1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. بی ان بی گرین فیلد (BNB Greenfield) چیست؟

بی ان بی گرین فیلد (BNB Greenfield) چیست؟

بی ان بی گرین فیلد (BNB Greenfield) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
بی ان بی گرین فیلد (BNB Greenfield) چیست؟
بلاکچین

از آنجایی که دنیای دیجیتال تقریباً جدید است، هر روز مسیر رشد و توسعه در این صنعت وجود دارد. اگر بخواهیم این رویدادهای دیجیتال را دنبال کنیم و در این نسخه نظری داشته باشیم، باید اطلاعات خود را به‌ روز نگه داریم. با مطالعه و کسب علم به مهم ترین هدف یعنی سود می رسیم. در این مقاله به بررسی بی ان بی گرین فیلد (BNB Greenfield) که سومین بلاک چین بایننس است می پردازیم.

اتصال بی ان بی به گرین فیلد به وب 3

اتصال بی ان بی به گرین فیلد به وب 3

Web3 چشم اندازی از آینده اینترنت است که در آن کاربران می توانند کنترل بیشتری بر داده ها و تجربیات آنلاین خود داشته باشند؛ در این راستا، بلاک چین ها نقش اصلی را ایفا می کنند. بلاک چین ها، تراکنش های همتا به همتا (P2P) را بدون نیاز به اشخاص ثالث و همچنین ایجاد DApp هایی که از قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی توافقات استفاده می کنند، فعال کرده اند. وب 3 دارای پتانسیل های زیادی است که می تواند در شفافیت و مالکیت داده ها به عنوان گام های بعدی برای آزادسازی پتانسیل کامل وب 3 به جلو آورده شود. در نتیجه، نیاز فزاینده ای به ذخیره سازی غیرمتمرکز وجود دارد که اجازه می دهد داده ها به جای ذخیره روی یک سرور متمرکز، به صورت توزیع شده ذخیره شوند.

بی ان بی گرین فیلد این نیاز را با در نظر گرفتن ایجاد یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز داده، همراه با یک اقتصاد جامع برای تکمیل آن و رسیدگی به مسائل مرتبط با این نیاز برطرف می کند. وایت پیپر BNB Greenfield در فوریه 2023 منتشر شد. BNB Greenfield یک پارادایم ساختاری و اقتصادی جدید برای داده ها در عصر Web3 معرفی کرد.

BNB Greenfield از BNB به عنوان توکن اصلی خود استفاده می کند و سومین بلاک چین در اکوسیستم بایننس کوین پس از BNB Beacon Chain و BNB Smart Chain است. در واقع، استفاده از بی ان بی گرین فیلد برای ارائه زیرساخت ذخیره سازی غیرمتمرکز در اکوسیستم زنجیره BNB بزرگتر است.

بنابراین، کاربران و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) می‌توانند داده‌هایی را که کاملاً مالک آن هستند ایجاد، ذخیره و مبادله کنند. در نتیجه، یک اقتصاد مبتنی بر داده جدید ایجاد می شود که در آن همه شرکت کنندگان در اکوسیستم زنجیره بایننس کوین می توانند به داده ها دسترسی داشته باشند، از آنها استفاده نموده و درآمد دلخواه خود را کسب کنند.

ذخیره سازی غیرمتمرکز داده چیست؟

آشنایی با  بی ان بی گرین فیلد

با ذخیره سازی غیرمتمرکز داده، ما قادر خواهیم بود داده ها را به جای ذخیره در یک مکان مرکزی در یک شبکه توزیع شده ذخیره کنیم. داده ها بین چندین کامپیوتر یا گره برای ذخیره سازی در شبکه توزیع می شود و هر گره نقشی در ذخیره سازی دارد. این امکان ذخیره مقادیر زیادی از داده ها را بدون وابستگی به یک سرور مرکزی یا یک نهاد کنترل کننده فراهم می کند.

از سوی دیگر، ذخیره سازی متمرکز داده ها برای سالیان متمادی محبوب بوده است. ذخیره سازی متمرکز به این صورت است که داده ها در یک سرور واحد یا خوشه ای از سرورها در یک مکان ذخیره می شوند و همه چیز توسط یک ارائه دهنده خاص مدیریت می شود.

به عنوان مثال، ذخیره سازی ابری معمولاً متمرکز است، با داده های ذخیره شده در سرورهایی که توسط یک شرکت واحد مانند آمازون یا گوگل کنترل می شوند. طرفداران ذخیره سازی متمرکز داده ها معتقدند که ذخیره سازی متمرکز امکان مدیریت و دسترسی آسان را فراهم می کند زیرا همه داده ها در یک مکان هستند.

علاوه بر این در صورت لزوم مسئولیت نهاد، مسئول مرکزی است که اطمینان حاصل کند که امنیت مناسب وجود داشته و فرآیندهایی برای پشتیبان‌گیری و بازیابی داده‌ها وجود دارد. به این ترتیب، مردم نگران از دست دادن اطلاعات و داده ها نیستند. با این حال، ساختار ذخیره سازی متمرکز داده ها نیز نقاط ضعف خاص خود را دارد.

از آنجایی که همه چیز در یک مکان جمع آوری شده است، هکرها می توانند به راحتی به تمام اطلاعاتی که همان نقطه حساس را هدف قرار می دهند حمله کنند. علاوه بر این، هر گونه مشکل در سرور مرکزی باعث می شود که تمام داده های موجود در آن عملاً غیر قابل دسترس باشد. اینجاست که ذخیره سازی غیرمتمرکز داده می تواند کمک کند.

مزایای ذخیره سازی غیرمتمرکز داده چیست؟

ذخیره سازی غیرمتمرکز داده ها مزایای زیادی نسبت به ذخیره سازی متمرکز دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

برای آموزش روش معاملاتی اسمارت مانی، کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

امنیت بیشتر

همانطور که قبلا ذکر کردیم، اگر داده ها به صورت مرکزی ذخیره شوند، هکرها به راحتی می توانند داده ها را دستکاری کنند. در همین حال، در ذخیره سازی غیرمتمرکز داده، به دلیل پخش شدن داده ها در چندین گره، سرقت اطلاعات برای هکرها بسیار دشوارتر می شود.

دسترسی بهتر

از آنجایی که همه داده ها با هم ذخیره می شوند، همه داده های ذخیره شده در سیستم متمرکز ممکن است تحت تأثیر یک نقص کوچک قرار گرفته و در دسترس نباشند. مزیت سیستم غیرمتمرکز این است که اطلاعات در گره های جداگانه ذخیره می شود و در صورت خرابی یا هک شدن یکی از گره ها، بقیه اطلاعات موجود بوده و مشکلی برای دسترسی به آن وجود نخواهد داشت.

آزادی و کنترل بیشتر برای کاربر

ذخیره سازی غیرمتمرکز به کاربران امکان کنترل داده های خود و نحوه استفاده و دسترسی به آنها را می دهد. بنابراین، تغییر سیاست ها نمی تواند دسترسی افراد به اطلاعات را محدود کند.

حریم خصوصی

هنگامی که می خواهید داده های خود را به صورت متمرکز ذخیره کنید، اغلب باید خود را احراز هویت کنید و اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید اما مزیت مهمی که ذخیره سازی غیرمتمرکز به کاربران ارائه می دهد این است که هیچ اطلاعات شخصی را از آنها جمع آوری نمی کند.

BNB Greenfield چیست؟

BNB Greenfield چیست؟

یکی از ویژگی های اصلی فناوری بلاک چین Web3، عدم تمرکز است. تمرکززدایی تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد یا سازمان مسئولی وجود نداشته باشد. فناوری Web 3 به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به اتکا به شخص ثالث برای نگهداری داده‌ها، تراکنش‌های مورد نظر را به صورت ایمن انجام دهند. همچنین راه را برای قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی این تعاملات هموار می کند و امکان ایجاد DApp هایی را فراهم می کند که طیف گسترده ای از محصولات را پشتیبانی می کنند. این خدمات می توانند خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) یا بازی ها و غیره باشند.

BNB Chain یک شبکه بلاک چین توزیع شده است که توسعه دهندگان می توانند DApps را به عنوان بخشی از این حرکت به Web3 اضافه کنند. BNB چین ظرفیت میزبانی حجم زیادی از تراکنش ها را بدون هیچ دردسری برای کاربران دارد. در فوریه 2023، BNB Greenfield ایجاد شد و کار خود را با هدف کمک به کاربران و برنامه های کاربردی برای ایجاد، ذخیره و تبادل داده ها در مالکیت کامل و ایجاد یک اقتصاد داده جدید آغاز کرد.

BNB Greenfield چگونه کار می کند؟

بی ان بی گرین فیلد یک بلاک چین مبتنی بر ذخیره سازی است که با شبکه غیرمتمرکز ارائه دهندگان ذخیره سازی (SP) در تعامل است. در این اکوسیستم، کاربران داده های خود را با مجوزهای دسترسی و استفاده منحصر به فرد آپلود می کنند. ارائه دهندگان ذخیره سازی این داده ها را خارج از زنجیره با پشتیبان گیری مناسب ذخیره می کنند، در حالی که ابرداده های دفتر کل BNB کاربران در بلاک چین BNB Greenfield ذخیره می شود.

برای آشنایی با ارزهای پامپی، می توانید دوره غیرحضوری کریپتوپامپ را از وب سایت تهیه کنید. 

تمام جنبه های داده های ذخیره شده در اکوسیستم بی ان بی گرین فیلد را می توان به راحتی با استفاده از یک پل زنجیره ای بومی به زنجیره هوشمند BNB منتقل کرد. جایی که می توان از آن هم در اکوسیستم موجود BNB Chain DApp و هم در نسل جدید استفاده کرد.

DApps می تواند به کاربران کمک کند تا با اکوسیستم بی ان بی گرین فیلد تعامل داشته باشند و همچنین می توانند به عنوان محصولات Web3 عمل کنند که از داده های موجود استفاده می کنند. توانایی پیکربندی منحصربه‌فرد مجوزهای داده در یک محیط مبتنی بر قرارداد هوشمند بومی، بسیاری از مدل‌های تجاری بالقوه را قادر می‌سازد که برای کاربران و سایر شرکت‌کنندگان سیستم مفید باشد.

کاربرد BNB Greenfield

کاربرد BNB Greenfield

استفاده از بی ان بی گرین فیلد می تواند انقلابی در زمینه DApps ایجاد کند که در زیر به برخی از موارد احتمالی آن خواهیم پرداخت:

میزبانی وب سایت

BnB Greenfield API ها را ارائه می دهد و از مفاهیم بسیار مشابه Amazon S3 استفاده می کند. به همین دلیل، کاربران به راحتی می توانند وب سایت خود را از طریق بی ان بی گرین فیلد مستقر کنند و به راحتی پرداخت های خود را با BNB انجام دهند. 

فضای ذخیره سازی ابری خصوصی با کلیدهای خصوصی

کاربران می توانند با استفاده از بی ان بی گرین فیلد درایوهای شبکه خود را ایجاد کنند تا فایل ها، عکس ها و ویدیوهای رمزگذاری شده را از دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه خود آپلود و دانلود کنند.

برای آشنایی با دنیای رمزارزها، آموزش ارز دیجیتال را از وب سایت مطالعه کنید. 

ذخیره سازی داده ها

بلاک چین های لایه 1 حاوی ده ها ترابایت داده تاریخی هستند که بسیاری از آنها غیرفعال هستند. BNB Greenfield را می توان برای ذخیره این داده ها، کاهش تاخیر لایه 1 و بهبود در دسترس بودن داده ها و همچنین ارائه داده های غیرفعال به لایه 1 در صورت نیاز استفاده کرد. Greenfield همچنین می تواند به عنوان یک گزینه ارزان تر برای ذخیره داده های تراکنش در بلاک چین های لایه 2 استفاده شود.

انتشار آثار

نویسندگان می توانند آثار خود را در BNB Greenfield ذخیره کرده و آنها را در BNB Smart Chain منعکس کنند. به این ترتیب پس از دریافت کارمزد می توانند با دادن مجوز خواندن آدرس خریداران، پیام ها را بفروشند و کسب درآمد کنند.

شبکه های اجتماعی

بی ان بی گرین فیلد زیرساختی را برای تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی و رهبران فکری فراهم می کند تا مالکیت کامل محتوا و داده های خود را داشته باشند. در ازای پرداخت هزینه، DApps می‌تواند از این داده‌ها استفاده کرده و آن‌ها را از طریق یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز برای مخاطبان منتشر کند.

کنترل داده های شخصی

این شاید پیچیده ترین مشکلی است که مردم امروز با آن روبرو هستند اما اکنون این مشکل با کمک بی ان بی گرین فیلد قابل حل است. به این ترتیب، داده‌های شخصی مانند بازدید از صفحات مختلف، ثبت‌نام، کلیک‌ها، داده‌های رفتاری و موارد دیگر را می‌توان به درستی مدیریت کرد و پلتفرم‌ها نمی‌توانند از آنها سوءاستفاده کنند.

BNB Greenfield به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های شخصی شما را به صورت رمزگذاری شده در حساب شخصی شما ذخیره کنند و به سایر برنامه‌ها اجازه می‌دهد فقط در صورت اجازه شما از آن استفاده کنند. به این ترتیب از هرگونه سوء استفاده به راحتی جلوگیری می شود.

BNB Greenfield چه زمانی منتشر می شود؟

BNB Greenfield چه زمانی منتشر می شود؟

از فوریه 2023، تیم توسعه اصلی BNB Chain به طور فعال خدمات وب آمازون (AWS) NodeReal و Blockdaemon را درگیر کرده است. کار بر روی BNB Greenfield برای یک شبکه آزمایشی در ماه های آینده شروع شده است.

APIها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مشابه سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری محبوب کار کنند و اگرچه هزینه‌ها به صورت BNB پرداخت می‌شوند اما به دلار دریافت می‌شوند و به کاربران درک ثابتی از ساختار کارمزد بی ان بی گرین فیلد می‌دهند.

آینده BNB Greenfield چگونه خواهد بود؟

ورود بی ان بی گرین فیلد این پتانسیل را دارد که دریچه‌های موج جدیدی از مدل‌های تجاری جدید، مبتکرانه و شفاف Web3 را برای DApps باز کند و تحولی عظیم ایجاد کند. راه اندازی BNB Greenfield اولین گام در سفر به سمت استقلال داده ها، مالکیت و فرصت بیشتر برای کاربران، سازندگان محتوا و جامعه گسترده تر Web3 است و توسعه این مرز جدید به نفع نسل بعدی کاربران خواهد بود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com