1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. معرفی پروژه های در حال توسعه متاورس در سال ۲۰۲۲

معرفی پروژه های در حال توسعه متاورس در سال ۲۰۲۲

معرفی پروژه های در حال توسعه متاورس در سال ۲۰۲۲
لوگو علیرضا محرابی
معرفی پروژه های در حال توسعه متاورس در سال ۲۰۲۲
سرمایه گذاری

یکی از پروژه های در حال رشد در دنیای ارز دیجیتال، پروژه های در حال توسعه متاورس هستند. در صورتی که با چنین پروژه هایی آشنایی ندارید و چیزی از روند فعالیت این پروژه ها نمی دانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله می خواهیم به معرفی این پروژه ها و ویژگی های هر یک از آن ها بپردازیم. به صورت کلی این پروژه ها شامل xana، Bit.Country، Nosana، GameRich، MetaVpad، Solice و MetaFighter است.

پروژه های در حال توسعه متاورس در سال ۲۰۲۲

معرفی پروژه های در حال توسعه متاورس در سال ۲۰۲۲

قابلیت متاورس تا حدی است که می تواند جایگزین مناسبی برای اینترنت باشد. فرصت های مناسبی در این فضا وجود دارد که می تواند یادآور دوره دات کام در دهه 90 میلادی باشد. بنابراین ورود زودهنگام به این مرحله می تواند مزایای بی شماری به همراه داشته باشد. جنبه های مختلفی در دنیای مجازی وجود دارد که شامل بازی های play to earn، آواتارهای دیجیتالی، هویت های مجازی، دنیاهای سه بعدی غیرمتمرکز است و توانسته زندگی روزمره افراد را تغییر دهد. 

تمامی پروژه های در حال توسعه متاورس در مراحل ابتدایی خود هستند که در حال حاضر شاهد این هستیم که پتانسیل متاورس برای گسترش این گروه ها ایجاد می شود. کمترین دستاوردی که می توان برای متاورس بیان کرد، آگاهی از فعالیت مجموعه های گوناگون برای تبدیل شدن به فیس بوک و موتورهای غیر حقیقی متاورس خواهد بود. از جمله پروژه های در حال توسعه متاورس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پروژه سالیس(Solis)

پروژه سالیس، یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس است که بر روی بلاک چین سولانا ساخته شده است. این پروژه یک سرزمین دیجیتال بوده که مالکیت و اداره آن به واسطه کاربران و از طریق واقعیت مجازی انجام می شود. این پلتفرم شباهت بسیاری به دسنترالند دارد، چرا که متاورس سالیس، تعداد زیادی زمین دارد که در حقیقت ماهیت آن توکن های بی همتا است و می توان از آن برای کسب درآمد استفاده کرد. این پروژه ویژگی های بسیاری دارد که باعث شده به یکی از گران ترین پروژه های در حال توسعه متاورس تبدیل شود. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازی های مبتنی بر ماموریت: این بازی به کاربران این قابلیت را می دهد تا قسمتی از عرضه توکن slc را کسب کرده و از این طریق ماموریت های محول شده در متاورس را به انجام برسانند.

حیوانات خانگی مبتنی بر بلاک چین: موجودات دیجیتال مبتنی بر NFT که صاحبان خود را در سراسر متاورس سالیس دنبال می کنند.

دروازه های سایه چال ها: این دروازه ها در حقیقت پورتال های جادویی است که به صورت تصادفی در سراسر این دنیای مجازی ظاهر می شوند و بازیکنان را به سیاه چال های خالی منتقل می کنند. بازیکنان در این سیاه چال با چالش هایی درگیر هستند که از طریق حل این چالش ها، می توانند پاداش دریافت کنند. 

بازار سالیس: این پروژه از جمله پلتفرم های وب محور است که از آن برای تبادل دارایی های مبتنی بر سالیس سه بعدی واقعیت مجازی که دربرگیرنده قطعه های زمین، حیوانات همراه، آواتارها، مواد اولیه و ساختمان ها است. پروژه سالیس شامل مناظری است که در دو بخش داخل و خارج از فضای واقعیت مجازی قابل دسترس است.

سیستم صنعت گری: بعد از اینکه مواد اولیه و عناصر مورد نیاز را با جستجو در این متاورس پیدا کردید، می توانید از این طریق دارایی های مبتنی بر توکن های بی همتای کمیاب و مفیدی را ایجاد کنید. 

پروژه زانا(Xana)

زانا یکی از پروژه های متاورس در حال توسعه

پروژه زانا، از جمله پروژه های در حال توسعه متاورس هستند که راه حلی برای لایه 2 اتریوم است و هدف آن، تقویت آینده متاورس از طریق طیف گسترده ای از تکنولوژی های ساخت سفارشی طراحی شده است. پلتفرم زانا به برندگان، مشاغل و افراد اجازه می دهد تا محیط های سه بعدی سفارشی و خدمات داخلی خود را ایجاد کنند. مانند بسیاری از متاورس های دیگر، این محیط به طرح های منحصر به فرد تقسیم می شود. در این پلتفرم، قطعه زمین مجموعه ای از شبکه های 1 در 1 (مناطق بازی 50 متر در 50 متر) را تشکیل می دهند. بزرگترین قطعه زمین می تواند تا 4 در 4 واحد (200 متر در 200 متر) باشد.

این توکن ها براساس توکن های منحصر به فرد ساخته شده اند و می توان آنها را آزادانه فروخت، معامله کرد یا به سایر کاربران اجاره داد. در مجموع تنها 150,000 قطعه زمین در دسترس ما خواهد بود و کاربران می توانند به روش های مختلف به آنها دسترسی داشته باشند.

XANA، به عنوان یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس، همچنین گزینه هایی را برای آواتارهای سفارشی کامل ارائه می دهد و به برندگان و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا آواتارهای اختصاصی برای کاربران خود ایجاد کنند و از آنها به عنوان راهی برای ایردراپ NFT و کسب درآمد بالقوه استفاده کنند. راه‌حل لایه دوم، پروژه زانا شامل چندین بلاک چین از جمله اسمارت چین بایننس، سولانا، ترا و پلی گان است.

چنین رویدادی به کاربران اطمینان می دهد که دسترسی به فناوری موجود در پلتفرم به راحتی از طریق محبوب ترین پلتفرم ها قابل دسترسی خواهد بود. این پلتفرم شباهت هایی به Decentraland دارد اما تفاوت هایی مانند پشتیبانی VR و واقعیت افزوده (AR) نیز دارد. علاوه بر این، از یک سازنده بدون کد و یک راه حل اختصاصی لایه دوم برای به حداکثر رساندن دسترسی استفاده می کند.

اولین عنوان GameFi برای استفاده از فناوری Xana در آینده در حال توسعه است. این بازی با نام NFT Duel شناخته می شود و یک بازی منحصر به فرد مبتنی بر توکن است که یادآور فضای Yu-Gi-Oh است! طبق نقشه راه رسمی XANA، راه اندازی نسخه آلفا بین پلتفرم عمومی پروژه، سازنده جهان، شبکه اصلی بلاک چین و فروش اولیه زمین آن برای سه ماهه اول سال 2022 برنامه ریزی شده است.

پروژه گیم ریچ (GameRich)

گیم ریچ یکی از پروژه های متاورس در حال توسعه

GameRich یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس است که یک لانچ پد متاورس محور و یک اکوسیستم مبتنی بر محصولات در حال توسعه است که هدف آن ارائه پروژه‌های متا تکاملی نوظهور و امیدوارکننده به روشی آسان و ایمن است. این پلتفرم به کاربران این قابلیت را می دهد که با استفاده از محصولات سرمایه گذاری دیجیتال با رشد سریع درآمد کسب کنند. این محصولات شامل:

توکن های منحصر به فرد برای دریافت متاورس، توکن ها و دارایی ها 

سرمایه گذاری در عرضه عمومی اولیه متاورس(IMO)

برای کسب درآمد غیرفعال، حق نمایندگی یا تفویض توکن های منحصر به فرد را به نمایندگی ها بدهید.

پلتفرم لانچ پد GameRich از انواع مدل‌های تامین مالی پشتیبانی می‌کند تا متاورس، بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین و سایر پروژه‌های با کیفیت بالا را قادر می‌سازد تا از طریق یک یا چند رویکرد مختلف، سرمایه را افزایش دهند و با چالش‌ها، خطرات احتمالی در مسیر مقابله کنند. این رویکردها عبارتند از:

اوراق بهادار ریسک پذیر (کم ریسک)

عرضه NFT قابل تبدیل (تقریباً کم ریسک)

عرضه اولیه بازی (ریسک نسبتا بالا)

ارائه توکن های اهرمی (ریسک بالا)

این رویکرد به گونه ای طراحی شده است که فرصت های متنوعی را برای همه شرکت کنندگان بدون توجه به ریسک و طبقه بندی دارایی های ترجیحی آنها فراهم کند. Game Rich، مانند بسیاری از پروژه های در حال توسعه متاورس، همپوشانی زیادی با بازی بلاک چین دارد. این پلتفرم طیف وسیعی از ابزارها و خدمات را ارائه می‌کند، از جمله یکپارچه‌ساز خودکار DeFi، خزانه NFT و یکپارچه‌کننده‌ها و لانچ پدهای بازی‌های آینده.

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی GameRich، بانک جهانی دیجیتال (Metaverse Bank) است. بانک در واقع مجموعه ای از ابزارها و خدماتی است که بازیگران و سرمایه گذاران بلاک چین می توانند از آنها برای به حداکثر رساندن بازده مالی خود و به حداقل رساندن موانع ورود استفاده کنند. این ابزارها به کاربران کمک می‌کنند تا توکن‌های منحصربه‌فرد خود را در یک بازی مستقر کنند، NFTهای خود را به‌طور ایمن در ازای دریافت ییلد بالا به بازیکنان دیگر واگذار کنند، یا به راحتی توکن‌های منحصربه‌فرد خود را به عنوان بخشی از مجموعه شخصی ذخیره کنند.

GameRich، به عنوان یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس در تلاش است اولین فرآیند IGO خود را در سه ماهه اول سال 2022 تکمیل کند و انتشار نسخه Alpha Bank Metavars این پروژه برای سه ماهه دوم سال 2022 برنامه ریزی شده است. توکن عملکردی بومی این پلتفرم (RICH) در شکلی از توکن‌های بومی پلتفرم‌های BEP20 (زنجیره هوشمند بایننس) و ترا عرضه می شود.

پروژه متا وی پد(MetaVPad)

متا وی پد یکی از پروژه های متاورس در حال توسعه

متاورس قرار است به فضایی بسیار بزرگ و متنوع و پر از فرصت و ریسک تبدیل شود. برخی از پروژه های در حال توسعه متاورس راه حل هایی هستند که به سازندگان اجازه می دهد تا دنیای مجازی خود را ایجاد کنند. دیگران در حال ساختن پروژه هایی با عناصر تحول آفرین مانند حکومت غیرمتمرکز، جهان های سه بعدی، تعاملات انگیزشی، نشانه های منحصر به فرد و هویت های دیجیتال هستند. مانند سایر روندهای نوآورانه، این احتمال وجود دارد که متاورس در نهایت با تعداد زیادی پروژه اشباع شود که بسیاری از آنها با شکست مواجه خواهند شد. پس از آن، قرار است که پروژه های دیگر توسعه یافته را تجربه کنند.

متا وی پد یکی دیگر از پروژه های در حال توسعه متاورس در سال 2022 است. این پروژه در فضای بین پروژه های جدید دنیای مجازی و سرمایه گذاران فعالیت می کند. این روش با ارائه بستری شکل می‌گیرد که در آن کاربران می‌توانند در معرض مجموعه‌ای از پروژه‌های متاورس قرار بگیرند. همه اینها بدون نیاز به تحقیق برای شناسایی فرصت های نویدبخش در دسترس ما هستند. این پروژه به شکل یک لانچ پد متاورس محور است که به دارندگان توکن متاوی پد، امکان تخصیص تضمینی فرآیندهای IDO پروژه های متاورس تلفیقی می دهد. کاربران این پلتفرم براساس تعداد خود متا وی پد استیک شده در سطوح مختلف دسته بندی می شوند. این به طور مستقیم بر میزان ورودی کاربر از هر پروژه تأثیر می گذارد.

MetaVPad، به عنوان یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس، رویداد تولید توکن خود را در دسامبر 2021 (اواسط دسامبر تا اواسط دسامبر 1400) برگزار کرد و پلتفرم استیکینگ آن اکنون راه اندازی شده است. طبق برنامه ریزی های انجام شده، اولین IDO این پلتفرم تا 20 ژانویه 2022 تکمیل می شود. 

پروژه نوسانا (Nosana)

نوسانا یکی از پروژه های در حال توسعه

نوسانا یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس است که به عنوان یک شبکه محاسبات جمعی غیرمتمرکز تعریف می شود، پلتفرمی است که به دنبال دموکراتیک کردن رایانش ابری CPU از طریق یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است. این پلتفرم در درجه اول بر روی متاورس متمرکز است و قصد دارد به یک زیرساخت کلیدی تبدیل شود تا سازندگان در این فضا بتوانند از آن برای بهبود چشم اندازهای دنیای دیجیتال خود استفاده کنند. نوسانا از ظرفیت خالی شبکه وابسته خود استفاده می کند تا توسعه دهندگان را قادر سازد از محاسبات ابری ارزان تر، مقرون به صرفه تر و در دسترس تر برای برنامه های خود بهره مند شوند. حتی این فرآیند می تواند اتکای تولیدکنندگان به فناوری بزرگ را کاهش دهد یا از بین ببرد.

نوسانا، به عنوان یکی از پروژه های در حال توسعه، با کمک بلاک چین و توکن های NOS، منابع لازم را برای بازار آزاد برای قدرت محاسباتی مشترک فراهم می کند. در نهایت، این پروژه امیدوار است که یک دنیای دیجیتال باز ارائه کند که در آن از محاسبات برای افزایش طیف گسترده ای از تجربیات فرامرکزی استفاده می شود. به عنوان مثال می توان به تعاملات شخصیت های غیر انسانی(NPC)، محیط های فرآیند محور تولید شده، رمزنگاری فایل و غیره اشاره کرد که توسط کاربرانی که از این فناوری ها استفاده می کنند، به طور ایمن محاسبه می شوند.

Nosana به کاربران این امکان را می دهد که در صورتی که ظرفیت محاسباتی استفاده نشده خود را به شبکه کمک کنند، توکن های NOS را دریافت کنند. این ظرفیت برای تقویت پروژه های امیدوارکننده در حال ساخت در بلاک چین استفاده خواهد شد. این پلتفرم قصد دارد با ارائه برنامه‌هایی که بر روی طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های سخت‌افزاری مانند رایانه‌های شخصی، تلفن‌های هوشمند یا Raspberry Pi اجرا می‌شوند، این کار را به راحت ترین شکل ممکن انجام دهد.

پروژه بیت.کانتری(Bit.Country)

بیت.کانتری، یکی از پروژه های متاورس در حال توسعه

Bit.Country یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس است که یک پلتفرم جالب است که به کاربران اجازه می دهد متاورس های سفارشی خود را ایجاد کنند. این جهان های مجازی منعکس کننده نیازها و ارزش های خاص جوامع خود هستند. هر یک از تغییرات در این فضا می تواند به صورت سفارشی ساخته شود و دارای توکن اقتصادی منحصر به فرد و سیستم حاکمیت غیرمتمرکز خود را دارد. این روش به توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا متناسب با نیازهای خود چارچوبی انعطاف‌پذیر برای رشد، مشارکت جامعه و ارتقای آینده فراهم کنند.

Bit.Country، به عنوان یکی از پروژه های در حال توسعه متاورس، برای ارائه یک چارچوب غیر فنی برای ایجاد متاورس های سفارشی طراحی شده است. علاوه بر این، یک API قدرتمند ارائه می‌کند که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای ساخت بازی‌های سطح بالا و تجربه‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند برای متاورس استفاده کنند.

این پلتفرم ساخته شده بر روی پلتفرم Substrate، چارچوب دموکراتیک، انگیزشی و اقتصادی را برای ایجاد جهان های سه بعدی، بازی ها و تجربیات کاربری مانند این فراهم می کند. هر دنیای مجازی دارای تعداد ثابتی از بلاک های زمین است که می توان آنها را به واحدهای زمین کوچکتر تقسیم کرد.

Bit.Country هنوز رویداد ایجاد توکن خود را تکمیل نکرده و شبکه آن هنوز راه اندازی نشده است. البته لازم به ذکر است که تیم کار بر روی این پروژه دموی نسبتا طولانی از اصول و فناوری به کار رفته در این پلتفرم به همراه برخی اپلیکیشن های احتمالی منتشر کرده است. این پلتفرم اخیرا برنده چهاردهمین مزایده پاراچین کوساما شد و بیش از 25000 سهامدار 100 میلیون دلار را برای حمایت از مزایده پاراچین خود مسدود کردند. نسخه مبتنی بر کوساما پروژه Bit.Country با نام NEER برای پلتفرم پایونیر شناخته می شود. نسخه Polkadot این پروژه با نماد NUUM (برای پلتفرم Continuum) به بازار عرضه شده است.

پروژه متافایتر (MetaFighter)

متافایتر یکی از پروژه های متاورس در حال توسعه

آخرین مورد در لیست پروژه های در حال توسعه متاورس در سال 2022 هستند، MetaFighter است. اگر از طرفداران بازی های مبارزه ای سنتی و نسل بعدی هستید، باید MetaFighter را در نظر بگیرید. این بازی تجربه یک بازی اکشن به سبک آرکید را برای شما به ارمغان می آورد و هیجان بالایی دارد. این فضا با شرط بندی های دوستانه (یا شاید ضد دوستانه) پشتیبانی می شود و به بازیکنان این امکان را می دهد که پول خود را روی پلتفرم بگذارند و از مهارت های خود کسب درآمد کنند.

بازی های مبارزه ای همیشه آزمون نهایی مهارت های بازی محسوب می شوند. فقط RTS (استراتژی زمان واقعی) و FPS تاکتیکی (تیراندازی اول شخص) به عنوان آزمون نهایی برای نشان دادن مهارت های مورد نظر بازیکن در نظر گرفته می شوند و جایگاهی معادل در اکوسیستم بازی دارند. دقت فنی، تمرکز و یادگیری لازم برای بهترین بودن در این بازی ها منجر به ایجاد جامعه ای پرشور و وفادار شده است که تا به امروز هیچ جایزه ای دریافت نکرده است. این جامعه در هنگام مشاهده کردن می تواند به سرعت وسعت و عمق این استعداد را شناسایی کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com