1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. وام آنی دیفای چیست؟

وام آنی دیفای چیست؟

وام آنی دیفای چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
وام آنی دیفای چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

وام آنی دیفای به کاربران ارزهای دیجیتال اجازه می دهد در حالی که روی مبل خود نشسته اند وام دریافت کنند. تصویری که در این سال ها از وام گرفتن در ذهن ما شکل گرفته است ما را به یاد مشکلات و سفرهای زیاد می اندازد. در حالی که به دلیل سخت گیری در روند گرفتن وام،  گاهی اوقات ما اصلاً اهمیتی نمی دهیم اما در بازار ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز دیفای، همه چیز بسیار متفاوت است.

اگر می خواهید همین الان از طریق بسترهای دریافت و وام در بازار ارزهای دیجیتال وام بگیرید، تنها چند ثانیه با مبلغ وام مورد نظرتان فاصله دارید. برای دریافت وام آنی دیفای حتی نیازی به وثیقه ندارید و می توانید در کمترین زمان ممکن وام مورد نظر خود را دریافت کنید. برای آشنایی با نحوه این وام تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 

وام آنی دیفای چیست؟

وام آنی دیفای چیست؟

وام آنی دیفای بر اساس قرارداد هوشمند منعقد شده بین کاربر و بستر وام دهی در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون وثیقه به متقاضیان پرداخت می شود. تنها چیزی که برای دریافت وام فوری نیاز دارید، ارائه مبلغی به عنوان وثیقه وام است. برای مثال، اگر می‌خواهید 100 دلار ارز دیجیتال وام بگیرید، باید آن مقدار یا بیشتر از ارز دیجیتال را از اکوسیستم پلتفرم دیفای که در آن به عنوان وثیقه فعالیت می‌کند، بپردازید.

 به عنوان مثال، پلتفرم Aave یکی از پروژه های موفق و قابل اعتماد برای دریافت و پرداخت وام در بلاک چین اتریوم است. در فرآیند دریافت و بازپرداخت وام آنی دیفای، چنانچه وام گیرنده به هر دلیلی به تعهدات خود در قرارداد هوشمند مبنی بر پرداخت اصل و فرعی عمل نکند، تراکنش وی بازگشت داده خواهد شد. به عبارت دیگر برای جبران خسارات وارده، وثیقه گیرنده وام به صورت خودکار فروخته می شود.

بررسی مزایا و معایب وام آنی دیفای 

مزایا:

دریافت وام فوری ممکن است ساده به نظر برسد اما در مقایسه با فرآیند دریافت وام سنتی، یک ویژگی بسیار مفید است. فرض کنید اگر می خواهید از بانک وام بگیرید، چقدر باید در بانک وقت بگذارید، مراحل اداری را انجام دهید، افرادی با شرایط خاص مانند ضامن، ضمانت نامه و ... پیدا کنید. برای گرفتن وام گاهی حتی پس از انجام تمامی این کارها ممکن است به دلایل مختلف وام به متقاضیان پرداخت نشود. در دنیای ارزهای دیجیتال و به خصوص پروژه های دیفای، فرآیند دریافت وام کمتر از چند ثانیه طول می کشد. کافی است تلفن همراه خود را بردارید و در هر زمان و هر مکان برای دریافت وام اقدام کنید تا فورا وام خود را دریافت کنید.

معایب: 

جدید بودن و داشتن نقاط ضعف سیستمی در مدیریت و حفظ امنیت وام فوری در دیفای، یکی از نقاط تاریک این فناوری است. همانطور که می دانید دنیای کریپتو به دلیل عدم نظارت کافی در این زمینه همواره مورد کلاهبرداری و دزدان مجازی برای سرقت اموال کاربرانش بوده است.

وام‌ دهی فوری در تجارت مالی غیرمتمرکز نیز انجام می‌شود زیرا ارزش قراردادهای هوشمند معامله شده در این تراکنش‌ها کمتر از قرارداد هوشمند ارزهای دیجیتال ارزشمند در دنیای کریپتوکارنسی است، معامله آنها آسان‌تر خواهد بود. البته برنامه های غیرمتمرکز نیز در این زمینه منفعل نبودند و برای شناسایی فعالیت های غیرقانونی و مجرمانه هکرها تلاش زیادی کردند. از طرفی دریافت وام فوری در دیفای کمی سخت است و برای دریافت بدون مشکل باید تجربه استفاده از برنامه های غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال را داشته باشید زیرا کوچکترین بی توجهی می تواند توجه هکرها را به خود جلب کند.

چگونه وام آنی دیفای دریافت کنیم؟

چگونه وام آنی دیفای دریافت کنیم؟

برای دریافت وام فوری بهتر است دانش بالایی از ارزهای دیجیتال یا دانش کدنویسی داشته باشید. به عبارت دیگر، برای دریافت وام فوری، کافی است سرمایه خود را طبق ارز رمزنگاری شده پذیرفته شده در پلتفرم DeFi ارائه دهنده وام، به استخرهای نقدینگی آن واریز کنید، سپس بر اساس معادل سپرده خود وام دریافت کنید. به عنوان مثال، با واریز ارز دیجیتال اتریوم در پلتفرم کامپاند، می توانید معادل سرمایه خود را در استیبل کوین دای (DAI) دریافت کنید.

Uniswap، Aave، Compound، Frucombo و dYdX برخی از بهترین پلتفرم ها برای دریافت وام DeFi در بازار ارز دیجیتال هستند. در قسمت بعدی به معرفی هر یک از آنها می پردازیم.

معرفی پلتفرم های دریافت وام آنی دیفای 

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، روند کلی دریافت وام در اکثر پلتفرم های وام دهی مشابه است. به سادگی سرمایه خود را به ارز مورد قبول برنامه وام دهنده در استخرهای نقدینگی آن واریز کنید و سپس وام خود را دریافت کنید.

بهترین پلتفرم های DeFi برای دریافت وام فوری عبارتند از:

dYdX نام یکی از صرافی های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. این صرافی غیرمتمرکز همچنین یکی از اولین صرافی‌های غیرمتمرکز است که معاملات آتی ارزهای دیجیتال را به روش غیرمتمرکز امکان پذیر می کند. برای دریافت وام در صرافی غیرمتمرکز dYdX، کافی است سرمایه خود را بر اساس ارز دیجیتال اتریوم یا استیبل کوین دای و USDC به استخر نقدینگی واریز کنید. شما می توانید با وام دادن به نامزدها در پلتفرم dYdX با تضمین و اعتماد کامل از صرافی غیرمتمرکز dYdX درآمد داشته باشید. 

یونی سواپ

توکن صرافی غیرمتمرکز Uniswap در حال حاضر دارای هفدهمین ارزش بازار در بین ارزهای دیجیتال است و یکی از بهترین پروژه های ارزشمند کریپتوکارنسی محسوب می شود. UniSwap امکان استفاده از استخر نقدینگی را برای پروتکل وام دهی Aave فراهم کرده است تا این پلتفرم دارای وثیقه کافی برای پرداخت و بازپرداخت اصل و وام فرعی به وام دهندگان و وام گیرندگان باشد.

کامپاند

کامپاند نوعی پلتفرم برای وام آنی دیفای

کامپاند یکی از موفق ترین پروژه های مالی غیرمتمرکز به ویژه در زمینه وام دهی است. با استفاده از توکن حاکمیت پلتفرم Compound به نام COMP، صاحبان آن می توانند نظرات خود را برای تصمیم گیری در مورد برنامه ها و بروزرسانی های جدید این پروژه بیان کرده و بهترین رشد و تکامل این پروژه را تحت تاثیر قرار دهند. در ازای نقدینگی از Lipuidity Pools، Compound به کاربران خود ارز دیجیتال cToken را می دهد که قابل ردیابی است.

آوه

Aave نمونه ای از پروژه پرداخت وام آنی دیفای است که شروع آن زمان زیادی نمی برد. این پروژه در سال 2020 به عنوان یک اپلیکیشن متن باز در حوزه مالی غیرمتمرکز دیفای فعالیت خود را آغاز کرد. پروژه آوه در این دوره دو ساله به یکی از بهترین برنامه های DeFi از نظر بازپرداخت وام و سوددهی برای وام دهندگان تبدیل شده و توانسته به بسیاری از شبکه های دنیای ارزهای دیجیتال متصل شود.

تفاوت Aave با رقبای خود در پرداخت وام های فوری بدون وثیقه است که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. مشابه پروژه Compound، آوه همچنین توکن‌های قابل ردیابی aToken را در اختیار متقاضیان وام قرار می‌دهد.

فروکامبو

Furocombo با هدف پرداخت وام فوری به افرادی که فاقد دانش و مهارت کدنویسی کافی هستند راه اندازی شد. شما می توانید درخواست وام فوری خود را در این بستر بدون کدنویسی ثبت کنید؛ اما در عین حال همیشه پیشنهاد می کنیم برای استفاده از این پلتفرم از یک متخصص ارز دیجیتال مشاوره بگیرید. فقدان حرفه ای بودن برنامه Furocombo در مقایسه با رقبای خود، باعث شده که این پلتفرم قادر به پشتیبانی از ارزهای دیجیتال و پروتکل های کمتری شود.

مجددا تاکید می کنیم قبل از استفاده از هر پلتفرم و برنامه ای برای دریافت وام فوری در دیفای حتما باید با یک کارشناس ارز دیجیتال برای راهنمایی های لازم مشورت کنید زیرا دریافت وام دیفای گاهی برای همه کاربران مناسب نیست و باید شرایط متقاضی وام به دقت بررسی شود.

برای آشنایی با حمله داستینگ بر روی لینک کلیک کنید. 

ریسک های ناشی از دریافت وام آنی دیفای 

ریسک هی ناشی از دریافت وام آنی دیفای

امنیت پایین

تامین مالی غیرمتمرکز، با مزایایی که دارد از امنیت کمتری نسبت به سیستم های مالی متمرکز برخوردار است. یکی از بزرگترین نقاط ضعف وام های فوری نبود امنیت کافی و سهولت هک و شکستن آن است. تاکنون، کلاهبرداران و سارقان مجازی از عدم نظارت صحیح بر وام های فوری و سرقت دارایی های ارز دیجیتال ارزشمند استفاده کرده اند.

برای آشنایی با جنسیس بلاک بر روی لینک کلیک کنید.

حمله وام آنی

معمولاً حمله وام آنی به راحتی و در عرض چند دقیقه اتفاق می افتد زیرا ارزان است. هک کردن یک قرارداد هوشمند در یک حمله وام فوری برای یک دزد بسیار ساده تر از هک کردن بلاک چین های ارزهای دیجیتال ارزشمند است. در حمله وام فوری، کلاهبردار با ایجاد اختلال، دارایی را از قرارداد وام هوشمند سرقت می کند. به عنوان مثال، به بستر وام دهنده تضمین می کند که وام بازپرداخت شده است اما اینطور نیست و تمام ارزش این قرارداد توسط او به سرقت رفته است.

بهترین زمان دریافت وام آنی دیفای چه زمانی است؟

سوال بسیاری از مردم و کاربران فعال در زمینه دیفای در مقایسه با وام فوری این است که چرا در مواقعی که نیاز به پول داریم از وام فوری استفاده می کنیم که در آن مبلغی که به عنوان وام نیاز داریم و گاهی حتی بیشتر از آن باید باشد جهت سپرده گذاری برای ما جذاب باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که وام فوری برای فردی که سرمایه اولیه ندارد ناخوشایند است. وام فوری برای افرادی مناسب است که مبلغ مشخصی برای راه اندازی کسب و کار یا حتی تامین سرمایه اولیه برای معامله در بازار ارز دیجیتال دارند و می خواهند بدون استفاده از پول خود وام دریافت کنند تا پول آماده را کار کنند. پس از کسب سود و پرداخت اصل و سود وام، مجددا سرمایه خود را دریافت می کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com