1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. صرافی
  4. پارا سواپ (ParaSwap) چیست؟

پارا سواپ (ParaSwap) چیست؟

پارا سواپ (ParaSwap) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پارا سواپ (ParaSwap) چیست؟
صرافی

پارا سواپ (ParaSwap) یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که در سپتامبر ۲۰۱۹ معرفی شده است. وقتی کاربری می‌خواهد تراکنش انجام دهد، پاراسواپ بهترین قیمت را در بین تعدادی از صرافی‌ های اصلی اتریوم و بازارسازان خودکار جستجو می‌کند. علاوه بر این، صرافی پروتکل MultiPath را ایجاد کرده است که بهترین معامله را در یک تراکنش جستجو می‌کند و در عین حال کارمزد و سایر عوامل را در نظر می‌گیرد. در این مقاله درباره ویژگی های این پلتفرم، همچنین مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

معرفی پارا سواپ

پارا سواپ چیست؟

برای هر معامله، پارا سواپ نرخ تمام DEX های پشتیبانی شده را تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس تنظیمات اضافی را برای به دست آوردن بهترین نرخ ممکن انجام داده و حتی گاهی اوقات از بازارها هم بهتر عمل می‌کند. تنها چیزی که به عنوان یک کاربر جدید برای استفاده از ParaSwap نیاز دارید، یک کیف پول اتریوم مانند متامسک است. لازم به ذکر است که متامسک یک راه حل شخص ثالث به حساب می‌آید که با API پارا سواپ ارتباط دارد و همچنین می‌تواند به خدمات این صرافی دسترسی داشته باشد.

در ParaSwap، کاربران قادر هستند خلاصه مفیدی از تراکنش‌ هایی که انجام داده‌اند از جمله هزینه تقریبی، تاثیر قیمت و حداقل توکن‌ های دریافتی را مشاهده کنند. همچنین، جزئیات مسیریابی هم نمایش داده می‌شود تا به تریدر کمک کند مسیر توکن‌ های خود را پیدا کرده و از سردرگمی جلوگیری شود. به عبارتی دیگر، ParaSwap به عنوان یک واسطه بین کاربران دیفای و خدمات آن عمل می‌کند. همچنین این صرافی، نقدینگی بیش از ۲۰ صرافی غیرمتمرکز را مقایسه می‌کند و همه عملکردها را برای حداکثر راحتی کاربر در یک پورتال منحصر به فرد می‌آورد.

سرمایه گذاران بزرگ مختلفی از پروتکل پارا سواپ پشتیبانی می‌ کنند. این کمپانی در طول دور اخیر سرمایه گذاری خود، حمایت شرکت‌های معتبری مانند CoinFund، Blockchain Capital و Arrington XRP Capital را به دست آورد. بد نیست بدانید هدف ParaSwap تبدیل شدن به جمع‌ کننده ترجیحی DEX در اتریوم و فعال کردن سریع‌ ترین معاملات با بهترین نرخ است. به غیر از اتریوم، پاراسواپ از Polygon، Avalanche و Binance Smart Chain هم پشتیبانی می‌کند.

پارا سواپ چگونه کار می‌کند؟

پارا سواپ چگونه کار می کند؟

این صرافی غیرمتمرکز به کاربران نهایی خود یک مسیر ایده‌ آل و قیمت موثر از طریق یک سری مکانیسم‌ های مسیریابی داخلی می‌دهد. در واقع، با آسان کردن مقایسه قیمت و بهینه سازی استراتژی‌های معاملاتی، به کاربران کمک می‌کند در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنند.

هنگامی که کاربر وارد صرافی می شود، ParaSwap بهترین نرخ را با کمک یک تجمیع کننده قیمت گذاری که قیمت‌های خارج از زنجیره را بازیابی کرده، شناسایی می‌ کند. سپس مبادله را با استفاده از یک قرارداد هوشمند برای واریز کارمزد به کیف پول اجرا می‌کند. اگر مقرون به صرفه‌ترین روش باشد، این فرآیند ممکن است شامل شکستن یک سفارش واحد به مبادلات مختلف باشد.

نحوه انجام معاملات و مراحل آن در پارا سواپ را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

مرحله ۱: کاربر تعداد توکن‌هایی را که می‌خواهد معامله کند را انتخاب می‌کند.

مرحله ۲: این بستر بهترین نرخ معاملاتی را در تمام DEX های پشتیبانی شده تعیین می‌ کند.

مرحله ۳: ParaSwap اطلاعات دقیقی در مورد تمام مسیرهای معاملاتی به کاربر می‌دهد.

مرحله ۴: کاربر می‌تواند مناسب‌ ترین مسیر را انتخاب کرده و تراکنش را آغاز کند. 

مرحله ۵: مبادله انجام می‌شود و کاربر توکن‌ های مربوطه را دریافت می‌کند.

برای آشنایی با نحوه کار صرافی کوییک سواپ، روی لینک کلیک کنید.

ویژگی‌های پارا سواپ

ویژگی‌ های پارا سواپ

یکی از ویژگی‌های ParaSwap، استخر نقدینگی آن یا ParaSwapPool به حساب می‌آید. جمع‌کنندگان DEX معمولا هیچ نقدینگی را از خود نگهداری یا ذخیره نمی‌کنند. در مقابل، استخر پارا سواپ به کاربران اجازه می‌دهد تا به استخر خصوصی بازارسازان ParaSwap به عنوان منبع نقدینگی مالی غیرمتمرکز (DeFi) دسترسی داشته باشند و فرصت‌ هایی برای مسیریابی کارآمد و بهینه سازی تراکنش‌ ها ایجاد کنند.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید.

پارا سواپ تضمین می‌کند که تمام معاملات مربوطه از طریق این استخر برای دستیابی به بهترین نرخ‌ها هدایت می‌شوند. ParaSwapPool مجموعه‌ای از سرمایه گذاران حرفه‌ای نقدینگی است که با استفاده از سیستم RFQ یا همان درخواست قیمت، قابل دسترسی هستند. با این حال، این صرافی قصد دارد یک جایگزین غیرمتمرکزتر و قابل دسترس در آینده ایجاد کند.

MultiPath یا پروتکل چند مسیره، مسیریابی‌ ای به شمار می‌آید که توسط ParaSwap طراحی شده است. کارکردهای آن شامل کشف چندین مسیر مبادله توکن در طول معامله است. MultiPath همچنین می‌تواند با سازندگان بازارساز خودکار (AMM) و پلتفرم‌های وام دهی دیفای تعامل داشته باشد. با MultiPath، تراکنش‌های کاربران پاراسواپ را می‌توان به طور یکپارچه از طریق پروتکل‌های بزرگ دیفای مانند Compound و Aave هدایت کرد.

پروتکل MultiPath می‌تواند تراکنش‌ها را در صرافی‌های مختلف تقسیم کرده و توکن‌های واسطه‌ای را تسهیل کند تا در صورت لزوم، نرخ‌های بهتری مذاکره شود. اگر یک جفت معاملاتی مستقیم هنگام معامله و مبادله توکن وجود نداشته باشد، MultiPath می‌تواند تراکنش را در چندین بازارساز خودکار (AMM)، DEX و پروتکل‌های نقدینگی دیفای پردازش کند. علاوه بر این، هزینه‌های کارمزد (گس فی) و متغیرهای نوسان قیمت در طول معامله در نظر گرفته می‌شوند. MultiPath همچنین می‌تواند مسیرهای معاملاتی غیرمستقیم را با دو یا چند پرش بین پروتکل‌ها برای یک تجربه کاربری روان‌تر تسهیل کند.

برای آشنایی با صرافی مین سواپ بر روی لینک کلیک کنید.

آیا استفاده از پارا سواپ ایمن است؟

امنیت پارا سواپ

استفاده از این سیستم برای انجام تراکنش‌ ها و تجارت توکن‌ های بومی برای اتریوم کاملا ایمن است. به عنوان یک تجمیع کننده DEX، پارا سواپ با ترکیب نقدینگی از بسیاری از پلتفرم‌ های غیرمتمرکز در یک تجمیع‌ کننده، راهی سریع و مطمئن برای انجام معاملات ارائه می‌دهد. ParaSwap هیچ کارمزد تراکنشی تحمیل نمی‌کند و کاملا رایگان است. علاوه بر این، این پلتفرم به عنوان یکی از صرافی‌ های برتر برای ارائه بهترین نرخ و نقدینگی بازار در نظر گرفته می‌شود.

ParaSwap یک پلتفرم غیرمتمرکز است و به راحتی می‌توانید کیف پول نرم افزاری غیرحضوری خود را به آن متصل کنید. در حالی که این امر به شما امکان کنترل کامل بر رمزارزهای خود را می‌دهد، دارایی شما را از تهدیدات سایبری در امان نگه می‌دارد. دلیل این اتفاق آن است که کیف پول‌ هایی مانند کیف پول‌ های نرم افزاری یا کیف پول‌ های داغ، روی سیستم رایانه شما اجرا می‌شوند و به اینترنت متصل می‌مانند، بنابراین کیف پول شما را در معرض هک و سرقت‌های احتمالی قرار می‌دهند.

توکن PSP و کاربرد آن

توکن PSP

رمزارز بومی پارا سواپ با نام PSP معرفی شده و از آن به منظور افزایش در تمرکززدایی و کار با پارا سواپ استفاده می‌شود. دو کاربرد اصلی این توکن، استیکینگ و استفاده‌های حاکمیتی است. در بخش استیکینگ، تریدرها و سرمایه‌گذارها قادر هستند با استفاده از این توکن، سود کسب کنند. همچنین نقش حاکمیتی PSP برای شرکت کاربران پلتفرم در تصمیمات مهم و رای‌گیری‌ها اهمیت دارد.

خرید توکن PSP

توکن پارا سواپ PSP را نمی‌توان مستقیما با ارز فیات خریداری کرد. با این حال، می‌توانید توکن‌های USDT را با پول فیات خریداری کنید و آنها را با کوین‌ های PSP مبادله کنید. چهار مرحله‌ی ساده برای به دست آوردن PSP از طریق تبادل وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

مرحله اول: ابتدا یک حساب کاربری در صرافی مانند Bybit ایجاد کنید. معمولا باید جزئیات اولیه مانند نام، شماره تلفن، شناسه ایمیل و آدرس محل سکونت خود را تکمیل کنید.

مرحله دوم: اگر USDT ندارید، باید توکن‌های USDT را از طریق انتقال بانکی، کارت نقدی یا کارت اعتباری خریداری کنید.

مرحله سوم: سپس می‌توانید تراکنش خود را با قیمت دلخواه با استفاده از یک سفارش محدود تکمیل کنید. به سادگی قیمت سفارش خود را به USDT و مقدار PSP مورد نظر خود را وارد کنید. اگر قیمت به مقدار مشخص شده شما برسد، سفارش شما پردازش شده و توکن‌های PSP در حساب شما اضافه می‌شود.

مزایای پارا سواپ

مزایای ParaSwap

از آنجایی که ParaSwap یک صرافی غیرمتمرکز است، نیازی به ایجاد حساب کاربری در آن ندارید. تا زمانی که کیف پول اتریوم دارید، می‌توانید از پارا سواپ برای انجام مبادلات همتا به همتا در هر نقطه از جهان استفاده کنید. هر شخص رمزارز خود را با یک کلید خصوصی ایمن نگه می‌دارد و کنترل کاملی بر دارایی‌ های خود دارد.

معایب پارا سواپ

داشتن مالکیت کلید امنیتی می‌تواند مزیت‌هایی داشته باشد و به کاربر قدرت دهد. با این حال، همچنین به این معنی است که مسئولیت کامل بر عهده کاربر است. هنگامی که کاربران کلیدهای خصوصی خود را در تلفن هوشمند یا رایانه وارد می‌کنند، حساب‌های آنها در معرض خطر هک قرار می‌گیرد. به خصوص اگر پروتکل‌های امنیتی رعایت نشده باشند.

در صرافی ParaSwap، کارمزد یا همان گس، هنگام معامله به صورت بهینه محاسبه می‌شود و در نتیجه تریدر کنترل بیشتری خواهد داشت. با این وجود، این موضوع همیشه هم یک مزیت به حساب نمی‌آید. زمانی که کاربر کارمزد را در مقدار کمی انتخاب می‌کند، ماینر مورد نظر تراکنش را تایید نمی‌کند. چون مقدار کارمزد انتخاب شده توسط کاربر از حد نصاب کمتر بوده است.

یکی دیگر از معایب استفاده از صرافی‌ هایی مانند پارا سواپ این است که به شما اجازه نمی‌دهد مستقیما ارزهای دیجیتال خریداری کنید. علاوه بر این، ParaSwap تنها گزینه‌ برای تجارت دارایی‌های کریپتو به حساب می‌آید. شما نمی‌توانید کریپتو را با ارزهای فیات مانند یورو یا دلار آمریکا خریداری کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com