1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. روانشناسی
 4. تاثیر اخبار در بازار فارکس

تاثیر اخبار در بازار فارکس

تاثیر اخبار در بازار فارکس
لوگو علیرضا محرابی
تاثیر اخبار در بازار فارکس
روانشناسی

اگر یک معامله گر در بازارهای مالی فارکس باشید مطمئنا تاکنون با تحلیل فاندامنتال آشنا شده اید و همچنین با نقش اقتصاد کلان در بازار فارکس و اینکه چه چیزی بر قیمت جفت ارزهای فارکس تأثیر می‌ گذارد آشنایی دارید. جالب است بدانید که در بازارهای مالی اخبار جایگاه ویژه ای دارد و می تواند به راحتی بازار را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از محرک ‌های اصلی تغییرات قیمت ارز، گزارش‌ های خبری است؛ این گزارش ها باعث می شوند که بازار در جهت دیگری حرکت کند. در واقع، اخبار معاملاتی در بازار فارکس نیز یکی از رایج ‌ترین تکنیک‌ های معاملاتی است که توسط معامله ‌گران روزانه فارکس و سرمایه ‌گذاران بلندمدت استفاده می ‌شود؛ پس اخبار را می توان از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی بازارهای مالی شمرد. ما در این مقاله قصد داریم به تاثیرات اخبار در بازار فارکس بپردازیم.

اکنون که می‌ دانید اقتصاد کلان و اعلان‌ های خبری چگونه بر جفت ارزهای فارکس تأثیر می‌گذارند؛ باید با رویدادهای مهم اقتصادی، نحوه خواندن آنها و دو تا سه تکنیک معاملاتی که به شما در تجارت رویدادهای خبری کمک می ‌کنند و موجب می شود سود کنید، آشنا شوید. در این مقاله به تمام این موارد می پردازیم و آن ها را تحلیل می کنیم.

استراتژی معامله با اخبار در بازار فارکس چیست؟

استراتژی معامله با اخبار در بازار فارکس چیست؟

قبل از تحلیل استراتژی معامله با اخبار فارکس بهتر است بدانید که در بازار مالی فارکس استراتژی خاصی وجود ندارد که یک معامله گر بتواند به خواندن و معامله اخبار در فارکس بپردازد. استراتژی معامله با اخبار فارکس نیز مانند بسیاری از استراتژی ‌های دیگر است. این یک فرآیند آزمون و خطا است زیرا در این استراتژی نیز ریسک بسیار زیادی وجود دارد و نمی توان با قطعیت در مورد آن صحبت کرد؛ بنابراین یک معامله گر که قصد دارد از آن استفاده کند باید این مهارت را تمرین کرده و به آن تسلط کامل داشته باشد؛ در غیر این صورت نمی تواند به درستی از آن استفاده کند. در واقع بسیاری از معامله گران فارکس ترجیح می‌ دهند در جریان رویدادهای خبری معامله نکنند؛ علت این موضوع این است که هنگام رویدادهای خبری، بازار فارکس با نوسانات بسیار زیادی مواجه می شود و یک معامله گر که مهارت کافی ندارد ضرر می کند.

باید بدانید که فرصت‌ های معاملاتی زیادی در طول زمان انتشار اخبار و پس از آن وجود دارد و می توانید به راحتی از این فرصت ها استفاده کنید. علاوه بر این، هنگام معامله در بازارهای فارکس، به احتمال زیاد با موقعیتی مواجه خواهید شد که در حال معامله اخبار هستید یا در زمان انتشار اخبار، موقعیت باز دارید.

سه روش برای خواندن و معامله اخبار در بازار مالی فارکس وجود دارد که به شما در انجام معاملات یاری می رساند در ادامه به بیان این سه روش می پردازیم

پس از انتشار اطلاعات اقتصادی، ۱۵ دقیقه صبر کنید

در این استراتژی باید حدود 15 دقیقه صبر کنید تا دریابید که جهت بازار به کدام سو است، این وقفه موجب می شود که شما بتوانید جهت بازار را متوجه شوید. معمولا بازارها، پویایی غیر قابل پیش بینی دارند؛ این وقفه می تواند از ضرر احتمالی جلوگیری کند، البته باید به یاد داشته باشید، “شایعه را بخر و اخبار را بفروش”.

بلافاصله پس از اعلام یا انتشار اقتصادی با دستور توقف ضرر وارد معامله شوید

بررسی تاثیر اخبار در بازار فارکس

بهتر است بدانید که این استراتژی کاملا با استراتژی اول فرق می کند و به صورت برعکس عمل می کند. در این استراتژی معامله گر باید به تنهایی تقویم اقتصادی را چک کند و آن را تفسیر کند و داده های موجود در آن را تفسیر کند؛ سپس، بر اساس عدد واقعی داده (مثبت یا منفی)، وارد معامله شود و بلافاصله یک دستور حد ضرر در جهت دیگر با نسبت ریسک به پاداش انتخابی خود وارد کند. اگر معامله علیه معامله گر پیش برود، ضرر او محدود خواهد شد. با این حال، اگر بازار به نفع معامله گر پیش رفت، او می تواند دستور توقف ضرر در پلتفرم معاملاتی خود را به قیمتی که موقعیت را وارد کرده‌ است (یا کمی بالاتر) تغییر دهد. در این استراتژی، معامله گر مراحل را انجام داده و خود به صورت مستقیم به تحلیل تقویم اقتصادی و داده های موجود در آن می پردازد.

 استراتژی معامله با شکست اخبار در بازار فارکس

سومین مورد و آخرین مورد این است که اگر معامله گر یک فرد شکست خورده است و تاکنون ضررهای بسیار زیادی را متحمل شده است، استراتژی معامله با شکست اخبار فارکس یکی از بهترین استراتژی های معاملاتی برای ترید اخبار اقتصادی است. به بیان ساده، با این استراتژی معاملاتی، تا زمانی که بازار در آستانه شکستن بالاتر یا پایین روزانه (یا هفتگی، ماهانه و غیره) نباشد، وارد معامله فارکس نمی ‌شوید شما می توانید با استفاده از این استراتژی از میزان ضرر خود بکاهید.

 رویداد مهم انتشار اخبار در بازار فارکس کدامند؟

 رویداد مهم انتشار اخبار در بازار فارکس کدامند؟

فرض کنید که شما می خواهید اخبار مربوط به شاخص های اقتصادی را مبادله کنید اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم این است که شما هیچ راهی ندارید که بتوانید تمام رویدادهای اقتصادی و اخبار منتشر شده در بازارهای مالی را معامله کنید. در عوض، باید با مهم‌ ترین رویدادهای رشد اقتصادی که تأثیر زیادی بر نرخ بهره و قیمت جفت ارزهای فارکس دارند، آشنا شوید. در ادامه ما به 10رویداد مهم انتشار اخبار در بازار فارکس می پردازیم:

 •  تصمیمات نرخ بهره 
 • جلسات بانک مرکزی
 • حقوق و دستمزد غیرکشاورزی
 • تولید ناخالص داخلی (GDP)
 • نرخ بیکاری
 • شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)
 • خرده فروشی 
 • شاخص مدیران خرید (PMI)
 • تراز تجاری
 • اخبار سیاسی

مهمترین عواملی که هر معامله گر باید هنگام معامله اخبار در بازار فارکس در نظر بگیرد

اگر به تازگی وارد بازارهای مالی فارکس شده اید، در معاملات فارکس مبتدی هستید و هنوز اطلاعات کافی از این بازار ندارید، هنگام معامله اخبار در بازار ارز باید به نکات کلیدی توجه کنید، این نکات می تواند برای شما بسیار مهم و حیاتی باشد.

نحوه خواندن تقویم اقتصادی

ابتدایی ترین کار این است که شما باید نحوه خواندن داده های منتشر شده در تقویم های اقتصادی را یاد بگیرید یک داده اقتصادی منتشر شده به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • تاریخ
 • زمان
 • نام رویداد اقتصادی
 • نتیجه قبلی
 • پیش‌بینی اجماع/ انتظارات بازار
 • داده‌ های واقعی

علاوه بر این عوامل شما در برخی از تقویم های اقتصادی می توانید از از اهمیت یا تأثیر رویداد مشخص شده نیز اطلاع داشته باشید و آن را مشاهده کنید.

بازنگری داده‌های اقتصادی

بازنگری داده‌های اقتصادی

خوب است که بدانید برای اکثریت قریب به اتفاق شاخص‌ های داده‌های اقتصادی، اولین انتشار بر اساس داده‌ های ناقص است و نمی توان به این داده ها اعتماد کرد. همین ناقص بودن شاخص های داده های افتصادی موجب می شود که بانک ‌های مرکزی و مقامات دولتی در ماه آینده داده ‌ها را اصلاح ‌کنند زیرا این داده های ناقص می تواند معامله گران را به اشتباه در بازنگری داده های اتقصادی دچار کنند. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که تقریباً همه شاخص‌ های اقتصادی تخمینی هستند و در برخی موارد، سرمایه ‌گذاران به اعداد و ارقام توجهی ندارند؛ به همین دلیل است که ترید اخبار در فارکس یکی از سخت‌ ترین و پرخطرترین استراتژی‌ های معاملاتی است و تنها زمانی باید درگیر معاملات خبری شوید که می ‌دانید چگونه گزارش‌ های اقتصادی را بخوانید. پس در استفاده از این استراتژی باید بسیار دقت شود و همچنین استفاده از این استراتژی نیازمند علم و مهارت بسیار زیاد است و هیچ یک از معامله گران مبتدی نمی توانند به راحتی از این استراتژی استفاده کنند.

از نظر فنی این استراتژی، به این معنی است که اگر می ‌خواهید مطمئن شوید داده ‌ها مثبت یا منفی هستند، باید منتظر اصلاحات بمانید و به داده های اولیه اعتماد نکنید. به عنوان مثال، برای داده‌های استخدام حقوق و دستمزد، قبل از ورود به معامله منتظر داده ‌های اصلاح شده باشید، چرا؟ زیرا گاهی اوقات عدد اصلاح شده برای ماه قبل تاثیر بیشتری نسبت به عدد جدید دارد.

میزان اسلیپپیج و استاپ اوت هنگام اخبار در بازار فارکس

معاملات اخبار همه چیز در مورد نوسانات و تغییرات شدید قیمت در بازار ارز است. از نظر تئوری، شما می‌ توانید ۱۰۰-۲۰۰ پیپ خود را در عرض چند ثانیه بسازید.

Slippage اساساً تفاوت بین قیمت مورد انتظار معامله شما و قیمت واقعی است که معامله در آن انجام می‌ شود. برای مثال، فرض کنید منتظر داده ‌های NFP هستید و اگر قیمت از سطح ۱.۱۳۰۰ بشکند (قیمت فعلی ۱.۱۲۸۵ است) سفارش خرید جفت ارز EUR/USD را وارد می ‌کنید؛ اما، زمانی که داده‌های NFP اعلام شد، بازار اوج گرفت و معامله شما در ۱.۱۳۳۰ انجام شد. به عبارت دیگر، شتاب معاملات اخبار را از دست دادید.

همین مثال فوق در مورد دستور توقف ضرر تضمین شده نیز صدق می ‌کند و آن را در بر می گیرد که اساساً نوعی سفارش است که تضمین می ‌کند معامله شما را با قیمتی که شما مشخص می ‌کنید بسته شود و قیمت کم یا زیاد نشود.

برای این که از لغزش جلوگیری شود بسیاری از معامله گران، کارگزاران فارکس را انتخاب می ‌کنند که اطمینان حاصل کنند معاملات شما همیشه با قیمت درخواستی اجرا خواهد شد و قیمت ها لغزش نمی کنند.

انتشار داده های اقتصادی ایالات متحده تأثیر بسیار بیشتری بر بازارهای مالی دارد

تاثیر اخبار در بازار فارکس به چه صورت است؟

همواره اخبار مربوط به بازار فارکس می تواند این بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد؛ از دیگر عوامل تاثیرگذار بر بازار فارکس، دلار است. از آنجایی که دلار آمریکا ارز ذخیره بین المللی است و بخشی از همه جفت ارزهای اصلی است، انتشارات اقتصادی از ایالات متحده بیشترین تأثیر را در بازار فارکس دارد. این اخبار موجب جهت گیری بازار مالی فارکس می شود و اقتصاد جهانی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. همچنین، از آنجایی که دلار آمریکا ارز بسیار مهمی در سیستم مالی جهانی است، اکثر بانک های مرکزی از فدرال رزرو پیروی می کنند. دلار آمریکا امروزه نبض اقتصاد جهانی است و اخبار مربوط به آن می تواند به طور مستقیم اقتصاد جهانی را منقلب کند.

سایر رویدادهای مهم اقتصادی که ارزش دنبال کردن دارند عبارتند از: رویدادهای مالی از بانک مرکزی اروپا (ECB)، بانک انگلستان، بانک ژاپن (BoJ)، بانک رزرو استرالیا و بانک مرکزی نیوزلند و بانک کانادا.

مهم ترین گام این است که سایت های خبری معتبر فارکس و داده های بازار را پیدا کنید. شما می توانید با تحلیل این داده ها اطلاعات ارزشمندی را کسب کنید و از این اطلاعات در معاملات خود استفاده کنید.

در نهایت، انتشار داده‌ های معاملاتی یک چیز است اما این روزها می ‌توانید بر اساس اخبار بازار و پیش ‌بینی‌ های ارزهای اصلی از سوی تحلیلگران بازار معامله کنید. این می ‌تواند هر چیزی باشد، از توییت ایلان ماسک تا بروزرسانی در مورد بودجه ایالات متحده، به معنای واقعی کلمه، هر چیزی. بنابراین، شما باید یک منبع قابل اعتماد برای اخبار فارکس و مالی پیدا کنید که به روز باشد و همچنین پیش ‌بینی‌ ها تحلیل تکنیکال را ارائه دهد؛ این اخبار می تواند در جهت گیری بازارهای مالی شما را راهنمایی کند.

نتیجه گیری

در این مقاله با تحلیل تاثیر اخبار در بازار فارکس همراه شما بودیم و سعی کردیم علل و عوامل تاثیر این اخبار در بازار فارکس را بررسی کنیم و راهکارهای استفاده از این اخبار را به شما معرفی کنیم. به طور خلاصه می توان به این نتیجه رسید که نمی ‌توان تأثیر عظیم اخبار اقتصادی و رویدادهای مالی را بر قیمت ارز فارکس و به طور کلی بازارهای مالی نادیده گرفت زیرا این اخبار و ایجاد هیجانات در معامله گران موجب جهت گیری بازارهای مالی می شود و این بازارها با کاهش یا افزایش قیمت ها مواجه می شوند؛ پس نمی توان گفت که اخبار هیچ تاثیری بر بازارهای مالی ندارد. علاوه بر این، اخبار سیاسی مرتبط و بی ثباتی یا درگیری‌ های ژئوپلیتیکی نیز تأثیر زیادی بر قیمت ارز فارکس دارند. شما نیز باید بدانید که چگونه اخبار منتشر شده را در معاملات فارکس بخوانید و معامله کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
  موبایل 09927779050
  موبایل 09927779050
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com