1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. شرکت های بزرگی که با ارز دیجیتال کار می کنند

شرکت های بزرگی که با ارز دیجیتال کار می کنند

شرکت های بزرگی که با ارز دیجیتال کار می کنند
لوگو علیرضا محرابی
شرکت های بزرگی که با ارز دیجیتال کار می کنند
کاربردهای ارز دیجیتال

بسیاری از شرکت‌ های مهم در سال 2021 وارد بازار کریپتو شدند. در این مطلب در مورد شرکت های بزرگی که با ارز دیجیتال کار می کنند و درباره حرکت‌ های بزرگی که این سرمایه‌ گذاران غول ‌پیکر در دنیای ارزهای دیجیتال انجام داده‌ اند، صحبت خواهیم کرد. هنگامی که اولین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین (BTC)در سال 2009 شروع به کار کرد، هنوز هیچکس آن را به عنوان یک ارز با آینده خوب نپذیرفت. بی اعتقادی به پتانسیل ارز دیجیتال به حدی بود که فردی به نام لازلو هانیچ 10000 بیت کوین به دست آورد و فقط آن را با دو پیتزا به فروش رساند! داستان او افسانه ای شد و تاریخ این تراکنش (22 می) اکنون هر سال توسط علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به عنوان روز پیتزا بیت کوین جشن گرفته می شود. داستان Hanyecz منحصر به فرد نیست زیرا بسیاری از مردم در آن زمان فکر می کردند که ارزهای دیجیتال بی ارزش هستند و بعید است که جدی گرفته شوند. با این حال، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خیلی زود رشد کردند و اکنون، در سال 2021، همه در مورد سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال صحبت می کنند و شرکت های فعال در ارز دیجیتال در پذیرش آن در دنیا بسیار تاثیرگذار هستند.

همه این هیجانات، بازیگران بزرگ تجاری را به سرمایه گذاری با هدف گرفتن سهم از بازار و کنترل آن در بلندمدت متقاعد کرده است. در زیر لیستی از برترین بازیگران کسب و کار و شرکت های فعال در ارز دیجیتال که با فضای کریپتو درگیر هستند آورده شده است.

تسلا

تسلا از شرکت های فعال در ارز دیجیتال

بنیانگذار تسلا، ایلان ماسک، شاید تاثیرگذارترین شخصیت در دنیای ارزهای دیجیتال باشد. به همین دلیل یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال، تسلاست. نفوذ ایلان ماسک به عنوان بنیانگذار این شرکت به حدی است که تنها یک توییت از این مولتی میلیاردر، باعث نوسانات شدید قیمت در بازار ارزهای دیجیتال شده است.

به عنوان مثال، در ماه ژوئن بیت کوین بیش از 7 درصد از ارزش خود را پس از معرفی یک میم کوین توسط ماسک از دست داد.

تسلا در اوایل فوریه 2021، 1.5 میلیارد دلار از دارایی های بیت کوین را خریداری کرد و اظهار داشت که بیت کوین را به منظور دستیابی به "انعطاف پذیری بیشتر برای تنوع بیشتر و به حداکثر رساندن بازده پول نقد خود" خریداری کرده است. پس از این اعلام، قیمت بیت کوین نزدیک به 50 درصد افزایش یافت. این شرکت همچنین فاش کرد که قصد دارد به زودی پرداخت‌ های بیت کوین را «با توجه به قوانین قابل اجرا و در ابتدا به صورت محدود» بپذیرد.

با این حال، در ماه می 2021، ماسک اعلام کرد که تسلا به دلیل نگرانی در مورد تأثیر منفی استخراج بیت کوین، پرداخت با بیت کوین را نمی پذیرد. این اعلامیه باعث سقوط شدید بیت کوین و کل بازار کریپتو شد: 365.85 میلیارد دلار کل بازار رمزارزها از بین رفت!

با این حال، در ژوئیه 2021، مولتی میلیاردر اشاره کرد که تسلا «به احتمال زیاد» دوباره بیت کوین را به عنوان وسیله پرداخت می پذیرد، البته اگر استخراج ارز دیجیتال برای 50 درصد از قدرت خود به انرژی های تجدیدپذیر متکی باشد و آثار زیست محیطی را کاهش دهد. ببینید، این اعلام باعث افزایش قیمت بیت کوین و همچنین سایر سکه ها در بازار شد.

رابطه عاشقانه ماسک با ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد ادامه خواهد داشت. برخی گمانه زنی می کنند که پذیرش مجدد پرداخت بیت کوین توسط تسلا می تواند باعث شود که قیمت بیت کوین رکورد قیمت خود را بشکند.

مایکروسافت

مایکروسافت از شرکت های فعال در ارز دیجیتال

زمانی که رئیس سابق مایکروسافت، بیل گیتس، فاش کرد که در بیت کوین سرمایه گذاری نکرده است، برای بسیاری شوک بزرگی بود. این مولتی میلیاردر گفت که سرمایه گذاری های او بر اساس ارزش آنها برای افراد دیگر انتخاب نمی شود. در مقابل، بنیانگذار سیستم عامل محبوب ویندوز اظهار داشت که علاقه اصلی او در سرمایه گذاری در شرکت هایی است که واکسن های مالاریا و سرخک را ایجاد می کنند.

با این وجود، شرکت مایکروسافت در حال تغییر مداوم به سمت رمزارزها است و یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال، مایکروسافت بزرگ است. مایکروسافت حق امتیازی در ایالات متحده برای نرم افزاری اعطا کرده است که ادعا می کند ممکن است به کاربران در توسعه برنامه های بلاک چین با تسهیل ایجاد کارآمدتر توکن های رمزنگاری برای دفترهای توزیع شده کمک کند.

به دلیل عدم یکنواختی در بین بلاک چین ها، تولید و مدیریت توکن ها می تواند پیچیده و سنگین باشد. بنابراین، نرم افزار ثبت اختراع مایکروسافت یک روش ledger-agnostic را ترسیم می کند که می تواند به کاربران در ایجاد توکن ها و نگهداری آنها در چندین شبکه کمک کند.

در جولای 2021، فین تک ویرکس مستقر در لندن از مایکروسافت آزور برای ساخت پلتفرم پرداخت ارز دیجیتال خود استفاده کرد. Wirex از طریق Microsoft Azure 10 در زمینه ادغام با ارائه دهندگان ارز، صرافی های ارز دیجیتال و کارگزاران کار کرده است. دیمیتری لازاریچف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Wirex، گفته است که هدف این شرکت "دستیابی به 15 میلیون مشتری در 5 سال آینده است و ما معتقدیم که می توانیم با مایکروسافت به این مهم دست یابیم."

آمازون

آمازون و پرداخت با ارز دیجیتال

در ژوئیه 2021، شایعاتی مبنی بر اینکه آمازون به زودی پرداخت های بیت کوین را آغاز می کند، به گوش رسید. با این حال، یکی از سخنگویان شرکت این ادعاها را رد کرد و در عین حال تأیید کرد که آمازون از دنیای کریپتو الهام گرفته است و قصد دارد آن را بیشتر بررسی کند.

زمانی که این غول تجارت الکترونیک اعلام کرد که به دنبال استخدام یک متخصص ارز دیجیتال و بلاک چین است، گمانه زنی ها در مورد حرکت بزرگ آمازون به سمت ارزهای دیجیتال تشدید شد.

آمازون اکنون بیش از 70 جای خالی برای متخصصان بلاک چین دارد که نشان می دهد ممکن است این شرکت در حال توسعه یک تجارت بلاک چین برای مشتریان خدمات وب آمازون (AWS) باشد.

این می تواند نشان دهد که ارز دیجیتال در آینده در سایت پذیرفته خواهد شد. این غول فناوری در حال حاضر "Amazon Coins" نام دارد که در حال حاضر در آمازون با قیمت فعلی 4.75 دلار برای 500 سکه در دسترس است. همانطور که این سایت تشریح می کند، از این سکه ها می توان برای خرید درون برنامه ای اقلام مختلف در پلتفرم آمازون استفاده کرد. نکته دیگری مبنی بر اینکه آمازون در نهایت می تواند دنیای ارزهای دیجیتال را در آغوش گرفته و بپذیرد، این واقعیت است که این غول فناوری 3 وب سایت ارزهای دیجیتال را در سال 2017 خریداری کرد و در زمره یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال به شمار می رود.

توصیه ما به دارندگان ارزهای دیجیتال این است که مراقب سکه های آمازون باشند، زیرا این احتمال وجود دارد که غول تجارت الکترونیک در آینده با اسپین آف (محصول جانبی) رمزنگاری این محصول موجود وارد بازار شود.

گوگل

گوگل از شرکت های فعال در ارز دیجیتال

گوگل در ژوئن 2021، زمانی که ممنوعیت کلی تبلیغات رمزنگاری را برای پلتفرم های تبلیغاتی خود لغو کرد، سرفصل خبرها شد، اقدامی که در دنیای بلاک چین مورد استقبال قرار گرفت. با این حال، این ممنوعیت هنوز برای بسیاری از شرکت ها وجود دارد زیرا طبق بیانیه رسمی گوگل تنها چند شرکت منتخب مجاز به تبلیغ در بزرگترین موتور جستجوی جهان هستند.

Google Pay همچنین از کارت کوین بیس پشتیبانی می کند که به عنوان یک کیف پول دیجیتال برای ذخیره و خرج کردن ارزهای دیجیتال عمل می کند. Coinbase رمزنگاری کاربران خود را به ارزهای فیات تبدیل می‌ کند و به آنها اجازه می ‌دهد تا تراکنش ‌های خود را مانند کارت بدهی یا اعتباری انجام دهند.

تغییر اخیر در سیاست تبلیغاتی گوگل به عنوان نشانه ای از این که این غول فناوری ممکن است تا پایان سال 2021 به سمت ارزهای دیجیتال حرکت کند، تفسیر شده است و این شرکت را نیز به یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال تبدیل کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشارکت گوگل در پروژه های بلاک چین بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اپل

اپل و شرکت های فعال در ارز دیجیتال

همانند Google Pay، کاربران همچنین می توانند از Apple Pay برای پرداخت محصولات و خدمات با استفاده از رمزنگاری با کارت Coinbase خود استفاده کنند.

اگرچه اپل استخراج ارزهای دیجیتال را در آیفون ‌ها ممنوع کرده است و به کاربران اجازه نمی ‌دهد با استفاده از اپل کارت خود ارزهای رمزنگاری شده خریداری کنند، برخی انتظار دارند که در سال 2021 این مسیر تغییر کند زیرا بلاک چین به طور گسترده ‌تر به کار گرفته می ‌شود و به ناچار اپل نیز یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال خواهد بود.

جالب اینجاست که اخیراً یک پرونده قضایی بین Epic Games (شرکت سازنده بازی محبوب Fortnite) و اپل، شکافی را باز کرده است که ممکن است به کاربران اجازه دهد ارزهای دیجیتال را در اکوسیستم iOS خریداری کنند.

در این مورد، Epic ادعا کرد که اپل انحصار خود را بر روی اپ استور خود حفظ کرده است که به آن اجازه می دهد تا در اقدامات ضد رقابتی شرکت کند: تمام خریدهای درون بازی باید از طریق سیستم داخلی اپل انجام شود که کمیسیون قابل توجه 30 درصد را دریافت می کند. با این حال، این محدودیت اکنون توسط یک قاضی در کالیفرنیا لغو شده است و اپل باید به کاربران خود این امکان را بدهد که کالاهای دیجیتالی را در برنامه خود بخرند یا آن را از جای دیگر خریداری کنند، یعنی مستقیماً از توسعه دهندگان برنامه.

با این حال، این موضوع ممکن است برای بسیاری از کاربران دردسرساز شود زیرا برای صرفه جویی در کمیسیون باید یک مرورگر جداگانه باز کنند و برای دانلود آن به وب سایت رسمی برنامه مراجعه کنند. اگر اپل نمی‌ خواهد کیفیت تجربه کاربران خود را به خطر بیندازد، اکنون زمان آن فرا رسیده است که غول فناوری اجازه خرید ارزهای دیجیتال را بدهد که می‌ تواند انگیزه‌ ای برای کاربران باشد تا برنامه ‌های خود را از اپ استور خریداری کنند.

همچنین لازم به ذکر است که اگر اپل به ممنوعیت خود ادامه دهد، رقبای آن مانند سامسونگ ممکن است پشتیبانی از ارزهای رمزپایه را معرفی کنند و رهبری را بر عهده بگیرند و به یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال تبدیل شود. البته بعید است که این اتفاق بیفتد زیرا اپل معمولا راهی برای پاسخگویی به نیازهای کاربران خود و پیشی گرفتن از رقبا پیدا کرده است. اگر اپل بخواهد تسلط خود را حفظ کند، نزدیک شدن به ارزهای رمزنگاری شده می تواند به عنوان راه حل مطلوبی مورد توجه قرار گیرد.

فیس بوک

فیس بوک و ارزهای دیجیتال

فیس بوک نیز یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال به شمار می رود. در این ابرشرکت، صحنه برای راه اندازی دیم، یک ارز دیجیتال تحت حمایت فیس بوک، قبل از پایان سال 2021 آماده شده است. هدف فیس بوک ایجاد یک انقلاب جدید در صنعت مالی است و دیم را گامی بزرگ به سوی این هدف می داند. Diem که قبلاً با نام Libra شناخته می شد، با مقاومت زیادی از سوی رگولاتورها مواجه شد و دو نفر از حامیان اصلی آن، یعنی Visa و Mastercard از پروژه عقب نشینی کردند.

با این حال، با وجود از دست دادن چندین حامی کلیدی، Diem در حال حاضر در حال تغییر کامل است و تلاش می کند مجوز پرداخت را از تنظیم کننده های مالی سوئیس دریافت کند. علاوه بر ارز دیجیتال Diem، فیسبوک قصد دارد کیف پول Novi را نیز معرفی کند که مانند سایر کیف پول ‌های ارزهای دیجیتال موجود در بازار کار خواهد کرد. این کیف پول با هدف کاهش زمان انتقال و کارمزد تراکنش زمانی که Diem بین کاربران کریپتو معامله می شود راه اندازی می شود.

اگرچه پروژه Diem تا به امروز با مشکل مواجه شده است اما علاقه مندان به Diem می توانند تا پایان سال 2021 اخبار خوبی را انتظار داشته باشند. در صورت تایید Diem، فیس بوک می تواند محصولات خود را برای میلیاردها کاربر در سراسر جهان افزایش دهد و این احتمال وجود دارد که Diem یک پیشنهاد ارائه دهد. رقابت قوی برای بیت کوین، به دلیل قدرت تبلیغات فیس بوک و این واقعیت که فیس بوک توسط افراد زیادی استفاده می شود.

به تازگی فیس بوک نام تجاری خود را به متا تغییر داده است و قصد دارد در صنعت متاورس که یکی از بزرگ ترین و فعال ترین صنایع بلاک چین است، فعالیت کند. این اقدام انقلاب گونه مارک زاکربرگ، نشان از تغییر جهت بسیاری از شرکت های بزرگ به سمت ارز های دیجیتال است.

Ark Invest

کتی وود، مدیرعامل آرک اینوست، معتقد است که بیت کوین در پنج سال آینده به 500000 دلار خواهد رسید. وود که ریاست شرکتی با بیش از 60 میلیارد دلار دارایی دارد، همیشه از حامیان قوی ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین بوده است و شرکتش یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال شناخته می شود.

حتی زمانی که کشور چین، بیت کوین را در ماه ژوئن ممنوع کرد، وود موضعی اتخاذ کرد که بسیاری آن را نداشتند و آن این است که ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط چین در بلندمدت حرکت خوبی است. او همچنین مخالف موضع معروف ایلان ماسک در مورد تاثیر منفی بیت کوین بر محیط زیست بود و ادعا کرد که بیت کوین یک ارز "دوستدار زیست محیطی" است. دیدگاه های قوی او در مورد بیت کوین دلیل اصلی این است که شرکت او، Ark Invest، مشاوره در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. نه تنها این، بلکه آرک اینوست همچنین در حال برنامه ریزی برای راه اندازی صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) است.

اخیراً، این شرکت گزینه ای را برای "صندوق های مبادله ای مستقر در کانادا" در چشم انداز خود گنجاند که نشانه دیگری از تعهد قاطع شرکت به بیت کوین و دنیای ارزهای دیجیتال است.

MicroStrategy

شرکت های بزرگی که با ارز دیجیتال کار می کنند

مایکل جی سایلر، مدیر عامل MicroStrategy، همیشه در اخبار قرار دارد و آن هم معمولا برای یک موضوع است: خرید مقدار زیادی بیت کوین! در سپتامبر 2001، MicroStrategy در مجموع 5050 بیت کوین به ارزش 243 میلیون دلار خریداری کرد که مجموع دارایی بیت کوین شرکت را به 5.1 میلیارد دلار رساند. این مقدار آنقدر زیاد است که MicroStrategy را به یکی از رهبران برتر بازار بیت کوین تبدیل کرده است. این بدان معنی است که هر حرکت قابل توجهی از سوی شرکت می تواند به طور بالقوه بازار ارزهای دیجیتال را به هر جهتی تغییر دهد.

علاوه بر این، سایلر که بیش از 1.5 میلیون نفر در توییتر او را دنبال می کنند، بیت کوین را در هر توییت دیگری تایید می کند و حتی تصویر روی جلد و عکس نمایه او این ارز دیجیتال کهنه کار را تبلیغ می کند و به همین علت می توان مایکرواستراتژی را یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال، به حساب آورد.

گلکسی دیجیتال هولدینگ

Galaxy Digital Holdings یک موسسه بانکی تجاری است که علاقه خود را به بخش بلاک چین و دنیای ارزهای دیجیتال معطوف کرده است. بنیانگذار گلکسی دیجیتال، مایکل نووگراتز، معتقد است که بیت کوین تا پایان سال 2021 به مرز 100000 دلار می رسد و اغلب به او لقب «وارن بافت رمزارز» داده می شود.

اخیرا، گلکسی دیجیتال هولدینگ درخواستی را برای راه اندازی ETF آتی بیت کوین با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه کرده است تا بتواند تقاضای رو به رشد مصرف کنندگان در دنیای ارزهای دیجیتال را برآورده کند و به همین دلیل می توان گلکسی دیجیتال هولدینگ را یکی از شرکت های فعال در ارز دیجیتال در نظر گرفت.

Square

جک دورسی، رئیس توییتر و مدیرعامل Square، اخیراً از برنامه‌ های خود برای ایجاد یک پلتفرم خدمات مالی غیرمتمرکز در اسکوئر با تمرکز بر بیت ‌کوین خبر داد.

Square قبلاً "کسب و کار بیت کوین" جدید خود را که TBD نام دارد، معرفی کرده است. باید دید آیا آنها نام TBD را حفظ می کنند یا خیر. در مورد یک موضوع می توان با اطمینان صحبت کرد و آن هم اینکه Square ورود خود را به بازار ارزهای دیجیتال با سبک خود اعلام کرد و خود را به عنوان یکی از شرکت های بزرگی که با ارز دیجتال کار می کنند معرفی کرد.

اسکوئر همچنین به کاربران خود امکان خرید ارزهای دیجیتال از طریق CashApp را می دهد. ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول دیجیتال اسکوئر ذخیره می شوند که هم به صورت کیف پول آنلاین و هم آفلاین در دسترس است. اشکال این کیف پول این است که به دلایل امنیتی همیشه از برداشت بیت کوین به کیف پول های خارجی پشتیبانی نمی کند. برای دور زدن این محدودیت، کاربران باید تحت بازبینی داخلی و تأیید هویت از تیم Square قرار بگیرند.

به طور خلاصه، اسکوئر دقیقاً در کنار غول ‌های فناوری در پذیرش تغییرات قرار دارد و موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به یک بازیگر پیشرو در فضای پرداخت ارزهای دیجیتال و شرکت های فعال در ارز دیجیتال دارد، مگر اینکه سایر شرکت ‌های فناوری جایگزین های رقابتی ‌تری ارائه دهند.

شرکت Grayscale Bitcoin Trust

شرکت Grayscale Bitcoin Trust

شرکت Grayscale Bitcoin Trust یکی دیگر از شرکت های فعال در ارز دیجیتال می باشد که بیشترین دارایی بیت کوین رتبه اول لیست را به خود اختصاص داده است. این شرکت با دارا بودن بزرگ‌ترین سبد این ارزدیجیتال به ارزش ۴۳ میلیارد دلار، توانسته این رتبه را کسب کند. در واقع این شرکت دارای بیش از ۳ درصد از کل عرضه دنیا می باشد. در سال ۲۰۱۳ میلادی Grayscale راه‌اندازی شد و در بین سرمایه‌ گذارانی که قصد افزودن بیت کوین به سبد خود را دارند، به مرور محبوبیت خاصی پیدا کرد. زیرا این سرمایه‌گذاران مایل به خرید مستقیم بیت کوین نیستند. Grayscale برای سال‌های متمادی، تنها گزینه‌ای بود که امکان دسترسی آسان به این ارز دیجیتال محبوب را به سرمایه گذاران می‌داد. Grayscale کارمزدی معادل ۲ درصد را در ازای ارائه خدمات به مشتریان خود از آنها دریافت می‌کرد. بلند پروازی‌های این شرکت محدود به ارز دیجیتال بیت‌کوین نبود و آنها اقدام به افتتاح شعبه جدیدی از شرکت خود به نام Grayscale Ethereum Trust کردند که بیش از ۳۰ میلیارد دلار اتریوم را در حال حاضر هولد کرده است.

Marathon Digital Holdings

شرکت ماینینگ بیت کوین یکی دیگر از شرکت های فعال در ارز دیجیتال و دارای ۵۷۸۴ بیت کوین می باشد. Marathon Digital Holdings قصد دارد به عنوان بزرگترین ماینر بیت کوین با کمترین مصرف انرژی در آمریکای شمالی باشد. این شرکت پیش از تغییر مسیر به سمت بازار ارزهای دیجیتال، فعالیت خود را به‌عنوان یک شرکت حمایت از حقوق دارندگان کپی ‌رایت آغاز کرده است. این شرکت در سال ۲۰۲۱ افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری و یک خرید ۱۵۰ میلیون دلاری در کارنامه خود ثبت کرده است. در این سال قیمت سهام این شرکت افزایش ۳۰۰۰ درصدی داشته است. قسمتی از این افزایش قیمت در پی اعلام ممنوعیت دولت چین جهت استخراج ارز دیجیتال بیت کوین و مشکلات ایجاد شده برای ماینرهای چینی بوده است.

این شرکت به دنبال کسب بیش از ۱۰۳ هزار ماینر می باشد که روزانه ۵۰-۶۰ بیت کوین ماین کنند. ماراتن دیجیتال تا ماه ژوئن ۲۰۲۱، ماهانه ۲۶۵.۵ بیت کوین ماین کرده است، بنابراین مسیر طولانی در پیش دارد. با توجه به این که این شرکت در ماه ژوئن ۱۸ هزار تجهیزات ماینینگ ASIC را خریداری کرده است و سفارش ۱۰۰۰ عدد دیگر را داده، توانسته در مسیر درستی قرار بگیرد.

بیت کوین گروپ (Bitcoin Group SE)

شرکت سرمایه‌ گذاری بیت کوین گروپ واقع در آلمان یکی دیگر از شرکت های فعال در ارز دیجیتال است که دارای ۳۹۴۲ بیت کوین می باشد. سرمایه‌گذاری‌های بیت کوین گروپ شامل بانک Futurum و صرافی رمز ارزی به‌ نام Bitcoin.de می باشد که با یکدیگر در اکتبر سال ۲۰۲۰ ادغام شدند و اولین بانک رمز ارز آلمان را ایجاد کردند. پارلمان آلمان پس از این اتفاق تصمیم گرفت اجازه فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال را به بانک‌ها بدهد. Marco Bodewein (مارکو بودیوین) مدیر اجرایی این شرکت، به «بازگشت سرمایه بالا و ویژگی‌های امنیتی» آن اشاره کرد که کمک بزرگی می‌تواند به بانک‌ها و سرمایه‌گذاران سازمانی کند.

شرکت هات ۸ ماینینگ (Hut 8 Mining Corp)

شرکت هات ۸ ماینینگ که دارای حدود ۳۵۲۲ بیت کوین می باشد، در ماه ژوئن ۲۰۲۱ تحت عنوان توکن HUT به فهرست نزدک اضافه شد. شرکت هات ۸ در ژوئن سال ۲۰۲۱ هدف بلند پروازانه خود برای ماین کردن ۵۰۰۰ بیت کوین تا پایان سال را به اشتراک گذاشت. این شرکت ضمن خرید ماشین ‌آلات ماینینگ جدید، و مشکلات ماین کردن بیت کوین را کم کرده است.

 

آینده Crypto روشن است

با افزایش محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021، بسیاری از شرکت های برتر جهان در حال حاضر مقدمات را فراهم کرده اند و می توانند به راحتی وارد فضای بلاک چین شوند. نام ‌های بزرگی مانند آمازون، گوگل و سایر شرکت های فعال در ارز دیجیتال، به دقت زیر نظر گرفته می ‌شوند، زیرا زمانی که ارزهای رمزنگاری شده را حمایت می‌ کنند، به احتمال زیاد باعث افزایش قیمت در بازار می‌شود. در همین حال، کاربران باید از این فرصت برای آموزش خود و کشف دنیای کریپتو استفاده کنند تا بتوانند در دراز مدت از تکامل بازار بهره مند شوند. چرا که شرکت های فعال در ارز دیجیتال، تاثیر مستقیمی بر قیمت ها و روند پذیرش یا نپذیرفتن ارزهای دیجیتال در دنیا دارند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com