1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. شخصیت های ارز دیجیتال
  4. ایلان ماسک چه ارزهایی را هولد می کند؟

ایلان ماسک چه ارزهایی را هولد می کند؟

ایلان ماسک چه ارزهایی را هولد می کند؟
لوگو علیرضا محرابی
ایلان ماسک چه ارزهایی را هولد می کند؟
شخصیت های ارز دیجیتال

ایلان ماسک برای مدتی با توییت‌های عجیب و غریب خود یکی از چهره‌های شاخص در فضای کریپتو بوده است، او واقعاً صاحب کدام رمزارز است؟ با تمام این تفاسیر، ایلان ماسک به یک چهره برجسته در فضای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. بنابراین اکنون، این سوال در ذهن همه وجود دارد که "ارزهای ایلان ماسک چیست؟"

ایلان ماسک هیچ کوین شیبا اینو ندارد. زمانی که مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس به توییت یک حساب کاربری شیبا اینو پاسخ داد، موضوع مشخص شد. وقتی از او پرسیده شد که چه مقدار از میم های رمزنگاری شده محبوب را در اختیار دارد، وی با «هیچ» پاسخ مشخصی داد. در خارج از دنیای میم، شیبا اینو نژاد واقعی سگ است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و چشمگیرش، الهام بخش سازندگان دوج کوین است. علیرغم اینکه دومین ارز رمزنگاری شده از نظر محبوبیت و ارزش بازار است، توییت نامطلوب ماسک باعث شد قیمت شیبااینو در عرض چند ساعت بیش از 20 درصد کاهش یابد. از آن زمان به بعد، ایلان ماسک به عنوان یک کارآفرین حرفه ای شناخته شد. 

ارزهای ایلان ماسک و سابقه وی در این بازار

ارزهای ایلان ماسک و سابقه وی در این بازار

مشارکت این میلیاردر در سال گذشته شدیدتر بود. با رسیدن تسلا به ارزش 1 تریلیون دلاری، ایلان ماسک جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین مرد جهان قویاً تثبیت کرده است و در نتیجه، طرفداران ارزهای دیجیتال با ذکر دارایی های رمزنگاری شده خود تلاش می کنند توجه او را جلب کنند. او با بیش از 60 میلیون دنبال کننده در توییتر، هرچند ناخواسته، به یکی از تأثیرگذارترین شخصیت ها در فضای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

در سال 2014، ماسک قبلاً علاقه خود را به بیت کوین ابراز کرده بود و گفت که "احتمالاً چیز خوبی است"؛ در حالی که شایعات مبنی بر اینکه او می تواند ساتوشی ناکاموتو باشد را رد کرد. او در مصاحبه های مختلف اشاره کرد که اولین بار زمانی که یکی از دوستانش مقداری از بیت کوین را به عنوان هدیه برای او فرستاد تا او را از این فناوری آگاه کند، با بیت کوین آشنا شد.

تنها در سال 2019 بود که او فضای ارزهای دیجیتال را جدی‌تر گرفت. با توجه به گذشته خود در پی پال، او همیشه به سیستم های پرداخت و تکامل آنها علاقه داشت. او می‌توانست تمرکززدایی ارزهای دیجیتال را یکی از اهدافی بداند که پی پال زمانی تلاش می‌کرد به آن دست یابد، در حالی که می‌دانست که مقررات در این فضا به همان اندازه ضروری است. پس می توان گفت که یکی ارزهای ایلان ماسک، بیت کوین می باشد که اخیرا به آن علاقه مند شده است. 

ارزهای ایلان ماسک و علاقه خاص وی به دوج کوین

ماسک با یک شوخی شروع به توییت کردن در مورد دوج کوین و نحوه "حکم کردن" کرد و در آوریل 2019 تصویری از سگ شیبا اینو در حال کشیدن سیگار را منتشر کرد. از آن زمان و گاهی اوقات با قصد چرخیدن و گاهی اوقات از دیدگاه جدی تر، توییت کردن در مورد دوج کوین به یکی از جوک های مورد علاقه ماسک تبدیل شد و باعث شد که قیمت میم کوین در هر مناسبت افزایش یابد. در ماه مه 2020، او تا آنجا پیش رفت که تصویری از طوفان منتشر کرد که سگ شیبا از سیستم بازار مالی جهانی سبقت می‌گیرد و این یعنی استاندارد دوج کوین اجتناب‌ناپذیر است. او یک بار توییت کرد که مدیرعامل دوج کوین بوده و توسط جامعه دوج به عنوان "The Dogefather " نامیده شده است. با این حال، بار دیگر زمانی که گفت که با توسعه دهندگان ارز دیجیتال برای بهبود کارایی تراکنش های سیستم کار می کند، جدی تر ظاهر شد. با تمام این توضیحاتی که داده است، دوج کوین را می توان یکی از اصلی ترین ارزهای ایلان ماسک دانست. 

علاقه خاص ایلان ماسک به دوج کوین

تمام توییت‌های دوج او همیشه نشان می‌دهد که او صاحب توکن میم است که چندین بار آن را علنی تایید کرد. او در توییتی در 24 اکتبر به prothedoge@ پاسخ داد و گفت که مالک Doge است زیرا احساس می‌کند رمز ارز مردم است. این پس از صحبت با افرادی در خطوط تولید تسلا و اسپیس ایکس بود که اطلاعات کمی در مورد امور مالی یا آخرین فناوری دره سیلیکون دارند. در یکی دیگر از توییت‌های اخیر که توسط یک حساب کاربری اخبار دوج کوین ایجاد شد، ماسک پاسخ داد که نه او و نه مدیر عامل Neuralink جارد برچال هیچ ارتباطی با بنیاد دوج ندارند و او اخیراً هیچ تعاملی با توسعه‌دهندگان Doge نداشته است. اخیرا، چیزی که در imo اهمیت دارد کاهش هزینه ها، کاهش زمان بلوک و افزایش اندازه بلوک است. به نظر می رسد یک شبکه تک لایه با مبادلات به عنوان لایه 2، ساده ترین راه حل برای یک رسانه مبادله است.

دیگر ارزهای ایلان ماسک چیست؟

ارتباط بلند مدت وی با بیت کوین

ایلان ماسک در کنفرانس ویدئویی B-Word با کتی وود و جک دورسی در ماه ژوئیه، تأیید کرد که به غیر از Dogecoin، دارایی‌های رمزنگاری شخصی او بیت‌کوین و اتریوم هستند. او قبلاً هرگز به هودل اتریوم اشاره نکرده بود و در نتیجه قیمت ارز دیجیتال در ساعات پس از کنفرانس زنده بیش از 10 درصد افزایش یافت. در طی آن رویداد، او برای اولین بار اعلام کرد که نه تنها تسلا، بلکه شرکت هوافضای او اسپیس ایکس نیز بیت کوین را در ذخایر ذخیره کرده است.

بدیهی است که در ژانویه 2021، این میلیاردر حرکت قدرتمندی را در تشکیل پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحد (SEC) انجام داد و به دنیا اعلام کرد که تسلا 1.5 میلیون دلار از ذخایر بیت کوین را دارد. همچنین سازنده خودروهای الکتریکی ایالات متحده اعلام کرده بود که ارز دیجیتال برتر برای پرداخت پذیرفته می‌شود که باعث شد بازار کریپتو جهش پیدا کند و قیمت بیت‌کوین را در هفته‌های بعد به بالاترین حد خود یعنی 64000 دلار برساند.

دیگر ارزهای ایلان ماسک چیست؟

با این حال، مدت کوتاهی پس از آن، سرمایه گذاران و سهامداران تسلا هشدار جدی را در مورد مصرف انرژی مشتق شده از سوخت فسیلی بیت کوین دادند و در ماه مه اعلام کردند. در ضمن این خودروساز دوستدار محیط زیست اعلام کرد که پرداخت های بیت کوین را به حالت تعلیق در می آورد.

بنابر گزارش ها، این تصمیم موقتی بود، حداقل تا زمانی که شواهدی مبنی بر اینکه 50 درصد یا بیشتر از مصرف انرژی آن از انرژی های تجدیدپذیر تامین می شد، وجود داشت. تسلا همچنین به طور گسترده توسط طرفداران محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفت تا جایی که برای حفظ وجهه یک شرکت دوستدار محیط زیست، رهبری شرکت مجبور شد موضع سختی اتخاذ کند و پرداخت های بیت کوین را متوقف کند.

این تغییر، جنجالی را در میان جامعه بیت کوین برانگیخت که مدعی شدند ماسک به اندازه کافی بیت کوین را نمی شناسد تا در مورد مصرف انرژی آن اظهار نظر عمومی کند یا تا جایی که بر بازار تأثیر بگذارد. چندین منبع اخیراً یک روند سبز در استفاده از انرژی بیت کوین را گزارش کرده اند که حاکی از علاقه جدید تسلا برای از سرگیری پرداخت های بیت کوین و اعتبار بیشتر آنچه که خود ماسک در کنفرانس B-word تایید کرده بود، دارد. ماسک در کنفرانس ژوئیه به غیر از حفظ بیت کوین در ذخایر تسلا و اسپیس ایکس، اعلام کرد که مالک بیت کوین بلندمدت است. ظاهراً «او پامپ می‌کند اما دامپ نمی‌کند» و این باعث می‌شود که علیرغم محتاط بودن، رابطه او با ارزهای رمزنگاری شده زنده و قوی بماند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com