» و «Andreea Cimbala» بیشترین درآمد را از نتورک مارکتینگ کسب کرده اند. 

سخن پایانی

طبق بررسی ها، شرکت ساکسس فکتوری که ادعا کرده است ۱۵۰ کارمند دارد، فقط ۲٫۵۰۰ یورو سرمایه به خود اختصاص داده است. همچنین تاریخ تاسیس این شرکت در سال 2016 نبوده بلکه در سال 2018 راه اندازی شده است. بنابراین پروژه کلاهبرداری دگ کوین فقط یک پروژه کلاهبرداری می باشد که توصیه می شود هیچ سرمایه گذاری سمت آن و پروژه های مشابه دیگر نرود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

16 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
19 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com