1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. از کجا شروع کنیم
  4. آموزش کار با صرافی نوبیتکس

آموزش کار با صرافی نوبیتکس

آموزش کار با صرافی نوبیتکس
لوگو علیرضا محرابی
آموزش کار با صرافی نوبیتکس
از کجا شروع کنیم

صرافی نوبیتکس یک صرافی مطرح ایرانی با بیش از 3 میلیون کاربر است که با دارا بودن چندین پارامتر امنیتی، ضمن ایجاد شرایطی امن برای نگهداری ارزهای دیجیتال، توانسته اعتماد کارابران خود را نیز جلب کند و همین موضوع سبب شده که به صورت مستمر به تعداد کاربران آن افزوده شود. در این مقاله ضمن معرفی مختصر این صرافی ایرانی، نحوه کار با صرافی نوبیتکس را آموزش خواهیم داد.

صرافی نوبیتکس چیست؟

صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس با هدف ایجاد مکانی امن برای نگهداری ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. از جمله اقدامات این صرافی برای افزایش میزان امنیت می توان به این موارد اشاره کرد:

1) این صرافی دارایی های دیجیتال کاربران را به صورت کاملا سرد نگهداری می کند، در نتیجه دارایی ها در برابر حملات ایمن هستند.

2) صرافی نوبیتکس دارای ساختار چند امضایی می باشد، بنابراین امکان کلاهبرداری کردن در آن وجود ندارد.

3) شناسه دو عاملی (2FA) جهت ورود و همچنین برداشت از حساب در این صرافی اجباری می باشد.

4) در این صرافی پیام تایید برداشت ارسال می شود.

5) صرافی نوبیتکس از برداشت با حجم بالا جلوگیری می کند و همچنین با کاربران برای اطمینان بیشتر، تماس تصویری برقرار می کند.

6) برای بلاک چین بیت کوین، مرورگر اختصاصی ایجاد کرده است.

7) همه اطلاعات مشتریان به صورت کاملا رمزنگاری شده در این صرافی ذخیره می شوند.

برای جلوگیری از کلاهبرداری ها و سواستفاده های مالی، صرافی نوبیتکس نیز اقدام به احراز هویت کاربران می کند تا طبق قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا عمل کرده باشد. مدارک ارائه شده سبب تضمین امنیت معاملات می شود و همچنین مانع از ورود پول با منشا غیر قانونی می شوند، البته بدون دستور قضایی تحت هیچ شرایطی در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی گیرید.

بجز موارد ذکر شده بالا، چندین پارامتر امنیتی دیگر در این صرافی وجود دارد. در ادامه مقاله به نحوه کار با صرافی نوبیتکس می پردازیم.

نحوه کار با صرافی نوبیتکس

آموزش کار با صرافی نوبیتکس

در صرافی نوبیتکس مانند هر صرافی ایرانی دیگری، کاربران ابتدا باید اقدام به احراز هویت کنند. مرحله اول ثبت نام در نوبیتکس، از طریق مراجعه به سایت صرافی نوبیتکس به آدرس https://nobitex.ir می باشد. مرحله بعدی کلیک بر روی گزینه ثبت نام و تکمیل مراحل ثبت نام می باشد. در این مرحله کاربران باید آدرس ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کنند و یک رمز عبور یا گذر واژه که ترکیبی باید از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و نمادها باشد، برای خود انتخاب نمایند. پس از مطالعه قوانین باید آن را تایید کنند به این ترتیب مراحل ثبت نام در نوبیتکس تکمیل می شود.

ثبت نام نوبیتکس

در پایان این مراحل برای کاربران یک حساب کاربری ایجاد می شود. کاربران می توانند علاوه بر شخص حقیقی، به عنوان شخص حقوقی نیز در این صرافی ثبت نام کنند. همچنین اتباعی که دارای حداقل یک حساب بانکی در بانک های ایرانی هستند، نیز می توانند در این صرافی ثبت نام کنند. پس از تکمیل این فرآیند، کاربران برای تبدیل ارزهای دیجیتال و یا خرید و فروش بیت کوین، باید اقدام به تکمیل مراحل احراز هویت کنند. برای احراز هویت لازم است که در قسمت بالای سایت بر روی بخش شروع فرآیند احراز هویت کلیک کنند.

مراحل احراز هویت در نوبیتکس

مراحل احراز هویت در نوبیتکس

در این مرحله تصویری مطابق شکل بالا مشاهده می کنید. ایمیلی از طرف سایت برای همان آدرس ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اند، ارسال می شود. این ایمیل حاوی کد تایید سایت می باشد که کاربران باید آن را در کادر " کد تایید را وارد کنید" تایپ کنند. سپس کاربران مجدد بخه صفحه اصلی سایت هدایت می شوند و برای تکمیل مراحل احراز هویت خود، باید دوباره وارد قسمت "شروع فرآیند احراز هویت" شوند و مراحل زیرا را طی کنند.

1- وارد کردن شماره تلفن همراه

2- بارگذاری کارت ملی هوشمند (در صورت نبود کارت ملی هوشمند می توان عکس شناسنامه جدید و یا پاسپورت را بار گذاری کرد.)

3- ثبت کردن اطلاعات کارت و حساب بانکی

4- ثبت شماره تماس و آدرس دقیق

5_ بارگذاری عکس سلفی طبق مقرارت سایت

پس از تایید هویت باید بر روی گزینه سبز رنگ ارتقا به سطح 1 کلیک نمایند.

احراز هویت

در این مرحله کاربران باید شماره تلفن خود را وارد کنند و سپس بر روی "ارسال کد" کلیک کنند. پس از دریافت کد 6 رقمی، باید آن را وارد کادر مربوطه کنند تا مرحله اول احراز هویت که مربوط به تلفن همراه کاربران است تکمیل می شود.

ثبت نام

نوبیتکس

سپس کاربران به صفحه مربوط به تکمیل دومین مرحله احراز هویت هدایت می شوند. در این بخش باید اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، کد ملی و تصویر کد ملی را وارد کنند. سپس یک عکس با کیفیت از کارت ملی خود تهیه کنند و در کادر مربوطه بار گذاری کنند. سپس در خواست احراز هویت کاربران به سایت ارسال می شود.

صرافی نوبیتکس

کاربران باید در سومین مرحله اطلاعات کارت بانکی خود را مانند شماره کارت و شماره شبا را وارد کنند و سپس بر روی گزینه افزودن کارت کلیک کنند.

افزودن کارت

سپس باید در کادر تعبیه شده شماره کارت خود را وارد کنند و بر روی علامت تیک کلیک نمایند و پس از تایید شدن کارت بانکی، بر روی گزینه تایید و رفتن به مرحله بعد کلیک نمایند. مانند تصاویر پایین

تایید کارت بانکی

تایید کارت بانکی در نوبیتکس

سپس باید مطابق تصاویر زیر در قسمت مربوطه شماره شبا خود را وارد کنند و سپس باید بر روی گزینه تایید و رفتن به مرحله بعد کلیک کنند.

صرافی صرافی ایرانی نوبیتکسسپس کاربران به صفحه جدیدی وارد می شوند که می توانند در سمت چپ تصویر عبارت "تایید شده سطح یک" را مشاهده کنند.

تایید سطح یک

آموزش واریز و برداشت در صرافی نوبیتکس

کاربران می توانند با شارژ کردن یکی از کیف پول های ریالی، کیف پول اتریوم یا بیت کوین، اقدام به خرید و فروش و انجام سایر عملیات های دیگر در صرافی نوبیتکس کنند.

آموزش واریز به کیف پول نوبیتکس

کاربران پس از ورود به پنل کاربری خود در قسمت داشبورد سایت می توانند با کلیک بر روی گزینه "واریز ریالی" می توانند عملیات واریز را انجام دهند. مطابق تصویر پایین باید شماره کارت بانکی و مبلغ واریزی خود را وارد کنند. ( واریز از طریق همان کارت بانکی صورت می گیرد که کاربران در مراحل احراز هویت وارد اطلاعات پروفایل خود کرده اند.)

سپس با انتخاب گزینه "انتقال به درگاه پرداخت" وارد سایت سامانه شاپرک می شوند. پس از بررسی امنیت درگاه پرداخت، کاربران باید اقدام به وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود کنند و سپس از صحت مبلغ پرداختی مطمئن شوند. در مرحله آخر نیز مبلغ مورد نظر وارد حساب کاربری صرافی نوبیتکس می شود و کاربران می توانند و معاملات خود را انجام دهند.

واریز نوبیتکس

آموزش برداشت از صرافی نوبیتکس

کاربران پس از ورود به پنل کاربری خود می توانند در قسمت کیف پول ها برای برداشت از کیف پول خود اقدام کنند. پس از انتخاب این گزینه صفحه مطابق تصویر پایین مشاهده می کنند که باید بر روی گزینه برداشت کلیک کنند. گزینه ای تحت عنوان برداشت رمز ارز وجود دارد که کاربران برای انتقال و برداشت رمز ارز ها از صرافی نوبیتکس، می توانند از آن استفاده کنند. پس از انتخاب این گزینه و وارد کردن مقدار ارز دیجیتال مدنظر و آدرس مقصد، عملیات برداشت صورت می گیرد. در مرحله برداشت، برخلاف واریز، کارمزدی متناسب با نوع کوین ها وجود دارد که از کاربران گرفته می شود.

مراحل تریدینگ در صرافی نوبیتکس

کاربران برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس ابتدا باید حساب کاربری خود را شارژ کنند و سپس وارد پنل کاربری خود شوند و بر روی گزینه بازار های اصلی که در قسمت داشبورد قرار دارد، کلیک کنند. در صفحه که باز می شود می توانند رمز ارز مورد نظر خود را برای خرید و فروش انتخاب کنند. سپس باید در کادر های مربوطه مقدار رمز ارز مورد نظر و قیمت را وارد کنند.

ترید در صرافی نوبیتکس

در صرافی نوبیتکس، هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال، میزان بیت‌کوین خریداری شده و فیات دریافتی نسبت به مبلغ اولیه وارد شده توسط کاربر، به دلیل کسر کارمزد از هر دو سمت معامله، کمتر می باشد.

نحوه انتقال ارز دیجیتال از صرافی به کیف پول

کاربران پس از ورود پنل کاربری خود و با انتخاب گزینه "کیف های من" در قسمت داشبورد، وارد صفحه ای مشابه تصویر پایین می شوند. در این صفحه به صورت مجزا، واریز و برداشت هر یک از رمز ارزها نمایش داده می شود. سپس باید بر روی گزینه "برداشت" که در مقابل رمز ارز مورد نظر آنها قرار دارد، کلیک کنند.

انتقال ارز دیجیتال از صرافی به کیف پول

سپس صفحه جدیدی ایجاد می شود که می توانند در کادر اول آن، مبلغ مورد نظر خود را وارد کنند و سپس آدرس کیف پول دیجیتالی را که قصد دارند رمز ارز را به آن منتقل کنند، وارد نمایند. در کادر پایینی نیز میزان کارمزد انتقال برای کاربران به نمایش در می آید. در نهایت مراحل برداشت و انتقال رمز ارز از صرافی نوبیتکس به آدرس کیف پول مد نظر، با انتخاب گزینه "ایجاد درخواست برداشت"، تکمیل می شود.

ایجاد درخواست برداشت

امنیت صرافی نوبیتکس

اگر چه امکان هک شدن و سرقت دارایی کاربران در صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد اما به دلیل وجود پارامترهای متعدد امنیتی، تاکنون گزارشی مبنی بر هک شدن و یا سرقت دارایی های دیجیتال کاربران در صرافی نوبیتکس دریافت نشده است.

آموزش خرید و فروش در صرافی نوبیتکس

آموزش خرید و فروش ارز در صرافی نوبیتکس

در صرافی نوبیتکس خرید ارزهای دیجیتال به 2 صورت و ثبت سفارش در قسمت بازارهای مختلف و سفارش سریع انجام می شود. در شیوه ثبت سفارش در بازارهای مختلف، کاربران قیمت خرید و فروش را مشخص می کنند. به این صورت که به سیستم درخواست می دهند در صورتی که یک ارز دیجیتال به قیمت مدنظر آن ها رسید، آن ارز دیجیتال توسط صرافی خریداری شود.

در روش سفارش سریع، کاربران مقدار ارز دیجیتال و یا میزان مبلغی که می خواهند خرید کنند را وارد کنند و سپس سفارش کاربر از میان سفارشات با بهترین قیمت فروش انجام می گیرد. سفارش سریع برخلاف روش ثبت سفارش، یک سفارش بدون تعیین قیمت می باشد.

چه ارزهای دیجیتالی را می توان در صرافی نوبیتکس معامله کرد؟

در حال حاضر کاربران می توانند ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، بیت کوین کش، استلار، بایننس کوین، ایاس، ترون، اتریوم کلاسیک و دوج کوین را با تتر و یا ریال در این صرافی معامله نمایند. همچنین امکان معامله در بازار تتر به ریال و همچنین پیمان به تتر نیز وجود دارد.

تاریخچه سفارشات

در منوی سمت راست قسمتی تحت عنوان تاریخچه سفارشات وجود دارد که اطلاعاتی از قبیل خرید یا فروش، جفت رمز ارز معامله شده، قیمت سفارش ثبت شده، نوع سفارش گذاری (محدود یا سریع)، میانگین قیمت تمام شده، مبلغ کل، کارمزد معامله، وضعیت نهایی (انجام شده یا جزئی) و مقدار در این قسمت وجود دارد.

تبدیل باقیمانده کیف پول به ریال

در صرافی نوبیتکس قابلیت تبدیل دارایی های خرد و جزئی به ریال وجود دارد. یعنی در این صرافی مقادیر غیر قابل معامله به دلیل محدودیت سفارش قابل ثبت در بازار و همچنین کمتر از میزان قابل برداشت را به ریال تبدیل کرد.

مراحل تبدیل دارایی های خرد و جزئی به ریال

کاربران می توانند پس از مراجعه به قسمت کیف های من و انتخاب تبدیل موجودی های اندک، بر روی دکمه تبدیل سریع در کیف من، کلیک کنند و سپس دارایی هایی را که می خواهند به ریال تبدیل کنند را انتخاب نمایند. در مرحله آخر این موجودی های جزئی به ریال تبدیل می شوند.

کارمزد معاملات

کارمزد معاملات در صرافی نوبیتکس درصدی از مبلغ کل معامله می باشد. این کارمزدها مانع از ثبت معاملات مکرر و صوری می شود، بنابراین شرایط مطلوب تری برای کاربران در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد می شود. کارمزد ها در این صرافی از هر دو طرف معامله اخذ می شود. مبلغ دقیق کارمزد در هنگام ثبت معاملات برای کاربران نمایش داده می شود.

سخن پایانی

صرافی نوبیتکس یکی از صرافی های محبوب میان کاربران ایرانی می باشد. نحوه کار با صرافی نوبیتکس پیچیدگی خاصی ندارد و علاوه بر کاربران حرفه ای، کاربران مبتدی نیز می توانند از این صرافی استفاده کنند. ما سعی کردیم در این مقاله نحوه کار با صرافی نوبیتکس را با بیانی ساده در اختیار شما قرار دهیم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com