1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. شرکت مایکرو استراتژی

شرکت مایکرو استراتژی

شرکت مایکرو استراتژی
لوگو علیرضا محرابی
شرکت مایکرو استراتژی
سرمایه گذاری

شرکت مایکرو استراتژی نقش بسیار اساسی در بازارهای مالی دارد، به گونه ای که هر وقت خبری از خریدهای کوچک یا بزرگ نهنگ های بیت کوین منتشر می شود نام شرکت مایکرو استراتژی در آن خبر به چشم می خورد. در چند سال گذشته MicroStrategy خرید BTC را شروع کرد و اکنون به یکی از بزرگترین و قدرتمندترین نهنگ های بازار مالی تبدیل شده است. شرکت مذکور یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذار در ارز دیجیتال است که امروزه به عنوان یک حامی و در عین حال یک تهدید برای بازار کریپتو دیده می شود؛ شرکت مایکرو استراتژی در حال حاضر توانسته حدود 130 هزار عدد بیت کوین جمع آوری کند.

بهتر است بدانید که اگر این شرکت تصمیم گیرد زمانی که قیمت بیت کوین پایین است بیت کوین هایش را بفروشد می تواند ضربه بزرگی به این رمزارز وارد کند. همین عوامل سبب شده است شرکت مایکرو استراتژی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد و کاربران فعال بازارهای مالی باید با این شرکت و اهمیت آن در سرمایه گذاری معامله گران آشنا باشند. اگر شما نیز به عنوان یک معامله گر در بازارهای مالی حضور دارید دنبال کردن اخبار این شرکت می تواند برای شما بسیار مفید واقع شود.

مایکرو استراتژی چیست؟

مایکرو استراتژی چیست؟

شرکت مایکرو استراتژی که یک شرکت آمریکایی است در سال 1989 تاسیس شد. این شرکت به دلیل این که خدمات بی نظیر هوش تجاری، نرم افزارهای موبایل و سرویس های ابری توانسته به یکی از تاثیرگذارترین شرکت های جهان تبدیل شود. اگر برای شما هم مفهوم هوش تجاری سوال شده است باید بدانید که هوش تجاری در حقیقت استراتژی و فناوری است که شرکت مایکرو استراتژی از آن برای تجزیه و تحلیل داده های مهم یک کسب و کار بهره می برد. شرکت مایکرو استراتژی برای تجزیه و تحلیل داده ‌های خارجی و داخلی مربوط به کسب و کارها، با هدف گرفتن تصمیم تجاری صحیح، نرم افزار توسعه می ‌دهد. برخی از برنامه‌ های آن مخصوص موبایل هستند و به صورت عمومی توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

بنیان گذاران شرکت مایکرو استراتژی

 در این بخش قصد داریم به معرفی بنیان گذاران شرکت مایکرو استراتژی بپردازیم، این شرکت در سال 1989 توسط فردی به نام مایکل جی سیلر (Michael J. Saylor) تاسیس شد. سپس سانجو بانسال (Sanju Bansal) و توماس فار (Thomas Spahr) به عنوان بنیان ‌گذار به این شرکت ملحق شدند. این شرکت یک شرکت عمومی است و دفتر مرکزی آن در تایسونز کرنر ویرجینیای شمالی ایالات متحده آمریکا قرار دارد. در 8 آگوست، مایکل سیلر که برای اولین بار شرکت مایکرو استراتژی را تاسیس کرده بود تصمیم گرفت از سمت خود یعنی سمت مدیر عاملی کناره گیری کند اما او همواره به عنوان رئیس اجرایی شرکت مایکرو استراتژی باقی ماند. حال که حدود 35 سال از زمان تاسیس شرکت مایکرو استراتژی می گذرد، مایکل جی سیلور هنوز نیز به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت فعالیت می کند.

او در یکی از گفتگوهایش اعتراف کرد که در ثانیه 100 دلار بیت کوین را خریداری می کند و در ژوئن سال 2022 در شبکه ایکس بیان کرد که برخلاف سایر مدیران شرکت ها که از دارایی های خود هیچ صحبتی نمی کنند من شخصا 17.732 بیت کوین هولد کرده ام.

نگاهی به فعالیت 35 ساله شرکت مایکرو استراتژی

نگاهی به فعالیت 35 ساله شرکت مایکرو استراتژی

شرکت مایکرو استراتژی در همان سال تاسیسش یعنی سال 1989 یک قرارداد مشاوره ای به ارزش 250.00 دلار با شرکت DuPont بست و به طور رسمی به فعالیت خود استارت زد. مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی پول به دست آمده از این قرارداد را برای راه اندازی یک فضای اداری در شهر ویلمینگتون ایالت دلاویر آمریکا استفاده کرد؛ او توانست با بهره گیری از این فناوری، مشتریان بزرگ زیادی را جلب کند و در ادامه قراردادهای چند میلیون دلاری ببندد.

شرکت مایکرو استراتژی سال ۲۰۱۹ پیشرفته ‌ترین پلتفرم تجزیه و تحلیل در جهان به نام ۲۰۱۹ MicroStrategy را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داد که همین امر موجب شد این شرکت در میان کاربرانش بسیار محبوب دیده شود. یک سال بعد نیز نوبت به ۲۰۲۱ MicroStrategy  با یک طراحی کاملا جدید رسید که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفت و توانست توجه بسیاری از شرکت ‌های بزرگ را جلب کند و به موفقیت بی ‌نظیری برسد.

هدف شرکت مایکرو استراتژی

 این شرکت یکی از شرکت های تاثیرگذار بر بازارهای مالی جهان است که پلتفرم های نرم افزار سازمانی را توسعه داده و به فروش می رساند که تجزیه ‌و تحلیل داده ‌ها، نرم‌ افزار موبایل و راه‌ حل‌ های مبتنی برابر را ارائه می ‌دهد؛ این به شرکت ‌ها و سازمان‌ ها در سطح جهانی خدمت می‌ کند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد دنیای رمزارزها و آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

سرمایه گذاری شرکت مایکرو استراتژی در بیت کوین

سرمایه گذاری شرکت مایکرو استراتژی در بیت کوین

شرکت مایکرو استراتژی در سال 2020 که به یک شرکت بسیار مطرح تبدیل شده بود تصمیم گرفت 250 میلیون دلار بر روی اولین رمزارز جهان یعنی رمزارز بیت کوین سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری موجب شد بیت کوین پیش از قبل در جهان شناخته شود، این شرکت ارز دیجیتال، رمزارز بیت کوین را با هدف کاهش بازدهی نگهداری پول نقد، تضعیف دلار و سایر عوامل اقتصاد کلان در سطح جهان و یک دارایی با ذخیره ارزش مناسب، خریداری کرده است. بعد از آن، شرکت به خریدهای سنگین و چند صد میلیونی BITCOIN ادامه داد که نشان می ‌دهد مایکل سیلر به شدت شیفته بیت کوین شده بود؛ این را می ‌توان از روی صحبت‌ های او و تلاش دیوانه‌ وار شرکت برای انباشت (هولد) این رمزارز متوجه شد.

همانطور که در قسمت بالا گفتیم شرکت مایکرو استراتژی تاکنون 130 هزار عدد بیت کوین خریداری کرده است و امروزه به عنوان یکی از نهنگ های اصلی بیت کوین شناخته می شود. البته باید بگوییم این شرکت در حال حاضر نیز به انباشت بیت کوین می پردازد که این امر تحلیلگران کریپتو را بسیار نگران کرده است. آنها بر این باورند که اگر به هر دلیلی مثلا رسیدن به حد سود مورد نظر یا ورشکستگی به خاطر سیاست‌ ها و استراتژی ‌های کسب‌ و ‌کار اشتباه، کمپانی مایکرو استراتژی اقدام به فروش بخش زیادی از ارز BTC خود کند؛ این اتفاق کل بازار کریپتو را تحت تاثیر قرار می‌ دهد و موجب نوسانت بسیار شدید در این بازار می شود.

در سوی دیگر این شرکت نیز در سرمایه گذاری بر روی بیت کوین تحت تاثیر نوسانات متعدد و گاهی بسیار شدید بازار ارزهای دیجیتال قرار می گیرد. برای مثال، بررسی‌ ها نشان می ‌دهد ارزش سهام این شرکت بعد از ریزش BITCOIN در آن بازه زمانی، طی ۳ هفته نصف شده و از ۱۳۰۰ دلار به ۶۲۹ رسیده است، در آن زمان مایکرو استراتژی حدود ۹۱ هزار واحد بیت کوین داشت.

شرکت مایکرو استراتژی در هر زمان تلاش کرد تا به خریداری رمزارز بیت کوین ادامه دهد. در سال 2021 که شرکت مایکرو استراتژی از لحاظ ترازنامه مالی بسیار ضعیف شده بود، مایکل سیلر همچنان به خرید بیت کوین پرداخت و تصمیم گرفت با جذب سرمایه از طریق صدور اوراق قرضه، ۴۰۰ میلیون دلار دیگر BTC انباشت کند. آن زمان تعداد بیت کوین ‌های این شرکت به ۹۲ هزار واحد رسید و این عدد در آن ایام ۳.۳ میلیارد دلار ارزش داشت. اگر چه مایکرو استراتژی توانست ۱.۵ برابر سود دریافت کند اما این سود دهی از ترازنامه کم ارزش و بار بدهی فزاینده آن به خاطر سرمایه ‌گذاری بیش از حد روی BITCOIN جلوگیری نکرد. قیمت سهام شرکت MicroStrategy مجددا ۶۳ درصد نسبت به چند ماه قبل کاهش پیدا کرد، در آن زمان چین شروع به سرکوب شدید صنعت استخراج بیت کوین کرد که موجب شد قیمت BTC از اوج تاریخی جدید ۶۹ هزار دلاری طی مدت کوتاهی به ۳۰ هزار دلار برسد.

سقوط ارزش رمزارز بیت کوین مایکل سیلر را از خرید بیت کوین منصرف نکرد، او به رمزارز بیت کوین اعتماد داشت و معتقد بود که این رمزارز در آینده می تواند بسیار پیشرفت کند. یک ماه پس از تصمیم‌ گیری برای جذب سرمایه از طریق صدور اوراق قرضه با هدف خرید ارز دیجیتال، اعلام کرد بیش از ۵۰۰ میلیون دلار جذب کرده است؛ چند هفته بعد نیز اعلام کرد که مجددا تصمیم گرفته درآمد حاصل از فروش سهام خود را صرف خرید بیت کوین کند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام در صرافی مکسی به صورت تصویری، بر روی لینک کلیک کنید

حمایت شرکت مایکرو استراتژی از بیت کوین چه تاثیری بر روند قیمتی آن دارد؟

حمایت شرکت microstrategy از بیت کوین چه تاثیری بر روند قیمتی آن دارد؟

بسیاری از صاحب نظران بازارهای مالی بر این موضوع تاکید می کنند که در حال حاضر شرکت مایکرو استراتژی یک ریسک و خطر بزرگ برای ارز بیت کوین و در عین حال کل بازار کریپتو به شمار می رود. شرکت مایکرو استراتژی به عنوان نهنگ ارز دیجیتال با 130 هزار بیت کوین، ریسک سرمایه گذاری بر روی این ارز را افزایش می دهد.

توسعه دهنده بیت کوین این رمزارز را به گونه ای طراحی کرده است که فرد یا شرکتی نتواند بر روی آن تاثیر مستقیمی بر جای بگذارد. خالق بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو به دلیل آن که ممکن بود مشهور بودن او تاثیری بر روی رمزارز بیت کوین بر جای بگذارد هویت خود را مخفی کرده است؛ اما در چند سال اخیر شاهد ظهور چهره‌ های تاثیرگذار در کریپتوکارنسی هستیم که این اتفاق، کریپتو را از مسیری که ساتوشی ناکاموتو در نظر داشت دور می ‌کند. اخبار مربوط به این افراد به راحتی می تواند رمزارز بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد.

به دلیل مواردی که در قسمت بالا ذکر شد انباشته شدن حجم زیادی از یک ارز دیجیتال در دست یک شخص مشخص یا یک شرکت می تواند بسیار خطرناک باشد؛ گرچه که آن فرد یا شرکت، نیت مثبتی داشته باشد. برای نمونه خبر ورشکستگی بنیان گذار شرکت مایکرو استراتژی می تواند تاثیر بسیار منفی بر روی رمزارز بیت کوین بر جای بگذارد. در حال حاضر مایکل سیلر با از دست دادن میلیاردها دلار، در صدر فهرست بزرگترین بازندگان BTC قرار دارد؛ پس باید امیدوار باشیم که استراتژی سرمایه ‌گذاری او مجدد با شکست مواجه نشود و اگر چنین شود او با شکست بسیار بزرگی روبرو خواهد شد.

مایکل سیلر در انتظار بیت کوین 100 تریلیون دلاری

مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی بر این باور است که رمزارز بیت کوین در آینده نه چندان طولانی به ارزش کل 100 تریلیون دلار خواهد رسید اما بهتر است بدانید که در حال حاضر مارکت کپ یا به بیان دیگر ارزش کل بازار بیت کوین به حدود 322 میلیارد دلار رسیده است که این میزان برای طلا که یکی از فلزات پر استفاده برای ذخیره دارایی است به 11 تریلیون دلار می رسد. مایکل سیلر همچنین بر این موضوع اعتقاد دارد که بازار بیت کوین قرار است یک رشد 100 برابری را تجربه کند و رمزارز بیت کوین در برابر طلا به عنوان یک ذخیره دارایی پیروز می شود، همچنین بهتر است بدانید که قوانین سخت گیرانه حوزه کرپیتو برای مایکل سیلر اهمیت ندارد و او با قدرت به کار خود ادامه می دهد.

آیا انباشت بیت کوین توسط مایکل سیلر ادامه دارد؟

آیا انباشت بیت کوین توسط مایل سیلور ادامه دارد؟

در سال 2022 طبق گزارش های به دست آمده، ضرر خالص 27.1 میلیون دلار این شرکت در سه ماهه اول سال افزایش یافته بود و این در حالی بود که شرکت مایکرو استراتژی برخلاف وضعیت بسیار بحرانی اش به خرید بیت کوین ادامه می داد، به نظر می رسد هیچ عاملی نمی تواند مایکل سیلر را از انباشت بیت کوین منصرف کند.

طبق شواهد موجود، این شرکت استراتژی بلندمدت نگهداری BITCOIN را نمی خواهد متوقف کند. شرکت مایکرو استراتژی اعلام کرد: ما تا به امروز هیچ بیت کوینی را نفروخته‌ ایم و هیچ تصمیمی نیز برای فروش بیت کوین های انباشته شده نداریم و به منظور تداوم استراتژی خود، به دنبال خرید و نگهداری آن در طولانی مدت هستیم؛ ما حتی در مواقع بحرانی نیز قصد فروش نداریم. شرکت ما دیدی بلندمدت به این قضیه دارد و اصل کار ما تحت تاثیر نوسانات کوتاه مدت بیت کوین در بازار نخواهد گرفت.

برای اطلاع از نحوه معامله با اسمارت مانی، بر روی لینک کلیک کنید.

آیا شرکت مایکرو استراتژی به درستی سرمایه گذاری می کند؟

به طور قطعی نمی توان به این سوال جواب داد و باید منتظر ماند که در آینده بیت کوین چه مسیری را می پیماید اما مایکل سیلر در حال حاضر در میان 100 مالک برتر بیت کوین قرار دارد و به یک نهنگ قدرتمند تبدیل شده است. افرادی که در بازارهای مالی حضور دارند باید بدانند که اگر شرکت مایکرو استراتژی تصمیم گیرد از بازار خارج شود، رمزارز بیت کوین با ضربه بزرگی روبرو می شود. این افراد باید قبل از سرمایه گذاری به اخبار منتشر شده در مورد مایکل سیلر توجه کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com