آموزش کد به کد کردن سهام در بورس به زبان ساده

آموزش کد به کد کردن سهام در بورس به زبان ساده

در مباحث تابلو خوانی با سرفصل مهم کد به کد اشنا می شویم. در واقع حجم معاملات در تحلیل یک سهم مهمترین نکته ی تحلیل میباشد. حجم معاملات نشاندهنده تحرکات در یک سهم است.

با کد به کد میتوانیم بفهمیم که این تحرکات برای چه دلیل خاصی اتفاق افتاده. در واقع کد به کد به ما سیگنال افت یا افزایش قیمت در اینده نزدیک را میدهد.

کد به کد یعنی حجم بالایی از سهم بین سهامداران با یک هدف و برنامه خاص جا به جا شود. اگر قصد معامله در بورس را دارید ابتدا به تابلو سهم نگاه کنید، اگر سهم مورد نظر حجم معاملات بالایی داشت. اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که سهامداران در این حجم بالا چه نقشی داشته اند؟

کد به کد یکی از ترفند های حقوقی ها (معمولا) است که برای سود کردن وارد یک سهم میشوند یا برای شناسایی سود از سهم خارج میشوند.

انواع کد به کد

انواع کد به کد در یک سهم اینگونه است:

کد به کد یعنی با یک کد سفارش فروش و با کد دیگر سفارش خرید بگذارید.

1-کد به کد حقیقی به حقیقی

در این حالت از کد به کد، حقیقی ها سهم های خود را برای کنترل قیمت در یک بازه مشخص از تعدادی کد حقیقی به کد های حقیقی دیگرشان میفروشند. در این حالت باید قدرت خریدار و قدرت فروشنده برای تصمیم گیری مشخص شود.

2-کد به کد حقیقی به حقوقی

در مواقعی نیز حقوقی سهم را از کد حقیقی به حقوقی خود انتقال می دهد. عموما کد به کد حقیقی به حقوقی اینگونه است که مدیران یک شرکت و افراد رانتی در سقف قیمتی سهم های خود را می فروشند به کد حقوقی شرکت خود که باعث می شود مدیران سود کنند و شرکت متحمل زیان شود.

کد به کد حقیقی به حقوقی

برای مثال اگر به معاملات سهم وتجارت دقت کنید، میتوانید به کد به کد مشکوک شوید. برای بررسی باید ریز معاملات نیز بررسی شود.

3-کد به کد حقوقی به حقوقی

این حالت از کد به کد به دلایل مختلفی مثل جا به جایی سهم بین حقوقی ها بدون در نظر گرفتن سود یا زیان میتواند باشد که نشانه صعود یا نزول نیست.

4-کد به کد حقوقی به حقیقی

کد به کد حقوقی به حقیقی یکی از نشانه های خوب برای سهم است که میتواند باعث رشد سهم شود .

کد به کد هایی که بین حقوقی ها و حقیقی ها صورت میگیرد مهمتر هستند چرا که نشانه هایی از صعود یا نزول قیمت میدهند.

هدف

عمومی ترین هدف از کد به کد میتواند کسب سود یا شناسایی سود باشد، البته امکان دارد برای انتقال قدرت در مجمع ها و تصمیم گیری ها نیز از کد به کد استفاده می شود.

تفاوت با بلوکی

در معاملات کد به کد حجم زیادی سهم بین سهامداران جا به جا میشود که اغلب از یک شرکت هستند.

ولیکن کارمزد شامل معاملات انها می شود و برای کد به کد های سنگین این رقم می تواند چشمگیر باشد.

معاملات بلوکی شامل کارمزد نمی شود و در تابلوی سهم نیز تاثیری ندارد.

از همین رو میتوان نتیجه گرفت که شرکت هایی که از کد به کد به جای معاملات بلوکی استفاده می کنند قصد منحرف کردن افکار در رابطه با سهم را دارند.

برای مثال به تصاویر زیر دقت کنید

برای دسترسی به ریز معاملات، ابتدا سهم مورد نظر را جستجو کنید، رو به روی اسم سهم یک سر برگ کوچک به اسم اطلاعات تکمیلی وجود دارد که با کلیک روی ان ریز معاملات برای شما نمایان می شود.

نمونه یک معامله بلوکی برای سهم فولاد که حجم خیلی بالایی (بالاتر از سقف سفارش) در یک سفارش معامله شده است.

تصویر بعدی نمونه¬ای از یک کد به کد است که تعداد زیادی معامله در سقف قیمتی در یک زمان انجام شده است.

 

 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram