1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. زمین های مجازی متاورس چیست؟

زمین های مجازی متاورس چیست؟

زمین های مجازی متاورس چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
زمین های مجازی متاورس چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

زمین های مجازی متاورس، همان فضاهایی هستند که هر کاربری می تواند به راحتی با استفاده از یک مانیتور و یا از طریق عینک های واقعیت مجازی با دوستان خود وارد این فضا شده و به راحتی با یکدیگر معاشرت کنند. در واقع زمین های مجازی متاورس، زمین های دیجیتالی هستند که در یک فضای آنلاین سه بعدی وجود دارد. منظور از فضای آنلاین، فضایی است که در آن کاربران می توانند با استفاده از آواتارهای آنلاین خود با استفاده از مانیتور یا هدست واقعیت مجازی وارد شده و یک فضای همه جانبه را تجربه کنند. زمین های مجازی متاورس بسته به مکان انتخابی کاربر، مزایا و معایب مختلفی دارند. به عنوان مثال، برخی از ویژگی‌های متاورس ممکن است در زمین‌های چمن‌دار ایده‌آل با چشم‌انداز وجود داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در کنار یک مرکز خرید مجازی وجود داشته باشند که بازیکنان تمایل دارند در آن جمع شوند.

در نهایت، علاقه مندان انتظار دارند که املاک و مستغلات متاورس از خانه های مجازی پشتیبانی کنند، جایی که کاربران می توانند هر آنچه را که دوست دارند، مشابه بازی The Sims بسازند. با ویژگی‌های متاورس، از کاربران انتظار می‌رود که خانه‌های خود را تزئین کنند تا بهترین پاتوق خود را درست کرده و از این طریق دوستان خود را از هر کجای دنیا دعوت کنند.

برندهای رویداد همچنین از زمین مجازی برای سازماندهی کنسرت‌های خانگی یا رویدادهای انتشار محصول استفاده می‌کنند که به ادعای آنها در زمان همه گیری بیماری کووید 19 حیاتی هستند. کنسرت مجازی محدودیت جمعیتی ندارد و مردم را قادر می‌سازد تا بدون نگرانی در مورد فضا یا ایمنی، هنرمندان مورد علاقه خود را به دور هم جمع کرده و از آن لذت ببرند.

چرا سرمایه گذاران میلیون ها دلار برای خرید زمین های مجازی متاورس هزینه می کنند؟

خرید زمین های مجازی متاورس

سرمایه گذاران بازارهای مالی بر روی دارایی های دیجیتالی سرمایه گذاری می کنند که در آن همه می توانند صاحب یک زمین مجازی شوند. سرمایه گذاران میلیون ها دلار را در زمین های مجازی متاورس خرج می کنند زیرا معتقدند آینده بازار دیجیتال در آن است. این شرکت‌ها از مردم انتظار دارند میلیون‌ها نفر به سمت املاک مجازی بروند و در زمین مجازی برای فروش سرمایه‌گذاری کنند و در عین حال انتظار بازگشت سرمایه بالقوه را داشته باشند. این روش بسیار شبیه به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در دنیای واقعی است، جایی که سرمایه گذاران زمین را در مناطق در حال توسعه خریداری می کنند تا بعداً زمانی که ارزش افزایش یافت، آن را دوباره بفروشند.

علاوه بر این، طبق گزارش مدیر دارایی های کریپتو Grayscale، موجودی دارایی های دیجیتال به احتمال زیاد در مدت کوتاهی به یک تریلیون دلار خواهد رسید. بنابراین، سرمایه گذاران می خواهند قطعاتی از زمین مجازی مشابه سهام و املاک سنتی را احتکار کنند.

ارزش زمین های مجازی متاورس چگونه افزایش می یابد؟

ارزش پیشنهادی زمین های مجازی متاورس مشابه دنیای واقعی عمل می کند. املاک با ارزش بالا اغلب در نزدیکی مغازه ها و فعالیت هایی هستند که مردم برای زندگی در آنها اجاره بیشتری می پردازند.

البته ارزش زمین مجازی تنها در صورتی افزایش می‌یابد که مناطق توسعه یافته و مردم درگیر متاورس شوند. به همین دلیل است که شک و تردیدهای زیادی نسبت به چنین سرمایه گذاری وجود دارد. میلیون ها دلار سرمایه گذاری در زمین های مجازی متاورس همگی یک ریسک محسوب می شود اما بی اساس نیست. به هر حال، افراد مشهور و ستاره ها به دلایل مختلف در حال خرید زمین های مجازی متاورس هستند. برخی از سلبریتی ها، مانند اسنوپ داگ، برای پیشی گرفتن از روند یا به این دلیل که فکر می کنند سرگرم کننده است، زمین می خرند. دیگران، مانند Winklevoss Twins، برای اهداف آموزشی در زمین سرمایه گذاری می کنند، برای ساختن نمایشگاه هایی که به دیگران در مورد رمزارز و متاورس به طور کلی آموزش می دهند.

از آنجا، طرفداران این فرصت را دارند که در کنار ستارگان مورد علاقه خود، املاک متاورس را خریداری کنند و برای انجام این کار، مبلغ بالایی را پرداخت خواهند کرد. کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در املاک مجازی هستند، بر روی ارزشمندتر شدن زمین شان شرط بندی می کنند، به همین خاطر نسبت به زمین های مجازی خوش بین هستند. 

در واقع، در برخی حوزه‌ها مانند PolkaCity، صاحبان املاک از طریق نرخ‌های بهره سالانه درآمد غیرفعالی کسب می‌کنند. متأسفانه، برای برخی، درآمد غیرفعال یک ویژگی در همه پروژه‌های متاورس نیست و سرمایه‌گذاری در دارایی‌ای که بعداً منتظر سود است، همیشه یک ریسک محسوب می شود. این تنوع روش های درآمدی دلیل بیشتری برای انجام تحقیقات عمیق قبل از سرمایه گذاری است. 

چگونه در متاورس زمین مجازی بخریم؟

چگونه در متاورس زمین مجازی بخریم؟

همانند دنیای واقعی، سرمایه گذاری در زمین مجازی مستلزم تحقیقات و گمانه زنی های زیادی است. یادگیری نحوه خرید زمین مجازی در متاورس بسیار ساده است. فرآیند خرید زمین، با بررسی پروژه‌های متاورس مختلف و تصمیم‌گیری برای بهترین گزینه برای شما آغاز می‌شود. بیشتر پروژه‌های متاورس در بلاک چین اتریوم وجود دارند، بنابراین اغلب بهتر است برای شروع، یک کیف پول مبتنی بر اتریوم مانند متامسک خریداری کنید. این پروژه‌ها، از جمله سندباکس و دسنترالند، املاک و مستغلات و پیشنهادات مشابه را با NFT نشان می‌دهند و کاربران می‌توانند یکی از آنها را از طریق بازار NFT پروژه خریداری کنند.

هنگام بررسی زمین در پروژه ای مانند دسنترالند، می توانید از نقشه درون بازی آن برای درک ارزش هر منطقه استفاده کنید. برخی از املاک با ارزش تر دسنترالند در کنار میدان ها و مناطق پرجمعیت مشابه قرار دارند، در حالی که قطعات دور از این فضاها معمولاً ارزش کمتری دارند.

مشاوران املاک متاورس چیست؟

آژانس‌های املاک متاورس ادعا می‌کنند با وجود عدم آگاهی سرمایه‌گذاران در این فضا، مالکیت زمین مجازی را تسهیل می‌کنند. برخی از سرمایه گذاران املاک مجازی از نمایندگان املاک متاورس برای یافتن ملکی متناسب با نیازهای مالی خود استفاده می کنند. از این گذشته، هرکسی که در این دنیا سرمایه‌گذاری می‌کند، علاقه‌مند به زندگی و توسعه خواص خود در متاورس نیست. برخی به سادگی می‌خواهند در زمین سرمایه‌گذاری کنند و بعداً آن را برای کسب سود برگردانند. نمایندگان و آژانس‌های متاورس ادعا می‌کنند که بدون جنبه‌های بالقوه طاقت‌فرسا کریپتو، مانند مدیریت کیف پول‌های مختلف و شبکه‌های بلاک چین، قرار گرفتن در معرض املاک و مستغلات مجازی را ارائه می‌کنند. این آژانس های املاک مجازی، خرید و فروش املاک مجازی، توسعه زمین مذکور، مشاوره و غیره را آسان می کنند، حتی می توان زمین مجازی را اجاره کرد. 

جهت مشاهده ی آواتارهای NFT برای متاورس بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

در حالی که برخی از سرمایه گذاران ادعا می کنند که یک آژانس املاک و مستغلات متاورس به آنها در یافتن و مدیریت زمین مجازی ارزشمند کمک کرده است، شایان ذکر است که این فضا هنوز یک فضای گمانه زنی است. بسیاری از این آژانس‌ها در یک منطقه خاکستری قانونی فعالیت می‌کنند، به این معنی که اگر آژانس نتواند به شما کمک کند دو حالت ایجاد می شود یا پول شما هدر می رود و یا اینکه کار کمی می توانید انجام دهید. 

خرید زمین مجازی در متاورس در حال رونق است، اما آیا دوام خواهد داشت؟

نحوه خرید زمین های مجازی متاورس

این اصل را در نظر داشته باشید که سرمایه گذاران همچنان از خرید زمین های مجازی متاورس استقبال می کنند اما باید تعجب کرد که آیا این سرمایه گذاری مبتنی بر یک مد هستند؟ در حالی که همیشه علاقه گمانه‌زنی‌ها به ویژگی‌های متاورس وجود داشته است، از زمان راه‌اندازی پروژه‌هایی مانند دسنترالند، با تغییر نام فیس‌بوک به متا، این علاقه افزایش یافت. این نهاد رسانه‌های اجتماعی مطمئناً با بحث‌هایی مواجه شده است اما نمی‌توان منکر دسترسی آسان بالقوه آن به محتوای متاورس با هدست واقعیت مجازی Oculus با قیمت مصرف‌کننده‌اش شد.

در نوامبر 2021، یک گروه متاورس، یک شرکت املاک و مستغلات مبتنی بر NFT، 2.43 میلیون دلار برای گسترش صنعت مد دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. در اوایل سال 2022، مایکروسافت با سرمایه‌گذاری 68.7 میلیارد دلاری در Activision Blizzard، یکی از بزرگترین شرکت‌های بازی در جهان، در تلاش برای متاورس خود در سال‌های آینده، سرمایه‌گذاری کرد. حتی اپل نیز درگیر این موضوع است و تیم کوک(Cook)، مدیر عامل شرکت فاش کرد که تجارت تریلیون دلاری "پتانسیل زیادی در این فضا می بیند و بر این اساس سرمایه گذاری می کند."

هر یک از این گروه‌ها مطمئناً سرزمین‌های مجازی را در کنار دیگر نمایش‌های متاورس خود کاوش خواهند کرد. پیش‌بینی دقیق اینکه همه چیز چگونه پیش می‌رود غیرممکن است و کسب‌وکارهای بزرگ قبلاً اشتباه کرده‌اند اما نمی‌توان انکار کرد که چقدر پول برای آینده متاورس هزینه خواهد شد. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com