چگونه ارز دیجیتال الروند بخرم

چگونه ارز دیجیتال الروند بخرم
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال الروند بخرم
آموزش ارز دیجیتال

همانطور که می دانید ارزهای رمزپایه موارد استفاده زیادی دارند. برخی به عنوان ذخیره ارزش عمل می کنند، برخی دیگر بلاک چین هایی را ایجاد می کنند که ایجاد قراردادهای دیجیتالی بی اعتماد و برنامه های غیرمتمرکزِ غیرمجاز را امکان پذیر می کند. برخی از ارزهای رمزنگاری شده به ارزهای فیات متصل هستند تا امکان انتقال پایدار ارزش و پروتکل هایی را فراهم کنند که ذخیره سازی غیرمتمرکز داده را پشتیبانی می کنند.

هر یک از این موارد استفاده، به مجموعه مشخصی از ویژگی های بلاکچین و مشوق های اقتصادی نیاز دارد. به همین دلیل است که اغلب گفته می شود هیچ پروژه ارز رمزنگاری شده ای وجود ندارد که بتواند همه کارها را انجام دهد.

در ادامه پاراگراف بالا، بهتر است رونمایی کنیم از ارز دیجیتال الروند که یک شبکه بلاکچین جدید است و‌ از طریق مکانیسم الگوریتم اثبات سهام  PoS به صورت غیرمتمرکز فعالیت می کند. این مکانیسم باعث از بین بردن اتلاف انرژی می‌شود.

زنجیره بلوک الروند برای دستیابی به توان عملیاتی باورنکردنی از Adaptive Stake Sharding استفاده می کند. همچنین، از مکانیزم اجماع امن به نام Secure Proof of Stake استفاده کرده و به لطف ماشین مجازی Arwen سازگار با قرارداد هوشمند است.

وایت پیپر Elrond در نوامبر 2018 منتشر شد. و شبکه اصلی Elrond در اواخر جولای سال گذشته به کار خود ادامه داد. مثل کاردانو و پولکادات. الروند رقیب Ethereum است و به دنبال پایه گذاری برای اقتصاد جدید اینترنت است.

نکته:

بلاکچین Elrond قصد دارد مشکل مقیاس‌پذیری بلاکچین و ‌هزینه بالای بلاکچین‌ های قبلی را برطرف سازد. همچنین این شبکه با تمرکز بالایی که بر امنیت دارد، برای اطمینان از مقاومت در برابر مشکلات احتمالیِ امنیتی مثل حمله SYBIL ساخته شده و توکن EGLD توکن اختصاصی شبکه ارز دیجیتال ELROND  به حساب می آید. 

چگونه ارز دیجیتال ELROND را بخریم؟

برای خریدن ارز دیجیتال ELROND باید ابتدا در یک صرافی ثبت نام کنید، حال این صرافی می تواند صرافی هایی بین المللی مثل بایننس باشد، می تواند صرافی های ایرانی برای کاربران ایرانی!

اگر کاربر ایرانی هستید به این نکته توجه کنید که به علت تحریم، صرافی های بین المللی اجازه ورود به شما را نخواهند داد، برای استفاده از این صرافیها می توانید با استفاده از نرم افزار تغییر IP، آی پی خود را تغییر داده و همیشه با یک آی پی ثابت وارد شوید.

همچنین می توانید با جستجو کردن عبارت خرید ELROND در گوگل لیست صرافی های ایرانی را در آن مشاهده و از آن استفاده کنید. لطفا قبل از ورود به صرافی ها و شروع معامله، از معتبر بودن آنها اطمینان حاصل کنید. در ادامه می توانید مراحل خرید را با آموزش سایت بایننس دنبال کنید.

خرید ارز دیجیتال الروند در صرافی بایننس

مرحله اول:

  1. ابتدا وارد سایت بایننس شوید WWW.BINANCE.COM

خرید ارز دیجیتال الروند در صرافی بایننس

 همانطور که در عکس می بینید به صفحه اصلی این وب سایت منتقل شده اید و می توانید به راحتی در این صرافی به معامله کردن بپردازید.

مرحله دوم:

خدمات سایت: در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به خدمات مختلف سایت را مشاهده کنید.

1. ثبت نام: اگر تا به حال در سایت بایننس سمت نام نکرده اید می توانید در این تصویر در قسمت گزینه REGSTER NOW مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید.

2. نوار قیمت: در این قسمت می توانید قیمت آپدیت شده ارزهای دیجیتال مختلف را مشاهده کنید.

3. تابلو اعلانات: در این قسمت اطلاعات و اخبار روز را می بینید.

4. لیست قیمت ها بر اساس بازدید: در این گزینه قیمت ارزهای دیجیتال پر بازدید صرافی را مشاهده می کنید.

خرید ارز دیجیتال الروند در صرافی بایننس

بعد از این که نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کردید، وارد پنل کاربری خود شوید، با انتخاب گزینه TARDE از لیست خدماتی که مشاهده می کنید، می توانید معامله ارز دیجیتال خود را شروع کنید. 

لطفا توجه داشته باشید که گزینه ی Classic  برای افرادی در نظر گرفته شده است که مبتدی هستند و ترجیح می دهند معاملات ساده تری انجام دهند و گزینه ی Advanced برای افرادی که حرفه ای تر هستند مناسب تر است.

مرحله سوم:

خرید ارز دیجیتال الروند در صرافی بایننس

 در این مرحله وارد چارت نمودار تحلیل می شوید.

1.فهرست انتخاب: در این گزینه می توانید جفت ارز مورد نظر خود را (آنهایی که قصد خریدشان را دارید) را search کنید.

2.نمودار قیمت: می توانید در این قسمت روند حرکتی قسمت بازار ارز دیجتال الروند را مشاهده کنید.

3.لیست سفارشات بازار: در این قسمت می توانید سفارش های قیمت های افراد مختلف که می خواهند ارز دیجیتال خود را در آن قیمت بخرند یا بفروشند، مشاهده کنید.

4.لیست معاملاتی: در این قسمت نیز می توانید تمامی معاملات انجام شده ی خودتان را به راحتی ببینید.

5.دارایی ارز دیجیتال: در این قسمت می توانید کیف پول خود را مشاهده کرده و متوجه شوید چه مقدار ارز دیجیتال دارید.

6.قسمت ورود سفارش: برای انجام معاملات خود در این قسمت سفارشات خرید خود را ثبت می کنید.

با توجه به تصویر بالا، برای انجام معاملات، در قسمت 1 روی شکل، سمت چپ ، روی علامت فلش کوچک کنار ارز دیجیتال ELROND/USDT کلیک کنید تا گزینه ها برایتان باز شود و سپس در قسمت Search بنویسید ELROND ؛ مثلا اگر قصد دارید که تتر (USDT) بدهید و در ازای آن ارز دیجیتال ELROND بخرید باید گزینه ی(ELROND /USDT) را انتخاب کنید.

سپس در قسمت 6 تصویر بالا، سفارش خود را ثبت کرده که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم

 همچنین در سمت راست صفحه در قسمت PLACE ORDER می توانید این ارز دیجیتال را بخرید و یا بفروشید.

لیست کیف پول های ارز دیجیتال 

مرحله چهارم:

خرید ارز دیجیتال الروند در صرافی بایننس

 در قسمت 6 تصویر، در سمت راست نمودار، 3 گزینه به نام های limit و market و Stop-limit را مشاهده می کنید که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

روش دوم خرید ELROND از طریق بخش LIMIT

گزینه Limit برای زمانی است که شما می خواهید سفارش گذاری انجام دهید ( سفارش گذاری به این معنا که مثلا زمانی که ارز دیجیتال بایننس کوین به این مقدار رسید به این تعداد برایم بخر).

برای انجام معاملات سفارش گذاری شده  در قسمت BUY ، گزینه ی  limit  را انتخاب می کنید و سپس در کادر Price قیمتی را که می خواهید در آن قیمت خریدتان را انجام دهید را وارد می کنید.

در کادر  Amount مقدار ارز دیجیتالی که می خواهید بخرید را بنویسید، مثلا 0.1 ELROND. همینطور می توانید دایره ی سفید رنگ زیر گزینه ی Amount را بکشید و درصد ارزی را که می خواهید معامله کنید را وارد کنید ، مثلا 70درصد. 

خرید ارز دیجیتال الروند در صرافی بایننس

روش دوم خرید ELROND از طریق بخش MARKET

اما گزینه ی Market برای زمانی است که شما می خواهید در همین زمان و با قیمت فعلی خرید خودتان را انجام دهید. گزینه ی BUY را انتخاب می کنید و سپس گزینه  MARKET را میزنید .

در قسمت price  مقدار ارز لحظه ای بصورت اتوماتیک وارد می شود و در قسمت total ما مقدار ارزی را که می خواهیم خریداری کنیم را وارد می کنیم و سپس دکمه ی BUY ELROND را می زنیم.

خرید ارز دیجیتال الروند در صرافی بایننس

نتیجه گیری

پروژه‌های بلاکچین نسل جدید همانند Elrond بسیار خارق العاده هستند و به توسعه ‌دهنده‌ها یاری می دهند تا از کندی سرعت شبکه ‌هایی مثل شبکه فعلی اتریوم فرار کنند. اما مشکل و نگرانی اصلی برای سرمایه‌گذاران آنجاست که رقابت بسیاری در این فضا وجود دارد و هنوز مسیر زیادی تا تحقق اهداف شبکه ارز دیجیتال الروند باقی مانده است.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram