1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. دکس تریدینگ (Dex Trading) چیست؟

دکس تریدینگ (Dex Trading) چیست؟

دکس تریدینگ (Dex Trading) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
دکس تریدینگ (Dex Trading) چیست؟
آموزش ارز دیجیتال

از آنجایی که بعضی از پروژه های قدرتمند در حوزه ارزهای دیجیتال ابتدا در صرافی های غیر متمرکز (dex) وارد می‌شوند و پس از سود های چند صد درصدی وارد صرافی های متمرکز مانند بایننس یا کوکوین و... می‌شوند، این حوزه برای فعالین کریپتو جذابیت بالایی پیدا کرده است، بازارهای مالی همواره فرصت هایی را برای افراد معامله گر قرار خواهد داد تا افراد بتوانند از آن سودهای خوبی بدست بیاورند؛ اما این حقیقت ماجرا نبوده و نیست چرا که بازارهای مالی برای اینکه شما در آنجا سود کنید ساخته نشده و شما نمی توانید با این توهم که من با ورود به این بازار می توانم  در عرض یک شب میلیاردها تومان یا حتی هزاران دلار را به جیب بزنم. لذا فعالیت در این حوزه نیازمند این است که شما با شخصی که توانسته است در این بازار موفقیت های بسیار زیادی را کسب کند همراه باشید؛ اما آن موقعیت جذاب در بازار چیست؟ دکس تریدینگ یکی از همان فرصت های شگفت انگیز است که می تواند شما را بسیار جلو بیندازد، برای اینکه دکس تریدینگ را درک کنید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

دکس تریدینگ، فرصتی با بازدهی بالا

دکس تریدینگ، سبکی نوین

دکس تریدینگ (Dex trading) یک مدل معاملاتی نوین و با بازدهی بالاست؛ به همین دلیل است که این سبک نوین در بازار مالی ارزهای دیجیتال توانسته است این روزها سر و صدای زیادی را به پا کند. در دنیای معامله ‌گری، سبک‌ های معاملاتی زیادی وجود دارد که سالیان زیادی است توسط معامله‌گران در بازارهای مالی مختلف اعم از بازار فارکس و سهام استفاده می ‌شوند.

 بازار کریپتوکارنسی یا رمزارزها با بقیه بازارهای مالی تفاوت های زیادی دارد؛ این بازار به دنبال توسعه فناوری بلاک چین ایجاد شد و قابلیت‌ های بسیار زیادی دارد. می توان برای مثال، راحتی در انتقال پول و ارز در دنیای امروزی را بیان کرد. فناوری بلاک چین ساختاری شفاف دارد و به همین واسطه کاربران بازار کریپتو می ‌توانند به داده ‌های زیادی دسترسی داشته باشند.

جهت کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

می توان با ترکیب سبک‌ های معاملاتی سنتی و قابلیت‌ های بروز بلاک چین، یک سبک معاملاتی جدید به نام DEX-Trading ایجاد کرد. این سبک، با توجه به بک تست ها و آزمایش و تجربیات نشان داده است استفاده از آن در بازار مالی کریپتوکارنسی از کارایی بالایی برخوردار است و می تواند سودهای بسیار بزرگی را به تریدر هدیه دهد. چگونه می‌ توان از سبک معاملاتی DEX - Trading استفاده کرد و این سبک معاملاتی چه مزیت‌ هایی نسبت به بقیه سبک‌ ها دارد؟

چرا نام این سبک دکس تریدینگ DEX–Trading است؟

معرفی دکس تریدینگ

همانطور که از نام این سبک پیداست، از دو کلمه دکس و تریدینگ تشکیل شده است؛ دکس به صرافی های غیرمتمرکز دنیای کریپتوکارنسی می گویند که برای درک بهتر این موضوع باید با صرافی های غیرمتمرکز به خوبی آشنا شوید، ذات ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز است و این مفهوم با صرافی های متمرکز در تضاد می باشد. در واقع صرافی های غیرمتمرکز یا (DEX) با ایجاد بستری بین دو کاربر، این امکان را ایجاد می کنند که کاربر بتواند آزادانه معامله خود را با شخص مقابل انجام دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آشنایی با دوره دکس تریدینگ (Dex Trading)، بر روی این لینک کلیک کنید.

همچنین برخلاف قوانین صرافی های متمرکز، در این نوع از صرافی ها، احراز هویت اجباری نیست و چنانچه صرافی غیرمتمرکز معتبر باشد و در کدنویسی آن مشکلی وجود نداشته باشد، می توان گفت خطر بلوکه شدن دارایی وجود ندارد چون این صرافی ها تنها با متصل شدن به کیف پول شخصی، ارزهای دیجیتال را برداشت و واریز می کنند و این دارایی توسط شخص ثالثی کنترل نمی شود.

 نحوه انجام معامله در صرافی های غیرمتمرکز به این صورت می باشد که ابتدا کاربر یک، با اتصال کیف پول ارز دیجیتال خود به صرافی غیرمتمرکز، درخواست خرید ارز دیجیتال X را به مقدارY ثبت می کند. کاربر دو نیز، با اتصال کیف پول ارز دیجیتال خود به صرافی غیرمتمرکز، درخواست فروش ارز دیجیتال X را به مقدار Y ثبت می کند. سپس دارایی نام برده، وارد قرارداد هوشمند می شود و این معامله در قرارداد هوشمند انجام می شود. در نهایت دارایی و مبلغ بین خریدار و فروشنده جابجا می شود؛ این داده ها با ذخیره شدن در بستر خود بلاک چین از طریق اکسپلور برای عموم افراد قابل دسترس است که این حالت در صرافی های متمرکز وجود ندارد.

برای آشنایی با ارزهای پامپ شده و دوره کریپتوپامپ، بر روی لینک کلیک کنید.

آشنایی با بخش دوم یعنی تریدینگ

ترید و معامله در واقع یک شغل است، بسیاری از مردمان دنیا دید غلطی نسبت به این شغل دارند چراکه همانگونه که سایر مشاغل نیازمند وقت گذاشتن، آموزش دیدن و تجربه است، تریدینگ هم به این مسائل نیاز دارد. در واقع به صورت عامیانه اگر بخواهیم این را عنوان کنیم باید بگوییم که این شغل نیز نیاز به خاک خوری دارد و باید در این کار خبره شوید تا به سودهای بزرگ دلاری نیز دست پیدا کنید.

در این شغل، شما رئیس خودتان هستید و باید علاوه بر تصمیمی که می خواهید قبل از ورود به یک معامله بگیرید باید توانایی کنترل احساسات و از همه مهمتر مدیریت ریسک و سرمایه را در دستور کار خود قرار دهید؛ فرقی نمی کند شما با تحلیل تکنیکال می خواهید وارد بازارهای مالی شوید یا با دکس تریدینگ، شما نیازمند این هستید که سرمایه و ریسک خود را مدیریت کنید.

شروع کار برای دکس تریدینگ

آشنایی با دکس تریدینگ

احتمالا اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرده اید شنیده اید که یک ارزی در طی دو روز چند صد درصد و یا حتی چند هزار درصد رشد کرده است. آیا راهی هست که بتوان آن ها را شناسایی کرد و بتوان از همان ابتدای شروع پامپ این رمزارزها آن را شکار کرد؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که سبک معاملاتی دکس تریدینگ می تواند در این راه به شما کمک فراوانی بکند؛ اگر دقت کرده باشید قبل از لیست شدن ارزی پر پتانسیل در یک صرافی متمرکز آن، در یک صرافی غیرمتمرکز یا دکس ها لیست می شود.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد دوره اسمارت مانی، بر روی لینک کلیک کنید.

دلیل این تاخیر این است که صرافی های متمرکز یا CEXها قواعد سختگیرانه تری برای لیست کردن آن ارز دارند چرا که نیازمند یک هماهنگی و پرداخت هزینه زیاد هستند که این شرایط دقیقا در دکس ها وجود نداشته و رمزارزها می توانند بصورت خیلی راحت تر و بی دردسر در دکس ها لیست شوند. البته لازم به ذکر است که این لیست شدن های رمزارزها به راحتی همگی باعث پامپ نشده و ریسک های خودش را دارد. برای همین ابتدای مقاله اشاره کردیم باید این مسیر را از یک فرد خبره یاد بگیرید تا پول هایتان را از دست ندهید.

چه زمانی ارزهای دیجیتال می توانند بعد از دکس ها در صرافی متمرکز لیست شوند؟

برای اینکه به این سوال جواب بدهیم نیازمند این است که شما بسیاری از موارد موجود در این حوزه را به یاد داشته باشید؛ اما به طور خلاصه زمانی که یک ارز دیجیتال در دکس ها رشد چشمگیری داشته باشد و بین مردم فعال در این حوزه، دارای اعتبار باشد می تواند صرافی های متمرکز یا CEXها را وادار کنند تا این رمزارزها را در صرافی های خود لیست کنند؛ اما تنها محبوبیت و پامپ های بزرگ دلیلی نیست که این رمزارزهای در CEXها لیست شوند، باید وایت پیپر این ارزها بررسی شود و برنامه های آینده آن به صورت دقیق موشکافی شود.

زمانی که پروژه توانست بودجه لازم را برای ادامه کار خود از سرمایه گذاران دریافت کند می توان احتمال لیست شدن آن را در صرافی های متمرکز بالا دانست؛ اما همه کار دکس تریدینگ این نبوده و نخواهد بود چرا که شما نیازمند این هستید قلق های مهم این سبک را بدانید. 

برای مثال تا به حال نزد خود فکر کرده اید چرا زمانی که رمزارزی، رشد چندصد درصدی داشته در یک صرافی بزرگ لیست می شود در اکثریت مواقع پامپ دیگری ندارد؟ و برعکس باعث دامپ آن خواهد شد؟ این دسته از سوالات برای شما پیش خواهد آمد چرا که باید از دید دیگری به این مبحث نگاه کنید:

فرض کنید فردی مقداری از پولش را که ناچیز نیز بوده است در رمز ارز PEPE سرمایه گذاری کرده است، حال این ارز دیجیتال در صرافی بزرگ بایننس لیست می شود، چرا همیشه فکر می کنید چون در این صرافی لیست شده است پامپ دیگری در راه است؟ چرا از این دید به آن نگاه نمی کنید که تمامی افرادی که این ارز را از قبل خریده اند در سود بسیار بزرگی هستند و بلافاصله که در یک صرافی بزرگ لیست می شود آن را تبدیل به رمز ارز تتر یا حتی بیت کوین نکنند، تصویر بالا نیز همان نمودار PEPE است که مشاهده می کنید چه میزان بزرگی دراپ داشته است.

با سبک دکس تریدینگ می توانید همراه با نهنگ ها بخرید و بفروشید

فناوری بلاک چین در کنار حفظ حریم خصوصی ساختاری کاملاً شفاف دارد. هر کاربر در سیستم ‌های بلاک چینی یک آدرس عمومی دارد و برای عموم قابل پیگیری است؛ اما این در حالی است که کسی نمی ‌داند صاحب این آدرس چه کسی است. تحلیلگران بدون آنکه بدانند آدرس متعلق به چه کسی است، می ‌توانند تحرکات و معاملات آدرس ‌های مختلف را بررسی و معامله ‌گران حرفه ‌ای و نهنگ ‌های بازار (در بازار کریپتو به معامله ‌گرانی که سرمایه زیادی دارند نهنگ گفته می ‌شود) را شناسایی کنند.

یکی از مزیت‌های سبک معاملاتی Dex-Trading امکان رصد معاملات تریدرهای حرفه ‌ای و نهنگ‌ های بازار است. در سبک معاملاتی دکس تریدینگ، با بهره‌گیری از امکانات فناوری بلاک چین، می ‌توان همزمان با نهنگ ‌ها و بازارسازهای بزرگ وارد معامله شد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

8 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com