1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال
 4. آشنایی با پلتفرم مالی Vesper

آشنایی با پلتفرم مالی Vesper

آشنایی با پلتفرم مالی Vesper
لوگو علیرضا محرابی
آشنایی با پلتفرم مالی Vesper
ارزهای دیجیتال

Vesper یک پلتفرم مالی است که در نظر دارد تا محصولاتی را در زمینه مبادلات مالی غیرمتمرکز ایجاد کند که استفاده از دیفای را تسهیل ببخشد. همانطور که در وب سایت وسپر آمده است: «ماموریت Vesper ساده است. برای ساخت محصولاتی که استفاده از DeFi را آسان ‌تر می‌ کند.» این مطلب که در مورد وسپر است را تا انتها دنبال کنید.

درباره Vesper

vesper چیست؟

Vesper Finance، یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) با استفاده آسان برای رشد دارایی های دیجیتال است. بنابراین Vesper یک پلتفرم DeFi است که بر ترکیب سهولت استفاده، حرفه ای بودن، سخت کوشی فنی و پویایی جامعه تمرکز دارد و در سال 2020 ایجاد شده است.

Vesper Finance یک پلتفرم از نرم افزارهای اولیه DeFi است که به گونه ای طراحی شده است که پول شما را برای شما قوی تر و بهتر کند. Vesper به‌عنوان یک "فرالایه" برای DeFi عمل می‌ کند و سپرده ها را به بالاترین فرصت‌ های بازده در محدوده تحمل ریسک برای استخر خاص هدایت می ‌کند. محصولات به صورت ترکیب خودکار هستند.

وسپر از طریق رویکردی منحصربه‌ فرد، تجربه‌ ای واقعاً منظم و فراموش ‌شده را در مقیاس بزرگ امکان‌ پذیر می‌سازد که «استراتژی‌ های» جمع‌ آوری ‌شده را قادر می‌ سازد تا ارتقا، جایگزین، متصل و همزمان شوند، همه اینها بدون بار اضافی برای کاربر نهایی امکان پذیر می شود.

Vesper پلتفرمی از محصولات DeFi است که برای سهولت استفاده، طول عمر و مقیاس طراحی شده است. این یک اکوسیستم جامع است که توسط توکن VSP اداره می شود.

ویژگی های پلتفرم وسپر

 • سادگی: Vesper با ساده ترین تجربه DeFi موجود راه اندازی شد و همچنان در حال بهبود است. طراحی رابط کاربری Vesper به گونه ای انجام شده است که تا حد امکان یکپارچه باشد. مکانیسم های ردیابی پورتفولیوی Vesper و امکان واریز و برداشت با یک کلیک در این پلتفرم وجود دارد.
 • پیچیدگی: در زیر رابط وسپر مهندسی قدرتمندی نهفته است که سپرده های شما را به کار می اندازد.
 • ایمنی: استراتژی‌های تولید وسپر قبل از شروع به تولید، به طور مستقل،دو بار، ممیزی می‌شوند.
 • پایداری: چشم انداز وسپر در سال ها اندازه گیری می شود با گذشت روزها و ماه ها.
 • غیر حضانتی: دارایی ها از طریق قراردادهای هوشمند به طور خودکار سپرده و مستقر می شوند. کاربران ضمن حفظ 100٪ مالکیت وجوه خود، می توانند آنها را در هر زمان بازیابی کنند.
 • اعتماد: دارایی ها به وسیله مشخصات تعیین شده توسط قراردادهای استراتژی استخر هوشمند Vesper به صورت الگوریتمی مستقر می شوند.
 • بدون مجوز: هیچ نیازی به اشتراک، تأیید حساب، لیست سفید و یا موارد دیگر برای شرکت در اکوسیستم Vesper نیست.
 • مقاوم در برابر سانسور: کاربران می توانند همیشه با قراردادهای هوشمند به صورت مستقیم تعامل داشته باشند که اساساً نمی توان آنها را دستکاری یا حذف کرد.
 • کد باز: هر توسعه دهنده ای می تواند با Vesper بسازد.
 • مقاوم در برابر تقلب: ویژگی‌های بالا، اکوسیستم Vesper را برای به حداقل رساندن خطر فعالیت‌های متقلبانه مرتبط با پلتفرم‌های مرزی، محرمانه، مجاز، قابل اعتماد، منبع بسته و سانسور شده قرار می‌دهند.
 • در اتریوم، "لایه مثبت 2": اکوسیستم Vesper بر روی بلاک چین پایه اتریوم ("لایه 1") مستقر شده است. برای بهبود کارایی پلتفرم نیز راه حل های لایه 2 به طور فعال به عنوان راه های بالقوه در نظر گرفته می شوند.

تیم vesper

برخی از اعضای تیم وسپر و بنیانگذاران پلتفرم آن عبارتند از:

جف گارزیک (Jeff Garzik): طراح ارشد و یکی از بنیانگذاران

جردن کروگر (Jordan Kruger): مدیرعامل و هم بنیانگذار

متیو روزاک (Matthew Roszak): هم بنیانگذار

استخر Vesper Grow

استخر رشد vesper

استخر رشد Vesper چیست؟ استخر رشد Vesper استراتژی های الگوریتم های وام دهی DeFi هستند. آنها سرمایه گروهی از کاربران را جمع آوری می کنند و آن را در پروتکل های مختلف DeFi به کار می برند. سود انباشته برای بازخرید دارایی سپرده استخر (که ممکن است ETH، BTC، USDC یا چیز دیگری باشد) و اعطای آن به عنوان سود به شرکت کنندگان استفاده می شود.

چگونه با استخر رشد تعامل برقرار کنیم؟

تنها کاری که باید انجام دهید این است که استخر مورد نظر خود را انتخاب کرده و دارایی خود را واریز کنید (یک تراکنش) و استخر بقیه را انجام می دهد. به همین ترتیب، می توانید وجوه خود را برداشت کنید و با یک تراکنش سود خود را مطالبه کنید.

چه استخرهای رشدی امروزه در دسترس هستند؟ از زمان عرضه سه استخر وجود دارد: ETH، BTC و USDC. اغلب استخرهای آزمایشی قبل از اینکه در وب ‌سایت Vesper در ساعات پربیننده قرار بگیرند، به جامعه ارائه می شوند.

سود سپرده گذاری وجوه در یک استخر رشد چیست؟

استخرهای رشد دارایی های شما را در استراتژی های وام دهی DeFi مستقر می کند. شما می توانید یک استخر را براساس میزان تحمل ریسک و توکن مورد نظر خود انتخاب کنید. این کار فرآیندی را کاهش می دهد که معمولاً شامل بیش از ده ها تراکنش استخراج کارمزد، ساعت ها تحقیق و نظارت مستمر تا واریز و برداشت یکباره است. علاوه بر این، شرکت‌کنندگان در استخر Grow توکن‌ های VSP را پرورش می ‌دهند و به کاربران با بازده غیرفعال بیشتری پاداش می‌ دهند، مشارکت را تسریع می‌ کنند و مبنایی را برای حکومت‌ داری غیرمتمرکز تدریجی تشکیل می ‌دهند.

پس از واریز وجوه در استخر رشد چه اتفاقی می افتد؟

سپرده ها از طریق استراتژی مشخص شده توسط استخر رشد خاص ادغام و مستقر می شوند.

آیا خطری در ارتباط با استخرهای رشد Vesper وجود دارد؟

نحوه کار استخر vesper

استخرهای رشدی که با وام‌ها ارتباط دارند، در صورت وقوع یک رویداد به اصطلاح قو سیاه، مانند زمانی که یک دارایی استخر در مدت زمان کوتاهی سقوط فلش ​​را ببیند، در معرض خطر هستند. در این صورت، وضعیت بدهی معوق استخر ممکن است تحت وثیقه قرار نگیرد و وام دهنده را ورشکست کند و وجوه ادغام شده ممکن است با هزینه انحلال مواجه شود که می تواند به ضرر شرکت کننده تبدیل شود.

هر توکن پشتیبانی شده یک استخر ارائه می دهد که استراتژی های محافظه کارانه و تهاجمی را دنبال می کند. استخرهای محافظه‌کار از نسبت‌های وثیقه بالاتری استفاده می‌کنند و بنابراین کمتر در برابر چنین خطری آسیب‌پذیر هستند اما کاملاً مصون نیستند.

علاوه بر این، استراتژی‌های استخر رشد فقط به اندازه پلتفرم‌هایی که با آن‌ها تعامل دارند، ایمن هستند. استخرهای با خطر متوسط ​​فقط با پروتکل‌های DeFi با تراشه آبی مانند Maker، Aave و Compound تعامل دارند اما استخرهای پرخطر ممکن است با جایگزین‌های جدیدتر و کمتر شناخته شده‌تر ارتباط برقرار کنند.

هزینه ها (فی) در استخرهای وسپر

برای برداشت از استخرهای 0.6% کارمزد و 15% کارمزد پلتفرم برای بازده تولید شده توسط دارایی‌های سپرده شده وجود دارد.

هزینه ها کجا می رود؟

کارمزد پلتفرم و کارمزد برداشت هر دو به صورت سهام استخر گرفته می شود و به صندوق خزانه تحویل داده می شود. آنها مانند هر سهم استخری به بازدهی خود ادامه می دهند تا زمانی که با فروش آنها در بازار آزاد از طریق بازارساز خودکار (AMM) مانند Uniswap یا بازارساز SushiSwap به توکن های VSP تبدیل شوند. این VSP ها به استخر vVSP می روند تا بین دارندگان vVSP توزیع شوند.

توکن VSP

توکن VSP

VSP توکن یا نشان حاکمیتی است که به عنوان پایه ای برای اکوسیستم Vesper عمل می کند. دارندگان VSP می توانند در مورد پیشنهادات رای دهند و علاوه بر این توکن های خود را برای جمع آوری غیرفعال VSP بیشتر سپرده گذاری کنند.

توکن VSP مرکز وسپر است که کل سیستم را به هم متصل می کند و اساس طول عمر آن را تشکیل می دهد. دارایی های VSP نشان دهنده وزن رأی دارندگان آن در اکوسیستم وسپر است. تقریباً تمام درآمد تولید شده توسط همه محصولات Vesper و علاوه بر این برای بازخرید VSP از بازار آزاد استفاده می شود.

چگونه می توانیم توکن های VSP کسب کنیم؟

سه راه برای کسب توکن های VSP وجود دارد:

شرکت در استخرهای Vesper: به هر استخر مقداری توکن VSP اختصاص داده می شود که متناسب با اندازه سهام بین شرکت کنندگان توزیع می شود. استخرهای اولیه رشد به مدت سه ماه پس از راه اندازی تشویق می شوند.

تامین نقدینگی: ارائه دهندگان نقدینگی به جفت VSP-ETH یونی سواپ با VSP مشابه با استخرهای رشد تشویق می شوند. جفت معاملاتی برای یک سال پس از راه اندازی مشوق هستند.

قرار دادن VSP خود کاربران می توانند توکن های خود را به استخر خزانه VSP واریز کنند. درصد کمی از برداشت ها به صندوق خزانه تخصیص می یابد و این وجوه برای بازخرید VSP و اعطای جایزه به سپرده گذاران استفاده می شود.

چگونه توکن های VSP خود را دریافت خواهیم کرد؟

توکن‌های VSP برای شرکت ‌کنندگان استخر واریز شده و توسط قرارداد هوشمند نگهداری می‌شوند تا زمانی که تراکنشی را برای خروج از استخر پخش کنند، پس از آن VSP به آدرس آنها تحویل داده می‌شود.

برای آشنایی با آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

استخر VVSP چیست؟

استخر vVSP

استخر vVSP یک مکانیسم اشتراک درآمد است. این استخر به دارندگان VSP هنگامی که توکن های خود را در آن واریز می کنند با VSP اضافی پاداش می دهد.

درست مانند سایر استخرها، که در آنها ETH را برای دریافت VETH یا USDC برای دریافت vUSDC واریز می‌ کنید، می ‌توانید VSP را به اشتراک بگذارید و vVSP، یک سهم توکن شده از استخر vVSP را دریافت خواهید کرد.

پس از جمع آوری کارمزدهای برداشت و بازده در استخر (ETH، BTC، USDC، و غیره)، به صندوق خزانه رفته و برای خرید مجدد VSP در Uniswap استفاده می شود. از این VSP، 5٪ به بنیانگذاران پروژه تعلق می گیرد و مابقی به عنوان بازده سپرده آنها به شرکت کنندگان استخر vVSP تحویل داده می شود.

توزیع توکن VSP

کل عرضه 10,000,000 VSP است که به شرح زیر است:

6.5 میلیون VSP (65٪) به انجمن تعلق می گیرد، که شامل 2.55 میلیون برای استخرهای راه اندازی انگیزشی، 1 میلیون برای تشویق ارائه دهندگان نقدینگی و 2.95 میلیون به ذخایر Vesper است.

3.5M VSP (35%) برای تیم Vesper، مشاوران و شرکای استراتژیک است که مشمول واگذاری بیش از دوازده ماه است.

VSP Token و استیکنگ vVSP

توکن های VSP را می توان در استخر vVSP استیک کرد. درآمد حاصل از کل اکوسیستم، VSP را بازخرید می کند، که سپس به عنوان بازده به استخر vVSP تحویل داده می شود. VSP همچنین هسته مدل درآمدی Vesper را تشکیل می دهد.

استیکرها همچنین از سهام vVSP توکن شده خود برای رای دادن در حکومت وسپر استفاده می کنند که می تواند به شکل زیر باشد:

تصویب استراتژی های پیشنهادی توسط جامعه توسعه دهندگان

استقرار ذخایر Vesper برای تشویق محصولات جدید

تغییرات در حاکمیت وسپر و مشخصات درآمد

مشارکت فقط به vVSP گسترش می‌ یابد، به طوری که دارندگان بلندمدت برای کسب درآمد بیشتر VSP نیز کسانی هستند که از طریق رای ‌گیری برای اکوسیستم تصمیم می ‌گیرند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com