بهترین زمان فروش سهام

بهترین زمان فروش سهام

در کل بهترین زمان فروش فعال شدن حد سود یا حد ضرر است. یعنی شما زمانی باید اقدام به خرید و فروش کنید که به سود خود رسیده اید یا حد ضرر شما فعال شده است؛ در غیر این صورت احساسی رفتار کرده اید.

رفتار هیجانی در خرید و فروش بسیار خطرناک است و میتواند باعث از دست رفتن سرمایه شما شود.

فروختن سهام با زدن یک دکمه امکان پذیر است ولی فروختن صحیح سهام نیاز به مهارت و دقت دارد. باید بدانید که سهم خود را با چه دلیلی می خرید و می فروشید. 

بهترین ساعت یا روز برای فروش سهام

زمانی که میخواهید سهم خود را بفروشید یکی از نکته هایی که میتواند به شما کمک کند، زمان مناسب برای فروش است. بهترین زمان برای فروش در طول روز بین ساعت 9 تا 10:30 است. چون عموما صبح ها تقاضا بیشتر است و در انتهای بازار عرضه بیشتر می شود.

پیدا کردن بهترین نقطه برای فروش راه های زیادی دارد که به استراتژی شما مربوط می شود. اگر با تحلیل تکنیکال وارد یک سهم شده اید با همان تحلیل نیز نقطه خروج را پیدا کنید. 

بهترین ساعت یا روز برای فروش سهام

برای پیدا کردن نقطه خروج از راه های زیر اقدام کنید:

1- بهترین تحلیل تکنیکال برای فروش یک سهم

بهترین راه برای پیدا کردن نقطه خروج، از طریق تحلیل تکنیکال است. در تحلیل تکنیکال میتوانید با خطوط حمایت و مقاومت نقاط خروج را پیدا کنید. البته باید گفت که قبل از تعیین تقطه ورود و خروج سعی کنید وارد معامله نشوید و استراتژی مشخص در مقابل معامله هایتان داشته باشید.

از دیگر راه های تعیین نقاط خرید و فروش: تکنیک پرایس اکشن، اندیکاتور ها و دیگر ابزار های تکنیکال است.

بهترین تحلیل تکنیکال برای فروش یک سهم

2- بهترین روش تحلیل بنیادی برای فروش یک سهم

تحلیل بنیادی نقطه فروش با دقتی به ما نمیدهد چرا که در تحلیل بنیادی الگو های رفتاری سهامداران در نظر گرفته نمی شود و مبنا ارزش گذاری سهم است و صبر می کنند تا سهم به ارزش واقعی خود برسد ولی در تحلیل تکنیکال با ارزش و بنیاد سهم کاری ندارند و بر اساس حمایت ها و مقاومت ها خرید و فروش می شود.

بهترین روش تحلیل بنیادی برای فروش یک سهم

در تحلیل بنیادی مبحثی داریم به اسم ارزش ذاتی که می تواند حدود قیمت مناسب را برای فروش به ما بدهد. 

البته فاکتور های دیگری مانند p/e نیز میتواند ارزنده بودن یا نبودن سهم را به ما نمایش دهد.

3- چه اخباری باعث میشود که یک سهم به فروش رود؟

برخی اوقات یک خبر میتواند نقطه خروج مناسبی ایجاد کند مثلا یک شرکت خبری منتشر میکند تحت عنوان افزایش نرخ خرید مواد اولیه، این خبر باعث کاهش سود شرکت در اینده می شود و میتواند جو منفی روانی برای سهم ایجاد کند.

البته اخبار معمولا توسط افراد رانت دار پیش خور می شوند ولیکن برخی اخبار می تواند از چند روز تا چند هفته سهم را منفی کند.

4- بهترین روش تابلو خوانی برای فروش یک سهم

یکی از روش های نوسانگیری و خرید و فروش استفاده از تابلو خوانی است. در تابلو خوانی ایتم های مهمی مثل حجم معاملات، قدرت خریدار و فروشنده، ورود پول هوشمند و ... میتواند نقطه ورود و خروج برای شما مشخص کند.

مثلا اگر سهمی بعد از چند روز رشد، حجم معاملات نسبت به میانگین حجم ماه خیلی بالاتر باشد و قدرت فروشنده بالا باشد میتواند نشان از اصلاح سهم باشد.

<< عرضه صف خرید سنگین نیز نشانه ای برای اصلاح سهم است >>

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram