1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل ارز دیجیتال
  4. مدل انباشت به جریان (S2F)

مدل انباشت به جریان (S2F)

مدل انباشت به جریان (S2F)
لوگو علیرضا محرابی
مدل انباشت به جریان (S2F)
تحلیل ارز دیجیتال

شناخت هرچه بیشتر بازار ارزهای دیجیتال می تواند به شما کمک زیادی در کسب سود کند، مدل انباشت به جریان (S2F) یکی دیگر از موارد تحلیلی است. به زبان ساده، مدل انباشت به جریان (S2F)، روشی برای اندازه‌گیری فراوانی یک منبع خاص است. در ادامه این مقاله فرمول این مدل و همچنین نکاتی که باید شما به عنوان تریدر یا معامله گر بدانید گفته می شود چرا که وجود S2F می تواند به پیش بینی قیمت بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی - cryptocurrency) کمک کند.

آشنایی با مدل انباشت به جریان

پادشاه ارزهای دیجیتال

اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین کمیاب است، چرا که بیت کوین همچون طلا در یک تاریخی به اتمام می رسد در مجموع تعداد کل بیت کوین هایی که می تواند در دنیا وجود داشته باشد 21 میلیون واحد است؛ این کوین دارای نوعی معماری محاسباتی است که باعث بالا رفتن ارزش آن در طول زمان می شود.

مدل انباشت به جریان S2F بیت کوین

مدل انباشت به جریان S2F بیت کوین

مدل اصلی انباشت به جریان بیت کوین، فرمولی است که با توجه به آن بر اساس اطلاعات ماهانه انباشت به جریان یا به عبارت دیگر نسبت تعداد بیت کوین های موجود در بازار ارزهای دیجیتال به میزان تولید بیت کوین های جدید و قیمت بیت کوین تعریف شده است. مدل انباشت به جریان نوعی توالی زمانی است که طبق این توالی بسیاری از تحلیلگران مطرح بازار ارزهای دیجیتال رابطه آشکار بین انباشت به جریان و قیمت بیت کوین را تائید کردند.

تحت تاثیر قرار گرفتن بیت کوین 

ارز دیجیتال بیت کوین را نمی توان کپی یا جعل کرد و عرضه کل آن نیز کاملا محدود است. همه تراکنش ها در داخل بلاک ها ثبت شده و هیچ کس نمی تواند کوین هایی را که مربوط به آدرس فرد دیگری است، برداشت یا از آن در ارتباط با مبادلات استفاده کند. یک آدرس در مورد ارزهای دیجیتال دقیقا همانند یک حساب بانکی است که می توانید به این حساب خود، پول واریز کنید و همچنین از آن کوین هایی را خارج کنید، البته کلیدهای خصوصی در اختیار کسی قرار نمی گیرد.

با وجود یکی از ویژگی های مهم بیت کوین یعنی کمیابی، طبیعی است که قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال پایین نباشد، این ویژگی در بیت کوین همچون طلا است، چراکه طلا نیز در یک زمانی از تاریخ، استخراجی نخواهد داشت و به پایان خود می رسد، دقیقا سناریویی مثل بیت کوین، زمانی که دارایی کمیاب باشد می توان از آن به عنوان پول استفاده کرد.

مدل انباشت به جریان بیت کوین با چند دارایی (S2FX)

مدل انباشت به جریان بیت کوین با چند دارایی (S2FX)

قبل از بررسی S2FX باید در ارتباط با انتقال فاز نیز اطلاعاتی را کسب کنید، این مدل یک خط فکری جدید را به ما ارائه می دهد، با استفاده از این فرمول می توان دارایی های مختلفی نظیر طلا، نقره و بیت کوین را ارزش گذاری کرد.

مفهوم گذار فاز

برای درک این موضوع بهتر است تغییر آب را تصور کنید، آب حالت های مختلف جامد، مایع و گاز را دارد. برای درک بهتر دلار را تصور کنید، در ابتدا هر یک دلار معادل 24 واحد طلا بود و سپس به اسکناسی تبدیل شد که پشتوانه طلا را داشت و در نهایت به اسکناسی تبدیل شد که هیچ پشتوانه ای نداشت، اما سوالی که پیش می آید این است که گذار فاز بیت کوین چیست؟

گذار فاز بیت کوین

  • فاز اثبات مفهوم: بعد از اوراق سفید (وایت پیپر) بیت کوین
  • فاز پرداخت‌ها: پس از معادل‌سازی با دلار (۱ بیت کوین = ۱ دلار)
  • فاز ای- گلد (طلای الکترونیکی): بعد از هاوینگ اول، تقریبا معادل با طلا (۱ بیت کوین = ۱ اونس طلا)

نمودار S2FX

نمودار S2FX

نمودار بالا، اطلاعات مربوط به انباشت به جریان بیت کوین و قیمت آن را که در مدل انباشت به جریان اصلی به کار می‌رود نشان می‌دهد. در نمودار می‌توان چهار خوشه یا «کلاستر» را به راحتی شناسایی کرد. این چهار خوشه در واقع همان گذارهای فاز را نشان می‌دهند که با گذر از هر یک از آنها، پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین به دارایی جدیدی تبدیل شده است.

برای بررسی مقادیر کمی از این خوشه‌ها، می‌توان از به حداقل رساندن فاصله بین داده‌های ماهانه بیت کوین و خوشه‌ها استفاده کرد. برای این کار از یک الگوریتم ژنتیک (به حداقل رساندن فاصله مطلق) باید استفاده کرد. 

چرا هاوینگ اهمیت زیادی دارد؟

فرآیند هاوینگ تا زمانی که دیگر بیت کوینی وجود نداشته باشد به طول می انجامد، با توجه به محسابات زمانی، در سال 2140 آخرین بیت کوین استخراج شده و از آن به بعد دیگر بیت کوینی وجود نخواهد داشت.

این ارز دیجیتال از آن به بعد کاملا خاصیت ضد تورمی پیدا خواهد کرد و دیگر کوین جدید استخراج نخواهد شد. با توجه به اینکه سالانه افرادی نیز کلید های خصوصی خود را در اثر اشتباهات از دست می دهند، این خاصیت ضد تورمی به مرور زمان بیشتر و بیشتر می شود.

محدودیت های مدل انباشت به جریان (S2F)

محدودیت های مدل انباشت به جریان (S2F)

با توجه به اینکه مدل انباشت به جریان، یک مدل برای اندازه گیری کمیابی است، مدل ها تنها در حد فرضیاتشان قدرت دارند انباشت به جریان بر این فرض متکی است که کمیابی، همانطور که توسط مدل اندازه‌گیری شد، باید ارزش را کنترل کند.

طبق نظر منتقدان حوزه ارزهای دیجیتال (بازار کریپتوکارنسی - cryptocurrency) انباشت به جریان، اگر بیت کوین هیچ ویژگی مفید دیگری جز محدود بودن نداشته باشد، این مدل دیگر کارآمدی لازم را برای افراد این حوزه نخواهد داشت. کمیابی طلا، جریان قابل پیش‌ بینی و نقدینگی جهانی آن را به ذخیره ارزش نسبتا پایدار در مقایسه با ارزهای فیات تبدیل کرده است چرا که ارزهای فیات مستعد کاهش ارزش هستند.

ارزش‌گذاری یک دارایی، مستلزم درنظر گرفتن نوسانات آن است. اگر نوسانات تا حدودی قابل پیش‌ بینی باشند، مدلی که برای ارزش‌ گذاری به‌ کار گرفته می‌ شود می‌تواند قابل اتکاتر باشد. به هر حال بیت کوین با تغییرات بزرگ در قیمت معروف است.

درحالیکه ممکن است نوسانات در سطح کلان در حال کاهش باشند، بیت کوین از زمان شکل‌گیری، در بازار آزاد قیمت گذاری شده است. به این معنی که قیمت بیت کوین بیشتر در بازار آزاد توسط کاربران، معامله‌گران (تریدرها) و دلالان تنظیم می‌شود؛ این را هم که با نقدینگی نسبتا کم ترکیب کنید، احتمالا بیت کوین بیشتر از دارایی‌های دیگر در معرض جهش ناگهانی نوسانات است. بنابراین ممکن است مدل نتواند این را محاسبه کند.

نتیجه گیری: مدل اصلی انباشت به جریان یا به اسم دیگر S2F بیت کوین، فرمولی در حوزه ارزهای دیجیتال است که با توجه به آن، بر اساس اطلاعات ماهانه انباشت به جریان یا به عبارت دیگر نسبت تعداد بیت کوین های موجود در بازار ارزهای دیجیتال به میزان تولید بیت کوین های جدید و قیمت بیت کوین تعریف شده است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 118
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(پوریا خضری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 113
پشتیبان فروش(مجید نوری)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 114
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com