1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. شخصیت های ارز دیجیتال
 4. معرفی بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال

معرفی بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال

معرفی بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
معرفی بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال
شخصیت های ارز دیجیتال

این که آیا دنیای ارزهای دیجیتال می تواند جوابگوی امید بسیاری از سرمایه گذاران باشد یا خیر، دقیقا مشخص نیست اما شرایط بازار می تواند معرف تعدادی از افراد به عنوان بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال باشد. البته افراد تاثیرگذار در بازار ارزهای دیجیتال از شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود استفاده می کنند. این آموزش ها، تحلیل ها و نظریه ها به سرمایه گذاران مبتدی که قصد ورود به بازارهای ارز دیجیتال را دارند کمک بسیاری می کند. به همین خاطر در اینجا می خواهیم لیستی از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال را معرفی کنیم که در سال های اخیر در این صنعت تاثیرگذار بودند. 

آشنایی با بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال

کتی وود (Cathie Wood)

کتی وود یکی از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال، متولد 26 نوامبر سال 1955، سرمایه گذار آمریکایی و بنیانگذار، مدیرعامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری Ark Invest است. وود در لس آنجلس متولد شد. پدر وود در ارتش ایرلند در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می کرد و مهندس سیستم راداری موفقی شد که بسیار جزئی نگر بود و کتی را به کشف ارتباط بین اشیا واداشت. وود در سال 1981 از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با مدرک کارشناسی علوم مالی و اقتصادی فارغ التحصیل شد. کتی وود در سال 1997 با راهنمایی های مربی خود به نام آرتور لافر، به عنوان دستیار کار کرد. وی در سال 1980 به نیویورک سفر کرد تا در Jennison Associates به عنوان یک اقتصاددان ارشد، تحلیلگر، مدیر سبد سهام و مدیرعامل مشغول به فعالیت شود. وی به مدت 18 سال در این مجموعه کار می کرد. 

در سال 1998 به همراه لولو سی وانگ، وود بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری توپلو صندوق ریسک مستقر در شهر نیویورک بود. در سال 2001 وی به عنوان مدیر سرمایه گذاری استراتژی های موضوعی جهانی به AllianceBernstein پیوست. وی در طول 12 سال مدیریت خود 53 میلیارد دلار سرمایه را هدایت کرد. البته کتی وود در سال های 2007-2008 در طی بحران های مالی مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

آشنایی با بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال

در سال 2014، پس از اینکه ایده وی برای مدیریت فعالانه وجوه قابل مبادله مبتنی بر نوآوری مخرب توسط AllianceBernstein بسیار خطرناک تلقی شد، وود شرکت را ترک و Ark Invest را تأسیس کرد. وود به عنوان بهترین جمع آورنده سهام در سال 2020 توسط متیو وینکلر سردبیر ارشد بلومبرگ نیوز معرفی شد. 

وود در ویلتون، کنتیکت زندگی می کند. او از رابرت وود که در سال 2018 درگذشت، جدا شده است. وی دارای سه فرزند به نام های کیتلین، کارولین و رابرت است. وود یک مسیحی معتقد است و از انتخاب مجدد دونالد ترامپ در سال 2020 در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.

جک دورسی (Jack Dorsey)

جک دورسی (Jack Dorsey)

Jack Patrick Dorsey، طراح نرم افزار آمریکایی، بنیانگذار توییتر و همچنین اسکویر شرکت پرداخت همراه به عنوان یک نوآور برجسته شناخته شده است. دورسی در سنت لوییس میسوری بزرگ شد و تحصیلات عالی خود را در دانشگاه علم و صنعت میسوری شروع کرد و سپس به دانشگاه نیویورک منتقل شد. وی در همین دانشگاه برای اولین بار ایده ایجاد توییتر را ارائه کرد. جک دورسی را از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال می دانند. وی در سال 2008 به عنوان یکی از 35 نوآوران برتر دنیا در سن 35 سالگی از طرف MIT Technology TR35 معرفی شد. در سال 2012 در پنجمین دوره جایزه سالانه Crunchies، به عنوان بنیانگذار سال نامگذاری شد. در سال ۲۰۱۸، او در فهرست «بهترین مدیران اجرایی در جهان» مجله CEOWORLD رتبه ۴۰۴ را بدست آورد.

جک دورسی یکی از طرفداران و ماکسیمالیست های بیت کوین است؛ به‌طوری که می‌توان او را یک بیت کوین دانست. او در کنفرانس «B Word»، جامعه و رویکرد بیت کوین را یکی از دلایل علاقه زیادش به آن بیان می‌کند. جک دورسی در رابطه با بیت کوین می گوید که برای او یادآور روزهای اولیه پیدایش اینترنت است. او معتقد است در صورتی که اینترنت بخواهد برای خود یک ارز بومی انتخاب کند، بیت کوین را به دلیل اصول، داستان پیدایش آن و انعطاف ‌پذیری انتخاب خواهد کرد.

به عقیده جک دورسی اگر چه بیت کوین اولین ارز دیجیتال است اما برای پذیرش همگانی آن باید کارهای زیادی از جمله اصلاح تسریع تراکنش‌ ها صورت بگیرد. البته او برای رفع این نواقص بر استفاده از راه‌حل‌هایی از جمله شبکه لایتنینگ بیت کوین اصرار دارد. دورسی این فرضیه را مطرح کرد که در صورتی که همه مردم از یک پول واحد استفاده کنند و به یک ارز مشترک دسترسی داشته باشند، بنگاه‌ها و شرکت‌ها خیلی سریع‌تر می‌توانند ضمن پیش بردن برنامه‌های خود، محصولات بیشتر و بهتری را عرضه ‌کنند. جک دورسی به این موضوع اشاره کرده که علاوه بر توییتر، شرکت های دیگری نیز مانند فیسبوک بارها درباره احساس نیاز به پول آنلاین صحبت کرده اند و اقداماتی را نیز در این حوزه انجام داده اند.

با کلیک بر روی لینک می توانید با عوامل پذیرش جهانی بیت کوین آشنا شوید.

از جمله فعالیت‌های جک دورسی در بازار ارزهای دیجیتال می توان به فروختن اولین توییتش در قالب یک NFT اشاره کرد. او در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۰۶ با توییت عبارت “just setting up my twttr” راه ‌اندازی حساب توییتر خود را اعلام کرد. در دسامبر سال ۲۰۲۰ برای فروش اولین توییت جک دورسی مزایده‌ای شروع شد؛ اما قیمت آن از ۳۵۰۰ دلار بالاتر نرفت. این مزایده تا مارس ۲۰۲۱ متوقف شد و قیمت آن بعد از شروع مجدد به ۴۵۰۰ دلار نیز رسید. در نهایت اینNFT با قیمت ۲.۹ میلیون دلار به فروش رسید.

ایلان ماسک (Elon Musk)

ایلان ماسک (Elon musk)

 ایلان ماسک جزو صد نفر ثروتمند در جهان و یکی دیگر از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال است. وی در سال 1971 در آفریقای جنوبی متولد شد و نخستین فعالیت جدی او تاسیس شرکت پی پال است. البته وی فعالیت های دیگری همچون موارد زیر داشت:

 • Tesla Motors
 • Solarcity
 • SpaceX
 • Zip2

برآورد شده است که بیشترین ثروت ایلان ماسک از طریق شرکت خودروسازی تسلا موتورز بدست آمده است. ایلان ماسک در مقطع کارشناسی در رشته فیزیک و اقتصاد تحصیل کرده است. وی از دانشگاه پنسیلوانیا مدرک ارشد اقتصاد و BA فیزیک را دریافت کرده است. 

ایلان ماسک متولد آفریقای جنوبی است، مادر وی کانادایی و پدرش هم اهل آفریقای جنوبی است. ایلان ماسک شهروند سه کشور آفریقای جنوبی، کانادا و مکزیک محسوب می شود. ایلان ماسک در حال حاضر در تگزاس آمریکا زندگی می کند و هدف او از زندگی در این شهر این است تا تسلط بهتری بر پروژه های اسپیس ایکس و تسلا داشته باشد. 

در حال حاضر سرمایه ای که ایلان ماسک دارد در حدود 170 میلیارد دلار است. ایلان ماسک به تکنولوژی بلاک چین و به طور خاص به قدرت ارز دیجیتال اعتقاد دارد و می گوید که پول فیات سهم ناچیزی در آینده اقتصاد جهان خواهد داشت. وی در زمان هایی بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است و در مورد دیگر ارزهای دیجیتال همچون دوج کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نظر داده است. وی به لحاظ قدرتی که از نظر اقتصادی شرکت هایش دارد، توانایی نوسانگیری بالایی دارد و تحلیل هایش منفعت طلبی بوده است. به همین خاطر تسلا اعلام کرده است که بعد از خرید بیت کوین تمامی خودروهایش را به بیت کوین فروخته و بعد از افزایش قیمت بیت کوین، این سیاست را متوقف کرد. 

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

ویتالیک بوترین خالق ارز دیجیتال اتریوم، دومین ارز دیجیتال جهان و یکی از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال است. وی در سن 7 سالگی خود، اولین بازی های کامپیوتری را با استفاده از ماکروهای اکسل نوشت. 10 ساله بود که با یادگیری ++c شروع به توسعه بازی کرد. وی در سال 2011 با بلاک چین آشنا شد و به مدت دو سال در مورد مشکلاتی که ارز دیجیتال بیت کوین دارد مطالعه کرد. مطالعات به وی این انگیزه را داد تا پلتفرم ارز دیجیتال خود یا همان اتریوم را راه اندازی کند. 

وی یک نویسنده و برنامه نویس روسی-کانادایی است که در 31 ژانویه سال 1994 در شهر کلومنا در یکی از مناطق روسیه متولد شد و تا سن 6 سالگی در روسیه ساکن بود که بعد از آن به همراه والدین خود به کشور کانادا مهاجرت کرد. همانطور که گفته شد وی از سال 2011 با همکاری در تاسیس و نگارش مقالات مجله بیت کوین، در جامعه خرید و فروش بیت کوین مشارکت داشته است. تخمینی که از ثروت وی زده شده است، بیشتر در قالب اتریوم بوده و این آماری که از ثروت وی در سال 2020 ارائه شده است بیش از 65 میلیارد دلار است. البته گفته شده است که در حدود 350 هزار واحد از این ارز دیجیتال را در ولت الکترونیکی خود نگهداری می کند. 

جاستین سان (Justin Sun)

جاستین سان (Jastin Sun)

جاستین سان به عنوان کارآفرین و خالق ارز دیجیتال ترون است که به عنوان یک کارآفرین جوان در حوزه ارز دیجیتال و از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال شناخته می شود. وی به خاطر روحیه مبارز و جنجالی که دارد، واکنش های متفاوتی در رسانه های اجتماعی ایجاد کرده است. جاستین سان یکی از بنیانگذاران شرکت علی بابا و از جمله ثروتمندترین افراد در جهان محسوب می شود. به علاوه وی در سال 2017 از سمت مجله فوربس در لیست افراد موفق زیر 30 سال قرار گرفته است. 

جاستین سان فارغ التحصیل رشته های تاریخ از دانشگاه پکن، علوم و هنرهای لیبرال در دانشگاه هنگ کنگ چین و کارشناس ارشد اقتصاد سیاسی در دانشگاه پنسیلوانیا است. وی در سال 2018 بیت تورنت را به ارزش 140 میلیون دلار خرید و این مقدمه ای بر این کار شد که به صورت مداوم بین پکن و سانفرانسیسکو در حال رفت و آمد باشد. از جمله فعالیت هایی که جاستین سان در حوزه ارزهای دیجیتال داشته است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاور شرکت ریپل 
 • بنیانگذار شبکه ای ترون
 • مدیرعامل شرکت BiTorrent
 • مدیرعامل شرکت Rainberry
 • مدیر ارشد اجرایی شبکه اجتماعی Peiwo

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)

چانگ پنگ ژائو یک فرد چینی- کانادایی، موسس صرافی بایننس و یکی از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال است. وی را با نام مستعار CZ در دنیای بازار ارز دیجیتال می شناسند. وی از جمله ثروتمندترین افراد در صنعت ارزهای دیجیتال محسوب می شود که در حال حاضر ثروت وی بیش از 2.1 میلیارد دلار برآورد شده است. علاوه بر این ژائو را جزو بهترین تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال می دانند. از جمله فعالیت های وی می توان به بورس نیویورک و بخش معاملاتی شرکت بلومبرگ اشاره کرد. تجربه های کاری که وی در زمینه بازار ارزهای دیجیتال داشت، منجر شد او صرافی بایننس را به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال تبدیل کند. 

چانگ ‌پنگ ژائو در سال ۲۰۱۳ با بیت کوین آشنا شد. او از طریق هم بازی خود در بازی پوکر با بیت کوین آشنا و سپس به این حوزه علاقه‌مند شد. پس از آن در مورد پروژه‌های ارزهای دیجیتال به تحقیق و بررسی پرداخت و به تیم Blockchain.info در اولین تجربه کاری خود ملحق شد. او به مدت ۸ ماه در این تیم به عنوان سرپرست تیم توسعه فعالیت کرد و با بزرگان بازار کریپتو مانند بن ریورز (موسس Blockchain.com) و راجر ور ( توسعه دهنده شبکه بیت کوین و بیت کوین کش) آشنا شد. سپس به مدت ۱ سال در OKcoin به عنوان مدیر ارشد فناوری فعالیت کرد. Okcoin بستری برای معاملات ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال بود.

براندون چز (Brandon Chez)

براندون چز مدیر یکی از وب سایت های اصلی در حوزه بازارهای ارز دیجیتال یعنی کوین مارکت کپ است که توانسته است در این حوزه مدیریت و دانش خود را افزایش دهد. از سال 2013 تاکنون این سایت یکی از پربازدیدترین سایت های حوزه رمزارز در زمینه قیمت گذاری ارزهای دیجیتال محسوب می شود. اهمیت براندون چز زمانی مشخص شد که بدون هیچ اخطاری، صرافی های کشور کره جنوبی را از لیست کوین مارکت کپ حذف کرد و بعد از آن 100 میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال کم شد.

البته طی اعلامیه ای که در ماه می اعلام شد در صورت ارائه داده های خاص با استفاده از API های خود، تمامی داده های معاملات رزرو شده و صرافی های ارز دیجیتال را از لیست حذف خواهد شد. هدف از انجام چنین کاری، شفاف سازی بازار ارز دیجیتال برای کمک به کاربران در بازار است. با توجه به اینکه کوین مارکت کپ به صورت فعال در حال توسعه خدمات خود است، این انتظار وجود دارد که در سال 2021 این وب سایت ویژگی های جدید را به خود اضافه کند، از جمله این ویژگی ها می توان به برگزاری کنفرانسهایی با موضوع بلاک چین و قرارداد هوشمند اشاره کرد. براندون چز را نیز می توان به عنوان یکی دیگر از بزرگترین علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال معرفی کرد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com