1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. قیمت زمین در متاورس

قیمت زمین در متاورس

قیمت زمین در متاورس
لوگو علیرضا محرابی
قیمت زمین در متاورس
سرمایه گذاری

پلتفرم مجازی متاورس که با ترکیب فناوری های VR و AR فعالیت می کند، تاکنون توانسته توجه شرکت های بزرگ و معروفی از جمله والت دیزنی، ان ویدیا، آمازون، مایکروسافت و فیسبوک را به خود جلب کند. دنیای مجازی متاورس، در کنار امکاناتی از جمله، خرید، معاشرت، آموزش، سفر، کار کردن، شرکت در کنسرت های موسیقی و ...، امکان خرید زمین با استفاده از رمز ارزها نیز وجود دارد. در پلتفرم های متاورس، قطعات مجازی زمین به صورت توکن های NFT، فعالیت می کنند و به صورت قطعه قطعه به فروش می رسد. سرمایه گذاران می توانند با خرید این زمین ها از طریق پلتفرم دیسنترالند (Decentraland)، پلتفرم سندباکس (Sandbox) و پلتفرم آپلند (Upland)، درآمد کسب کنند. بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت زمین در متاورس به خصوص پلتفرم های ذکر شده، بپردازیم.

پلتفرم های خرید زمین در متاورس

پلتفرم های خرید زمین در متاورس

قیمت زمین در متاورس، با توجه به نوع پلتفرم ارائه دهنده آن متفاوت می باشد. پلتفرم های دیسنترالند (Decentraland)، سندباکس (Sandbox) و آپلند (Upland) از جمله پلتفرم های معتبر خرید زمین در دنیای مجازی متاورس هستند که افراد برای خرید زمین در متاورس و کسب درآمد می توانند به سراغ هر کدام از این پلتفرم ها بروند. البته برای خرید زمین در متاورس الزاماتی از جمله انتخاب پلتفرم معتبر، دانلود و نصب کیف پول، ایجاد یک ایمیل جدید و واریز مبلغ مورد نظر در کیف پول یا پلتفرم وجود دارد.

قیمت زمین در متاورس

همانطور که گفته شد، قیمت زمین در متاورس در پلتفرم های مختلف، متفاوت می باشد. با این حال سعی داریم در ادامه به بررسی قیمت زمین در 3 پلتفرم مطرح و معتبر متاورسی بپردازیم.

قیمت زمین در متاورس سندباکس (Sandbox)

قیمت زمین در متاورس سندباکس

یکی از معروف ترین و معتبرترین پلتفرم های خرید زمین در دنیای مجازی متاورس، پلتفرم سندباکس (Sandbox) می باشد. افراد می توانند در این پلتفرم، زمین مورد علاقه خود را به راحتی خریداری کنند. در سندباکس فرآیند خرید و فروش زمین به سهولت انجام می شود. همچنین افراد می توانند در این پلتفرم اقدامات دیگری مانند بازی و… را انجام دهند و یا از طریق خرید و فروش توکن های NFT درآمد کسب کنند. کاربران با ثبت نام در سایت این پلتفرم، می توانند وارد مارکت پلتفرم شوند. با استفاده از ایمیل و یا کیف پول می توان در این سایت ثبت نام کرد.

کاربران پس از ورود به سایت سندباکس و با کلیک بر روی گزینه Sign In وارد صفحه ی جدیدی می شوند که باید در آن کیف پول خود را متصل و یا ایمیل شخصی خود را ثبت کنند. در مرحله بعد، کاربران باید دو فیلد مربوط به ایمیل و انتخاب یک نام برای حساب کاربری خود را تکمیل کنند و سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنند. در مرحله بعد نیز باید پس از انتخاب رمز عبور برای حساب کاربری خود، بر روی گزینه Save کلیک کنند. کاربران با وارد شدن به قسمت Market و سپس قسمت Land، می توانند زمین مورد نظر خود را خریداری کنند. زمین های موجود در این پلتفرم، در مارکت Opensea خرید و فروش می شود.

متاورس سندباکس

برای بررسی قیمت زمین در متاورس سندباکس به تصویر بالا توجه کنید. در این تصویر، می توان قیمت همه زمین ها به همراه اطلاعات مربوط به آن ها را مشاهده کرد. در سند باکس می توان به وسیله رمز ارز اتریوم، زمین ها را خرید و فروش کرد. در صفحه اول قیمت هر زمین، بین 1.3 تا 1.5 اتریوم می باشد. برای پیدا کردن زمین با قیمت های پایین تر، می توان در صفحات دیگر به جست و جو پرداخت. برای مشاهده موقعیت زمین های فوق، ابتدا باید لوکیشن زمین را پیدا کرد. در قسمت بالای قیمت زمین، لوکیشن هر زمین درج شده است. پس از آن می توان گزینه MAP (نقشه) را انتخاب کرد و نقشه همه زمین ها را مشاهده کرد.

در سمت چپ تصویر پایین گزینه هایی وجود دارد که افراد به کمک آنها می توانند با اعمال فیلتر هایی، زمین مدنظر خود را به راحتی پیدا کنند. کاربران پس از انتخاب گزینه Coordinates، می توانند مختصات زمین خود را وارد و سپس بر روی گزینه Apply کلیک کنند. سپس زمین مدنظر کاربر نمایش داده می شود و کاربر می تواند بر روی نقشه، موقعیت زمین خود را مشاهده کند.

قیمت و خرید زمین در متاورس سندباکس

برای بررسی بیشتر قیمت زمین در متاورس سندباکس به بخش مارکت و سپس قسمت Land می رویم. در قسمت بالای این صفحه امکان مشاهده تعداد زمین های آماده برای فروش در بخش وجود دارد. این عدد قطعاً در زمان مشاهده این بخش، بیشتر و یا کمتر می شود. در قسمت میانی این صفحه نیز امکان مشاهده زمین های فروشی به همراه مختصات و قیمت آنها وجود دارد. با اسکرول کردن و رسیدن به انتهای صفحه، تعداد کل صفحه هایی که زمین ها را نشان می دهد، وجود دارد که می توان با جست و جو میان صفحات مختلف بهترین قیمت زمین بر اساس بودجه مدنظر را پیدا کرد. به طور کلی هر چه مختصات زمینی که کاربر انتخاب کرده به زمین یک برند معروف از جمله بایننس و یا آتاری نزدیک تر باشد، زمین قیمت بالاتری خواهد داشت. با فاصله گرفتن از زمین برندهای معروف، می توان زمین هایی با قیمت کم تر خریداری کرد.

کاربران برای خرید زمین در این پلتفرم متاورسی پس از ثبت نام در سایت اوپن سی باید به سایت سندباکس مراجعه کنند و با کلیک بر روی قیمت زمین مورد نظر و پس از منتقل شدن آن به سایت اوپن سی، می توانند پیشنهاد قیمتی خود را ثبت کنند. در صورت تایید شدن قیمت پیشنهادی، کاربر می تواند اقدام به خرید زمین مورد نظر کند.

کاربران به حداقل 1.4 اتریوم، برای خرید زمین در سند باکس نیاز دارند. برای محاسبه قیمت خرید زمین در سند باکس باید قیمت اتریوم و همچنین قیمت دلار در ایران را در نظر گرفت. برای مثال اگر در سندباکس، قیمت خرید یک زمین 1.4 واحد اتریوم باشد، باید قیمت ارز دیجیتال اتریوم را در قیمت دلار در ایران ضرب کرد. اگر در زمان خرید یک قطعه زمین، قیمت اتریوم 1570 دلار و قیمت دلار در ایران 30 هزار تومان باشد، قیمت قطعه زمین مورد نظر معادل 47 میلیون تومان می باشد. بنابراین می توان گفت هر کاربر به حداقل 47 میلیون تومان برای خرید زمین در پلتفرم سندباکس نیاز دارد.

قیمت زمین در متاورس دیسنترالند (Decentraland)

قیمت زمین در متاورس دیسنترالند

یکی دیگر از پلتفرم های متاورسی که در آن می توان زمین های مجازی خریداری کرد، پلتفرم ‌دیسنترالند می باشد. دیسنترالند از بازی های مختلفی نیز می تواند پشتیبانی کند. با ورود به سایت رسمی دیسنترالند، می توان وارد قسمت Land (زمین) در این پلتفرم شد. کاربران پس از ورود به سایت و کلیک بر روی گزینه Merketplace، با صفحه جدیدی رو به رو می شوند که باید از بین تب های موجود در این صفحه، بر روی گزینه Land کلیک کنند.

سپس می توانند زمین هایی را که برای فروش موجود هستند را مشاهده کنند. کاربرانی که قصد خرید زمین دارند باید سراغ زمین هایی به رنگ آبی کمرنگ بروند. به طور کلی نمی توان برای قیمت زمین در متاورس دیسنترالند، مقدار دقیقی را تعیین کرد، زیرا این زمین ها دارای اندازه های متفاوتی هستند. بنابراین ما به بررسی کمترین قیمت خرید زمین می پردازیم. 

اگر کاربر بخواهد اطلاعات زمین مورد نظر خود را مانند قیمت، نام مالک و… را بدون وارد شدن به صفحه جدید، مشاهده کند، با قرار دادن موس بر روی قطعه مورد نظر می تواند به مطالعه اطلاعات نمایش داده شده بپردازد. طبق تصویر زیر، تقریباً به 2.500.000 توکن MANA برای خرید زمین مدنظر نیاز داریم. پس از انتخاب زمین مورد نظر و با کلیک بر روی قطعه انتخاب شده می توان به صورت کامل با زمین انتخابی خود آشنا شد.

قیمت و خرید زمین در متاورس دیسنترالند

برای بررسی کامل تر قیمت زمین در متاورس دیسنترالند به تصویر بالا دقت کنید. در بخش (1) می توان قیمت زمین مورد نظر و شبکه ای که زمین در آن قرار دارد را مشاهده کرد. طبق تصویر، قیمت زمین معادل 175000 توکن MANA و شبکه آن، اتریوم می باشد. با کلیک بر روی گزینه Buy، می توان این زمین را خریداری کرد اما در صورتی که قیمت زمین از نظر کاربر کمی بالا باشد، می تواند پیشنهاد قیمتی خود را با کلیک بر روی گزینه BID ثبت کند. اگر مالک زمین با قیمت پیشنهادی خریدار موافقت کند، عملیات خرید انجام می شود. در بخش (2) امکان مشاهده نام مالک زمین فراهم است.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد زمین های مجازی متاورس، بر روی لینک کلیک کنید.

در بخش (3) نیز امکان مشاهده پیشنهاد های قیمت منتشر شده برای این زمین فراهم می باشد. یعنی اگر کاربر پیشنهادی را ثبت کند، در این بخش می توان این پیشنهاد را مشاهده کرد. به طور خلاصه اگر قیمت یک قطعه زمین در این پلتفرم معادل 7000 MANA و هر واحد توکن MANA معادل 0.90 دلار باشد، برای خرید این زمین تقریباً به 6.300 دلار سرمایه نیاز است که با ضرب آن در قیمت دلار در ایران، می توان قیمت یک قطعه زمین در دیسنترالند را به دست آورد. البته علاوه بر زمین های ارزان قیمت در این پلتفرم، زمین هایی با قیمت های بسیار زیاد نیز وجود دارد. در واقع به دلیل رشد روز افزون پلتفرم دیسنترالند نسبت به پلتفرم های دیگر، این پلتفرم دارای زمین هایی گران قیمت و با ارزش می باشد.

قیمت زمین در متاورس آپلند (Upalnd)

قیمت زمین در متاورس آپلند

یکی دیگر از پلتفرم های معتبر برای خرید زمین های متاورسی، پلتفرم آپلند می باشد که امکان ساخت و ساز زمین را نیز به کاربران خود می دهد. برای ورود به این پلتفرم جهت خرید زمین، ابتدا باید در سایت رسمی آن ثبت نام کرد. کاربران باید پس از ورود به این سایت بر روی گزینه Enter Upland کلیک کنند و اطلاعات مورد نیاز را وارد و سپس بر روی گزینه Signup کلیک کنند.

آپلند بدون نیاز به اتصال کیف پول می باشد و کاربران می توانند فقط با یک ایمیل معتبر در این پلتفرم، حساب کاربری خود را ایجاد کنند. پس از وارد کردن اطلاعات، یک ایمیل تأیید برای کاربر ارسال می شود. در نهایت حساب کاربری پس از تایید ایمیل، فعال می شود. پس از آن کاربر باید به صفحه Login برود و پس از وارد کردن اطلاعات خود، می تواند وارد حساب کاربری شود و زمین مورد نظر خود را انتخاب کند و در صورتی که با بودجه او مطابقت داشت، آن را خریداری نماید. برای بررسی قیمت زمین در متاورس آپلند می توان گفت که در این پلتفرم هر زمین رنگ خاصی دارد.

برای اطلاع از روش های کسب درآمد از متاورس، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

زمین هایی که سبز پررنگ هستند، قبلا توسط افرادی خریداری شده اند که در حال حاضر قصد فروش آنها را دارند. این افراد برای این که بتوانند از فروش این زمین، سود خوبی کسب کنند، قیمت بالایی را برای آن در نظر می گیرند. زمین هایی که برای اولین بار به فروش گذاشته شده اند، سبز کمرنگ می باشند. قیمت گذاری این زمین ها توسط بازی آپلند انجام می شود و بنابراین قیمت کمتری نیز دارند. در این پلتفرم پس از انتخاب زمین، کادری باز می شود که به طور کامل مشخصات زمین را نشان می دهد.

آدرس و موقعیت مکانی زمین را می توان در قسمت بالایی این کادر مشاهده کرد. نام صاحب زمین هم در بخش Owner نوشته شده است. در سمت راست تصویر سایز زمین و در سمت چپ نیز قیمت زمین نوشته شده است. در نقشه پلتفرم عبارت FSA بر روی برخی از زمین ها نوشته شده است که نشان دهنده مقرون به صرفه بودن قیمت زمین می باشد. برای قیمت زمین در متاورس آپلند، مقدار دقیقی را نمی توان مشخص کرد زیرا کاربران می توانند در این بازی، با کمترین سرمایه نیز اقدام به خرید زمین کنند.

سخن پایانی

از آن جایی که در تمامی پلتفرم ها، قیمت زمین متفاوت است، نمی توان برای پلتفرم های خرید زمین متاورسی قیمت مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی می توان گفت قیمت زمین در متاورس با توجه به پلتفرم و نوع زمین متفاوت می باشد. کاربران می توانند مطابق بودجه خود و از طریق پلتفرم مورد نظر، اقدام به خرید یکی از قطعه های مناسب کنند. افرادی که قصد دارند به سراغ زمین متاورسی به عنوان یک راه سرمایه گذاری بروند، باید دقت زیادی در انتخاب زمین داشته باشند تا بتوانند از این بازار سود کسب کنند، در غیر این صورت ممکن است که متحمل ضرر شوند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com